Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 11:22 am
Postovi: 11
Jel ofa Jefimija zajebant ili je ozbiljna???
Ako hoces da se ugojis najbolje je da ceo dan sedis kuci, jedes masno prasence, bureke, pocnes da pusis cigare.. Na ovaj nacin ces sigurno upropastiti metabolizam i zacepices krvne sudove do te mere da ces sigurno nabaciti masu :wink:
Inace trcanje na 50m je odlican dodatak bodybuildingu, kratki sprintevi su odlicna vezba za eksplozivnost misica. Donece ti dosta i snage i kondicije koji su ti potrebni za teretanu. To ti je Hiit tj, high intensity interval training.
Samo ti kreni da treniras i lepo klopaj. Rezultati ce biti tu, samo budi strpljiv. Za 3 meseca se vec vidi neki rezultat, za 6 meseci je to vec primetno, za 1 god se izmenis dosta, a za 2 si druga osoba... Naravno zavisi od tvoje angazovanosti.
Inace bolje potrazi savete na forumima koji jesu za bb nego na doktoru.
Ne znam ni koji cu ja ovde.. Doso da se pravim pametan :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 3:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Pre dve godine kada sam imala 53kg (visoka sam 182cm) otisla sam kod dva razlicita nutricionista (kako bih cula razlicita misljenja), jer sam zelela da se zdravo ugojim. I jedan i drugi su mi rekli da prekinem sa fizickom aktivnoscu (isla sam na aerobik), da se ne bih dodatno trosila i tako vise mrsavila, i savetovali su me da uzimam vise ugljenih hidrata.
Cim sam dostigla zadovoljavajucu tezinu, mada mi je dugo vremena trebalo, vratila sam se aerobiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
belem je napisao:
Pre dve godine kada sam imala 53kg (visoka sam 182cm) otisla sam kod dva razlicita nutricionista (kako bih cula razlicita misljenja), jer sam zelela da se zdravo ugojim. I jedan i drugi su mi rekli da prekinem sa fizickom aktivnoscu (isla sam na aerobik), da se ne bih dodatno trosila i tako vise mrsavila, i savetovali su me da uzimam vise ugljenih hidrata.
Cim sam dostigla zadovoljavajucu tezinu, mada mi je dugo vremena trebalo, vratila sam se aerobiku.


Jesu li ti jos sto rekli osim da uzmes vise UH?Jesu li ti rekli kakvih UH?Jer sa previse UH sa visokim glikemijskim indeksom se mozes lako zamastiti, pa sve i da si teski ektomorf.Obrok sa samo UH ne valja nista (vodi nabacivanju masti) ,potrebni su ti obroci sa UH i proteinima ako oces kvalitetnu masu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 30, 2007 8:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ne zafrkavam se ozbiljna sam. Kako će se neko ugojiti, ako radi sve te vežbe koje ste mu preporučili, preko onoga što več radi. Računica je jednostavna, unos energije treba da bude malo veći od potrošnje energije. Ma koliko jeo, ako trči svaki dan, vozi biciklu,pliva i preko toga 3 puta nedeljno radi vežbe... on mršavi..


Inače zdrava ishrana podrazumeva nekih 70% procenata UH i samo nekih 20% proteina ( ove procente proverite verovatno sam omašila za koji higijenu još nisam položila...ali suština je da su nam za zdravu ishranu potrebni UH u dobrom procentu, a proteini samo u malom.

Nisam rekla da u potpunosti prekine sa fizičkom aktivnošču i da krka čokoladice i svinjetinu... već da smanji svoju fizičku aktivnost. Baš zato što ja ne umem da mu napišem dijetu uputila sam ga kod nutricioniste. :) I trebalo bi da ode pošto mu je indeks telesne mase čak i nešto manji od 17. Znači dečko nije estetski mršav, sa kakvim vi obično imate posla u teretanama...već je medicinski pothranjen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 9:44 pm
Postovi: 84
Jesu li ti jos sto rekli osim da uzmes vise UH?Jesu li ti rekli kakvih UH?Jer sa previse UH sa visokim glikemijskim indeksom se mozes lako zamastiti, pa sve i da si teski ektomorf.Obrok sa samo UH ne valja nista (vodi nabacivanju masti) ,potrebni su ti obroci sa UH i proteinima ako oces kvalitetnu masu[/quote]

Pocela sam da jedem vise hleba, testenine i pirinca, ali ne bas u nekim neumerenim kolicinama, jer sam, inace, ranije izbegavala tu vrste hrane. I kombinovala sam, naravno, sa ostalim namirnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 30
evo napokon necega :D
heheh
:D
sta je cilj?
udebljati se ili dobiti misicnu masu a ne dobiti malo sala?
mislim da je nemoguce ako se ne ide u teretanu i ne uzimaju anabolici
javi se na pp i bit cu ti guide
:D

_________________
snaga je sposobnost da golim rukama razlomimo tablu cokolade na 4 dijela - i pojedemo samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Normaly je napisao:
evo napokon necega :D
heheh
:D
sta je cilj?
udebljati se ili dobiti misicnu masu a ne dobiti malo sala?
mislim da je nemoguce ako se ne ide u teretanu i ne uzimaju anabolici
javi se na pp i bit cu ti guide
:D


Pa ni sa anabolicima nije moguce dobiti misicnu masu bez sala.Sa pravilnim treningom i ishranom je moguce vrlo brzo napredovati - dobijati misicno masu sa malo sala, a u vrijeme definicije gubiti salo uz veoma mali gubitak misica.Takodje uz anabolike ide rizik dobijanja akni, ginekomastije, povisenog pritiska, ostecenja jetre.

@belem Uzimati previse bijelog hljeba nije dobro jer je glikemijski indeks 100 sto je visoki GI.Dakle ako ga uzimas vise puta dnevno cesto dizes insulin sto vodi dobijanju masnih naslaga.

@Jefimija BMI nije bas pravi pokazatelj tjelesne gradje jer zavisi samo od visine i tezine.Tako bi prema BMI neki profesionalni bilder od 1.80 i 12kg bio svrstan medju veoma gojazne iako prof bilderi imaju procenat masti u organizmu BFP oko 3-4 posto.BFP je mnogo realniji pokazatelj gojaznosti 15%(prosjecno), preko 20% debeo, ispod 10% se vecini vide plocice(naravno ako ih vjezba)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Takodje anabolike ne treba uzimati dok se pravilnom ishranom i treningom ne dostigne tjelesni maksimum.Takodje je glupo uzimati anabolike ako ti ishrana vec nije savrsena jer od njih nece biti neke vajde.Za vrijeme kure potrebno je uzimati 400gr proteina dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 7:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 30
poslije treninga je vazno podici insulin, i to sto prije je moguce
i onda popiti whey - cca 50-ak g P
insulin vodi aminokiseline do misica
tako ti raste misic
najbolje ti je uzati glukoze - oko 40-60 g

_________________
snaga je sposobnost da golim rukama razlomimo tablu cokolade na 4 dijela - i pojedemo samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
forrest_gump je napisao:
Takodje anabolike ne treba uzimati dok se pravilnom ishranom i treningom ne dostigne tjelesni maksimum.Takodje je glupo uzimati anabolike ako ti ishrana vec nije savrsena jer od njih nece biti neke vajde.Za vrijeme kure potrebno je uzimati 400gr proteina dnevno.


APELUJEM NA ADMINISTRATORE DA AKO VEĆ NEMAJU VREMENA DA PROVERAVAJU OVAJ FORUM DA GA ZAKLJUČAJU JER SAVETI NA OVOM FORUMU MOGU DOVESTI DO NARUŠAVANJA ZDRAVLJA!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Elem, ljudi ne koristite hormone dok imate svoje .

forrest_gump reci mi molim te da li si ti ozbiljan? Ti koristiš anabolike dok vežbaš? Normaly- ti uzimaš inslulin posle vežbe?

Nek digne dva prsta ko još ovo koristi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Izvolite pogledati nesto o tome

www.smas.org/*/vol7_2_Suzic.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 9:22 pm
Postovi: 30
Jefimija je napisao:
Elem, ljudi ne koristite hormone dok imate svoje .

forrest_gump reci mi molim te da li si ti ozbiljan? Ti koristiš anabolike dok vežbaš? Normaly- ti uzimaš inslulin posle vežbe?

Nek digne dva prsta ko još ovo koristi?

ne
insulin se treba podici poslije treninga tako da "on" odvuce aminokiseline (proteine - od kojih i sam misic raste) u misice, i odrzi dusicni balans
ako je odredjena hrana "sposobna" da sto u kracem vremenskom roku dogne insulin, to bolje!! to su uglavnom brzi seceri (glukoza, fruktoza, maltoza)
najvise dize glukoza, i najbrze se topi, i teze se veze za masti od ostalih secera . . .
bananu izbjegavajte kad se radi defka, jer je to vocni secer, i brze se veze za masti ako ne bude iskoristen sto prije . . .
GI je najvazniji
a glukoza ga ima previse
:)
zato raja - GLUKOZA!!!!!
:)

_________________
snaga je sposobnost da golim rukama razlomimo tablu cokolade na 4 dijela - i pojedemo samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ma insulin transportuje glukozu u tkiva a ne aminokiseline.

A fizička aktivnost sama po sebi smanjuje insulinsku rezistenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Šećer se uzima da bi se obnovio glikogen u mišićima.

Ali pitanje je o kojoj mi populaciji ljudi ovde govorimo. O sportistima? O ljudima koji žele da smršaju? O ljudima koji žele da se ugoje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: