Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: trombocitopenija
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 3:59 pm
Postovi: 4
Molim za odgovor: koje su perspektive za izlecenje osoba sa dijagnozom Leucosis Myeloblastica acuta M3 type (promyelocytica). Krvna slika: Hb 109 Le 19,3 Tr 16 TA 190/100. Kod pacijenta je prisutan i hemoragicni sindrom. Kakve su shanse za izlecenje! Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:41 am
Postovi: 1
krajem 2005 sam prvi put bio hospitalizovan zbog trombocitopenije. uz pomoc dexazona i urbazona su uspeli da mi to saniraju. ponovo se isto ponovilo krajem 2006 , i tada su probali istu terapiju ali bez uspeha. moja ih je slezina sve unistavala. zatim rizicna operacija sa nekih 60000 trombocita i to vestackih i skok na 450000 i vise. posle par nedelja spali su na 390000 i tu dugo boravili. redovne kontrole i u zadnje vreme ne ispod 280000.
dogadjaji koji su predhodili bili su izuzetno jak stres, neredovna ishrana, jedno jako opijanjei bum.
posto je stres trajao dugo, upravo njega u kombinaciji sa nasledjem-sumljicim za nemilo zivotno iskustvo. inace sada imam 30 godina a 2005 sam imao 26.
promenio sam ishranu, sada sam na laganoj hrani, uglavnom dinstano povrce. riba, posna mesa, sveze voce........ lagana rekreacija.. samo vezbe za razgibavanje. inace do tada jaki treninzi i trcanje.
2007 sam otisao na preporuku drugarice kod ruskinje u BGD-u, inace radio-esteziolog, u rusiji poznata a nama manje, grana medicine i od tada pijem MUMJO prirodna smola( ima je i kod nas ) iz rusije, i osecam se skoro kao pre. nema vise hronicnog umora i neispavanosti...........
eto to je nazalost moje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trombocitopenija
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 11:52 pm
Postovi: 1
Ima ishrana koja povecava trombocite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trombocitopenija
PostPoslato: Pet Jun 22, 2012 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 8:19 pm
Postovi: 2
Postovani doktore.Moli vas pomzite mi,vec 10 godina bolujem od trombocitopenije.Na pocetku je bilo oko 70 000.Pa se onda spustili na 40 000,a pre dve nedelje sam radila krvnu sliku trombociti su 23 000..
SE 19
L 6,0
E 3,69
Hgb 123
HCT 0,36
Ultra zvuk gornji abdomena je u celosti uredan Imam 44 godine i bolujem od MS (MULTIPLASKLEROZA)
Radila sam punkciju kicme prosle godine nalaz je uredan..
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: