Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:09 pm
Postovi: 25
Ja sam bila na atkinsu mesec dana, skinula sam 17 kilograma, i nisam se gojila dve godine, tako da je u mom slucaju sve skoro tacno sto pisu o ovoj dijeti. Pila sam redovno vitamnine, nisam jela sir,i nisam unosila apsolutno ni mrvicu zabranjenih namirnica.
Mozda je razlog sporijeg gubitka tezine kod onih koji je drze to sto jedu suhomesnate proizvode tip salame, kobasice, a tu ima svega, i soje, i raznih vestackih supstanci, sa kojima organizam ne zna sta, pa ih odlaze u masnoce...ja sam znala da pojedem i 10 pecenih jaja sa sunkom, i svi su mi se smejali i pitali me kako mislim da smrsam tako, a u tom trenutku nisam ni sama znala haha...moja koleginica, tada je imala preko 45 godina, kad je videla kako sam smrsala, i ona je drzala ovu dijetu, i za 10 dana je smrsala 9 kilograma... ja mislim da je samo fazon u tome da treba jesti namirnice koje nisu preradjene, znaci ne salama, parizer i slicno, vec sunka, prsuta, cisto meso....pa onda meso, povrce, i zaista strogo paziti da ne uneses nista od onog sto je zabranjeno.....
Mnogo ovde komentarisu kako dijete nisu dobre, pa tako ni ova, a da li se neko zapita koliko je inace dobar nas nacin ishrane i kad nismo na dijet, ili nacin ishrane ljudi koji nisu gojazni, a jedu sve...pa to je tek smece od hrane, znaci bio ili ne bio na dijet, bitno je hraniti se pravilno... moja snajka je mrsava kao grana, a razbija se od pite, koka kole, pusti, jede sve masno, svaki dan kutija keksa, i sta je to... jel to njeno zdravije nego od nekih sto ovde drze dijetu... ona se samo ne goji, pa ne mora da misli o dijeti, ali sigurnoje i atkins zdraviji od njenog nacina ishrane...

toliko...poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
tatjana35 je napisao:
Mozda je razlog sporijeg gubitka tezine kod onih koji je drze to sto jedu suhomesnate proizvode tip salame, kobasice, a tu ima svega, i soje, i raznih vestackih supstanci, sa kojima organizam ne zna sta, pa ih odlaze u masnoce..


ja sam se strogo pridrzavala i nisam uzimala ni mrvicu nicega sto nije na spisku dozvoljenog (jbt, uzmem jabuku i mirisem je, sa ceznjom, jer znam da ne smem da je pojedem...). takodje nisam jela mesne preradjevine, jer to ne volim (virsle, cajnu, salame) jela sam piletinu, jela sam ribu, jela sam junetinu koju sama spremam kod kuce, prsutu, pecenice, pileca prsa... nisam jela cak ni sargarepu, jer ima secera.

ja sam za dve nedelje skinula 4 kg, pa mi se jedno vratilo. i za celu sledecu (trecu) nedelju nisam ni gram skinula.

kad izradjam decu, idem na liposukciju. :evil: nema mi druge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 2:43 pm
Postovi: 1
Imam jedno pitanje! Da li je kod Atkinsonove dijete dozvoljena cajna kobasica i cvekla? jer negde pise da cvekla sme , a negde ne pise nista, a citala sam da je puna ugljenih hidrata.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 2:43 pm
Postovi: 1
Imam jedno pitanje! Da li je kod Atkinsonove dijete dozvoljena cajna kobasica i cvekla? jer negde pise da cvekla sme , a negde ne pise nista, a citala sam da je puna ugljenih hidrata.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 11:43 pm
Postovi: 8
da li u prvoj fazi koja traje dve nedelje moze da se jede povrce koje je dozvoljeno da 20gr uh,ne razumem negde pise da se prve nedelje jede meso i proizvodi od mesa a da se posle druge nedelje uvodi povrce do 20gr uh,ja vec deset dana jedem meso,ribu jaja kupus,spanat majonez,pijem vitamine i nista,malo stomak omeksao a kilaza ista,jos mi stomak naduven,i da li mogu orbit zvake da se zvacu,kada mi organizam trazi slatko........pozdrav svima i molim vas ko je upucen da mi odgovori,unapred hvala :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Uto Maj 01, 2012 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 30, 2012 6:51 pm
Postovi: 1
Je l' zna neko gde ima da se kupi knjiga -Nova revolucionarna dijeta- dr Atkins (na srpskom)???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 9:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Evo i mene na Atkinsonovoj dijeti :D

Probala sam dosta dijeta..od pirinčane,kupusarke,3dana 3 kilograma,dijeta Južne obale...ali onda sam sela i napisla šta jedem uopšteno svaki dan..došla do zaključka da moja ishrana je meso,salate,povrće...znači važno je sebi naći dijetu sa namirnicama koje obožavate...
Tako da sam izbacila salame,voće koje i nisam nešto puno jela( moja mana) i hleb,kolače...
znači uopšte nije stres neki...

Evo 7 dana 3 kilograma manje..osećam u struku i na stomaku najviše da se gubi..koža mi je mekša..i ja se osećam laganija..noge koje su mi stalno oticale sad su ok..ne guši me kao nekad..sve u svemu za sada ni ne osećam da sam na dijeti..više sam imala probleme kad sam bila na staroj ishrani
ja sam za sada zadovoljna..ipak nije toliko strašni gubitak 3 kilograma za nedelju dana..

Ali ja kuvam supice gde stavim šaragrepu,peršun,luk,karfiol..soli,bibera i meso na komadiće
i naravno meso na platni ili pečeno na vodi sa puno salate...
uveče ribu i salatu..pijem Duovit za žene (vitamini i minerali) i dodatno šumeći magnezijum,kalcijum i vitamin C) BEZ ŠEĆERA NARAVNO...nikako šećer...
Kafu pijem moju jutarnju sa veštačkim zasladjivačem i lumunadu isto tako....
Merim šećer,pritisak i ok je malo šećer niži ali tu do 5 što je normalno..

Nisam pristalica dijeta ali zarad zdravlja bolje dijeta nego srčani udar,dijabetes i slično...
sve je mač sa dve oštrice...

Cvekla se nesme,čajna kobasica se ne preporučuje jer spada u preradjevine a ni žvake nikako... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Pon Okt 21, 2013 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 08, 2012 11:49 pm
Postovi: 4
Stejsi je napisao:
Evo i mene na Atkinsonovoj dijeti :D

Probala sam dosta dijeta..od pirinčane,kupusarke,3dana 3 kilograma,dijeta Južne obale...ali onda sam sela i napisla šta jedem uopšteno svaki dan..došla do zaključka da moja ishrana je meso,salate,povrće...znači važno je sebi naći dijetu sa namirnicama koje obožavate...
Tako da sam izbacila salame,voće koje i nisam nešto puno jela( moja mana) i hleb,kolače...
znači uopšte nije stres neki...

Evo 7 dana 3 kilograma manje..osećam u struku i na stomaku najviše da se gubi..koža mi je mekša..i ja se osećam laganija..noge koje su mi stalno oticale sad su ok..ne guši me kao nekad..sve u svemu za sada ni ne osećam da sam na dijeti..više sam imala probleme kad sam bila na staroj ishrani
ja sam za sada zadovoljna..ipak nije toliko strašni gubitak 3 kilograma za nedelju dana..

Ali ja kuvam supice gde stavim šaragrepu,peršun,luk,karfiol..soli,bibera i meso na komadiće
i naravno meso na platni ili pečeno na vodi sa puno salate...
uveče ribu i salatu..pijem Duovit za žene (vitamini i minerali) i dodatno šumeći magnezijum,kalcijum i vitamin C) BEZ ŠEĆERA NARAVNO...nikako šećer...
Kafu pijem moju jutarnju sa veštačkim zasladjivačem i lumunadu isto tako....
Merim šećer,pritisak i ok je malo šećer niži ali tu do 5 što je normalno
Nisam pristalica dijeta ali zarad zdravlja bolje dijeta nego srčani udar,dijabetes i slično...
sve je mač sa dve oštrice...

Cvekla se nesme,čajna kobasica se ne preporučuje jer spada u preradjevine a ni žvake nikako... :)


Hvala vam Stejsi,svakako korisne informacije.Atkinsonova dijeta je i mene zainteresovala,odličan je rezultat 3kg za 7 dana,za svaaku pohvalu..:)

_________________
Kod:
http://dijetamesecevemene.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
mrmagpie je napisao:
Je l' zna neko gde ima da se kupi knjiga -Nova revolucionarna dijeta- dr Atkins (na srpskom)???


Ja sam kupila na Kupindu ili Limundu..probajte tamo :)http://www.kupindo.com/pretraga.php?bSe ... ova+dijeta
U knjižarama nema nažalost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Uto Nov 12, 2013 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 29, 2013 6:38 pm
Postovi: 38
Pozdrav. Nalazim se na ovoj dijeti vec 8 dana. Po recima autora trebao bih da sam oslabio minimum 6 kilograma. Oslabio sam 0 kilograma i 0 grama. Da li bih trebao da prekinem ili da izdrzim 14 - 20 dana? Uzasno je neprijatna za zivot, pa da se ne mucim bezveze ako ovo ocigledno ne deluje ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
gazuraz je napisao:
Pozdrav. Nalazim se na ovoj dijeti vec 8 dana. Po recima autora trebao bih da sam oslabio minimum 6 kilograma. Oslabio sam 0 kilograma i 0 grama. Da li bih trebao da prekinem ili da izdrzim 14 - 20 dana? Uzasno je neprijatna za zivot, pa da se ne mucim bezveze ako ovo ocigledno ne deluje ...


Negde grešiš...prelistaj malo šta jedeš nekad mislimo da se pridržavamo ali unosimo šećera preko nekih namirnica ( kafa naprimer ja sam kupila celu u zrnu pa samlela )... nije normalno da se ne izgubi za 8 dana ništa...

Ja sam opet na Atkinsu za 4 dana 1 kg ali ja jedem supice gde stavim i šargarepu što usporavam mršavljenje ali moram jer mi opada naglo šećer... Kad sam se strogo pridržavala kako piše znači samo meso i salate sam jela i jaja...skinula sam za 20 dana 12 kg ali pazite dosta je opasno ko ima probleme sa niskim pritiskom i šećerom... drugo je ok..limunade sam isto pila i zeleni čaj ..pošto mnogo proteina hoće da stvore zatvor ujutro sam uzimala kašiku lanenog ulja ..Srećno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: atkinsonova dijeta
PostPoslato: Uto Sep 19, 2023 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2023 12:30 pm
Postovi: 6
Tablete za mršavljenje - https://rs.greenbarleyplus.com Pijem mesec i po dana. Prvi mesec - 4,5kg a drugi mi se cini da ce biti slicno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: