Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
Imam 23 god. Moji problemi sa vidom su astigmatizam, blaga kratkovidost i strabizam (koji nije toliko izrazen). Naocare nosim od detinjstva. Do nedavno nisam imao nikakvih problema, astigmatizam je bio stabilan. Kad sam krenuo na studije stanje je pocelo da se pogorsava. Moguce je da sam sa preteranom upotrebom kompjutera i mobilnog telefona, i sam doprineo da do toga dodje. Levo oko (koje je kod mene slabije od desnog) je postalo lenjo, a i periferno vidno polje mi se bas smanjilo na tom oku. Nisam mogao da razaznam bilo kakav tekst sa levim okom. Citanje i kompjuter su mi postali prava nocna mora. Uz to se javila preosetljivost na dnevnu i vestacku svetlost. Posle oftamoloskog pregleda prvo mi je receno da mi je dioptrija presla u "minus" u sta dr nije bila sigurna, pa mi je dala kapi za sirenje zenica. To je pokazalo da mi je dioptrija ostala u "plusu" i rekli su da mi je oko u grcu i da treba da ga odmaram. Odlucio sam da se odreknem, na neko vreme, svega sto bi naprezalo oci (morao sam da preskocim ispitne rokove) i da pokusam sa vezbama za oci. To je dalo rezultate. Kako bih nadoknadio propustene ispite bio sam prinudjen da dosta citam, sto je ponovo opteretilo oci. Ne znam sta da radim. Blize se novi ispiti, a ne zelim da padnem godinu. I roditelji me pritiskaju, misle da nalazim razloge kako bih eskivirao ucenje. Pomagajte? Sad se komfornije osecam bez naocara. Dr kaze da sam idealan kandidat za sociva, sta mislite o tome? Da li treba da odem na pregled da uradim jos neka ispitivanja i ako treba koju ordinaciju biste mi preporucili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Набави књигу за вежбање очију "Да ли су вам наочари заиста потребне?" од dr Merilin Rosens Beret и оне рупичасте наочаре. Ако будеш доследан у вежбању и ношењу ових наочара, имаћеш добре шансе да се потпуно излечиш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
Imam tu knjigu i radio sam vezbe i iz nje i jos nekih drugih knjiga. Vid mi se dosta poboljsao sa vezbama, samo sam ih ja zanemario u poslednje vreme. Nema mi druge nego da pocnem opet da ih radim. Naocare sam vec narucio, pa cu videti da li pomazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Све си сам одговорио.

Само да ти кажем да је одржавање здравља веома напоран посао. Некада је било лако. Чист ваздух, здрава храна, копање земље и јурење стоке. Онај ко се поред тога разболио, лоше је пролазио.

Данас је све затровано и још неправилно живимо. Понашамо се много комотно и то плаћамо здрављем. Да би се точак здравља покренуо и одржавао у брзини треба много труда и времена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Sub Jan 19, 2013 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2013 4:56 pm
Postovi: 8
Uspeo sam da povratim svoj vid u potpunosti pomocu vezbi i rupicastih naocara za samo nekoliko dana. Ako neko ima slicne probleme sa vidom kao sto su bili moji nek mi se slobodno obrati, spreman sam da podelim svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Одлично!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam, kratkovidost, strabizam
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 12:43 am
Postovi: 1
Pozdrav, može li mi neko objasniti nalaz:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 6860af12eb

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: