Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: neke stvari o HIV infekciji
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 9:30 pm
Postovi: 6
kada vas ovo zadesi onda sve istrazujete. Pocetak HIV infekcije ili akutni Hiv kako ga zovu se ne pokaze kod svih srecni su oni kojima krenu simtomi mononukleoze par nedelja ili nedelju dana posle zaraze... ovaj mirujuci period traje i po 10 i vise godina da bi doslo do terapije inace najveca koncentracija virusa se nalazi bas u pocetku infekcije i tada lakse mozete zaraziti drugu osobu. Inace HIV se moze preneti iskljucivo krvlju i putem sexualnog odnosa. U pljucci se nalazi jako mala koncentracija virusa tako da se ljubljenjem nemoze preneti tj trebate stvarno da budete maler da bi vam ovako preneli jer morate i vi partner da imate otvorene rane u ustima da bi se preneo HIV. NOvom terapijom zivot se produzava kako tvrde lekari 30 - 40 godina. Moje iskreno misljenje je da postoji lek ali da je on dostupan samo uz mnogo 0. Takodje uz koriscenje lekova mozete imati i decu muskarci 100% cak i bez lekova dete ce biti HIV- ali samo putem vestacke oplodnje, dok zene moraju koristiti terapiju. Sa novim lekovima kopije virusa u krvi padnu ispod 50 sto lekari konstatuju kao HIV- osobu ali se nespe nikako prestati sa lekovima. Nazalost kod nas nisu dostupni svi novi lekovi tj ministarstvo ih nije ubacilo na listu dozvoljenih lekova KOJA SMO MI PAVIJAN ZEMLJA. Da nebude zabune 70% poznatih lekova se ovde koristi samo noviji nisu na listi dozvoljenih lekova. Za sva lecenja ne samo za HIV je najbolja Francuska kako i klinike tamo jer korste sve poznate lekove u svetu i nemaju listu dozvoljenih i nedozvoljenih lekova. Postoje tri testa prvi se zove eliza (verodostojan posle 6 meseci) i to je test koji se prvi radi, drugi je Western Blou (verodostojan posle 2 meseca) on detektuje antitela HIV infekcije i poslednji najnaprednji koji moze 48 sati posle zaraze da pokaze da li ste HIV+ je PSR koji broji kopije virusa u krvi tj celije virusa u krvi. Sve ove testove mozete radini na infektivnoj klinici KBC, na VMA i na institutu Batut (do njega je najteze doci). Ovi novi lekovi sprecavaju da HIV infekcija preraste u AIDS. Postoje mnogi ljudi u srbiji koji imaju ovu bolest po 20 godina i zivi su i zdravi ali nazalost imaju nus pojave starih lekova :( ......... Kod pocetka terapije jako je bitan broj CD4 celija normalan broj je od 500 do 1200 za pocetak terapije CD4 celije moraju da padnu ispod 300 da bi krenula terapija. CD4 celije su celije imunog sistema koje napada HIV infekcija broj CD8 celija je jako bitan to su celije imunog sistema kje su odgovor na samu infekciju koje nase telo salje da se bori sa volescu. ako neko ima neko pitanje slobodno neka mi postavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 2:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
da li moze preko socijalnog da se urade ti testovi?
koliko se i da il se cheka da se dodje na red za te testove?
da li se placaju?
koliko svaki ponaosob?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moras imati uput
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 9:30 pm
Postovi: 6
za VMA moras da imas uput test na CD4 kosta 9000 din za PSR 13000 din na VMA. Na infektivnoj ti nece raditi odmah sve testove tamo su besplatni uradice ti prvo Elisa test to je prvi i ako je on pozitivan onda ce raditi ostale testove koji su za sve besplatni ali na njih se tamo ceka jer su jako skupi sto mozes videti i iz cene na VMA. da li te jos nesto zanima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neke stvari o HIV infekciji
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
aleksandargreat je napisao:
kada vas ovo zadesi onda sve istrazujete. Pocetak HIV infekcije ili akutni Hiv kako ga zovu se ne pokaze kod svih srecni su oni kojima krenu simtomi mononukleoze par nedelja ili nedelju dana posle zaraze... ovaj mirujuci period traje i po 10 i vise godina da bi doslo do terapije inace najveca koncentracija virusa se nalazi bas u pocetku infekcije i tada lakse mozete zaraziti drugu osobu. Inace HIV se moze preneti iskljucivo krvlju i putem sexualnog odnosa. U pljucci se nalazi jako mala koncentracija virusa tako da se ljubljenjem nemoze preneti tj trebate stvarno da budete maler da bi vam ovako preneli jer morate i vi partner da imate otvorene rane u ustima da bi se preneo HIV. NOvom terapijom zivot se produzava kako tvrde lekari 30 - 40 godina. Moje iskreno misljenje je da postoji lek ali da je on dostupan samo uz mnogo 0. Takodje uz koriscenje lekova mozete imati i decu muskarci 100% cak i bez lekova dete ce biti HIV- ali samo putem vestacke oplodnje, dok zene moraju koristiti terapiju. Sa novim lekovima kopije virusa u krvi padnu ispod 50 sto lekari konstatuju kao HIV- osobu ali se nespe nikako prestati sa lekovima. Nazalost kod nas nisu dostupni svi novi lekovi tj ministarstvo ih nije ubacilo na listu dozvoljenih lekova KOJA SMO MI PAVIJAN ZEMLJA. Da nebude zabune 70% poznatih lekova se ovde koristi samo noviji nisu na listi dozvoljenih lekova. Za sva lecenja ne samo za HIV je najbolja Francuska kako i klinike tamo jer korste sve poznate lekove u svetu i nemaju listu dozvoljenih i nedozvoljenih lekova. Postoje tri testa prvi se zove eliza (verodostojan posle 6 meseci) i to je test koji se prvi radi, drugi je Western Blou (verodostojan posle 2 meseca) on detektuje antitela HIV infekcije i poslednji najnaprednji koji moze 48 sati posle zaraze da pokaze da li ste HIV+ je PSR koji broji kopije virusa u krvi tj celije virusa u krvi. Sve ove testove mozete radini na infektivnoj klinici KBC, na VMA i na institutu Batut (do njega je najteze doci). Ovi novi lekovi sprecavaju da HIV infekcija preraste u AIDS. Postoje mnogi ljudi u srbiji koji imaju ovu bolest po 20 godina i zivi su i zdravi ali nazalost imaju nus pojave starih lekova :( ......... Kod pocetka terapije jako je bitan broj CD4 celija normalan broj je od 500 do 1200 za pocetak terapije CD4 celije moraju da padnu ispod 300 da bi krenula terapija. CD4 celije su celije imunog sistema koje napada HIV infekcija broj CD8 celija je jako bitan to su celije imunog sistema kje su odgovor na samu infekciju koje nase telo salje da se bori sa volescu. ako neko ima neko pitanje slobodno neka mi postavi.

Koji su to noviji lekovi sto si nasao??Znam da su Ameri hteli da registruju inhibitore fuzije pored ovih inhibitora proteaza i inhibitora reverzne transkripataze??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 9:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 8:43 pm
Postovi: 5
Lokacija: Pancevo, Srbija
Ja sam malo razmishljao na tu temu...Mislim na reshenje...za to...e sad imam par ideja...koje su veoma dobro obradjenje sa moje strane...dva pokushaja sabotaze Hiv-virusa(virtuelno naravno) mi nisu uspela...probao sam sa HCl-om...da gadjam gp41...ali bi se onda i celo okolno tkivo unishtilo pod dejstvoj HCl-a...onda sam probao sa ubacivanjem u AZT-a u celije limfocita...da bi se preduhitrio virus...ali to mora da se naucno dokaze...a i AZT ...nije sasvim delotvoran...u stvari nije 100% sigurno da ce unishtiti virus...e sad imam josh jednu ideju...ali mi je potrebna konsultacija geneticara...pa ako znate za nekog...recite...hmmm....ko zna mozd i rehimo ovu HIV misteriju... :wink:

_________________
$@W@


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 9:26 pm
Postovi: 10
Imam jedno pitanje imao sam odnos sa jednom nepoznatom osobom od te veceri ne prestajem da se tripujem da li mi je premela nesto.Citao sam dosta o sidi pa bih pitao nesto proslo je skoro dvadesetak dana i meni si nisu pojavili nikakvi simptomi koji inace idu iz sidu,medjutim ovih dana sam dobio negu malu temperaturu 37 pa sam odma poceo da razmisljam da nisam slucajno zarazen.Inace osim toga nista!!!!!!!Molim za misljenje!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Testiraj se i znaces.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 9:26 pm
Postovi: 10
Pa kad bi moja cura saznala da idem da se testiram ubila bi me,Mozda se ja samo tripujem jer je moja cura bila bolesna nekoliko dana a sad ja,mozda je to samo slucajno,opet nije u pitanju neka velika temperatura a kao drugo nemam bas nikakve simptome,osim kijavice.Ne znam sta da radim i to testiranje nije jeftino!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:28 pm
Postovi: 2
zelela sam da vas pitam,ako me je dok sam pila pice na slamcicu,neka devojka slucajno gurnula i ja sam se slamcicom udarila ispod prednjeg zuba,jel moguce da sam napravila ranu koja je dovoljna za prenos hiv-a???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:28 pm
Postovi: 2
i posle toga sam se odmah ljubila sa deckom francuskim poljupcem..??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 5:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Karta...trebao je kontakt tj da napravis ranu (a ne vjerujem da jesi jer slamcica nije bas ostra) i da iz te rane istekne dovoljna kolicina krvi...pa da ti imas isto svjezu ranu koja krvari pa da dodje do kontakta.....hiv se ne prenosi francuskim poljupcem ako ne postoji kod oba parnera svjeze rane koje jako krvare
Ja sam se testirala ali sam poslije tripovala da me tehnicar zarazio u labaratoriji jer kako sam vidjela imao je jedne rukavice koje i pipnuo mi je ubodno mjesto poslije dezinf. pa onda ubo....ja sam doslovno dobila nervni slom kada mi je to proslo kroz glavu ....i trk kod infektologa gdje mu to ispricam i kazem sta da je prije mene bio neko sa hivom pa kapnula krv na rukavicu a taj tehnicar mi pipao venu pa ubo...a infektolog tada kaze kako je teoretski tako ali prakticno virus hiv-a na nezivom predmetu moze jedva da prezivi nekoliko sekundi pa cak i minutu ako prezivi nije vise sposoban da se veze za celiju...
Zato dont wory


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2008 12:13 pm
Postovi: 29
What really causes AIDS - Harold D. Foster

obavezno stivo. moze se skinuti na rapidshare. odlepicete.
probajte naci jos njegovih pulbikacija, posebno o iskustvima u africi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
waltera je napisao:
Karta...trebao je kontakt tj da napravis ranu (a ne vjerujem da jesi jer slamcica nije bas ostra) i da iz te rane istekne dovoljna kolicina krvi...pa da ti imas isto svjezu ranu koja krvari pa da dodje do kontakta.....hiv se ne prenosi francuskim poljupcem ako ne postoji kod oba parnera svjeze rane koje jako krvare
Ja sam se testirala ali sam poslije tripovala da me tehnicar zarazio u labaratoriji jer kako sam vidjela imao je jedne rukavice koje i pipnuo mi je ubodno mjesto poslije dezinf. pa onda ubo....ja sam doslovno dobila nervni slom kada mi je to proslo kroz glavu ....i trk kod infektologa gdje mu to ispricam i kazem sta da je prije mene bio neko sa hivom pa kapnula krv na rukavicu a taj tehnicar mi pipao venu pa ubo...a infektolog tada kaze kako je teoretski tako ali prakticno virus hiv-a na nezivom predmetu moze jedva da prezivi nekoliko sekundi pa cak i minutu ako prezivi nije vise sposoban da se veze za celiju...
Zato dont wory


Tacno tako za razliku od Hepatitisa npr. B koji moze da zivi 2-3 NEDELJE i u osusenoj zgrudvanoj tackici krvi koja se vidi samo mikroskopom! :o A pri tome ne treba 'lokva krvi' za prenos jer je 100x zarazniji od HIV-a.

Uglavnom bar neka pozitivna stvar oko HIV-a... sto ne moze da prezivi u spoljnoj sredini dugo, tj. skoro ne moze ni malo.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 4:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 3:03 am
Postovi: 17
Lokacija: beograd
Meni je nesto prijateljica pricala, sad dali je istina ne znam. Navodno je neki narkoman zarazen Hiv-om nosio spric pun zarazene krvi i ubadao pijane devojke i mladice po Beogradskim diskotekama i kaficima, ogorcen i ljut zbog toga sto ga je zadesilo. :o :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 4:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Ako je to tacno, treba ga izgaziti na licu mesta... nekim bagerom ako je moguce i politi benzinom da ne prlja zemljiste tokom procesa raspadanja..

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: