Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 11:08 pm
Postovi: 5
veliki broj ljudi se u vojsci ugoji. zasto? zanemarimo: fizicku aktivnost, masnu hranu, i sl
glavni razlog jeste redovnost i obroka i spavanja, ako to uspete kilaza ce vam doci do normale, dakle min 3 obroka dnevno u isto vreme, i takodje u krevet u isto vreme i budjenje u isto vreme (i neke vezbice su uvek korisne)
slicno kao savet od mma
e da i bez pusenja, mrsavi ljudi koji puse lakse dobijaju osteoporozu(mrsavi uopste a pusaci posebno) em 2-3 kila po prestanku em zdrave kosti em duzi zivot...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
bla23 je napisao:
veliki broj ljudi se u vojsci ugoji. zasto? zanemarimo: fizicku aktivnost, masnu hranu, i sl
glavni razlog jeste redovnost i obroka i spavanja, ako to uspete kilaza ce vam doci do normale, dakle min 3 obroka dnevno u isto vreme, i takodje u krevet u isto vreme i budjenje u isto vreme (i neke vezbice su uvek korisne)
slicno kao savet od mma
e da i bez pusenja, mrsavi ljudi koji puse lakse dobijaju osteoporozu(mrsavi uopste a pusaci posebno) em 2-3 kila po prestanku em zdrave kosti em duzi zivot...




E sada si me baš utešio!!!! Moj sin za osam dana ide u vojsku i nadala sam se da će tamo doterati liniju a ti buuuum " u vojsci se dobija kilaža" :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ma da bosanci su glupi a crnogorni lenji!

Dajte sta vam je, na svaki organizam svaka situacija ima razlichit efekat, neko se ugoji neko smrsha, to nije za generalizovanje!
A da li ce se vash sin ugojiti ili smrshati je samo njegova stvar i izbor chak!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
tamaraft je napisao:
Ma da bosanci su glupi a crnogorni lenji!

A da li ce se vash sin ugojiti ili smrshati je samo njegova stvar i izbor chak!

U pravu ste ali se u jednom ne slažemo: mislim da je u pitanju i moja stvar jer se brinem za njegovo zdravlje (18 godine, 195 visok, 105 kilograma).
Na žalost, njegov izbor je da bude bucmast i ... guuurman!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2008 11:08 pm
Postovi: 5
mozda je bolje da sam rekao popravi, u smislu stabilizuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 9:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 6:53 pm
Postovi: 235
Lokacija: Srbija, Beograd
pa bas redovnost obroka i sna dovodi do gubitka kilaze. Stomacic vremenom "nauci" kad treba da da gas a kad da se odmori :wink:

_________________
impossible is nothing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
bla23 je napisao:
mozda je bolje da sam rekao popravi, u smislu stabilizuje...

Eeeee to je već bolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
25 saveta za masu, su iskopirana sa sajta fitnes, ne mislis valjda da sam gubio vreme pishuci tako nesto...

a ovo za zgibove i ranac, lupash sad ti gluposti...
da iskrivi kicmu, pa nije retard, i niko mu ne kaze da stavi 200 kg u ranac
u ranac ti ide kilaza do 15-20 kg maksimum, a pocinje sa 3-4 kg...
tako da ti se ramena i ledja ravnomerno razvijaju i rade
to je malo opterecenje, stavi pa probaj
tako da ti se telo navikava i postaje ti kao sopstvena tezina

ako ce na zgibovima da se upropasti, ne znam onda sta ce u teretani da ostane od njega...

proteini: banane, plazma, surutka u prahu (prirodna), imas ih na milion mesta...

kreatin, vec sam ti napisao, konjetina ga najvise ima, ali imas ga i u drugom mesu...

mozes da ides u teretanu, ja nisam protivnik teretana, samo kazem da su teretane za prof. sportiste namenjene, a ne za nekoga ko zeli da se puca i glumi ludilo... jer ti je to efekat od danas za sutra, dovoljno je par meseci da ne ides i vratices se na isto... zato bolje prirodne vezbe, jer sve sto uradis ostaje ti...
ali ako treniras neki sport i ujedno ides u teretanu, to je sasvim druga prica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 6:53 pm
Postovi: 235
Lokacija: Srbija, Beograd
ne kazem da si ga gubio vreme ali si procitao sa sajta i uradio obican copy/paste a da prvo nisi 100% siguran u kvalitet teksta. I ja sam naleteo na stotine domacih sajtova o fitnesu,zdravlju,sportu i procitao sam gomilu gluposti koje mi nikada ne bi pale na pamet da primenim na sebe a kamo li da savetujem druge. Vecina urednika takvih sajtova su obicni laici i imaju iskustva u bavljenju sportom, zdravom ishranom onoliko koliko i moja baba. Veruj mi da nisam lupio gluspost vezano za ranac i radjenje zgibova. I 2kg su dovljna da pogresno razvija kicmu,ledja i ramena i da dodje do povred a kamo li da radi sa 15kg-20kg. Njemu su potrebne godine da bi razvio toliku snagu da moze PRAVILNO da radi vezbu sa vecim tezinama + njegova tezina, zato se prvo vezba u teretani ca bucicama i lat masinama sa malim stepenom opterecenja kako bi se misici stimulisali i postepeno vezbali i povecavali. Zgibovi ga nece upropastiti tu se slazem sa tobom ali ako bude vezbao samo kuci zgibove i sklekove onda dolazi do velikog disbalansa velikih misicnih grupa, tako da npr ledja i grudi su razvijena a ostali mislici su totalno neaktivirani i onda takodje dolazi do povreda i unutrasnje neravnoteze sto pravi veliko opterecenje na kicmu, zato se i ne savetuje da se rade iskljucivo kucnje vezbe ili vezbe samo za odredjenu misicnu grupu. Zato i sluzi TERETANA kako bi se svaki misic na pravi nacin stimulisao i kako ne bi doslo do telesnog odnosno misicnog disbalansa. Tako da teretana nije namenjena samo za PROF. SPORTISTE vec za sve one koje zele da prmene nesto na sebi. Teretana ne mora UVEK da bude SINONIM za bildovanja,hemije,pucanja,glumljenja ludila itd ... Dao si jos jedan los savet a to je u vezi gubljenja misicne mase. Slazem se da je teretana "od danas do sutra" ali se ne slazem sa tim sto si naveo da kada prirodne vezbe radis "ostaje". Nikako i nikada jer se misicna masa konstatno gubi bez obzira sa kojom kilazom i kojom vezbom se radi, dal to bile vezbe sa prirodnom tezinom, vezbanjem sa tegovima, plivanjem igranja fudbala itd misicna masa ce se u svakom od pojedinacnih slucajeva gubuti ukoliko dodje do prestanka treniranja istih!!! Stoga ako budes vezbao pa stao i ne unosio dovoljno proteina,UH i masti izgubices masu (misic) bez obzira sta vezbao i kako bezbao... A sto se proteina tice koje si predlozio mislim da su jako jako losi plazma (prosti UH?!?!!?), banana (fruktoza,mast ?!?!?) molim te sledeci put kad budes odlucio da savetujes INFORMISI se mnog mnogo vise, i ne citaj svaki fitnes sajt...

_________________
impossible is nothing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
pozdrav, nije mi radio net dugo vremena pa nisam mogao da odgovorim...

Citiraj:
ali ako bude vezbao samo kuci zgibove i sklekove onda dolazi do velikog disbalansa velikih misicnih grupa, tako da npr ledja i grudi su razvijena a ostali mislici su totalno neaktivirani i onda takodje dolazi do povreda i unutrasnje neravnoteze sto pravi veliko opterecenje na kicmu, zato se i ne savetuje da se rade iskljucivo kucnje vezbe


Veruj mi, ne znam kako si ovako nesto mogao da napises i ne znam da li si svestan, bez uvrede, koliku si glupost napisao...
Jedno je da preferiras teretanu, ali da napises da mozes kucnim vezbama da se upropastis, nemoj da te cuje "Ross" :lol:

ahaha a ovo za proteine te bash i nisam razumeo.
pa ako si bolje inf. navedi mi koji su bolji izvori prirodnih proteina i kreatina?
to nije sa fitnesa.. obicno kad nesto preuzmem i napisem odakle je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO DA DOBIJEM KILAZU???
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 12:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
Tako isti-a tako razlicit je napisao:
Imam problem sa malom kilazom...
Zapravo...visoka sam 165cm,a moja kilaza zna da dodje i do 35 kg.
Sta da radim?
Kako da se hranim?

Uzmite u obzir da sam dijabeticar!



Malopre nisam primjetila da ste naglasili da ste dijabetiиar.

Zavisi koju vrstu dijabetesa imate, da li je nasljedni ili je steиeni. druћim se i sa jednim i sa drugim dijabetiиarima. Ali vjeruj mi da i jedni i drugi uspijevaju kada imaju volju a kada je izgube to se osjeti. Zanaиi za naprije d navedenu moju podrљku. za hranu vi znate koju trebate koristiti. A ostlo ostaje isto. pusica i nasjeљite se nemojte da se sekirate. :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
au... :(
pa ni ja nisam to uopste primetio, do evo sad...

ovde imas dosta toga uosteno o nacinu ishrane, sta i kako da koristis:
http://www.hbomc.co.yu/savetovalista/diabetes.htm
http://www.diabetes.org.yu/ishrana.htm
http://www.heartclinic.co.yu/ishrana.html
http://www.diabeta.net/index.php?Itemid ... &task=view

a ovde imash recepte i nacin pripremanja dosta toga za dijabeticare:
http://www.turbo-kuvar.com/dijabetes.aspx

pozdrav i... sledeci put nas opomeni, kad skrenemo sa teme :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO DA DOBIJEM KILAZU???
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 5:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
Tako isti-a tako razlicit je napisao:
Imam problem sa malom kilazom...
Zapravo...visoka sam 165cm,a moja kilaza zna da dodje i do 35 kg.
Sta da radim?
Kako da se hranim?

Uzmite u obzir da sam dijabeticar!


Pozdrav IVI se da znamo da li smo poћeljni ovdje:

Nisi samaili sam s problemom kako љeжera tako i mrљavosti. Molim te ne posustaj. Daj sebi viљe morala za uspjeh.
pogledj samo иinjenicu da te Bog poslao na zemlju od milione spermiжжжa, koji susa tobom bili u borbi da doрu na ovaj svijet. I ti si tada pobjedio ili pobjedila. Pa zar da posustajeљ kad si tu. Svi imamo Boћiji zadatak na ovoj zemlji. Pa i ti.

Recepti iz prethodnog obraиanja su interesantni , samo tvoja volja da kaћe HOЖU.

PA ZATO NAPRIJED . Pozdrav :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
koliko imas godina ako ispod petnaest onda ti je to odg. na pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 3:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Dj.Olivera je napisao:
bla23 je napisao:
veliki broj ljudi se u vojsci ugoji. zasto? zanemarimo: fizicku aktivnost, masnu hranu, i sl
glavni razlog jeste redovnost i obroka i spavanja, ako to uspete kilaza ce vam doci do normale, dakle min 3 obroka dnevno u isto vreme, i takodje u krevet u isto vreme i budjenje u isto vreme (i neke vezbice su uvek korisne)
slicno kao savet od mma
e da i bez pusenja, mrsavi ljudi koji puse lakse dobijaju osteoporozu(mrsavi uopste a pusaci posebno) em 2-3 kila po prestanku em zdrave kosti em duzi zivot...




E sada si me baš utešio!!!! Moj sin za osam dana ide u vojsku i nadala sam se da će tamo doterati liniju a ti buuuum " u vojsci se dobija kilaža" :cry: :cry: :cry:


radis ko vo jedes ko vo budes jak ko vo izgledas ko vo, u globalu ponekad se od fiz rada "ugojis". :lol: 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: