Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Astigmatizam ili sta?
PostPoslato: Pet Okt 31, 2014 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 12:13 am
Postovi: 1
Pozdrav nov sam na ovom forumu i nisam video da se niko ne zali na ono sto ja osecam.Imam astigmatizam slozeni neki mixtus i nosim naocare 2 godine , ali i dalje mi nije nesto bolje neki put mi se vrti hocu da padnem. Imam osecaj kao da ce mi se oci iskriviti ja to zovem (vrtoglavica u ocima) , inace nemam dioptriju 0,25 i 110 stepeni desno , 70 stepeni levo oko , samo vidim lepo i sve ,neki oftalmolozi kazu nemas nista baci naocare a ja bez naocara ne mogu ni da hodam a kamoli nesto drugo a neki kazu nije lepo uradjene naocare dal to kazu da bi uzeli pare ili sta ne znam sta da radim........ ovde u mom gradu neko kaze nije to od ociju neko kaze jeste ja ne znam kome da verujem i sta da radim sve testove sam proso krv mokraca i ostale preglede cak i kod neurologa sve je u redu, sta to moze biti ...neki put kad naglo se okrenem i pogledam meni se zavrti u ocima, ja ne mogu normalno da funkcionisem , ne mogu ni basket da igram jer lopta ide gore dole levo desno i mene zavrti u ocima , takodje mi smeta kompjuter, hoce li mi neko reci sta ovo moze biti i kako da prodje ova AGONIJA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam ili sta?
PostPoslato: Pet Okt 31, 2014 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Kako se rešava astigmatizam sam opisivala ovde

Za ostale neodumice, šta je zapravo tvoj problem, pisala bih Leu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam ili sta?
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 9:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Da li su Vam prilikom pregleda širili zenice?

Ako jesu, bitno je kojim sredstvom i koliko dugo prije pregleda su ukapavane kapi, jer proširene zenice (midrijaza) ne znače da je došlo do reklaksacije akomodacije (cikloplegija). Za utvrđivanje dioptrije je bitna cikloplegija, a ne midrijaza.

Ako ne znate koje je sredstvo, onda se to može zaključiti na osnovu toga posle koliko vremena vam se "normalizovao" vid nakon ukapavanja.

S obzirom na težinu tegoba, veoma je moguće da imate dalekovidost, što je potrebno isključiti pregledom u atropin-cikloplegiji i da su Vam potrebne plus naočari. Bilo koje propisivanje naočara bez preduzimanja ove dijagnostičke metode je kršenje pravila struke, koje može dovesti do ozbiljnog pogoršanja tegoba.

Bitno je i to koliko imate godina.

http://www.pseudomyopia.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astigmatizam ili sta?
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 11:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
"My conclusion is that it is worth attempting to reduce and level out all these quantities and to straighten the axes, as they are to a great extent provoked by accommodation strain and often at least to some degree reversible and non-permanent (pseudoastigmatism)." Kaisu Viikari, Ph.D.

http://kaisuviikari.com/wordpress/en/accommodative-astigmatism/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: