Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 14, 2003 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 12, 2003 2:00 am
Postovi: 3
moze li mi neko reci sta misli o leku rivotril datom u anksioliticke svrhe,a ne kao antiepileptik.cujem da ga sada mnogi piju,a ja ga koristim kao dopunu antidepresivnoj terapiji po nalogu neuropsihijatra.koje su dobre a koje lose strane tog leka,i da li zaista ne sme da se konzumira ni malo alkohola,mislim pre svega na casicu,dve za novu god.,moj rodjendan i mojih bliznjih itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2003 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2003 2:00 am
Postovi: 3
Rivotril-klonazepam je ranije koristen kao antiepilepticki lek za neke vrste epi napada.Medjutim na zapadu prvenstveno u USA je koristen kao vrlo dobar anksiolitik.Ako se koristi u dozi od 3xo,5mg dnevno,povoljno,jako povoljno utice na anksioznost i vec posle 2-3 meseca se moze poceti sa smanjivanjem doze.Rivotril ima jako izrazenu sedativnu komponentu i dobar je i za nesanicu.Lorazepam i diazepam-bensedin imaju primat u smirivanju simptoma anksioznosti,ali doze odrzavanja rivotrila od oko o,75mg-1mg jako povoljno uticu na anksioznost.Mora se verovati u lek i normalno dati i sve od sebe za lecenje anksioznosti jer lek sam nije skoro nikada jedino oruzje.Uzimaj redovno rivotril i vec posle 2 meseca ce on uci u organizam i steci ce se tolerancija na doze koje uzimas i neces biti pospan u toku dana,moci ces cak da vozis i auto,ako vozis.Rivotril ako se pravilno uzima,uz fizicke aktivnosti i drustvene aktivnosti moze da otera tvoju anksioznost i depresiju u proslost.Ako te jos nesto interesuje javi se na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 13, 2004 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 12, 2004 2:00 am
Postovi: 9
A mene zanima sta oznacava onaj crveni trougao (ne, ne mislim da je neka teorija zavere u pitanju) na kutiji leka, posto sam od nepouzdanih izvora cuo da to znaci da ima izuzetno jako dejstvo na mozak. Da li je to tacno, i ako jeste, koje su posledice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 13, 2004 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
stevane,
to moze da znaci ili da se daje samo na recept ili da se uz taj lek ne sme upravljati vozilom.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 14, 2004 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 12, 2004 2:00 am
Postovi: 9
Jos jedne stvari sam se setio. Posto ne pijem, ne pusim, ne koristim nikakve droge ili bilo sta slicno, interesuje me kakvo dejstvo moze imati konzumacija koka-kole na Rivotril? Da li umanjuje njegovo dejstvo? Da li uopste utice? Da li bi nakon Rivotrila trebalo da cekam odredjen broj sati da bih je pio? Koliko smem da je pijem (kolicinski)?
Ovo pitam posto sam iz polusumnjivih izvora cuo da koka-kola skoro neutralise dejstvo leka, a takodje sam cuo da izvesni narkomani mesaju koka-kolu sa anksoliticima da bi dobili ne-znam-ni-ja-sta...

Ili je mogu slobodno piti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 14, 2004 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
stevane, koka kola ima u sebi kofeina.
nisam cula da neko ko pije lekove ne sme da pije kafu, na primer.
zato mislim da slobodno mozes da pijes koka kolu, naravno u razumnim kolicinama.
narkomani mesaju neka pica sa sredstvima za umirenje i to valjda ubadaju u vene kada su u krizi pa nemaju nista drugo.
svako dobro
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 15, 2004 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 12, 2004 2:00 am
Postovi: 9
Ali jednom prilikom mi je espresso (koji, znamo ima jaku koncentraciju kofeina) prakticno izazvao (ili pomogao) napad anksioznosti, a pio sam ga na prazan stomak. A inace nemam obicaj da pijem kafu uopste.
Da li ipak kofein mozda deluje uznemirujuce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 15, 2004 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 04, 2003 2:00 am
Postovi: 6
Lokacija: U.S.A.
Uh upravo napisah neke stvari u vezi ovog leka i sve igubih. Vec je kasno kod mene i moram ici spavati. Clonazepam tj Klonopin sam uzimala dosta dugo 0.5mg pa ako budem imala vremena sutra ili ovih dana da navratim bit ce mi drago da podelim svoje iskustvo. Samo cu reci da je meni dosta pomogao. :smile: cao
P.S. Nadam se da sam razumela da se radi o Clonazepam sto je ustvari generic za Klonopin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 15, 2004 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
...........


Poslednji put menjao danka dana Sre Feb 23, 2005 11:40 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 16, 2004 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2004 2:00 am
Postovi: 4


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 17, 2004 3:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 12, 2004 2:00 am
Postovi: 9
Stvarno sam Vam zahvalan na dosadasnjim odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 08, 2004 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
Kofein u malim kolicinama deluje kao blagi stimulans CNS-a stvarajuci osecanje prijatne osnazenosti i nema stetne efekte po organizam (fizioloski).

Kofeina ima u kafi, caju, koka-koli, kakau, cokoladi, nekim anelgeticima. Primer: solja instant kafe: 100mg kofeina, solja crnog caja 60mg, koka-kole 45mg.

U VECIM KOLICINAMA (preko 1000mg dnevno) dovodi to sindroma koji se zove "kofeinizam" - razdrazljivost, tremor, napetost, nesanica, lupanje srca.

Nije kontraindikovan za druge psihoaktivne supstance (ne povecava/umanjuje njihovo dejstvo).

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 16, 2004 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 04, 2003 2:00 am
Postovi: 6
Lokacija: U.S.A.
Pozdrav.
Samo jos da dodam da ako se lek uzima dosta dugo pacijent moze doci u zavisnost od ovog leka. Ako budes poceo da zaboravljas ili ti se ucini da gubis pamcenje :smile: nemoj se brinuti to je samo privremeno. Kad prestanes da koristis clonozepan neces imati tih problema vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 16, 2004 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 04, 2003 2:00 am
Postovi: 6
Lokacija: U.S.A.
P.S.
SORRY, greska u spelovanju CLONAZEPAM**
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 06, 2004 4:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2004 2:00 am
Postovi: 49
Citiraj:
On 2004-05-08 14:29, owim wrote:
Kofein u malim kolicinama deluje kao blagi stimulans CNS-a stvarajuci osecanje prijatne osnazenosti i nema stetne efekte po organizam (fizioloski).


Sasvim tacno, i vazi za vecinu ljudi. Medjutim kofein i u malim kolicinama (puno manjim od 1000 mg dnevno) moze da pokrene napad anksioznosti kod nekih osoba. To je bitno za Stevana da zna, i mislim da je za njega najbolji savet ono sto je Danka napisala - slusaj svoj organizam.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: