Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
E, hvala, necu da merim jer nemam merac pritiska, a osecam se odlicno! Verovatno je krkanluk razlog za to, ali je mene uplasio puls.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 11:05 am
Postovi: 5
hunter je napisao:
Imam 31 godinu. Sinoc sam merio prvi put puls u zivotu!
Pritisak sam merio ponekad, kad me boli glava (2-3 puta u zivotu) i bio je nesto manji od skolskog.
Medjutim sinoc nakon jakih psihofizickih aktivnosti, nagovori me drugar da izmerim. Rezultat je bio 125/85, puls 111 .JElo se malo vise od uobicajenog, uglavnom lepo usoljena divljac, casica rakije, 2-3 case vina, malo ljuca hrana itd. Pritisak me ne zabrinjava koliko sam puls 111. Treba li da se obratim lekaru?

Visok 180, tezak 75.
Inace, jedem normalno, uglavnom srpska kuhinja sa malo vise jela od divljaci, blago zacinjeno. Pijem kao normalan covek, pusim (mada bi voleo prestati!) Hiper aktivan sam uglavnom, a narocito vikendom!
Osecam se odlicno, ali me brine taj puls!


negde sam na ovom forumu pročitao da je razlog za ubrazn puls i znojenje dlanova zaslužna štitna žlezda, pa možda nije loše da to prekontrolišeš, čisto da budeš siguran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Pon Feb 14, 2011 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2011 12:18 am
Postovi: 1
Isti problem imam kao i Miloš, od 8 godine. Danas imam 25, ali nisam do sad pridavao nekog znacaja.... :) ali mi je drago da nisam jedini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Sre Mar 16, 2011 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 30, 2005 1:11 am
Postovi: 20
Evo i ja da se prijavim :)
Isti problem takodje vec 10ak godina. Ja sam naucio da to kontrolisem tako sto legnem i dugoko uzdahnem i izdahnem nekoliko puta i ponovo kako naglo pocne, tako se naglo i vrati u normalu :D
Takodje, meni su jednom rekli da se probam prejedati pa da pratim situaciju, pa eto... cisto da podijelim sa vama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 12:23 pm
Postovi: 1
Poz imenjace...imam isti problem kao ti... dva ritma...lupanje odjednom, 2-5 min trajanje... Radio sam bezbroj ECG nalaza, 4-5 UZ Srca i svih vitalnih organa kao i stitne zlezde, Holter srca, sve je uredno.... Zeleo bih da pitam tebe kao i sve vas, DA LI je neko tu anomaliju uhvatio na ekg-u ili holteru i sta su vam rekli.. srdacan pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Pet Okt 18, 2013 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 18, 2013 4:34 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.
Evo, da se uključim. Imam isti problem, kao Miloš i nekoliko učesnika foruma. Isti simptomi, iznenadno lupanje srca za koje ponekad mogu da predvidim (nagli pokret, skok itsl.), mada se ne javlja uvek pri tim pokretima. Prođe i po par meseci bez simptoma. Inače, to imam od detinjstva (sada imam 34 godine).
Takođe, imam urođenu srčanu manu - dvolisni aortni zalistak, ali doktori ne misle da je to uzrok. Nalazi hormona štitne žlezde su uredni. EKG takođe. Kao i svi, nisam uspeo da uradim EKG za vreme te tahikardije (obično traje do 10-ak minuta).
Ima li neko još neke informacije vezane za sličan problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Ned Okt 27, 2013 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 27, 2013 9:26 pm
Postovi: 2
Milose-Bgd..davno si ostavio text..
Imamo isti problem..Kada se iznenada sagnem,nekada,desava se kao da se srce "otkaci" i naglo pocne ubrzano da kuca..Desavalo se da zavrsim na hitnoj i da mi daju nesto za smirivanje srca,putem infuzije..Receno mi je cim se desi tako nesto,da se javim..Nekada se cini kao da je srce osetljivije, te da ce lakse doci do toga.Tada sam radio i ekg..imao sam oko 186 otkucaja u minuti..Shvatio sam vremenom da mi ne prija kada radim nocne smene,jer ujutru bas lupa srce..Primetio sam kada predjem odredjenu tezinu,da se tada javljaju problemi sa srcem..Nekada,ne moram da se merim mesecima i ako pocne to,uglavnom,kada stanem na vagu,vidim da sam presao kilazu koja mi odgovara,tj da imam vise od tih 78 kg.Ja inace,tada osecam "propadanja"..tako bih opisao to..nagla toplota..Kao kada se vozis,pa sa vise tacke na nizu..Nesto sto mi je specijalista rekao,a sto me je par puta spasilo odlaska u bolnicu,je da duboko udahnem,kada se to desi,napnem se i zadrzim vazduh neko vreme..Desi se da se, iz tog brzog ritma,ne postepeno,naglo, vrati u normalu..Cini mi se i da crno vino dovodi to toga..Inace,od tada,konstatovali su mi visi krvni pritisak i pijem Presolol.Dok nisam uzimao prepisane lek(presolol)desavalo se i dalje..Sa pocetkom uzimanja leka,smanjlo se znacajno..Sada dodjem u situaciju,nekada,da osetim kao da sam na ivici da pocne da lupa jace...Eto,nadam se da sam bar malo pomogao:)Mozda smo samo srcani..:)
pozz druze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 18, 2013 4:34 pm
Postovi: 2
Zaboravio sam u postu da napišem, ali najsigurniji način da "lupanje" kraće traje jeste duboki uzdah i što duže zaustavljanje daha. Pomaže i ležeći položaj na stomaku tokom zadržavanja daha. Ne upali uvek, ali često da.
Hvala "prijatelju 80" na podeljenom iskustvu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Pon Okt 28, 2013 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 27, 2013 9:26 pm
Postovi: 2
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Sub Maj 10, 2014 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
Tema jeste stara ali da je osvezim. Imao sam problem do pre 2 godina i do tada nista, necu nista da izmisljam i da lupam, ali konkretno moze da bude od stresa, ali onog podmuklog '' podsvesnog ''

Podsves je cudo. Stalno sam mislio cim me malo zaboli stomak, da ce mi puci slepo crevo...kada me malo zaboli glava, umisljam da imam tumor na mozgu ili da ce mi svakog trenutka krenuti epilepsicni napad

Kada me zaboli noga, ruka i td. Tako da to moze da se istrenira, a slucaj kod Milosa i kod drugih je u tome sto moze biti da neki organ ne radi dobro u tom trenutku

Sve je povezano i bez straha!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubrzano lupanje srca u trajanju od par minuta..
PostPoslato: Ned Jul 03, 2022 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 12:35 pm
Postovi: 24
Imam potpuno isti problem kao autor ove teme. Radio sam nekoliko EKG-ova do sada od srednje skole kada se pocelo to javljati, uradio UZ srca, analize krvi redovno i nikada u zivotu nisam imao los nalaz krvi...

Sada imam 33 godine, i dalje je isti problem, pa sam odlucio da odem opet na UZ, cisto radi kontrole i popricam sa lekarom. Mozda i zatrazim jos neke provere, cisto da budem siguran.
Neprijatan je osecaj narocito kada ste u drustvu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: