Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uzasan osecaj!
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Da li je neko od vas imao iskustva sa sledećim osećajem tj. simptomom za koji verujem da je psihičkog porekla:

Ponekad kada se odmaram popodne, probudim se, normalno ali ne mogu da se pomeram. Postajem svestan tela, kao inače kod buđenja ali nisam u stanju odmah da pomerim ruku. Osećaj je sličan kao kada ležite nezgodno pa vam utrne ruka pa dok se protok krvi ne reguliše teško vam je da pomerate prste, kao da vam je paraliovana ruka. E tako je meni sa rukama i nogama samo što nema osećaja trnjenja niti nezgodno spavam. To prođe za 5-10 sekundi ali danas je bogami, trajalo 20-ak. Nekada se uplašim i kako srce počne brže da kuca, momentalno se sve sredi. A kada sam smiren, onda osećam samo želju da pomerim ruku...

Kratko traje ali je baš gadno. Nisam dosad čuo za ovkvo iskustvo. Vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2005 9:09 pm
Postovi: 18
DA,TO JE NORMALAN OSECAJ KOD NEKIH PSIKICKIH POREMECAJA,NAROCITO KOD ANKSIOZNOSTI.NAIME,MOJ PROBLEM JE SLEDECI:NEKOLIKO SEKUNDI PRE SAMOG BUDJENJA,JA MOGU DA CUJEM ZVUKE,VIDIM SVE OKO SEBE,OSECAM SVOJE DISANJE,KAO I OTKUCAJE SRCA,ALI NE MOGU DA MAKNEM NI JEDAN DEO SVOGA TELA.NEKADA SE TAKO JAKO UPLASIM DA POMISLIM DA CU UMRETI I PROSTO NATERAM SEBE DA SE PROBUDIM NA SILU,A TEK POSLE TOGA DOLAZI ONO NAJGORE JER NE ZNAM DA LI SAM BUDNA ILI JOS UVEK SANJAM.TO JOS NAZIVAJU ZIVIM SNOVIMA KOJE TAKODJE MOGU DA IZAZOVU I NEKI LEKOVI KOJIMA SE LECI DEPRESIJA I ANKSIOZNOST.
OVIM ZELIM DA TE OHRABRIM DA NISI JEDINI I DA CE OVE TEGOBE VREMENOM PROCI,ALI SE POSAVETUJ SA SVOJIM DOKTOROM DA TI DA ADEKVATAN SAVET.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nesto slicno
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Cao Bajaga

Da, ja imam slicne simptome, ali i ujutru. jedva stanem na noge, ponekad duze vrmena imam osecaj da su mi usporene ruke i noge, samo to traje duze, sat-dva. Desavalo mi se i da ne osecam sebe, bas kao i ti. Mislila sam da je problem u cirkulaciji, ali su mi rezultati dobri, onda sam pokusala da trcim, idem stepenicama na XIV sprat, nista nije mnogo pomagalo. Cini mi se da je razlog u napetosti misica jer duza napetost dovodi do usporavanja protoka krvi i da je ipak psihogenog porekla(jedva su me u to ubedili). Pokusaj sa nekim lekovima za opustanje misica uz obaveznu konsultaciju lekara


Pozdrav od Jelene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2005 11:03 am
Postovi: 47
moj momak se jako plasi tog. kad god mu se desi "gnjavi" me cijeli dan tim svojim (on to zove) "izletima iz samog sebe" ili "paralizom". i opise uvijek tacno tako kako ti opises. inace je zdrav i fizicki i duhom, nista mu ne fali. ali tih se epizoda prilicno boji, jer ne moze da ih objasni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Krugovi gde ljudi imaju psihološke probleme je valjda jedino mesto gde čoveku, (glupo zvuči ali je tako) ponekad, bude drago što još neko ima isti problem. Paradoksalno.

Inače, ovo je prilično rasterećenje za mene kad shvatam da je to još jedna manifestacija anksioznosti. Mogao bih da napišem knjigu veličine Marksovog Kapitala o mutacijama anksioznosti. Šta je sledeći simptom? Možda će da mi otpadne ruka i kad je vratim, ispostavi se da je, eto to još jedan od simptoma... Neverovatno. A svaki simptom izgleda užasno dok neko ne dođe i ne kaže: "Dobro jutro Kolumbo!".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2005 11:03 am
Postovi: 47
to sto se tebi desava, i mnogima drugima, i mom momku - nema veze sa anksioznoscu. jutros kad sam bila kod psihijatra, zbog MOJE anksioznosti i panicnih napada, bas sam pitala za to (momak je bio sa mnom). psihijatar je rekao da je to normalno i da ima svoj naziv i objasnjenje, ali nema nikakve veze sa anksioznoscu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Sada sam identifikovao da se desava kada popijem xanax i legnem da spavam (uvek poslepodne, nikada nocu). Da li to lek malo previse ugasi neke centre u mozgu? Mada ne uspavljuje me, nemam nekih problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 2:00 am
Postovi: 28
Bajaga je napisao:
Krugovi gde ljudi imaju psihološke probleme je valjda jedino mesto gde čoveku, (glupo zvuči ali je tako) ponekad, bude drago što još neko ima isti problem. Paradoksalno.

Inače, ovo je prilično rasterećenje za mene kad shvatam da je to još jedna manifestacija anksioznosti. Mogao bih da napišem knjigu veličine Marksovog Kapitala o mutacijama anksioznosti. Šta je sledeći simptom? Možda će da mi otpadne ruka i kad je vratim, ispostavi se da je, eto to još jedan od simptoma... Neverovatno. A svaki simptom izgleda užasno dok neko ne dođe i ne kaže: "Dobro jutro Kolumbo!".


Ni ja nikad nisam načisto, kad je bol u nekom delu tela ''lažni alarm'' a kad je zaista somatske prirode...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: