Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 3:03 am
Postovi: 17
Lokacija: beograd
Apsolutno se slazem, ako je to tacno! Zalim sto ga je to zadesilo ali sam je kriv. Takav je nacin zivota izabrao i mogao je da ocekuje takve rezultate. Na kraju, uvek moze da izvrsi samoubistvo kad je toliko ogorcen i ljut a ne da ubada druge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Sre Avg 18, 2010 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 12:18 am
Postovi: 1
Da li postoje jos neki polno prenosivi virusi, infekcije ili bakterije koje imaju slicne simptome(upala grla , kijavica, uvecani limfni cvorovi...)kao i simptomi hiv infekcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 10, 2010 4:32 pm
Postovi: 1
Imam jedno pitanje vezano za ovu temu.
Da li se ako se izvadi krv da kazem onako regularno bez testa na hiv moze zakljuciti da nesto nije u redu?
hvala unapred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Pet Dec 10, 2010 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kada se radi regularna analiza krvi moze se pokazati samo postojanje anemije, ili pak povisenih eritrocita, povisenih ili smanjenih leukocita, povisene sedimentacije, itd. a sve to moze da govori o postojanju anemije, infekcije u organizmu ali ne i o prisutstvu HIV.

Za proveru postojanja HIV u krvi potreban je poseban test!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Ned Jan 15, 2012 4:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 4:26 am
Postovi: 2
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Imao sam kratak odnos pre jedno 8-9 godina (mozda i vise ne secam se tacno), gde sam samo vrhom polnog ograna usao u analni otvor jedne devojke i odma izvadio napolje. Kolike su sanse da sam dobio HIV virus. Nju poznajem jako dobro sigurno nije zarazena. Ja sam sad poceo nesto da tripujem. Ponekad sam imao povecane zlezde na vratu. Ali nisam nesto bolesljiv, recimo da jednom godisnje imam grip i to je to. Ali pritom celu zimu idem u majcu kratkih rukava. Nemam glavobolje, nekad mi se desi da kad ustanem odjednom mi se smanji, vidik, da tako kazem i zavrti u glavo. Sto mislim da je zbog malokrvnosti. Primetio sam da mi se to desava kad zamenim vodu sa koka kolom. Nisam malaksao, ne gubim na tezini iako imam malo kila za svoju visinu ali uvek sam tu oko 75 vec par godina, ma da sam dobio malo sala u poslednje vreme. Da li je moguce da je ona imala u sebi HIV a da nije zarazena? Jako sam preplasen, molim za pomoc... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 14, 2012 12:14 pm
Postovi: 1
marko1456 je napisao:
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Imao sam kratak odnos pre jedno 8-9 godina (mozda i vise ne secam se tacno), gde sam samo vrhom polnog ograna usao u analni otvor jedne devojke i odma izvadio napolje. Kolike su sanse da sam dobio HIV virus. Nju poznajem jako dobro sigurno nije zarazena. Ja sam sad poceo nesto da tripujem. Ponekad sam imao povecane zlezde na vratu. Ali nisam nesto bolesljiv, recimo da jednom godisnje imam grip i to je to. Ali pritom celu zimu idem u majcu kratkih rukava. Nemam glavobolje, nekad mi se desi da kad ustanem odjednom mi se smanji, vidik, da tako kazem i zavrti u glavo. Sto mislim da je zbog malokrvnosti. Primetio sam da mi se to desava kad zamenim vodu sa koka kolom. Nisam malaksao, ne gubim na tezini iako imam malo kila za svoju visinu ali uvek sam tu oko 75 vec par godina, ma da sam dobio malo sala u poslednje vreme. Da li je moguce da je ona imala u sebi HIV a da nije zarazena? Jako sam preplasen, molim za pomoc... :(



brate ja sam imao isti slucaj samo sto je mene devojka zadovoljila oralno,znam da nema nista a ja sam istripovao.ako ona nema hiv,onda ona nema ni sta da ti prenese.jel tako?naravno,mozes da navuces neke druge polne bolesti ali hiv ne,ako ako sumnjas u nesto,idi testiraj se i videces da si negativan.isti slucaj sam ja imao,idi testiraj se u gradskom zavodu,opusti se,sve je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 4:26 am
Postovi: 2
Tako i ja razmisljam, ona je sigurno cista i dalje je znam zdrava je ko dren. A i da sam nesto navuk'o vec bi imao neke simptome s'obzirom koliko je vremena proslo. Ali opet je drugacije kad snekim razmenis misli. Hvala na odgovoru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 2:22 pm
Postovi: 4
Moze li mi neko odgovoriti(po mogucstvu strucan) da li se hiv vidi u regularnoj krvnoj slici(ne mislim da se prepozna da je to Hiv,nego cisto da nesto menja-limfocite,leukocite,sedimentaiju,transaminaze,eritrocite),ako sam jednu krvnu sliku uradio 2 meseca od rizicnog odnosa,a drugu 3 i po meseca od rizicnog odnosa i obe su u redu...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 16, 2014 2:54 am
Postovi: 1
Hitno mi treba pomoc,uplasen sam
Pre 2 meseca sam bio na nekom rodjendanu,i posle toga drugar i ja onako u pijanom stanju smo imali seks sa jednom devojkom bez zastite.Naglasicu da nisam ni svrsio...
Proslo je 2 meseca i nisam imao ni jedan simptom,ali pre neki dan mi se na preponi pojavilo nesto kao bubuljica ali nije bubuljica...stvarno se brinem,a strah me da odem na testiranje.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
HIV se utvrdjuje JEDINO testiranjem na hiv,krvna slika moze biti promenjena ,a i ne mora!!!!!
Osim na njega posle rizicnog odnosa mora se uraditi i testiranje na ostale polno prenosive bolesti!!!
KORISTITE ZASTITU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 1:57 pm
Postovi: 26
limfociti su mi uvećani 42.5% i # 3.70
Pre godinu i 2 meseca sam imao odnos sa rizičnom osobom i da li ovo može biti simptom hiv infekcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Pet Feb 14, 2014 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 20, 2013 9:02 pm
Postovi: 22
Ako je odnos bio zaštićen - ne. U suprotnom, idi testiraj se. Test možeš uraditi u zavodu za javno zdravlje, studentskoj poliklinici ili u nekim privatnim laboratorijama. Rezultate dobijaš uglavnom dan kasnije. Što se tiče simptoma i limfocita to nema nikakve veze, uostalom period koji navodiš uglavnom se opisuje kao asimptomatska faza. Nije mi jasno šta si uopšte očekivao da ti neko kaže. Zbog ovakvih i sličnih pitanja ova tema na forumu je izgubila smisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KOJI SU SIMPTOMI HIVA
PostPoslato: Ned Jun 29, 2014 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2014 9:36 pm
Postovi: 2
Da li je moguce da se jave prvi simptomi hiv infekcijom samo recimo 5-6 sati nakon odnosa?Moze li se zaraziti oralnim seksom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: