Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
Elem, ljudi ne koristite hormone dok imate svoje .

forrest_gump reci mi molim te da li si ti ozbiljan? Ti koristiš anabolike dok vežbaš? Normaly- ti uzimaš inslulin posle vežbe?

Nek digne dva prsta ko još ovo koristi?


Ne, ja ne koristim anabolike i nikada ih nisam koristio.Ali sam savrseno informisan o njima(Anabolics2006, Chemical muscle enhancement, Buildig the perfect beast).Samo sam savjetovao ljudima da ne pocinju sa tim dok ne dostignu tjelesni maksimum.Takodje sam ih upozorio na moguce lose posljedice uzimanja anabolika.Drugo Normaly nije mislio da uzima insulin vec da se uzme dekstroza ili glukoza koji imaju visok GI ,dakle dizu insulin koji pospjesuje ugradnju aminokiselina.To rade svi i svuda stvarno ne znam sto imas protiv toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
forrest_gump je napisao:
Samo sam savjetovao ljudima da ne pocinju sa tim dok ne dostignu tjelesni maksimum.


A zasto bi ih ikada uzimali ako i sam kazes da znas koliko su stetni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 6:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
A zasto bi ih ikada uzimali ako i sam kazes da znas koliko su stetni?


Vidi ako neko oce da uzima neka uzima, svako ima svoj mozak pa neka razmislja.Ja sam za sebe odlucio da se rizik ne isplati jer i ovako natural sam prezadovoljan svojom gradjom(dobra genetika, trening, ishrana).Moj savjet je bio upucen onima (a takvih ima mnogo, gledam ih svaki dan po teretani) sto imaju 50 kila i pitaju koliko ce dobit ako uzmu steroide.
Odgovor je da nece dobit nista jer ne znaju da se hrane i treniraju.Takodje oni mogu veoma brzo da napreduju i natural.Dakle htio sam da recem pocetnicima da nikako ne pocinju sa anabolicima jer jednostavno za to je preduslov savrsena ishrana i trening.Treba najmanje trenirati par godina prije uzimanja AAS, da bi se dosegnuo tjelesni maksimum.
I jos samo da kazem da AAS nisu toliko stetni kao sto se moze zakljuciti iz nekih urbanih legendi.Od AAS niko nece umrijeti, ni dobiti rak i tome slicno.SVI prof sportisti koriste AAS pa jos niko nije umro, ali ponavljam realne opasnosti po zdravlje postoje(ginekomastija, akne, povisen pritisak, ostecenje jetre...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 30
ja sam SA forrestom
isto natural i veliki protivnik anabolika
uclanio sam se iskljucivo na ovaj 4um da mi neko dadne dodatne informacije da su steroidi STETNI!!
ali vidim da nitko nije ni jedan link dao . . .
po tome jednostavno mogu zakljuciti da steroidi nisu opasni toliko koliko se misli . . .
i ako se fino isplanira kura, i uzme puno zasstite, mislim da ne postoji nikakav rizik
samo ako se ide korak po korak sa planom . . .
ali opet ne zna se kako ce koji organizam to podnijeti - sve je do genetike

forrest?
de reci dodatno informacija, koliko treniras, mjere (kvadriceps, list, nadlaktica, podlaktica . . .) imas li ambicija izlaziti na natjecanja?

_________________
snaga je sposobnost da golim rukama razlomimo tablu cokolade na 4 dijela - i pojedemo samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
[quote="Normaly"]

ali vidim da nitko nije ni jedan link dao . . .
[quote]

Pa kako niko nije dao link, dala sam ja :( Ajd ponovo

www.smas.org/*/vol7_2_Suzic.pdf

U ovom radu opisano je dejstvo AAS na kardiovaskularni sistem. Posledice mogu biti akutni infarkt miokarda i iznenadna srčana smrt. Ima i o drugim supstancama, između ostalog i o inslulinu sličnom faktoru rasta. Ajte ljudi kad smo se već našli sa tom pričom i razumeli... proširite to svojim prijateljima, i poznanicima sa treninga ... zašto bi neko nastradao kad ne mora. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
Normaly je napisao:

ali vidim da nitko nije ni jedan link dao . . .
Citiraj:

Pa kako niko nije dao link, dala sam ja :( Ajd ponovo

www.smas.org/*/vol7_2_Suzic.pdf

U ovom radu opisano je dejstvo AAS na kardiovaskularni sistem. Posledice mogu biti akutni infarkt miokarda i iznenadna srčana smrt. Ima i o drugim supstancama, između ostalog i o inslulinu sličnom faktoru rasta. Ajte ljudi kad smo se već našli sa tom pričom i razumeli... proširite to svojim prijateljima, i poznanicima sa treninga ... zašto bi neko nastradao kad ne mora. :wink:


Navedi mi 1 primjer da je dokazano da je neko dobio infarkt izazvan AAS.
Stvarno nikad nisam cuo za ovoga dr Suzic.Naveo sam ti knjige koje sam citao o AAS u pitanju su svjetska imena.
@Normaly Obim nadlaktice 44cm, bf ispod 10(4 trbusnjaka), nemam takmicarske ambicije jednostavno uzivam u bb.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Citiraj:
Dietary influences on cardiovascular disease risk in anabolic steroid-using and nonusing bodybuilders
S. M. Kleiner, L. H. Calabrese, K. M. Fiedler, H. K. Naito, C. I. Skibinski and K. M. Fielder
Department of Nutrition, Case Western Reserve University, Cleveland.

Recent studies have described an association between high-risk lipoprotein profiles and anabolic steroid abuse by athletes. However, none have included a comprehensive evaluation of diet as a confounding variable. The risk of cardiovascular disease (CVD) and its associations with drug abuse, dietary patterns, and training regimens were evaluated in 18 steroid-using (SU) and 17 non-steroid-using (NSU; no history of drug use or greater than or equal to 1 year drug-free) male bodybuilders. CVD risk was also evaluated in 10 control males. Fasting serum total cholesterol (TC), high-density lipoprotein cholesterol (HDL) and HDL subfractions 2 and 3, low-density (LDL) and very-low-density (VLDL) lipoprotein cholesterol, apoproteins (APO) A-1 and B, and triglycerides (TG) were analyzed at baseline (greater than or equal to 6 months drug-free) and the peak of steroid self-administration in SU. NSU were tested at similar times. Baseline CVD risk factor ratios (TC/HDL) were elevated (greater than 4.97) in 44% of SU and 24% of NSU. When baseline LDL and HDL values were compared to National Cholesterol Education Program CVD risk guidelines, these percentages stayed the same. At the peak of steroid administration significant changes were observed in LDL (22% increase), HDL (63% decrease), HDL-2 (86% decrease), HDL-3 (54% decrease), and TC/HDL (85% increase). No similar measures were observed among NSU or controls. Diets of all bodybuilders were similar, and included a daily intake of 5739 (+/- 2500) kcal, 324 (+/- 163) g protein, 637 (+/- 259) g carbohydrate, 214 (+/- 109) g fat, 5 (+/- 8) g alcohol, 1413 (+/- 1151) mg cholesterol, and a P/S ratio of 0.6 (+/- 0.3). Significant relationships between dietary fats and serum lipids were observed in the NSU. Polyunsaturated fatty acids were correlated with TG and VLDL (r = 0.69; p = 0.01), and TC/HDL (r = 0.06; p = 0.04). Total fats were correlated with TG (r = 0.57; p = 0.05), HDL-3 (r = -0.62; p = 0.04), and VLDL (r = 0.57; p = 0.05), and saturated fats with HDL-3 (r = -0.59; p = 0.055). Diet was moderately associated with lipoproteins in SU, but steroids had a much greater influence on CVD risk. Despite disease promoting diets NSU had relatively average CVD risk that may be attributed to protective effects of rigorous training.


Preuzeto sa
http://www.jacn.org/cgi/content/abstract/8/2/109


Objasnjenje
visok LDL, nizak HDL faktori rizika za razvoj akutnog infarkta miokarda

Dalje

Anabolic Steroids and the Male Reproductive System

AS are derivatives of testosterone, which has strong genitotropic effects. For this reason, it will not be surprising that side effects include the reproductive system. Application of anabolic steroids leads to supra-physiological concentrations of testosterone or testosterone derivatives. Via the feed back loop, the production and release of luteinizing hormone (LH) and follicle stimulation hormone (FSH) is decreased.

Prolonged use of anabolic steroids in relatively high doses will lead to hypogonadotrophic hypogonadism, with decreased serum concentrations of LH, FSH, and testosterone.

There are strong indications that the duration, dosage, and chemical structure of the anabolic steroids are important for the serum concentrations of gonadotropins. A moderate decrease of gonadotropin secretion causes atrophy of the testes, as well as a decrease of sperm cell production. Oligo, azoospermia and an increased number of abnormal sperm cells have been reported in athletes using AS, resulting in a decreased fertility.

A well known side effect of AS in males is breast formation (gynecomastia). Gynecomastia is caused by increased levels of circulating estrogens, which are typical female sex hormones. The estrogens estradiol and estrone are formed in males by peripheral aromatization and conversion of AS. The increased levels of circulation estrogens in males stimulate breast growth. In general, gynecomastia is irreversible.
AS may affect sexual desire. Although few investigations on this issue have been published, it appears that during AS use sexual desire is increased, although the frequency of erectile dysfunction is increased. This may seem contradictory, but sexual appetite is androgen dependent, while erectile function is not. Since sexual desire and aggressiveness are increased during AS use, the risk of getting involved in sexual assault may be increased.

Anabolic Steroids and the Female Reproductive System



In the normal female body small amounts of testosterone are produced, and as in males, artificially increasing levels by administration of AS will affect the hypothalamic-pituitary-gonadal axis. An increase in circulating androgens will inhibit the production and release of LH and FSH, resulting in a decline in serum levels of LH, FSH, estrogens and progesterone. This may result in inhibition of follicle formation, ovulation, and irregularities of the menstrual cycle. The irregularities of the menstrual cycle are characterized by a prolongation of the follicular phase, shortening of the luteal phase or amenorrhea. Although these changes are generally more pronounced in younger women, large inter-individual responsiveness to anabolic steroids exists. The effects of AS dosages as generally used in sport, on the hypothalamic-pituitary-gonadal axis in females are hardly studied.

Other side effects of anabolic steroid use in females are increased sexual desire and hypertrophy of the clitoris. The few systematic studies that have been conducted suggest that the effects are similar to the effects in patients, treated with anabolic steroids.

Anabolic steroid use by pregnant women may lead to pseudohermaphroditism or to growth retardation of the female fetus. Anabolic steroid use may even lead to fetal death. However, these side effects have not been studied systematically. It is likely that the severity of the side effects is related to the dosage, duration of use and the type of the drug.

Additional side effects of anabolic steroids specifically in women are acne, hair loss, withdrawal of the frontal hair line, male pattern boldness, lowering of the voice, increased facial hair growth, and breast atrophy. The lowering of the voice, decreased breast size, clitoris hypertrophy and hair loss are generally irreversible. Females using AS may develop masculine facial traits, male muscularity, and coarsening of the skin.

When anabolic steroids are administered in growing children side effects include virilization, gynecomastia, and premature closure of the epiphysis, resulting in cessation of longitudinal growth.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Bravo Jefimija odlican post.Sad pogledaj moje postove i vidjeces da sam nabrojao sve ove moguce posljedice, osim privremenog skupljanja testisa koji se nakon kure vrate na staro.Tokom kure testisi ne vrse svoju funkciju pa se skupe, nakon kure se sve vrati u normalu.Cisto sumnjam da ce neka trudna zena uzimati AAS, odnosno bilo koja zena nebi trebala da uzima AAS jer ce izgubit osnovna obiljezja zene.Jos da dodam da se radi zastite od ginekomastije uzima nolvadex kao zastita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Pa eto vidiš kako oboje lepo sarađujemo :) Dopunjujemo se :D

A za žene, pa verujem da ih nema mnogo, nisu valjda lude. Možda neke bacačice kladiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
A za žene, pa verujem da ih nema mnogo, nisu valjda lude. Možda neke bacačice kladiva.


Sto se mene tice bolje da ljulja nego da zulja, a najgore kad ima vise misica od mene :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 12:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Odgovor na pitanje kako da se ugojis je da se obratis nutricionisti. Tvoj izabrani lekar (opste prakse) ce te pregledati i doneti odluku da li ces dalje ici u savetovaliste za ishranu, pri svojoj ustanovi primarnog tipa (Domu zdravlja, ova sluzba je najcesce u okviru savetovalista za dijabetes) ili na Institut za higijenu Medicinskog fakulteta. Samo ovakav savet ce ti koristiti, a razni drugi ti mogu naskoditi! Plan ishrane se individualno odredjuje na osnovu razgovora !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
drbgd je napisao:
Odgovor na pitanje kako da se ugojis je da se obratis nutricionisti. Tvoj izabrani lekar (opste prakse) ce te pregledati i doneti odluku da li ces dalje ici u savetovaliste za ishranu, pri svojoj ustanovi primarnog tipa (Domu zdravlja, ova sluzba je najcesce u okviru savetovalista za dijabetes) ili na Institut za higijenu Medicinskog fakulteta. Samo ovakav savet ce ti koristiti, a razni drugi ti mogu naskoditi! Plan ishrane se individualno odredjuje na osnovu razgovora !


Da u normalnoj zemlji.Ja licno znam masu zena i muskaraca(u manjem broju) koji su isli kod nutricionista pa nikad nista nisu postigli.Pogledaj samo kako izgledaju ovi nasi doktori sve ce ti bit jasno.Imam masu drugova koji zavrsavaju DIF a o treningu u teretani i prehrani nista ne znaju-kakve sam gluposti slusao od njih to je nevjerovatno.Ako oces da popravis svoju tjelesnu konstituciju na netu imas masu knjiga na engleskom jeziku (na nasem nemas nista) i o treningu i o prehrani koje su pisali svjetski autoriteti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
E forest, ajd pusti ljude koji su studirali 10 godina da rade svoj posao, svakako ga bolje znaju od priucenih instruktora fitnesa.

Ajde taman smo se lepo složili oko anaboličkih steroida, nemoj sada da kvariš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
E forest, ajd pusti ljude koji su studirali 10 godina da rade svoj posao, svakako ga bolje znaju od priucenih instruktora fitnesa.

Ajde taman smo se lepo složili oko anaboličkih steroida, nemoj sada da kvariš.


Vidi moram nesto da ti objasnim.Ja sam veoma uspjesan student ETF-a 3. godina.Takodje poznajem dosta dipl. iznenjera elektrotehnike, kao i magistara.Moje prakticno znanje se svodi na to da sam napredni korisnik kompjutera i da znam da mijenjam programe na TV.Imam druga koji je zavrsio srednju trgovinsku i nista vise od toga.Kada meni rikne kompjuter ili TV ja zovem njega iako ja to studiram evo 3 godine a on niti jednog dana.Ni ti magistri mi ne pomazu, ali on vazda rijesi problem.Razlog svega toga je sto mi na fakultetu racunamo integrale dok on kao samouk radi prakticne stvari.Ja znam kako funkcionise komp ali on zna da ga popravi.Kada nekome rikne komp on oce da isti bude popravljen , a ne da mu ja objasnim princip funkcionisanja i da mu jos matematicki izvedem sva ta kola.Uprkos svemu tome ka kada otvorim TV mogu da gledam kao tele, a ovaj sa trgovinskom iako nema pojma kako TV funkcionise ce ono sto je odlemljeno da zalemi i problem rijesen.Isto tako nutricionista zna kako organizam funkcionise i sve ce to da predstavi hemijskim formulama, ali ako se nije priucio nece znati da ti rece kako da popravis tjelesnu gradju.Jer da znaju kako, ne bi 90% njih bilo gradjeno kao bojler, a 9% kao integral.
Ja na svom kompu imam nekih 40-ak bb knjiga pisanih od najvecih svjetskih autoriteta, i nekih 30gb filmova.Otavdje sam se priucio i izgledam bolje od 99,99% nutricionista, iako moje znanje nije promil njihovoga.Ali ono sto se racuna je praksa.Dzabe nekome da ide kod nutricioniste ako mu to nece pomoc da dobije misice ili izgubi salo. Principi koje ja slijedim su opsteprihvaceni i svugdje u svijetu se koriste i svima odradjuju posao.Te principe su postavili najbolji svjetski nutricionisti koji su studirali na univerzitetima dje literatura iz koje se uci nije stara 50 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Грешиш, нутриционисти се искључиво баве исхраном и приписују дијете људима. ( они су ти који у овом случају поправљају телевизор :D ) Форест не желе сви да буду бодибилдери.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: