Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: uprna glavobolja molim za savjet
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 4:54 pm 
Aktivan član
Aktivan član

Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 8:03 pm
Ima vec oko 10 dana pocela mi je cudna glavobolja , prvo me pocela boljeti kosa , glava na dodir , vrat i ramena ukoceni budila se po oci jedva micala vrat i poslije 2-3 dana spucala me glavobolja ali prava
Pocne sa jedne strane glave u predjelu vilice ,zuba (zubi su mi ok) UDARA PREMA GORE KAD BOL BUDE JACA POPIJEM TABLETU DA MI SUTRA PROMJENILA STRANI ; PA POCELA BOLJETI I GORE TJEME I TO KAO DA MI NEKO SJEDI NA GLAVI KAO DA IMAM SVE RANE PA ME NEKO POSUO ALKOHOLOM TAKO PECE SAD LIJE SAD DESNO I NARAVNO VRAT JEDVA SAVIJAM I RAMENA BOLE
oNDA JUCE POCNE DA ME BOLI ZATIOK ALI BAS JAKO BUDE MI MUKA I TO SVE U NEKI INTERVALIMA DRZI 15 MINUTA I PRODJE USI MI GORE; LICE :ODEM U APOTEKU DA IZMJERIM PRITISAK KAD ONO!157-100 ONE TETE NAPRAVE PANIKU JA ODEM KUCI NAZOVEM SVOG
DR ON KAZE SVE SU TO ZIVCI SMIRI SE TI NEMAS PRITISAK ; INACE ON ME LIJECI DESTE GODINA KAZE IMALA SI PANIK ATAK SMIRI SE TVOJ PRITISAK JE OK: KAD SAM GA PITALA STA DA RADIM ZA GLAVOBOLJU KAZE DACE MI UPUTNICU ZA PSIHIJATRA DA IDEM NA PSIHOTERAPIJU
BILO MI JE KRIVO NISAM STIGLA NI DA MU KAZEM KAKVA JE GLAVOBOLJA
DANAS MJERIM PRITISAK I OK JE HVALA BOGU BUDE KAD MIRUJEM 110-70 ILI KAD SE KRECEM 130-85
NEKAKO SVA SAM SE ISPREPADALA RUKE MI LEDENE SLABO SPAVAM sAD ME PLASI TA GLAVOBOLJA NA VRHU GLAVE TJEME KOJA PALI I SAD SE SPUSTA DO VRATA I ZATEZE VART SA JEDNE STRANE:NEKAKO KAKO GLAVOBOLJA MOZE DUGO TRAJATI I TO STO ME TJEME BOLI NA DODIR OD CEGA TO
BILA SAM PROSLE GODINE KOD NEUROLOGA ISTO BILE GLAVOBOLJE ALI MALO DRUKCIJE ILI SAM VEC ZABORAVILA NE ZNAM RADIO MI EEG I NEKE TESTOVE SA STRUJOM PO RUKAMA I KZE SVE OK DA SAM NAPETA
MOLIM VAS DA LI NEKO ZNA DA LI OVAKVE GLAVOBOLJE KOJE SETAJU MJENJAU STRANU ; POVEZANE SA VRATOM I RAMENIMA ; GDJE JE GLAVA BOLNA NA DODIR GDJE IMAM OSJECAJ DA MI NESTO GORI NA GLAVI MOZE STVARNO BITI OD NAPETOSTI NERAVA DA LI STVARNO TREBAM DA SE JAVIM PSIHIJATRU
MOLIM VAS ZA SAVJET

Vrh

Tema posta: Re: uprna glavobolja molim za savjet
PostPoslato: Sre Okt 26, 2011 5:14 am 
Aktivan član
Aktivan član

Pa zar nema niko sa slicnim problemom da mi pomogne
Mene juce cjeli dan tjeme mucilo sad zatiok i to pcelo jos u noci oko 3h boli me vrat gornji dio kicme i naravno zatiok jedva vrat micem
moli vas sta to moze biti
da li je dr u pravu da su sve zivci i anksioznost

Vrh

PostPoslato: Sre Okt 26, 2011 9:51 am 
Aktivan član
Aktivan član
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Problem koji muči mene i moju ženu. Trebalo bi: jesti voće i povrće, razgibavati se, spavati, ne nervirati se (neko će reći meditacija, a ja kažem upali sveću i pomoli se pred ikonom svetom), čist vazduh i ne gledati TV i kompjuter 10dana zaredom. Možda ne pomogne ništa, ali ja barem tako lakše podnosim glavobolju :)

Vrh

PostPoslato: Sre Okt 26, 2011 11:40 pm 
Novi član
Novi član

Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 10:57 pm
Sve navedene simptome ima moja majka i njoj u sasvim jasno rekli :SPONDILOZA - SVE POČINJE OD KIČME I VRATA.
Pokušaj sa masažom vrata i vežbama za vratni deo. Nije na odmet popiti i neki lek za opuštanje , tipa Bromazepam.
Prekid cirkulacije čini čuda sa glavom!!!

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 27, 2011 5:31 am 
Aktivan član
Aktivan član

E ljudi moji sta da radim glavobolja se bila malo smanjila samo vrat i kicma jos zatezi poneki sjevajuci bol
Da bo nocas oko 1h opet pritisak na zatiok i probudi me ustanem izmjerim pritisam ok samo osjecam cjelu noc da i je hladno po ledjima ramenoma vratu neka tresavica Iako je u stano 20 stepeni opet se utoplim i u krevet ali opet ok 3h budi taj pritisam u zatioku skroz nisko kod vrata Bolova glave nema samo taj pritisa
SAD EVO NE SPAVAM vec 2 h trazim po internetu sta je
Moracu dr ali on nece vise da me slusa kaze da sam za psihijatra jer me stalno nesto boli
Molim vas samo mi recite sta ovo moze biti znaci hladnoca u gornjem djelu ledja zategnutost vrata ramena i pritisak u zatijoku koji bidi po noci
jos me glava danima boli na dodir
molim vas za savjet glava me stalno kao svrbi ili kao da nesto curi niz kosu pa moram pocesljati
bolova nema

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata