Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 2:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
NAVIJAM I ZA TEBE ZOZA. Ovo ti govorim jer i ja imam veliku mišićnu masu pošto sam DIFovka pa skala na vagi govori više nego vizuelno što je i normalno za utrnirane osobe Mana osoba koje treniraju pa ostave trening jer je to bio slučaj samnom zbog uklještenja živca u lumbalnom delu i nepokretljivosti gotovo godinu dana našta se nataložilo 10 kg i brdo celulita. sa početkom dijete i pokretljivosti ckida se brže i celulit i kg jer osobe koje treniraju dobijaju 600 g sala na 1kg mišića dok neutrenirane osobe dobijaju 300g sala na 1kg mišićne mase zato drage moje forumašice ko kaže da je sport zdrav verujte mi nije ALI zato jeste rekreativni. Za recepte moram da vidim da nešto izmislim i malo brčkam po kuhinji pa se vidimo na forumu s novim iskustvom :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 5:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Malinka,

sobzirom da se rekreativno bavis sportom i to bas sada kada si na ovom rezimu ishrane,molim te napisi mi kako izgleda tvoj dnevni jelovnik?
Ja idem na pilates 3 puta nedljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Ja idem na fitnes takođe 3x nedeljno prvo popijem zeleni čaj onda uzmem neke od pahuljica dozvoljenih sa dozvoljenim mlekom nakon toga voće ručak kasno( jer i doručkujem kasnije )ručak piletina s graškom salata hlepčić naravno domaće proizvodnje nikad ne večeravam to nisam ni pre. Ako mi je ručak bio ranije onda ispržim ovsene palačinke.Nekada za užinu skuvam sutlijaš od prosa i pomešam sa malinama ili kupinama (to mi je dozvoljeno) pravim i pilav od prosa s piletinom a moja sestra s ćuretinom meni je dozvoljena boranija i krompir tako da imam stvarno veliki izbor meso i kolače nevolim baš pa mi i nepada teško ovaj način ishrane.Posle treninga nema jela ako trenirate uveče a ako ranije pustite organizam da se odmori makar 2h da sagori kalorije.Ako ste ljubitelj čaja onda je to pun pogodak makar 2 šolje dozvoljenog čaja dnevno.Meni je stvarno dosta dopušteno nije pasulj,kupus paradajz jabuke i narandže ostalo je sve po starom. Sestri sam spremala za doručak prženi praziluk ispečem ribu brokelj prokoli itd za te stvari je super draj kuker nemora masnoća(ovo nije reklama) i to je to ako se setim još nečega javiću . A sad jedno pitanje jaja su mi zabeležena kao alergent i u upustvu stoji da se nemogu jest kao pržena kuvana već kao sastavni deo jela da li ja smem da ih stavim u nekom jelu ili ne ili to pišu onako za sve ? :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 7:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Malinka,hvala najlepse :D
To za jaja ne vazi za sve.Meni su na primer,potpuno zabranjena :cry:
U pripremi kolaca ili neke duge hrane,smes da ih koristis.To je velika sreca,zar ne?
Joj,meni se taj proso nikada nije svidjao ali posto mi je bio dozvoljen kukuruz ja sam uzivala u pudingu kao poslastici a proju sam jela umesto hleba.
Cim ponovo uradim test,pridruzicu se opet svetu intolerantnih.Pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 11:09 am
Postovi: 3
Pozdrav svima, planiram da idem na test netolerancije ali još nisam odlučila gde ću. Neko je spomenuo ordinaciju u Bulevaru pa bih volela ako neko ima još neku informaciju i o njima.
Moj problem nisu kilogrami, imam svega par viška, ali me ubija loša probava, zatvor i po 7 dana i nadutost, imam stomak kao da sam u petom mesecu. Šta mislite da li bi mi pomoglo da se pridržavam režima?

Još nešto, vezano za jaja, moja mama je išla na test kod ugostiteljske škole (imaju i u vojvode Dobrnjca) i njoj su jaja bila +-. Objasnili su joj da sme da ih jede samo u jelu, npr musaka, ali nikako sama pržena ili kuvana. I to ne više od 2-3 jaja nedeljno.
Eto ako je nekome pomoglo... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za BERTU
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
ŠTO SE TIČE PROBAVE JA NI RANIJE NISAM IMALA PROBLEMA ALI JE MOJA SESTRA IMALA ITE KAKVIH ČAK JE I OPERISALA HEMOROIDE PA OPET NIŠTA OVAJ REŽIM JOJ JE POMOGAO . A VI POKUŠAJTE DA U SVOJOJ ISHRANI UBACITE 1 KAŠIKU MALO PEČENOG LANENOG SEMENA I SAMLEVENOG, MLEVENI LAN TREBA BITI SVEŽ NIKAKO SAMLETI ZA NEKOLIKO DANA UNAPRED I PITI SA SOKOM, JOGURTOM ILI KAO ZAČIN U SALATI ILI JELU. LAN TAKO SAMLEVEN ISPUŠTA SLUZ KOJI OBLAŽE SLUZOKOŽU DEBELOG CREVA TAKO DA SE I PREPORUČUJE OSOBAMA KOJI PATE OD LENJIH CREVA. POKUŠAJTE I OSLUŠKUJTE SVOJE TELO A POTOM ODLUČITE ŠTA DALJE :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za BERTU
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
IZVINITE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 11:09 am
Postovi: 3
Što mi se izvinjavate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
ma dva puta sam isti tekst otkucala pa nisam znala kako da ga obrisem :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 12:00 am
Postovi: 1
Lokacija: Pozega
I ja idem uskoro na test... Jedva cekam... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 1:23 pm
Postovi: 2
Ja sam bila na BICOM-u i kombinovanoj ishrani tri meseca, u jesen 2005. godine, oslabila sam 13 kilograma, posle godinu dana vratila samo 2 kg, pridrzavajuci se kombinovanja, uz povremeno opustanje, koje mi je donelo ta 2 kg. Isla sam kod gospodje koja radi na Novom Naselju u Novom Sadu. Danas, posle 3,5 godine, redovno se pridrzavam voca za dorucak, a sve drugo sam, nazalost, polako izostavila, tako da sam ukupno vratila 7 kilograma. Zbog toga opet krecem, sutra imam zakazano testiranje. Ovo je u mom zivotu jedina dijeta koju sam drzala potpuno opusteno, sita i zadovoljna. Efekti su sjajni, nisam bila gladna niti su me nedozvoljene namirnice dovodile u iskusenje. Treba biti malo mastovit u pripremanju obroka. Ja sam to radila sa velikim zadovoljstvom , a svojoj porodici sam pripremala uobicajene obroke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: EVO NOVIH RECEPATA
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 2:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
BUNDEVA U PROJI
750 gr RIBANE BUNDEVE
250 gr KUKURUZNOG BRAŠNA
100 gr FRUKROZE
200 ml ULJA
SMESU SJEDINITI I RASPOREDITI U PODMAZANOM PLEHU PEĆI NA 200 STEPENI POLA SATA :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NEOBIČNA SLANA TORTA
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 2:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
500gr KUKURUZNOG BRAŠNA
500gr ZELJA ILI SPANAĆA ILI KOPRIVE
1 ŠOLJA ULJA DOZVOLJENOG
1 P. ZA PECIVO
SO BIBER .
OD KUKURUZNOG BRAŠNA PECIVA VODE SOLI I ULJA ZAMESITI ZAMESITI SREDNJE TVRDO TESTO .POLOVINU TESTA SIPATI U PODMAZANOM PLEHU I PORAVNATI. OPRANO ZELJE ISECKATI I PROPRŽITI MALO NA ULJU POSOLITI POBIBERITI I SIPATI PREKO TESTA DRUGOM POLOVINOM TESTA PREKRITI I PORAVNJATI . PEĆI NA 200 ST 1 h iseći i služiti :P :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Odkud recepti u ovoj temi? :-?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SUDŽUK
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 2:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
0,5 l VODE HLADNE
150gr DEKSTROZE ( može i po ukusu)
300 GR DOZVOLJENOG BRAŠNA
200 gr SECKANIH ORAKA KIKIRIKIJA ILI PISTAĆA (po želji)+ 100 gr MLEVENIH ISTIH
U HLADNOJ VODI DODATI DEKSTROZU ILI FRUKTOZU A ZATIM UZ ZSAGREVANJE DODAVATI BRAŠNO I MEŠATI DA SE NE ZGRUDVA. MEŠATI DOK SE NE ZGUSNE DOK NEOPADA SA VARJAČE. SKINUTI SA VATRE UBACITI PO ŽELJI ORAHE ILI DRUGO I IZLITI U PLEH I PORAVNJATI I OSTAVITI DA SE OHLADI DEKORISATI MLEVENIM ORASIMA ILI ČIME VEĆ MOŽETE :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: