Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost i trudnoca
PostPoslato: Pon Jun 13, 2005 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 5:36 pm
Postovi: 3
Cao svima, mene interesuje iskustvo drugih zena koje pate od ovog poremecaja. Interesuje me da li je neko razgovarao sa ginekologom o tome i kakve se metode koriste da se izgura zdrava trudnoca. Takodje me zanimaju razlicita misljenja doktora, pa posto znam da nas ima dosta u ovoj situaciji mogli bi svi da se angazujemo i saznamo sta je najbolje. Saznala sam da bromazepam u malim kolicinama ne skodi bebi samo sto od 6-9 meseca bi se moralo stati jel bi onda beba postala zavisnik. Molim vas pisite mi posto je relativno hitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 14, 2005 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Moje licno iskustvo je da hormoni koje telo u trudnoci stvara, deluju bas umirujuce.
Moram dodati da je i moje okruzenej bilo vrlo pozitivno (sto je vrlo bitno).

Nervoza i depresija se pojacavaju posle porodjaja, ali sama beba to pozitivno resava.
Ipak, moj ti je savet da POSLE porodjaja imas nekog (sem muza) da ti se nadje jedno 3 meseca.

Srecno i ne boj se.
d


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 14, 2005 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ja sam dva meseca pre nego sto sam ostala trudna uzimala Flunirin i Xanax zbog anksioznosti i nakon saznanja o trudnoci sam odmah prestala da uzimam lekove (pisala sam o ovome na forumu Ginekologija). Mogu reci da je sama trudnoca uticala na to da je anksioznost potpuno nestala. Apsolutno sam protiv uzimanja bilo kakvih lekova u toku trudnoce, bez obzira da li su neki stetni u prvom tromesecju a posle nisu, jer je to ipak eksperimentisanje. Mislim da je mnogo bolje adekvatno se psihicki pripremiti za period trudnoce, pokusati se "skinuti" sa bilo kojih lekova i adekvatnom ishranom, vitaminima i mnogim drugim sigurnijim metodama bezbedno krenuti u predivan devetomesecni period. A sama trudnoca se ne zove dzabe "drugo stanje". Puno smeha, slusanja muzike, uzivanja, setnji i svega onoga sto vam prija je potvrdjen metod zdrave i normalne trudnoce. Ja sam devet meseci u bukvalnom smislu uzivala i imala predivnu trudnocu, rodila zdravo i normalno dete koje nije imalo grceve, nije nervozno, retko kad place i neprestano se smeje vec od svog prvog meseca zivota. Ubedjena sam da je na sve ovo itekako uticalo moje ponasanje u trudnoci, beba u stomaku apsolutno sve oseca. Ako niste sigurni da ne mozete bez lekova protiv anksioznosti onda je bolje odloziti trudnocu za par meseci nego zatrudneti dok ste pod terapijom. U svakom slucaju priroda je uredila da je zeljena trudnoca najbolji lek za zensku psihu. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 14, 2005 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 5:36 pm
Postovi: 3
Da li hoces da kazes da si u prvim nedeljama trudnoce dok jos nisi znala da si trudna pila lekove?
Hvala na odgovorima svakako, a da li je neko pricao sa lekarima na tu temu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 16, 2005 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Posto sam brzo saznala da sam u drugom stanju (3 dana nakon izostanka menstruacije) odmah sam prestala da uzimam lekove u konsultaciji sa svojim dr. Flunirin u tako ranoj trudnoci nije mogao da ima stetan uticaj, ali Xanax je eventualno mogao da prouzrokuje nepravilan razvoj stopala bebe i zato smo citavu trudnocu pratili razvoj stopala putem UZ. Na svu srecu, pila sam minimalne doze Xanaxa i stopala su se pravilno i normalno razvila. Naravno da je uzimanje lekova cak i u najranijoj trudnoci visoki rizik i da je mnogo pametnije odloziti trudnocu dok si pod terapijom, ali meni se dugo ocekivana trudnoca desila upravo kada mi se mozak smirio zahvaljujuci adekvatnoj terapiji i eto, imala sam srece. Sa lekarima (cast izuzetcima!) mozes da pricas na tu temu, ali ce oni svakako reci one izvikane teorije "probajte da se opustite" ili "nije vam nista, to sami morate da prebrodite" a ukoliko dodje do trudnoce dok si pod terapijom uopste ne daju adekvatne odgovore ni savete, osim ako se ne potrudis da izvuces iz njih sto vise. Bar je moje iskustvo bilo takvo. Prosto nisam imala odgovore na pitanja koja sam im postavljala sve dok nisam otisla kod privatnika, debelo platila i saznala sve zivo sto me interesuje. Ali to je vec neka druga tema. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: