Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Apr 30, 2012 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Ovo je novo za mene. Ja kolko sam informisan ne radi se tu samo taj test da bi ljudi posle smrsali nego su zastupljeni i drugi simptomi: nedostatak koncetracije, nervoza, lose pamcenje, problemi sa nosom itd. Koji posle testiranja i eleminisanja raznih namerica organizam bi trebao da napravi balans.
Iscitacu malo vise temu da vidim iskustva mada je bas jako puno stranica.

Zamolio bi da mi neko kaze kako se krecu cene u Novom Sadu i gde sve moze detaljno bas da se istestira. Znam da ima u Elite hotelu ali da tamo mnogo vise stvari ispitivaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 24, 2012 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 3:17 pm
Postovi: 2
Pozdrav!

Molila bih ukoliko ima neko sa iskustvom iz DIA lab-a koje može da podeli sa nama. Uplatila sam preko KOLEKTIVE po pristojnoj ceni kod njih taj screening. Inače, ono što me je opredelilo je to što rade test na 349 različitih namirnica, pa mi se to učinilo raznovrsnijim, pa samim tim i prihvaljivijim nego u drugim laboratorijama gde se radi test na 93 namirnice.

E sad, možda je na "papiru" izgledalo bolje nego u stvarnosti :) Ukoliko posedujete neke informacije molila bih da ih podelite s ostalima :)

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Sep 20, 2012 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 11:49 am
Postovi: 1
Anka, da li si vec bila na analizi u DIA labu? Ja bih htela da kupim vaucer ali reko prvo da cujem iskustvo necije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 24, 2012 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2012 10:26 pm
Postovi: 1
Test intolerancije na hranu na preko 350 namirnica sam radila u laboratoriji BIOMARKER na Bežaniji kod predposlednje stanice autobusa 74, ne znam tačno kako se zove ta ulica. Test sam uplatila preko KOLEKTIVE i to je iznos od 1200 dinara. Kad sam videla izveštaj da 90% namirnica ne smem da koristim uopšte, da deo može ali ne bi trebalo ostala sam zapanjena. Zašto? Zato što navešću primer da od žitarica ne smem ništa osim ponekad ovas i integralni pirinač, od voća ono što mi je poznato to je grejp, nar, brusnica, breskva, limun, trešnja. Ma bila sam zapanjena da nesmem čak ni jabuku. Inače imam višak od 47% kilograma na moju visinu a i puno zdravstvenih problema. Moja ishrana se zasnivala na mlečnim proizvodima, dosta voća, malo povrća i mesa. Više sam volela da pojedem parče hleba sa jogurtom ili keks sa mlekom nego da jedem nešto konkretno. Sada jedem samo ono što mi je napisano da smem a ovo je sada 20-ti dan i oslabila sam 4 kg. Osećam se dobro jedino što moram da još uvek pazim da ne pojedem nešto što mi je zabranjeno jer moj suprug se hrani drugačije, mada mislim da bi i on trebao da uradi taj test. Količinski jedem otprilike ali recimo tanjir jela i činijica salate ili, pošto sam sama pravila od ovsa neke lepinjice slane i slatke to koristim za doručak sa jogurtom ili mlekom naravno ono posno, ili sir od 0% masnoće sa krastavcem, i slično. Lepinjice sam pravila od 3 šoljice ovsenog brašna, 2 šoljice ovsenih pahuljica (zdrobljeni ovas), 2 šoljice mlevenih ovsenih klica, 2 šoljice susama, 2 šoljice lana, 4-5 kašika maslinovog ulja, 1-2 šoljice vode, 1 prašak za pecivo, malo morske soli i sve dobro izmešala. U pola testa sam dodala 200 g brusnica i od toga dobila slatke pločice. Testo kašikom vadite i stavljajte u pleh na peki papir i mokrom kašikom napravite pljeskavice debljine pola santimetra i stavite da se peče dok ne porumeni. Pločice budu mekane ali mogu dugo da stoje ja sam ih koristila 2 nedelje i ništa im nije falilo osim što su bile malo tvrdje ali ja tako više volim i čak su bile ukusnije posle nego dok su bile sveže. Mislim da prašak za pecivo može da se izostavi tako da ću sada probati bez. Ili recimo recept za glavno jelo: obarite 1 glavicu karfiola i brokulija, ocedite i stavite u vatrostalnu činiju. Napravite smesu od 4 kašike tana, 3 kašike posnog sira i šolje jogurta. Karfiol pospite belim lukom u granulama, seckanim peršunom i prelite ovom masom od tana i sira, poravnajte pospite sa 2 kašike maslinovog ulja i sa 50 g susama, protresite da se karfiol sjedini sa ostalim sastojcima i stavite u zagrejanu rernu na 200"C da se peče. Kad porumeni gotovo je. Za salatu 1 šargarepu izrendajte sitno, pospite sa 2 čepa jabukovog sirćeta, malo vode i kašičicom maslinovog ulja i prstohvatom soli. Od ovoga se najedete dobro a i inače ova količina povrća je dovoljna za 3 obroka. Eto nekih primera i mogu da kažem da je dobro i ukusno iako nema vegete i sličnih začina. Za sada sam zadovoljna pa videćemo dalje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 7:01 pm
Postovi: 2
Cao drugari ja sam nova ovde a jako me zanimaju vasa iskustva sa testom intolerancije na hranu....meni su danas stigli rezultati i od sutra krecem...Izbacena mi je psenica,kvasac,mleko i mlecni proizvodi,kukuruz,kikiriki,lesnik,kupus,paprike,crni luk,JABUKE!,banane itd.....zanima me ako neko zna posto mi je dozvoljeno pilece i curece meso smem li da jedem pileca i cureca prsa ili neku sunku?hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 26, 2012 11:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Jel vi radite testove na intoleranciju na hranu zbog smanjenje telesne mase, holestorola u krvi, nekih zdrastvenih problema ili nesto trece? Sta sve moze da se ocekuje kada pocne da se primenjuje tj. izbaci hrana iz ishrane koja nije toleratna na moj/vas organizam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Sep 27, 2012 5:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 7:01 pm
Postovi: 2
Konkretno ja sam uradila test zbog viska od 10ak kg i problema sa stitnom zlezdom ciji hormoni nikako da se dovedu u normalu uz svu terapiju koju pijem....pa eto ja bih da pokusam i ishranom jer mi je receno da je intolerancija prava stvar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 4:19 pm
Postovi: 1
Cao svima!!!Da li neko zna da li se u Sapcu radi test netolerancije na hranu?Cula sam za hromo nutriciju,tj. zdrav nacin ishrane i trajan gubitak kilograma, ali treba da se pre pocetka dijete uradi taj test.Veliki pozdrav i hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Nov 02, 2012 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2012 8:11 am
Postovi: 1
Doris18 je napisao:
Cao drugari ja sam nova ovde a jako me zanimaju vasa iskustva sa testom intolerancije na hranu....meni su danas stigli rezultati i od sutra krecem...Izbacena mi je psenica,kvasac,mleko i mlecni proizvodi,kukuruz,kikiriki,lesnik,kupus,paprike,crni luk,JABUKE!,banane itd.....zanima me ako neko zna posto mi je dozvoljeno pilece i curece meso smem li da jedem pileca i cureca prsa ili neku sunku?hvala unapred na odgovoru


Zdravije je ne jesti proizvode koji su prerađevine s dodacima različitih aditiva, konzervansa itd. barem prva 3 mjeseca. Probajte se 3 mjeseca striktno pridrzavati navedene liste dozvoljenih namirnica. nakon toga napraviti kontrolni test koji ce definirati namirnice koje su uvijek dobro dosle na vasem meniju. rezultati su izvanredni. Zapravo, sto je problem veci (visoki krvni tlak, ulcerozni kolitis, gastritis, alergije...) rezultai su uocljiviji. Imam preko 200 obradjenih pacijenata i dobru statistiku koja pokazuje sve pluseve, naravno, ako ste se u stanju posvetiti sebi prva 3 mjeseca, a kasnije je sve lakse.Puno uspjeha vam zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Nov 14, 2012 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2012 11:44 pm
Postovi: 5
Planiram da uradim test pa molim nekog da mi pojasni kakva je razlika izmedju testa koji se radi screening metodom i vibracionog testa kako ga reklamiraju gde se vadi krv iz prsta i testira biorezonantnom metodom? Koji je test rigorozniji a koji precizniji? Da li iko od vas ima iskustva sa ordinacijom LIFE u Zemunu? Cesto se reklamiraju preko popusta i koriste drugi metod ili da se ipak opredelim za laboratoriju Analiza? Unapred hvala svima na pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2012 9:02 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
ja sam juce dobila rezultate testa,smem ovseno,razano,jecmeno,brasno. Ne smem mleko,smem samo kozije.Od mesam smem sve osim svinjetine i govedine. smem dekstrozu i fruktozu. ulje smem suncokretovo.od povrca skoro nista ne smem. smem smo karfiol,zelenu salatu,paprike :( Pomagajte,davajte neke recepte :) A da smem i od ribe,soma,pastrmku,sarana :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 8:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Kolko je tacan i pouzdan test? Radio sam preko krvi, imam spisak od oko 400 namirnica koje smem, koje ne smem cesto i koje ne smem da konzumiram. Generalno sve ono sto volim i cesto jedem se u 80% slucajeva naslo na spisak da ne smem nikako da jedem.
Kako oni rade taj test posto su izvadili krv, jel zna neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 6:25 pm
Postovi: 2
Meni su radili krvnu sliku,glukozu i holesterol,i onda te informacije ubace u kompjuter,zajedno s visinom i tezinom i kompjuter izbaci listu ne/pozeljnih namirnica...mislim da se tako radi,a neka me neko ispravi ako gresim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Apr 26, 2013 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 26, 2013 7:46 pm
Postovi: 1
Imam pitanje na koje mi hitno treba pouzdan odgovor: Da li je moguce da dve potpuno razlicite osobe (razliciti pol, godiste, visina, tezina, krvna grupa, alergije, brzina metabolizma) na testu intolerancije na hranu dobiju IDENTICNE rezultate? U pitanju su 380 namirnica, analiza iz venske krvi, rezultat gotov istog dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Apr 27, 2013 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Ja mislim da je VELIKO S.... taj test i da sam bezveze bacio pare za isti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: