Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: DEPRESIJA ILI?HITNO
PostPoslato: Sub Maj 07, 2005 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 1:20 pm
Postovi: 2
KOLIKO DEPRESIJA UTICE NA ZELUDAC?
POSTO IMA VEC 9 MJESECI SA TIM PROBLEME.NAJ GORE JE KAD PUSIM I PIJEM KAFU,TADA OSJECAM PROBLEME KAO NEKO GUSENJE KOJER SE PROTEZE DO PLUCA I KAO DA NEMOGU DISATI.OD KAD ME UHVATILA OVA BOLEST CESTO IMAM PANICNE NAPADE,OPALA MI JE DOSTA KOCENTRACIJA-SMETANJE BUKE -NESMIJEM SAM VOZITI AUTO NEGATIVNA RAZMISLJANJA NA ZIVOT I SVIJET.NAGLO SAM SMRSAO.
SVE MI SMETA -NAJGORE U ZATVORENOM PROSTORU- I DALI NA OVO SVE MOZE UTICATI PUNO STRESA I IMAM 20 GODINA PROBLEME SA NESVJESTICOM KOJA SE NE MOZE OTKRITI UZROK OD KUD DOLAZI.TA NESVEJSTICA MI DOLAZI NAJ CESCE KAD SPAVAM, VJEROVATNO KAD JASTUK SE IZMAKNE ILI TAKO NESTO.I ONDA NEMAM MIR PO 3 ILI 4 MJESECA.ONDA SU TU INFUZIJE ZA PROCISCAVANJE TABLETE ITAKO,KAD MI SE TO DOGODILO ZADJNI PUT OD SILNIH TABLETA I INFUZIJA SAM DOBIO ELERGIJU DA ME JEDNU NOC ZAMALO NIJE UGUSILO MORAO SAM HITNO DOBITI INJEKCIJU PROTIV ELERGIJE.ALI NEKAKO SE STIM NOSIM (NAPOMIJNEM DA ISTO TAKO DUGO IMAM PROBLEM SA LIJEVIM UHOM TJ. SUM U UHU ISTO SE NEMOZE OTKRITI ZASTO,A NAJGORE JE NAVECE ONDA JE SUM POVECAN TAKO DA MI SMETA.NAPOMINJEM DA SAM BIO VISE PUTA U ZADJNE VRIJEME U HITNOJ ZBOG TIH NEKIH NAPADA PANIKE ,MOLIM NEKOGA DA MI PROBA O OVOME PROBLEMU POMOCI TJ.NEKI SAVJET KAKO DA SE VRATIM DA BUDEM ONAJ COVJEK KOJI SAM BIO PRIJE 10 MJESECI.KAKO DA POBJEDIM OVE PSIHO FIZICKE PROBLEME?!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DEPRESIJA ILI?HITNO
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2005 8:24 pm
Postovi: 14
MORE je napisao:
KOLIKO DEPRESIJA UTICE NA ZELUDAC?
POSTO IMA VEC 9 MJESECI SA TIM PROBLEME.NAJ GORE JE KAD PUSIM I PIJEM KAFU,TADA OSJECAM PROBLEME KAO NEKO GUSENJE KOJER SE PROTEZE DO PLUCA I KAO DA NEMOGU DISATI.OD KAD ME UHVATILA OVA BOLEST CESTO IMAM PANICNE NAPADE,OPALA MI JE DOSTA KOCENTRACIJA-SMETANJE BUKE -NESMIJEM SAM VOZITI AUTO NEGATIVNA RAZMISLJANJA NA ZIVOT I SVIJET.NAGLO SAM SMRSAO.
SVE MI SMETA -NAJGORE U ZATVORENOM PROSTORU- I DALI NA OVO SVE MOZE UTICATI PUNO STRESA I IMAM 20 GODINA PROBLEME SA NESVJESTICOM KOJA SE NE MOZE OTKRITI UZROK OD KUD DOLAZI.TA NESVEJSTICA MI DOLAZI NAJ CESCE KAD SPAVAM, VJEROVATNO KAD JASTUK SE IZMAKNE ILI TAKO NESTO.I ONDA NEMAM MIR PO 3 ILI 4 MJESECA.ONDA SU TU INFUZIJE ZA PROCISCAVANJE TABLETE ITAKO,KAD MI SE TO DOGODILO ZADJNI PUT OD SILNIH TABLETA I INFUZIJA SAM DOBIO ELERGIJU DA ME JEDNU NOC ZAMALO NIJE UGUSILO MORAO SAM HITNO DOBITI INJEKCIJU PROTIV ELERGIJE.ALI NEKAKO SE STIM NOSIM (NAPOMIJNEM DA ISTO TAKO DUGO IMAM PROBLEM SA LIJEVIM UHOM TJ. SUM U UHU ISTO SE NEMOZE OTKRITI ZASTO,A NAJGORE JE NAVECE ONDA JE SUM POVECAN TAKO DA MI SMETA.NAPOMINJEM DA SAM BIO VISE PUTA U ZADJNE VRIJEME U HITNOJ ZBOG TIH NEKIH NAPADA PANIKE ,MOLIM NEKOGA DA MI PROBA O OVOME PROBLEMU POMOCI TJ.NEKI SAVJET KAKO DA SE VRATIM DA BUDEM ONAJ COVJEK KOJI SAM BIO PRIJE 10 MJESECI.KAKO DA POBJEDIM OVE PSIHO FIZICKE PROBLEME?!!!
Cao MORE! Pre svega zelim da ti kazem da se sa depresijom nosimo svi mi ovde na forumu naravno samo sto su ocigledno simptomi drugaciji od osobe do osobe.Ja se takodje kao i svi znaci i ti kljukam tabletama ali se trudim da ih upotrebljavam onako kako meni odgovara.Desava mi se da ih ne popijem i po dva-tri dana jer se trudim da zivim koliko toliko normalno.Najbitnije od svega je da shvatis da je sve to u tvojoj glavi i da TI SAM SEBI mozes najvise pomoci.Ja sam star 22 godine i sa svim ovim problemima sam se sreo pre oko 7 meseci.Isto kao i ti bio sam u nekom ludilu i tripu kako nesmem da izadjem napolje,vozim auto,zapalim cigaru,srce mi je ludacki lupalo i to me je dovelo do toga da vise nisam bio miran ni u rodjenoj kuci.Kao i ti isao sam kod psihijatra pio nekakve terapije ali bez veceg uspeha dok mi vise stvarno nije pukao film i nisam poceo drugacije da razmisljam.Pre svega shvati jednu najvazniju stvar kada te uhvate napadi a to je da od toga niko nije umro pa necemo ni ti ni ja jer kao sto sam ti vec rekao sve je to samo u tvojoj glavi.Ja sada vozim auto,pusim,pijem kafe,izlazim i provodim se kada god imam priliku pa kada to mogu ja ne vidim razlog zasto to ne bi mogao i ti.Prelomi covece to sam sa sobom mlad si decko kao i ja i nemoj da sebe krivis ni za sta jer depresija nije bolest depresija je stanje,ajde samo lagano videces bice to sve OK.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: