Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
eh,blago tebi sto se tice sarme,ja ne smem da jedem ni pirinac ni govedinu ali ni piletinu,svinjetinu. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 10:02 am
Postovi: 17
Pozdrav.
Intolerancija na hranu se ne moze promeniti ili izleciti! To je genetski predodredjeno. Jednostavno probavni trakt nekog organizma nema sposobnost da preradi neke namirnice kako treba,nekome jednostavno ne odgovaraju neke namirnice po sastavu ali ne u kolicini da odmah izazovu neku reakciju(alergiju, trovanje..) i onda se javljaju zdravstvene smetnje i nakupljanje toksina tokom godina u organizmu.
To je bezobrazno sto ti je neko rekao da se to moze leciti tretmanom 2x10 evra nedeljno. Neka se stidi taj doktor, ako je doktor uopste. Da se to moze promeniti sigurno ne bi kostalo tako jeftino:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
pretpostavljala sam da je tako. mislim da ova zena uopste nije doktor vec neko ko je priucen za rad na tom aparatu. nisam se primila na foru tih tretmana za izlecenje tako da mi ne pada na pamet da bacam pare.samo pokusavam da izbegavam,koliko mogu,to na sta se pokazala intolerancija.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 10:02 am
Postovi: 17
E to je zalosno sto taj aparat kupe neki samouki i kozmeticki saloni pa lece kao sve i svasta biorezonancom. Zato treba paziti gde se ide na testiranje. I najbolje je uraditi i test pomocu krvi, tek da se uverite u tacnost i vidite da li se podudara.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
hvala na savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 10:39 am
Postovi: 6
Zdravo svima, vidim da je tema malo "zamrla" ali se nadam da ce je neko ipak posetiti.
Radila sam test intolerancije i pocela dijetu. Tek sam 7 dana na dijeti i vec sam je prekrsila nekoliko puta, iz prostog razloga sto nemam vremena da se igram u kuhinji a i nemam ideja, kao i zato sto je sve sto smem da jedem preskupo. U principu sam vise gladna nego sita, hrana je jako cudnog ukusa i zato je malo jedem. Izgubila sam 2 kg do sada (sto mi uopste nije cilj, vec da se resim ludackih bolova u zeludcu, loseg varenja i nadutosti, sto sam i uspela).
Sve cu nekako i da izbegnem ali mi najteze padaju psenica, kvasac, mleko i secer jer njih ima bukvalno svuda.
Ima li neko recept kako se pravi hleb bez kvasca, mleka i od brasna od kukuruza (a da nije proja), pirinca, jecma ili prosa.
Sta je sa onim sokovima na kojima pise da nije dodat secer? Da li se svim sokovima dodaje jabuka, iako na recimo ananas soku pise da je 100% ananas i ne spominju jabuku?
Da li su i mesne preradjevine zabranjene iako su od dozvoljenog mesa?
Sta vi jedete za dorucak? Za rucak se lakse snadjem, ali sta za dorucak jesti i uopste kad si gladan a nemas kuvano?
Izbegavate li bas svu hranu koja sadrzi i makarmalo neke supstance koja vam je zabranjena? Recimo, kornfleks je od kukuruza i njega smem da jedem, ali u njemu ima malo secera i meda koji ne smem, da li ga izbegavati?

Izvinjavam se na dugackom postu, ali imam gomilu pitanja i interesuje me kako se vi snalazite, gde kupujete, cega ste se odrekli... Koji su vasi spiskovi zabranjene hrane?
Pomagajte, stvarno se ne snalazim, gubim zelju da se ovako hranim, i nadu da cu se vratiti nekad na staro. I zapravo o svemu ovome malo znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 10:07 pm
Postovi: 23
Bonzita je potpuno u pravu

i ja sam isla na BICOM, sad su se preselili kod botanicke baste.

Pridrzavala sam se samo 2 meseca njivove ishrane i mislila da cu da poletim-smrsala sam oko 5kg. Na mojih 70kg to je super. Medjutim, posle mesec dana nepridrzavanja ishrane, pao mi je imunitet te sam se bacila na svo voce i povrce.
Priznajem da me muci varenje kad pojedem ono sto po njima nesmem. Inace, ranije sam problema sa varenjem, sada ko od sale ide :)
Nisam ponovo radila test, ali krenu opet problemi, moracu.

_________________
sn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
Cao svima na ovom forumu i moram da vas pitam gde je moguce uraditi ovaj test i koliko kosta. Kazite mi za obe sorte testa (koliko shvatam, moze pomocu krvi i na drugi nacin). Jos da dodam da me zanima gde su te laboratorije ili ordinacije, sta vec, u Beogradu i, naravno, da testove ne rade priuceni kozmeticari, kao sto procitah da se neko zalio. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 10:39 am
Postovi: 6
veksi je napisao:
Cao svima na ovom forumu i moram da vas pitam gde je moguce uraditi ovaj test i koliko kosta. Kazite mi za obe sorte testa (koliko shvatam, moze pomocu krvi i na drugi nacin). Jos da dodam da me zanima gde su te laboratorije ili ordinacije, sta vec, u Beogradu i, naravno, da testove ne rade priuceni kozmeticari, kao sto procitah da se neko zalio. Hvala unapred!


Jedine ordinacije za koje ja znam su ona u Zemunu, za koju imas telefon i adresu na pocetku ove teme. Ova druga je nekad bila u Bulevaru, sad se premestili negde kod Botanicke baste, i jedino sto sad imam od njih je mobilni telefon 063/7737-091. Vidim da su i ostali ostavljali telefone pa smatram da je to dozvoljeno.

Ja sam test radila kod ovih u Bulevaru. Da li su pravi doktori ili priuceni ne znam, ali nisu bas ni zainteresovani za neku dublju pricu, a mozda sam samo ja ubola los dan. Kod njih je test putem krvi 2000 dinara. Aparatom ne znam, nisam pitala.
U Zemunu je skuplje 50 eura, ali mi se cini da oni imaju siri spektar alergena. O svemu je vec pisano, samo detaljnije procitaj. Na zalost iskusni se vise ne javljaju a ja imam jos pitanja. Zelim ti svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 28, 2007 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2007 9:46 pm
Postovi: 18
cao svima!
ordinacija iz Bulevara se premestila u Vojvode Dobrnjca 5, i cena testa je 3000 din preko krvi. Nisu mi ni nudili drugu opciju. Uradila sam test pre dve nedelje i za sad sam izgubila 2 kg i vrlo je primetno. Nije uopste tesko ali se treba dobro opremiti dozvoljenim namirnicama. To ume da bude problem prvih par dana tako da je moj savet da dok god ne kupite sve sto vam treba ne pocinjete. Meni je zabranjena i psenica i kukuruzno brasno tako da mogu da jedem hleb od heljde koji moja mama pravi i to je jedino to mi tesko pada jer heljda ima ocajan miris i ukus. Ne postoji nigde bademovo mleko koje moja mama sme tako da ako je neko cuo ili zna gde ima nek kaze. Prvih sedam dana sam mislila da necu izdrzati dugo medjutim sad ide sasvim lako. Apetit mi je "ubijen" nacisti tako da jedem tek da nisam gladna. Ne znam jedino sta sa namirnicama koje nisu na spisku. Recimo kesten..danas nisam znala dal da ga pojedem il ne pa na kraju nisam. Ljudi koje znam prekrse tu i tamo pravila ali osim manjeg osecaja u stomaku(loseg) nista se bitno ne promeni u smislu da sad vise ne mrsave. Pisite ako znate gde ima svih cudnih namirnica..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 1:28 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,
evo upravo zbog ove teme sam se prikljucila ovom forumu. I s obzirom da vise spavam nego sto sam budna, registrovala sam se na potpuno ludacki username, ako neko zna kako to moze da se promeni neka javi :D

Elem, sto se tice testa intolerancije na hranu... mi smo porodicno otisli na njega prosle godine, negde u martu recimo, zato sto nam je tada cetvorogodisnji sin imao problema sa cestim anginama i upalama usiju, a na preporuku njegovog pedijatra. Tada u to vreme pre testa, dobili smo preporuke da mu vadimo sva tri krajnika i da mu se stavljaju cevcice u usi (timpanometrija mu je bila jako losa). Pedijatar je pretpostavila da mu smetaju mlecni proizvodi, sto se i ispostavilo na testu. Suprug koji je sklon alergijama i koji ima klinicki potvrdjenu alergiju na ambroyiju i sumnju na jos neke polene i druge cestice, je isto to dobio i kao rezultat na testu.
Sinu smo to leto izbacili neka dva, tri meseca gotovo skroz mlecne proizvode i njegova timpanomertija se dosta poboljsala na pregledu u septembru. Pri tom se preko leta razboleo dva puta i to tada kada su se babe i dede pravile pametne i davale mu mlecne proizvode. Njebu je n alisti bilo jos par namirnica, ali ne toliko znacajnih.
Naravno problemi sa usima i anginama nisu iscezli zbog toga sto je imao katastrofalne krajnike, ali kada je ove godine otprilike u isto vreme ponovo pokrenuta prica o operaciji krajnika, cevcice nisu pominjane posto mi se timpanometrija dosta popravila i neki stucnjaci su bili veoma iznenadjeni takvom promenom za godinu dana. Mi njemu i sada izbegavamo da dajemo mlecne proizvode, ponedak pojede sir, a mleko i jogurt smo zamenili mlekom od soje i jogutrom od zitarica ili soje.
Problem je nastao kada je trebalo uskladiti namirnice koje svima odgovaraju, a njih ima jako malo, a narocito sto suprug ne moze skoro nista od zitarica osim kukuruza i heljde, otprilike. Suprug se jedno vreme pridrzavao svega, ali nije mogao da izdrzi, iako je i oslabio i tvrdi da se osecao mnogo bolje, dok ja nisam ni probala, na moju nesrecu, mada mi se cini da je vreme za to..
Mi doduse nismo shvatili da se treba striktno pridrzavati toga, vec da se treba truditi i da je vazno da se ne kombinuju namirnice koje nam ne prijaju.
Molila bih ako neko ima novi broj ordinacije kod Botanicke baste da mi prosledi, treba mi za prijatelje. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
I pls, zanima me cena testa za intolerancije na hranu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 11:05 pm
Postovi: 2
Bok svima...evo svrljala sam malo po netu pa sam eto naisla i kod vas na ovu zanimljivu temu.Molim vas ako mi mozete reci tocnu definiciju tog testa intolerancije na hranu...mislim da to nije pravi test intolerancije koji se radi u poliklinici Analiza koji imaju ekskluzivu.
Naime test intolerancije na hranu je test kojim se utvrduje nivo specificnog imoglobulina G na 93 razlicite vrste namirnica.To nije test kojim se utvrduju alergije.Intolerancija i alergija su sasvim razlicite stvari.Alergija izaziva instant jaku reakciju a intolerancija je djelovanje na organizam kroz dulji period.Druga stvar u cijeloj ovoj prici je da je to test za cijeli zivot!Ako je test pokazao da ste intolerantni na jednu namirnicu, bit cete uvijek intolerantni.Sve te terapije sta vam lijecnici preporucuju su papi-lova!Sta se tice djece...taj test je vjerodostojan tek od sedme godine zivota!Uz taj test trebali bi imati i razgovor sa nutricionistom koji ce vam dati prijedlog za zamjenu zabranjenih namirnica.Postotak pokazuje da je cak 40% ljudi intolerantno na kravlje mlijeko i mljecne proizvode!Svi ih stalno nudimo djeci a oni uopce nisu namjenjeni covjeku.Puno je bolje i zdravije kozje mlijeko,sojino mlijeko,rizino mlijeko...Svaki organizam je za sebe i potreban je individualan pristup.Poljubac svima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
Draga Dalmatinko, daj mi, molim te, telefon te poliklinike Analiza. I kazi, kako to oni imaju ekskluzivno pravo na test intolerancije? Jos ako znas detalj koliko kosta kod njih taj test, bila bih ti zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 11:05 pm
Postovi: 2
Imaju ekskluzivu za Hrvatsku.Cijena je nesto vise od 300 eura,to je kod nas malo vise od polovice prosjecne place.Bit je u tome sto se ovdje spominje test na 300 namirnica, pa od kada grinje i prasina spadaju u namirnice?Test intolerancije nije predviden za nikakvu dijetu nego za zdravu i pravilnu prehranu pojedinca.Predviden je prvenstveno za zdravlje,poboljsanje kvalitete zivota a time i njegovo produljivanje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: