Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Avg 03, 2010 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 2:16 pm
Postovi: 1
Drage moje intolerantne dame i dragi moji intolerantni dzentlmeni, danas vam se pridruzujem u borbi za kvalitetniji zivot i lepsu figuru. U nastavku cu vam poslati rezultate svog testa, tj.spisak namirnica koje su mi dozvoljene, pa, ukoliko bi neko bio raspolozen da mi predlozi neki recept od dozvoljenih namirnica, bicu mu veoma zahvalna. Mnogo uspeha zelim svima intolerantnima! Veliki pozdrav iz Kragujevca

dozvoljene namirnice:

zitarice: soja, jecam, proso, ovas

voce: jabuka, banane, borovnica, pomorandza, tresnja, ribizla, smokva, kruska, grejpfrut, kivi, limun, kupina, ananas, sljiva, urma, visnja, nektarina

meso: govedina, jagnjetina, teletina, konjetina

riba: oslic, skusa, pastrmka, skarpina, lignja, saran, losos

uljarice: braz.orah, susam, bund.seme, suncokret, mak, laneno seme, pistaci, leblebija, kakao, kokos

povrce: cvekla, paprika, praziluk, lubenica, tikvica, zelje, maslina, biber, b.luk, pecurka, pl.patlidzan, karfiol, zel.salata, paradajz, krompir, brokoli, c.luk, celer, boranija, persun, keleraba, blitva, spanac i prokelj

lekovita bilja: bosiljak, lipov cvet, mirodjija, cimet, maticnjak, djumbir, zalfija, origano, ruzmarin i zel.caj

zasladjivac: fruktoza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
izgugluj malo, ima super recepata...
neke jednostavno modifikuješ sa namirnicama koje ti smeš.
Ja sam evo već nekih mesec i po na ovome, skinuo sam 4-5 kg (nisam se merio neko vreme, napraviću dvonedeljnu pautu u merenju da vidim kako će se težina promeniti), koža mi se isčistila, super ten imam, nemam glavobolje više... još malo pa idem da ponovo dajem krv na tromesečnu kontrolu, videću da li će mi neke namernice vratiti u ishranu ili ću nastaviti ovako :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 16, 2010 11:05 pm
Postovi: 1
Ćerka od 11 godina ima problem sa probavom već godinu i po dana.Bila je po preporuci dj.gastrologa godinu dana na Na-pikosulfatu.Zadnja dva mjeseca jede mekinje koje nekad pomognu a nekad ne.Pije min.1,5l vode dnevno.Zanima me misljenje i iskustva ,da li i njoj da uradim test intol.na hranu ali onu skuplju varijantu????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Dragi moji sapatnici,ocajna sam.
Prvo,da vas uputim u moj problem.Ja sam na testu bila u avgustu prosle godine i bas mi je mnogo izbaceno.Strogo sam se pridrzavala rezima,bila na kontrolnom testu i vraceno mi je bas malo tako da ja posle drugog testa imam preko 40 namirnica izbacenih.Ja sam na testu bila zbog alergija,aritmija,migrene a sa kilazom nikad nisam mnogo imamla problema do sad!Tada sam smrsala 3 kg i nije mi to bilo ni vazno.Posle toga duzi jedan period sam se trudila da se pridrzavam drugog testa ali sam krsila tu i tamo po malo i ugojila se 1kg,nista specijalno.Moj problem pocinje od pre par meseci kada sam se toliko uzelela hrane koju volim da sam pocela i da je jedem,ne mnogo ali sam se vratila na nes kafu sam mlekom po dve dnevno,slatkis neki skoro svaki dan i ugijila se za tri meseca skoro 4 kg koja sad uopste ne mogu da skinem.Vtarila sam nse na rezim sa prve liste i evo vec deveti dan ni gram dole,cak imam i pola kg vise.Uopste ne znam sta se desava.Htela sam da pitam za vase iskustvo posle koliko dana ste poceli da mrsavite posto se ja od proslog puta uopste ne secam jer mi tada to nije bilo vazno?Moram priznati da sam napravila glupost sto sam pocela da jedem nedozvoljenu hranu ali uzelela sam se normalnog i da kazem ukusnijeg obroka.Meni je jasno da ovakav nacin ishrane treba da bude stalni ali znam da nema sanse da nikad ne pojedem nesto sto ne smem ili ne popijem kafu ali mislim da treba sebi samo ponekad dozvoliti taj lusuz a onda nastaviti zdravo.Ne znam ni sama,ocajna sam.Inace,visoka sam 162-3 a sad imam 56 kg,najbolje sam se osecala sa 52.Hvala unapred na savetima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 26, 2010 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
OK, šta je bilo bilo je, tako da sada pokušaj da iskontrolišeš napade kada ti se jede ono što je zabranjeno. Vrati se na drugu listu, iz prostog razloga što je to najsvežija analiza i nemoj da očekuješ da ćeš odmah smršati koje kilo. Meni se dešavalo da mi težina stagnira po desetak dana ili više a da onda izgubim po tri ili četiri kilograma.
Dakle, vrati se na dozvoljene i neutralne namirnice (mozes i one koje spadaju u oprez) ali nemoj one koje su ti zabranjene!!! To je za tvoje dobro. Ne očajavaj, od toga nemaš ništa, nego u se i u svoje kljuse!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 6:17 pm
Postovi: 3
Cao.
Ja sam ovde nova, citala sam vase postove i pomalo sam se obesrabrila.
Zapravo, pre 7 dana sam pocela da se hranim o spisku sa testa intolerancije, ali u mom slucaju, trebalo je navesti koliko kg zelite da izgubite za tri meseca.
Ja sam napisala 18.
Toliko mi treba, a vidim da su vecinom vasi rezultati-3,4,6...sto nikako nije lose, ali nema veze sa onim o cemu sam ja slusala.
Pa me interesuje znate li nekoga ko jeizgubio 20-ak kilograma sa ovim nacinom ishrane?
Unapred hvala puuuuno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ma daj, pa zar je zdravo smršati 18 ili više kg za tri meseca?!
samo se ti pridržavaj onoga što su ti rekli/napisali, a metabolizam će učiniti svoje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 6:17 pm
Postovi: 3
Pa klasicnom dijetom, svakako nije zdravo.
Ali na ovaj nacin, moja strina se testirala i u upitniku napisala da joj treba 15 kg manje.
A pritom je imala i zdravstvenih tegoba, uzasno visok krvni pritisak i slicno.
Nakon mesec i po dana, smrsala je 10 kilograma, videla da joj ta kilaza odgovara, sredila krvni pritisak, stolice, sve tegobe koje je imala i prestala sa ovim nacinom ishrane.
Proslo je pola godine, jos uvek je zdrava kao dren :) i ni gram nije vratila
To mi je uteha svakako, ona mi je to i preporucila, ali opet, malo sam se demoralisala, nakon citanja ovih postova.
E sad, kazu da ko treba da izgubi mali broj kilograma, kod njega proces mrsavljenja ide sporije...pa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
U mom upitniku to nije pisalo, ne znam gde si to radila (u kojoj laboratoriji).
U svakom slučaju sve je to individualno, tako da se ne trebaš opterećivati dodatno time, nije svaki metabolizam isti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 6:17 pm
Postovi: 3
Klinika Holtimed, a upitnik sam popunjavala u Cacku, odakle oni salju za Bg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Nov 05, 2010 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 12:05 am
Postovi: 2
Jel bio neko skoro u Holtimed ordinaciji,sutra radim test ali ne znam koja je cena,nisu mi rekli :( Koliko sam ovde videla,pominje se suma od 3000 din,ali ne znam kada je to bilo ni koliko je sada!Hvala... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 12, 2008 3:01 pm
Postovi: 5
test intolerancije na hranu nije moguće uraditi u bih.kako da pošaljem nalaze krvi i uradim ovaj test u beogradu?da li neko ima iskustvo sa ovakvim načinom urađenog testa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 2:03 pm
Postovi: 2
Ćao, ja sam nova ovde.

Želela bih da pitam, ako iko zna, da li može da se radi test u Jagodini, Paraćini, Ćupriji ili Kragujevcu ili Nišu? da li je neko radio u ovim gradovima i gde ako jeste? Kolika je cena?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Nov 18, 2010 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 2:49 pm
Postovi: 2
Poliklinika neolab u nisu,ocekujem mail sa cenom testa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 2:49 pm
Postovi: 2
test na 46 namirnice,9150din


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: