Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 1:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
I ja sam mislila da se hranim zdravo, dok mi se na spisku "nepoželjnih" namirnica nisu našli: jabuka, paradajz, soja, tunjevina...
Dakle, test nije zamišljen da pomogne mršavljenju, to je sekundarni efekat. Zato nema namirnica koje goje ili ne.
Osnovna ideja je da se odrede supstance, koje su alergeni i koje ne odgovaraju organizmu. Izbacivanjem tih namirnica iz ishrane, organizam se "čisti" i rešava raznih problema - nekome su to glavobolja, problemi sa varenjem, ekcemi ili drugi kožni problemi... Višak kilograma se čak ne pominje na dužem spisku stanja na koja se utiče. Gubitak kg je bukvalno kolateralna korist. Ali je provereno, pored ličnog iskustva, znam još dosta njih, koji su rešili baš taj problem. :wink:

Srećno! :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
Testirala sam se juce na aparatu Bicom 2000 i rekli su mi da je potrebno da idem na neke terapije na istom aparatu da bi mogla ponovo da jedem namirnice na koje se pokazala intolerancija. Ne znam da li je neko od vas isao na te terapije i da li to uopste pomaze ili je samo gubljenje vremena i para posto taj jedan tretman kosta 10 eura a kao ide se 2x nedeljno s tim da je broj tretmana individualan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Suncice gde si isla na testiranje? Jesi li primetila da ti inace smetaju te namirnice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
isla sam ovde u novom sadu. pa,ja imam vec duze vreme problem sa nadimanjem stomaka i problem sa viskom kg,al to je zato sto stvarno mnogo jedem slatkise a ne krecem se dovoljno da bih potrosila te silne kalorije koje unesem.
ne znam kako bi primetila koja namirnica mi smeta i da li smeta jer dnevno svi jedemo vise vrsta hrane pa kako onda skapirati koja namirnica pravi problem? inace meni je test pokazao intoleranciju na 16 namirnica a najgore je to sto ne bi trebala da jedem nista sto ima psenicu,konzervans,mleko,mlecni secer,ne smem ni piletinu,govedinu,svinjetinu,crni luk,sece,med...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 5:50 pm
Postovi: 56
jel ti treba da sada zauvek batalis te namirnice ili na odredjeni period?

ja nikako da odem da uradim taj test :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:41 am
Postovi: 2
:lol: cao
ja sam radila test pre cetiri meseca i od tada jedem samo dozvoljene namirnice.izuzetak sam napravila za bozic i uskrs.rezultat svega toga prvi mesec -4kg,drugi -2kg i tada nastupa zatisje koje traje skoro dva meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 6:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 5:50 pm
Postovi: 56
6 kilograma je super rezultat. s obzirom da jedes kada god si gladan, nema izgladnjivanja, a jedes samo te dozvoljene namirnice.

A jel ima neko informaciju, da li se te namirnice zauvek izbacuju iz ishrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 5:50 pm
Postovi: 56
Ja imam problem sa stomacnim grcevima, skoro redovno posle rucka,
sa zatvorom i viskom kilograma. visak je oko 10 kilograma.
Tako da se nadam da cu sve probleme resiti cim odradim test :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 11:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
alexa Va je napisao:
jel ti treba da sada zauvek batalis te namirnice ili na odredjeni period?

ja nikako da odem da uradim taj test :(

vec sam to spominjala u jednoj od poruka na ovoj strani :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
nadam se da ce mi neko ko je upucen reci da li je potrebno ici na terapije koje sam spominjala ili je dovoljno izbaciti odredjene namirnice par meseci i onda ih opet postepeno uvesti u ishranu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Dovoljno je izbaciti te namirnice iz ishrane, ali 3 meseca! Posle toga se radi kontrola i moguće je vratiti se na stari režim ishrane. To sam ja uradila, za sada kilaža stoji (-10 kg), ali sam primetila da mi je onaj način ishrane mnogo više prijao i ozbiljno se nosim mišlju da se tako hranim "zauvek". Ja nisam išla na te dodatne terapije, više zbog finansija. Prijala mi je prva posle pregleda. Sigurno ne škode, ali mislim da nisu neophodne. Najvažniji je spisak namirnica za izbegavanje.
Pozdrav

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 am
Postovi: 40
Mislim da je najvaznije "oslusnuti" svoje telo... Ako obratite paznju, ono ce vam bez ikakvih analiza "reci" sta ga muci, sta mu fali, sta mu ne odgovara... Mislim da ljudi gube kompas o tome sta se sme, a sta ne, bas zbog "testomanije" (koja je, po meni, vise pomodarstvo nego neka stvarna potreba). Narocito su u nutricionizmu poceli da se pojavljuju... Napisao sam ovo bez ikakvih zadnjih namera...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Problem je u tome, što većina nas i pored najbolje namere, nije umela da osluškuje svoj organizam :oops: . Inače ne bi bili u pomenutim situacijama.
Lično mi ne smeta ovo malo sugerisanje nakon testiranja, samo mi je olakšalo stvari. Sada, naravno, osećam šta mi ne prija i nameravam da se time upravljam. :P
I, nije mi bitno da li je pomodarstvo ili nešto drugo, važno je da deluje (a da pri tome ne škodi!!!). Zadovoljna sam i svima preporučujem. Prišla sam ovome bez ikakvih očekivanja i opterećenja, ne verujući da je tako jednostavno.
Rešenja problema su najčešće vrlo jednostavna. Pozitivan stav triplira rezultate. :wink:
Svako dobro!
:P :P :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
Bonzita hvala na odgovoru. i ja se nosim mislju da probam izbaciti sve sto mi smeta na 3 meseca pa da se posle opet testiram. mada,malo je tesko pronaci sve bez konzervansa,secera,mleka,psenice...
al probacu koliko mogu da izbacim.
pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Da li da ti kažem, da sam, pored namirnica koje si navela, izbacila i kvasac i sve proizvode na tu temu... Zvuči teško, ali uz dobar motiv itekako može da se sprovede. Najgore je sa šećerom, njega zaista svuda ima, čak i u Musliju Dr Oetkera. Sve što ti se učini "zdravim", ipak proveri, sada bi već trebalo da sve ima validne deklaracije. :wink:

E, da, uvek ima i dobrih stvari! Mogla sam čak da jedem sarmu (jer mi je bilo dozvoljeno da jedem i kupus i govedinu i pirinač)! :lol:

Srećno! :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: