Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:17 am
Postovi: 11
ma, sve to deluje super. al kad probas vidis da je to toliko malo hrane da stalno osecas glad. al, nije to problem, ja gladujem, a rezultata nema, samo usporavam metabolizam. meni se ovaj atkins svidja, sta god pricali, kako nije zdravo. jeste da to kod mene ide bas sporo, ali bar ide. a drugo, ja vezbaam svaki dan ( radnim danima teretana - skijanje, bicikla i sl ), a vikendom kod kuce radim aerobik. mozda sam ja skinula kg i zbog ovog vezbanja, jer sam to od skoro pocela, a mozda i ne. meni je vazno da izgubim desetak kg, a posle moram da utvrdim kako da se hranim, da ih ne bih vratila. cak sam pisala o tome da nesto pogresno radim sa atkinsom, jer su svi za ovo vreme skinuli mnogo vise nego ja, ali niko mi nije odgovorio. ja sam prevrnula ceo net, ne bih li nasla nesto pouzdano o atkinsu, i sve sto sam nasla gobvori da se pravilno pridrzavam, a ipak sam izgubila tako malo. sve se nadam da ce jednog dan asamo poceti da se topi, i da cu kobacno izgubiti bar onoliko kg, da se to primeti. ovo do sad primecujem samo ja. zato uzaludno cekam nekoga ko je bio na Atkinsu da mi napise nesto o svojim iskustvima, da mi da jos malo volje, ali niko mi se ne javlja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 1:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:45 pm
Postovi: 113
Lokacija: Pozarevac
To ti je pokazatelj da odredjena dijeta ne mora da znaci da je svima dobra i da dobro funkionise.Idi malo na stranu test intoleranicije na hranu,bice ti valjda jasnije.Mozda tebi,tvom oganizmu u stvari ne odgovaraju te mesne stvari ili sta vec jedes.
A da bi videla rezultate vezbanja potrebno je da prodje najmanje 6 meseci.
Uzgred koliko ti je godina ako nije tajna?

_________________
Dum vivis,sperare decet.-Dok si ziv,valja da se nadas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:17 am
Postovi: 11
naravno da nije tajna. imam 28 god, i u uvek sam bila bas mrsava, cak sam i ogromnu kilazu koju sam dobila u trudnoci skinula za 2 mes bez neke posebne dijete. a u poslednjih 6 meseci sam se ugojila 7,8 kg i bas mi smeta, jednostavno nisam navikla, svi mi govore da nisam debela, da mi je kao tek sad dobro, kao tek sad dobro izgledam , ali ja zelim da se vratim na staro jer sam se tako najbolje osecala, a sto se tice te intolerancije ja sam ubedjena da meni bas proteini odgovaraju, jer sam jela samo voce u poslednje vreme, pa nista. izgleda da meni najvise pomazu ove vezbe sa kojima sam pocela. i nemoj da me demotivises, 6 mes za rezultate vezbanja, pa mogu samo da se ubijem ako je to stvarno tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: atkins
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:50 pm
Postovi: 5
sa atkinsovom dijetom sam pocela prekljuce i za sad mi dobro ide skinula sam vec 1kg.da li je neko bio na njoj i kakva su iskustva u napred hvala
:) :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:50 pm
Postovi: 5
zar niko nema iskustva sa ovom dietom molim vas odgovorite mi :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 22, 2008 2:50 pm
Postovi: 5
ovako imam 14 god 65kg a visoka sam 1.67 sta vi mislite koja je moja idealna tezina i da li cu sa atkinsovom uspeti da skinem visak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
jel to lellaaaaaaaa promenila ime u maki? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
Ti imas idealnu tezinu! Ako razmisljas o manekenstvu, mozda 15 kila viska,ali ti u tom slucaju fali i visina! A i godine.
Zabatali dijete, zazalices! Poremetices sve u organizmu sada kada treba da se razvija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
m-a-k-i je napisao:
zar niko nema iskustva sa ovom dietom molim vas odgovorite mi :cry:


Ovakve stupidne provokacije su mi potpuno nejasne.

Sedam strana ove teme o iskustvima ljudi koji su na atkins dijeti i onda ona dolazi da pita "ima li ko iskustva sa time"

Osim što mislim da lažeš sve što pričaš o sebi, zaista mi nije jasno zašto ti je zanimljivo da na taj način privlačiš pažnju. Sad svi treba da skačemo i da vičemo sve što već znaš - premlada si (ako uopšte imaš 14 godina, što sumnjam), atkins nije za decu u razvoju, hrani se zdravo, vežbaj..., a ti onda valjda uživaš što neko konačno obraća pažnju na tebe.

Get a life! Pridruži se nekom planinarskom društvu, smršaćeš pešačeći i upoznaćeš ljude!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 8:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Bravo Mary, svaka cas ovo dete smorilo. Prvo je bila Lela, sada maki. Verovatno joj je dosadno, pa smara :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 2:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
HAHA !
Kao prvo m-a-k-i uopste nisam ja ! Nisam toliki debil da se predstavljam drugacije. Nemam ni razlog za to.
A kao drugo : grazza da li ti imas pametnija posla od toga da sedis ovde ceo dan i pratis sta sam ja rekla, koliko je ko popio pirinca... Strasno ! Katastrofa !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 3:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Stvarno katastrofa, lela, pardon maki :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2008 11:35 pm
Postovi: 199
Ljudi ovo nije mesto za svadju, zato mir-mir...htela bih samo da napomenem moje iskustvo, jer znam koliko znaci meni kada mi neko pojasni stvari zbog kojih sam u dilemi...
Iskreno, nisam u stilu dijeta koje ti odredjuju tacno sta da jedes, jer smatram da je neophodno u organizam unositi sve vrste namirnica, pa cak i slatkise (naravno umereno).

Za mrsavljenje je najbitnije ograniciti (tj. smanjiti) dnevni unos kalorija. Npr, ako vam je neophodan dnevni unos od 1800 kcal, vi svaki dan izracunajte, izaberite obroke tako da svi ukupno iznose npr. 1400 kcal (nije opasno po zdravlje a i nije preeeevelika zrtva :wink: ), ako ukljucite jos i svakodnevne setnje kao aktivnost, uspeh je zagarantovan, samo se trebate izvezbati u brojanju kalorija, a to se vremenom uci, stice se navika.

Ali posto je ovde rec o Atkinsu, evo mog iskustva...Ja sam krvna grupa 0 (kao sto znate-min ugljenih hidrata, dosta mesa itd...). Ne pridrzavam se slepo pravila ishrane ali, tako povremeno, imam tripove da bar dobrih nedelju dana ne jedem hleb (mozda NEKAD kad obrok bas ne moze bez njega ali minimum), grickalice i sl. Npr jedem one riblje pljeskavice koje se ispeku, iseckam ih u tanjiru, prelijem kecapom i jedem uz npr kisele krastavce (omiljeni obrok), ili, napravim omlet od dva jaja i sampinjona, takodje prelijem kecapom, i neka salata...itd. Cak jedem voce, ali u poenta je da izbegnem testa, grickalice i sl. i eto meni za 3 dana ode kilo, i jos mi se stolica unormali, nemam mucnine i nadutosti...ma samo kad bih tako mogla uvek (moram povremeno da pojedem krekere i sl. grickalice), mislim da bih se extra osecala i zivela 100 god! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 4:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Hijena bravo!to i jeste u osnovi Atkinsa,ali je on u pocetku rigorozan,a kasnije je upravo takav,da mozes jesti maltene sve,ali poenta je u umerenosti i insistira se na mnogo svezeg povrca i umereno svemu ostalom,s tim da se zitarice svedu na malu kolicinu,npr. 1-2 kriske crnog hleba dnevno.Pa onaj ko tvrdi da je atkins opasan po zdravlje NIJE U PRAVU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 4:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
ATKINS ZA POCETNIKE
imam knjigu...atkins se sastoji iz vise faza
1. faza traje 2 sedmice i dozvoljeno je unosenje 20 gr. UH iz povrca,najbolje svezeg,zelenog,lisnatog,paprika...sir mozete uzimati,ali samo do 100gr.dnevno i racunajte na svakih 30gr. da ste uneli 1gr.UH,pri tom ni slucajno ne uzimate sir sa smanjenim sadrzajem masti

Zatim se svake sedmice povecava dnevni unos UH za po 5gr.od ove faze mozete uzimati i po saku kostunicavog voca dnevno;i tako sve dok ne otkrijete da ste povecali br. UH na vise nego sto vam odgovara,t.j. na kolicinu od koje vam se masa po malo povecava i vratite se na 5 gr. manje da bi ste odrzavali kilazu,ili na jos manje da bi ste lagano i kvalitetno mrsavili.Sve ovo sam prilicno sturo napisala jer ima dosta toga da se pise,a ne znam ima li koga da ga jos uvek zanima...
Ako vas nesto konkretno o ovoj ishrani zanima,pitajte,nece mi biti tesko da procitam i da vam napisem.I da obavezno je da uzimate multivitaminske dodatke ishrani za vreme drzanja ove dijete
Atkins je dobar,ali samo ako ga se striktno pridrzavate,za one koji znaju engleski,sve informacije ,cak i recepte,mozete naci na www.atkins.com
Ukoliko administrator smatra da nije ok sto sam postavila adresu,molim da je izbrise.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: