Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ablacija retine
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 8:34 am
Postovi: 6
Lokacija: Obrenovac
Ablacija oka je odvajanje retine od mreznjace sto rezultuje gubitak vidnog polje ili tamne mrlje u vidnom polju. Poznata je i kao dijabeticka retinopatija jer ljudima koji pate od dijabetisa slabe krvni sudovi i nastaje odlepljivanje retine.

U septembru 2006. sam primetio gubitak vidnog polja na levom oku. U oktobru mi je izvrsena operacija koju zovu "klasican zahvat". Rezultat je da na levom oku (operisanom) imam dioptriju -4, a na desnom koje je u redu nemam dioptriju.

Ablacija mi je nastala od udarca u oko ili glavu davno pre nego sto je nastalo odvajanje. Oko oka je stavljena neka vrsta plasticnog kaisa koja pritiska oko time sprecava krvne sudove da normalno funkcionusu i izaziva niz tegoba. Izmedju svega ostalog i pojavu dioptrije. Ne znam cemu to sluzi. Znam samo da Ruski doktori tri meseca posle operacije preseku taj kais i nestaje problem pritiskanja krvnih sudova i problem dioptrije. Kod nasih doktora nije praksa da taj "kais" preseku.

Molim sve koji imaju isti problem da se jave radi razmene iskustava. O ovome i doktori malo znaju i nisu bas volji da objasnjavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 19, 2009 3:56 pm
Postovi: 1
i sam imam slican problem samo mislim malo ozbiljniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 10:15 am
Postovi: 3
Vidim da je vec proslo dosta vremena od kad je pokrenuta ova tema... Kako se osecas sad?

Ja sam radio operaciju ablacije retine pre nekih mesec dana u Fjodorov klinici u Rusiji. Otisao sam da skinem dioptriju lasikom a nasli mi na krajnjoj periferiji pucanje mreznjace i pocetak ablacije. Pre operacije su mi rekli da cu morati da radim isto to sto si i ti radio, serklaz, ali na kraju se ispostavilo da je mogla i blaza varijanta, hladni laser i parcijalna silikonska plomba.

Sto se tice kruga oko oka, isto su mi rekli da cu odmah izgubiti na dioptriji i da cu videti tamnije na to oko. Posto je ipak odradjena blaza varijanta, zadzao sam vid kao pre (bar tako kazu), mada sad imam 'musice' u oku, tzv. floaterse. Ne znam kakva je procedura za pun krug, dal seku posle ili ne seku...

Nadam se da si dobro i da je sve leglo na svoje mesto.

Cisto da napomenem, ne znam sta su tebi rekli - al meni je zabranjeno sad sve i svasta - dizanje tereta., trcanje, skakanje, nagli pokreti bilo koje vrste, kad nesto podizem moram da cucnem (ocni pritisak je cudo)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Moj cale je imao ovaj problem,i operisao je oko vec nekih 4-5 puta,ali mu mnogo smeta.. Totalno je izokrenuta slika,i ima dupli vid,cesto ga i glava boli..

Ne znam da li postoje neke klinike u Rusiji ili slicno koje mogu to da ublaze? I o kojim ciframa se tu prica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 8:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 10:15 am
Postovi: 3
Ako neko moze da pomogne, onda je to Klinika Fjodorov u Rusiji. Ocna kuca Eliksir iz Novog Sada radi sa njima i svaki mesec salje grupu. U mojoj grupi je bilo desetak ljudi i otprilike svi smo placali nesto oko 3000 eura kompletan aranzman sa prevozom i smestajem, par stotina gore-dole u zavisnosti koja je vrsta operacije bila u pitanju. U svakom slucaju, prvo se ide na preglede u Novi Sad i tamo ti kazu dal i kako mogu da ti pomognu, dalje je stvar dogovora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Da li mozes da mi das neki kontakt te klinike Eliksir da malo bolje to raspitam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 10:15 am
Postovi: 3
http://www.eliksirkaluga.com/

Marodićeva br. 12, Novi Sad.
Telefoni: (021) 445 946, 445 932 ili na 065 444 71 66

Radno vreme: 8-15, subotom od 8-13

Nadam se da ce biti od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: