Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
ako nisu arhivirali,moraju da vam besplatno ponove test,jer su inace u obavezi[pravilo lekarske praxe]da otvore karton svakom pacijentu,bez obzira sto ovo nije klasicna medicina,mislim da se drze toga,jer su oni ipak doktori,sad poslacu ti priv.poruku sa mailom sa kog su meni poslali,da mozes da ukucas u kontakte da opet ne izbrises


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Ok hvala, javljam sta je bilo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Sad sam pogledala meil koji mi je Svetlana poslala ( hvala :wink: ) ,i to nije onaj koji je bio u poruci koju sam ja dobila tj obrisala kao odbaceni virus.

Mozda one meni nisu ni poslale meil jos uvek! :roll:
Agonija se nastavlja, u svakom slučaju do ponedeljka ništa ...hvala puno na podršci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2008 11:35 pm
Postovi: 199
Ljudi pomagajte, i dalje ne mogu da saznam gde u Nisu rade ovaj test. Ili mi bar kazite kako to mogu da saznam, gde da se raspitam. Mnogo mi znaci, bespomocna sam a vreme prolazi, ja nista ne uradih...
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 1:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Devojke!! Dugo se nisam javljala, znam :oops: ali mogu da se pohvalim da sam vec dva ipo dana na tolerantnoj hrani. Nije lose, mora da se misli, ali sigurna sma da ce rezultati biti tu vrlo brzo. Ono sto se vaga pomerila za ova 2-3 dana je verovatno 'djubre' iz creva tako da te ne mogu da racunam kao da sam oslabila nego da sam se procistila, i prija mi :)

Kupila sam beskvasni hleb, pirincano mleko sa ukusom vanile i puno salate, Nutri vita mi je takodje dobar prijatelj. Jedino jos nisam kupila kafu bez kofeina, ali sam smanjila dosadasnji unos.


Ono sto sam ovom prilikom htela da vas pitam je: da li brojite kalorije!? Oduvek sam bila protivnik toga, ali sam svrljajuci po netu naletela na jedan zanimljiv sajtic. Pored BMIa izracunaju ti i BMR koji oznacava neophodne kalorije u toku dana. I tamo su ljudi raspravljali o nacinu slabljenja, brojanju kalorija, trosenju sala ili nedaj boze misica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
ne brojimo kalorije,ili bar ja to ne radim i gledala sam taj sajt ili neki sa istom temom i moj bmr je nesto oko 1450 kcal sto ja mislim da je premalo i da bih umrla od gladi kad bih samo toliko kcal dnevno unosila,taj bmr je broj kcal koji je potrebno dnevno unositi ,uz ustaljeni ritam zivota da se zadrzi br. kg koji imas,bez variranja u kilazi,cak i manje aktivne,nize i puno mrsavije osobe od mene,koje poznajem, unose vise kalorija od 1450 dnevno,mislim da im sistem izracunavanja uopste nije dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
pretrazila sam pola interneta i nisam pronasla ni jednu ordinaciju u Nisu koja to radi :( Najbolje je da se spremite,zakazete pregled i odete u NS ili BG,valjda jedan dan mozete da zrtvujete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
bockey :roll: zar ti nisi vec odavno na tolerantnoj hrani??????jesi li to ponovila test ili si zabusavala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Nisam zabusavala draga moja. Rezultati su mi stigli 22. i onda mi je trebalo dva dana da se raspitam za detalje koji su me bunili, i jos dva dana da se naviknem bez hleba, mleka, jaja i jos mnogo toga. Sto zajedno cini 4 dana i onda sam pocela.
Nisam pratila diskusiju, ne znam da li si i ti vec pocela. Ne kazem da je tesko, ali jeste komplikovano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Dobila sam ! Slika

Džabe sam se nervirala... :roll:

E sad stvari stoje ovako ...

Moram da izbacim: Mleko, Šećer, Pšenicu, Kvasac..

Kukuruz, raž, soju

Ribizlu, limun, jagodu, kivi, breskvu, grejpfrut, pomorandžu, ananas, bananu

Govedinu, teletinu, piletinu, pastrmku, lignje , šarana , soma

Kokos, indijski orah, susam , kikiriki, mak,kafu :cry: orah, i neskafu :cry:

Papriku :cry: ludenicu :cry: :cry: :cry: , dinju ( kuku to je nemoguča misijaja sam vatreni obožavalac dinje) , zelje, pečurke , šargarepu, crni luk, grašak, spanac :cry: pasulj...

I za kraj med!

Ima li neka divna intoleranta duša da mi da neke smernice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
bockey,sorry,verovatno sam nesto istripovala jer sam tvij nick name vec dosta puta videla,ali zaboravih da sam pregledala i druge teme,meni je lista isto jako zeznuta i trudim se da se pridrzavam,al mi ne ide bas uvek,t.j. cesto zabusavam,najvise zbog slatkisa,a i zbog toga sto nisam navikla na tolike zitarice,ne volim razne pahuljice,a od mesa koje bukvalno obozavam,dozvolili su mi samo govedinu,jagnjetinu i curetinu,sto prakticno znaci samo govedinu,jer ovo dvoje ne mogu ni da nadjem,a i kad bih mogla,jagnjetina mi je bas preskupa...hocu od sutra da pocnem da drzim neku dijetu,sa kojom cu se lakse pridrzavati svega ovoga,bas sada razmisljam izmedju proteinske i UN,razmisljam koja mi je bolja,proteinska mi odgovara,ranije sam je drzala,ali sam se isto mucila sa slatkisima,a sa UN tek treba da se upoznam te cu malo da procesljam po netu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 8:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Ne znam da li je protiv pravila ovog foruma da se stavlja link drugog foruma,al tu ima sve o Un dijeti...do detalja!

Evo...http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=62175

Ako je greška neka moderator obriše...sorry!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Mico, :D :D :D ,kao zamenu za mleko ne smes ni jeno od zitarica,jer sva sadrze kukuruz ili soja lecitin....proveri kokosovo ili bademovo,mozda njih smes,nes kafu kupi jakobs night end day[ta je bez kof.]ja je na Kalenicu placam 320 din,a u Veru je 390,dok je nes bez kof. 490 po prodavnicama,ukus im je obema skroz o.k. trebace ti samo par dana da se naviknes,postoji i neka od jecma,cikorije i ...Inka,Divka,...ali ja to ne mogu.Ako negde zapnes ti zovi upomoc,svi su ovde dobre duse,a najveci experti za netoleranciju su martat i graza.Pogledaj i recepte za netolerantne,mozda nadjes nesto za sebe :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Hvala Mici!!!!
MARTATTTTTTTT JESI LI ZIVA ZABRINULA SI ME :-? Nema ni grazze,ali ona je bar rekla sto je nema-dala se u akciju na sve strane,pa nema vremena :( ali bravo za grazzu,smo neka napreduje i neka nam ponekad javi kako joj ide :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Meni su u laboratoriji rekli da mogu da koristim ovseno mleko (iako imam oznacenu soju u netolerantnim namirnicama) a odgovor je bio 'tacno je da sadrzi lecitin, ali u kom procentu!?'. I medjuvremenu sam kupila pirincano mleko u prahu, pa jos sa dodatim ukusom vanile! I bas mi se svidja :)

Svetlana, ja ti iskreno ne bi preporucivala nikakvu dijetu pored pridrzavanja ovog rezima! Ipak treba slabiti 'pametno' ;) Pokusaj dva tri dana i videces da ce biti efekta! A osecaces se sito i veselo jer smes da grickas :) semenke, voce, razne plocice od zitarica (ja sam nasla fina srca, slatka pa od heljde koju smem, mljac)

Mico, probaj onaj beskvasni hleb iz prodavnica zdrave hrane. Jeste malo skuplji (100din/350 gr) ali ti vise od dva ta parcenceta sa salatom i casom nekog napitka (sta vec smes da pijes) zaista napune zeludac. I sto je jos bolje nekako dugo odrzavaju sitost!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: