Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 11, 2007 5:42 pm
Postovi: 12
I ja sam radila pre par dana test u Dialabu, i mogu da jedem sve sem: patrmki, boranije, lima pasulja, soje, tofua, vode iz cesme, kikirikija (na koji sam inace jako alergicna), klice pasulja, pecurke svih vrsta, slatki krompir i kupine... Nije lose. E sad, ja sam alergicna i na orahe, jabuke i breskve, kako to da mi nije to iskocilo?
A od namirnica koje su mi idealne pojavile su se samo: voda flasirana i destilovana, u ulja crne ribizle, jagorcevine i volujskog uveta! Sve ostalo su prihvatljive namirnice, ali je najbolje da se pridrzavam idealnih. Sta, da zivim na vodu i uljima? :lol: Pobogu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 1:01 am
Postovi: 2
Planiram da uradim ovaj test jer se često osećam umorno, imam problema sa probavom i nadimanjem. Međutim, ne znam za koju laboratoriju da se opredelim.. pre svega, nije mi jasno zašto cene toliko variraju.. od 3 pa do 18 hiljada. Pročitala sam da postoje 2 sistema utvrđivanja intolerancije:imunološki i vibracioni i da je ovaj drugi bolji. Da li se pod 1. misli na analizu krvi, a drugi obuhvata nekakav aparat? Šta znači da se svaka namirnica testira posebno, zar to nije uvek slučaj?
Takođe, nude se testovi od 90 do preko 300 namirnica.. da li su to nekakve kombinacije pa dođe na isto i da li su u pitanju namirnice koje nisu sa našeg područja? Npr. u Dialabu je dosta povoljna analiza na preko 300 namirnica preko krvi pa se pitam da li je to dobar izbor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 12:07 pm
Postovi: 6
Hajde, molim vas, neka mi neko ko odgovori na sledeće pitanje: ukoliko se radi IMUNOLOŠKI test intolerancije, znači li to da one namirnice koje budu označene kao alergeni ne smeju da se koriste doživotno?

Imam nekoliko ženskih osoba u okolini koje idu na hrono-nutriciju, i njima se intolerancija na određene namirnice gubi, ali to nije IgG serumski test.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Kakav je test intolerancije na hranu biorezonantnom metodom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 2:58 pm
Postovi: 5
Zdravo svima! Da li neko moze da mi kaze da li treba iznova da radim test ili mogu da se pridrzavam starog jelovnika iako sam test radila u oktobru prosle godine_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
mozes po starom jelovniku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2012 4:56 pm
Postovi: 1
Pozdrav!

Evo, ja sam se registrirala da vam ispricam moje iskustvo. Ovako, ja sam prije nesto vise od godinu dana bila u Beogradu (inace sam iz Hrvatske), i tamo sam od sestricne cula da je neka njezina kolegica bila na testu intolerancije na hranu i da je zadovoljna. Kako sam ja oduvijek bila bucka, pomislila sam kad sam vec tu da to i napravim, buduci da je kod nas test uzasno skup. I tako sam ja otisla na taj test u kliniku Holitimed, mislim da sam platila nekih 30eura, ako se dobro sjecam, + jos jelovnik 20eura, milim. Nisam sigurna.
Uglavnom, dosla sam tamo, odmah sam dosla na red, najprije sam razgovarala s doktoricom, ne znam kako se zove. Ona mi je sve lijepo detaljno objasnila, nekakva pitanja me je pitala, u vezi nekakvih bolesti i na kraju koji je razlog dolaska. Buduci da nemam nikakvih zdravstvenih problema, moj je razlog bio tezina. Ja sam nju pitala sve sto me zanima, izmedu ostalog, i kakve rezultate mogu ocekivati i u kojem vremenskom razdoblju. Rekla mi je kako je ona u 6 mjeseci smrsavila 30kg (doktorica), i rekla mi je da nakon 3 mjeseca treba doci na kontrolu, tj. na novi test da se vidi koje se sve namirnice mogu vratiti u prehranu.
Rezultate testa sa dodatnim objasnjenjima, kao i jelovnik, dobila sam na mejl kroz nekih 10ak dana. I, iskreno, kada sam ga vidjela, prva pomisao mi je bila sto cu jesti jer mi je skoro sve bilo zabranjeno - od mlijecnih proizvoda do psenice i kvasa. Ali, snasla sam se i zapravo i nije tako tesko kad se naviknes. Tako sam ja u 3mj. smrsavjela 15kg, a onda sam prestala. A i tada nisam mogla otici na novu kontrolu. Dio mi se je vratio, sto je logicno obzirom da sam manje pazila sto jedem.
Sada sam ponovno na istoj prehrani i nadam se dobrim rezultatima kroz mjesec, dva, a onda cu zaista otici na tu kontrolu da vidim sto mi se moze vratiti od namirnica.
Eto, ja se malo raspisala, nemojte zamjeriti, ali nadam se da ce moje iskustvo barem nekome pomoci, buduci da sam vidjela da se neki iz Hrvatske isto raspituju o ovome testu.

I drago mi je da sam naisla na ovo, nasla sam brdo super recepata :lol: :lol:
Sretno svima, i nadam se da cu citati jos lijepih iskustava! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 11:21 am
Postovi: 1
čao, molim vas da mi napišete koja je razlika izmedju testa na intoleranciju koji se radi na 349 namirnica i košta oko 30 eur i drugi test koji testiraju 93 namirnice i cena je 130eur? Ja bi uradila test jer imam višak kilograma, i probleme sa nadutosti, i konstantne probleme sa kožom za koje dermatolog nema objašnjenje.....zvala sam u laboratorij i kazu da mi je dovoljan taj za 30 eur...ali razlike mi bas i nisu objasnili. punooo hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 8:16 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Jel moze neko da mi kaze, gde je najbolje otici na taj test u Beogradu? Naravno da bude jeftino, zivim u Srbiji, gde je blagostanje samo na TV-u, pred izbore i za vreme dnevnika.
Hvala

_________________
www.arlto.com Online prodaja opreme za mobilne telefone


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
Diskutabilno ti je pitanje
ako ces se pridrzavati dozvoljenog i zabranjenog , svaka je dobra
ako neces , ni jedna ne valja
nije lako , ali nije neizvodljivo
a nije bas ni jeftino dok se ne presaltas na druge vrste svega koje treba da imas u kuci

Ima raznih laba ... ja sam cula da uglavnom idu u Holitimed ili Analizu
kod prve imas , dozvoljeno i nedozvoljeno i slus
a kod druge su malo meksi i veci izbor

u principu oko 3000 din

ali cujem cesto da se na raznim sajtovima tipa , kupi me , i raznorazni grupni popusti , moze naci i za manje pare

raspitaj se pa prati , AKO CES DA SE PRIDRZAVAS

sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 26, 2011 11:08 am
Postovi: 3
Ja sam radila test intolerancije na hranu...Imala sam neki visak koji sam skinula UN DIJETOM,pa posto sam opet pocela da jedem vise,resih da uradim test..Imam mozda 2,3kg viska,ali imala sam zelju za tim testom,lepo je znati sta ti prija sta ne..Navikla sam da pijem mlecne proizvode svakodnevno,sada su mi svi zabranjeni,ne znam koliko je dobro da ih izbacim sw obzirom da imam 18godina,i da sam jos u razvoju i da su mi potrebni ... :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
sa 18 nisi beba :D
a postoje druge razne naimirnice koje sadrze i kalcijum i svasta nesto sto postoji u PRAVOM mleku .
da se ne zavaravamo , mleko iz tetrapaka nije bas najbolja zamena za pravo mleko :(
I meni je zabranjeno i mislim da je to nesto najteze u svemu .
priznajem , nakon mesec dana , na sirevima i mleku sam ''pala''
i tu je bio kraj ... a tako je dobro krenuloooo

sad polako izbacujem ostalo tj navikavam organizam na druge hrane ... pa polako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 8:16 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
@ivab10
Hvala na odgovoru za cenu.

_________________
www.arlto.com Online prodaja opreme za mobilne telefone


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Apr 27, 2012 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
@arlto

kao sto rekoh , cesto idu takve ponude ali za manje pare
danas dobijem ponudu , pa da ti prosledim
ne bih da izgleda kao reklama i nisu one dve laboratorije sto sam ti rekla , ali nema veze , sve je to slicno

evo link , ako si u bg ili negde oko mozda ti moze pomoci

http://www.kupime.com/ponuda/1100-din-z ... hranu/1743


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Apr 30, 2012 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 26, 2011 11:08 am
Postovi: 3
Ovako,imam pitanje..Koliko cesto jedete one namirnice koje su Kursiv ? :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: