Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Program ishrane
PostPoslato: Sub Jul 02, 2011 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 8:47 pm
Postovi: 1
postovanje svim clanovima foruma.
ako nije problem, bio bih vam zahvalan da mi kazete da li se ispravno hranim, u odnosu na ono sto zelim da postignem, a to je sledece; snaga i definicija. poceo sam nedavno da treniram i reci cu vam u najkracim crtama kako se hranim, pa bih vas zamolio za komentar.

- ujutro popijem casu vode u kojoj su rastvoreni supena kasika jabukovog sirceta i kafena kasika meda. zatim doruckujem, ali vrlo malo, najcesce pola litre mleka i parce hleba s nekim namazom (pasteta, dzem...)
- rucak je domaca varijanta, mada se trudim da sto vise jedem kuvano. drasticno sam smanjio peceno i przeno iako mi nikad nije uticalo na samu masu, jer imam neki prozdrljivi metabolizam, jedem mnogo belog mesa, ali s krompirom (kako cujem, nije bas najbolja kombinacija), s vremena na vreme ribu, ali i dosta salate (zelena, paradajz, mladi luk, krastavac...)
- pre treninga, koji je najcesce oko 2, ili 3 sata nakon rucka, pojedem bonzitu, eventualno neku cokoladu. za vreme treninga popijem oko pola litre vode (oko 2 litre za ceo dan) i nakon treninga pojedem jabuku (ili 2 breskve) i iscedim limun i pomorandzu sa sto vise pulpe sto mogu da natovarim.
- veceram oko 2 sata nakon treninga, ali vecera je fazon sta nadjem, dakle sendvici, ponekad salata od belog mesa (luk i iseckano belo meso na sitne komadice) i velika solja jogurta. cesto i dosta belog luka.

dakle, posto znam da ovo nije idealno, zanima me da li makar nije besmisleno.
hvala na vremenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Program ishrane
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 3:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:38 pm
Postovi: 22
Bankar je napisao:
postovanje svim clanovima foruma.
ako nije problem, bio bih vam zahvalan da mi kazete da li se ispravno hranim, u odnosu na ono sto zelim da postignem, a to je sledece; snaga i definicija. poceo sam nedavno da treniram i reci cu vam u najkracim crtama kako se hranim, pa bih vas zamolio za komentar.

- ujutro popijem casu vode u kojoj su rastvoreni supena kasika jabukovog sirceta i kafena kasika meda. zatim doruckujem, ali vrlo malo, najcesce pola litre mleka i parce hleba s nekim namazom (pasteta, dzem...)
- rucak je domaca varijanta, mada se trudim da sto vise jedem kuvano. drasticno sam smanjio peceno i przeno iako mi nikad nije uticalo na samu masu, jer imam neki prozdrljivi metabolizam, jedem mnogo belog mesa, ali s krompirom (kako cujem, nije bas najbolja kombinacija), s vremena na vreme ribu, ali i dosta salate (zelena, paradajz, mladi luk, krastavac...)
- pre treninga, koji je najcesce oko 2, ili 3 sata nakon rucka, pojedem bonzitu, eventualno neku cokoladu. za vreme treninga popijem oko pola litre vode (oko 2 litre za ceo dan) i nakon treninga pojedem jabuku (ili 2 breskve) i iscedim limun i pomorandzu sa sto vise pulpe sto mogu da natovarim.
- veceram oko 2 sata nakon treninga, ali vecera je fazon sta nadjem, dakle sendvici, ponekad salata od belog mesa (luk i iseckano belo meso na sitne komadice) i velika solja jogurta. cesto i dosta belog luka.

dakle, posto znam da ovo nije idealno, zanima me da li makar nije besmisleno.
hvala na vremenu.


Ovo nista ne valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Program ishrane
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:02 am
Postovi: 10
Detaljan plan ishrane koji odgovara Vašem telu: AMQAT
http://www.kako-smrsati.rs/srpski/amqat

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Program ishrane
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 12:45 pm
Postovi: 24
Najveci problem su dorucak i vecera. Dorucak je previse oskudan, moras ga pojacati, i vecera ne moze da bude daj sta das, vec bi bilo odlicno da je neko meso (protein) grilovano, kuvano ili peceno na papiru za pecenje (ili neki drugi izvor proteina, kao sto su belanca) + povrce (vlakna).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: