Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2008 10:08 pm
Postovi: 3
E pa cao drugari i ja imam isti problem pa da vas podrzim...hahah vidim nisam jedina,prije 2 godine mi je dijagnostikovan prolaps mitralne v. 2 stepena cini mi se ( nemam nalaz pri ruci :) ) i na moje pitanje sta sad dr je rekla pa nista neki to ljudi imaju..... sta god to znacilo. Uglavnom terapiju nemam, a ni antibiotsku prevenciju bakt. endokarditisa, bar nije napisala na nalazu, a mozda je to podrazumjevala da znam jer sam apsolvent na stomatologiji. Mada savjetujem zastitu prije stomatoloske intervencije, zasto da ne ?To lupetanje u grudima je nesto najgore sto moze covjek da osjeti,bas neprijatno, znam kako vam je svima iako,sad sam se vec navikla na to potpuno....bas sad razmisljam o kontroli. Rekla je po potrebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2008 12:21 am
Postovi: 12
Da li neko zna zbog cega dolazi taj prolaps mitralnog zaliska?Da li mozda urodjeno,nasledno ili sta?To mi lekar uopste nije objasnio...Da li ovde neko ima pojma?Molim za odgovor nekog... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prolaps
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 2:08 pm
Postovi: 2
viki79 je napisao:
Da li neko zna zbog cega dolazi taj prolaps mitralnog zaliska?Da li mozda urodjeno,nasledno ili sta?To mi lekar uopste nije objasnio...Da li ovde neko ima pojma?Molim za odgovor nekog... :wink:


evo jednog linka gde je jako lepo opisan prolaps mitralnog zaliska, simptomi, terapije i sve u vezi toga.

http://www.drhoffman.com/page.cfm/163


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
Chudno je sta doktori ne daju ikakvu terapiju. Meni je samo rekao da imam lak prolaps mitralne valvule i da ga on to zove "umetnicko srce" t.j to imaju emotivne ljudi i nikakvih ljekova mi nije prepisao. Tad(pred tacno godinu dana) i nisam obracala paznju, cim doktor kaze da to nije nista onda ok. Sad razmisljam, mogu li raditi vezbe,koliko,kakvih,smeta li to u trudnoci(imam vec 1 djete) itd. Mozda doktore sa foruma mogu nesto vise objasniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2008 12:21 am
Postovi: 12
Hvala na linku "perakojotgenije"ali je to sve na engleskom ,ali moj engleski je jako slab. :oops: :oops: :oops: jel to nema na srpskom?Jel moze da se menja nekako jezik? :wink: Molim te odgovori mi....Hvala unapred.....Vidim da ima sve lepo objasnjeno i opsirno, i bas me zanima sta pise ,ali kad ne znam toliko engleski... :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 2:08 pm
Postovi: 2
viki79 je napisao:
Hvala na linku "perakojotgenije"ali je to sve na engleskom ,ali moj engleski je jako slab. :oops: :oops: :oops: jel to nema na srpskom?Jel moze da se menja nekako jezik? :wink: Molim te odgovori mi....Hvala unapred.....Vidim da ima sve lepo objasnjeno i opsirno, i bas me zanima sta pise ,ali kad ne znam toliko engleski... :oops: :oops: :oops:


Ajd, pokusacu ovih dana kad uhvatim malko vremena da prevedem pa cu poslati sve to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
prolaps mitralne valvule je, prakticno, anatomska varijacija u kojoj mitralni zalistak ima drugaciji polozaj nego kod vecine populacije. ova pojava se ne smatra bolescu, moguci su simptomi u smislu lupanja srca, osecaja pulsiranja na mestima vecih arterija, itd. koji nisu od znacaja.
potrebne su ehokardiografske kontrole jednom u nekoliko godina, zene pred trudnocu obavezno.
prolabiran mitralni zalistak moze biti pogodan za razvoj bakterija i nastanak endokarditisa, zato je NEOPHODNO da se pre svake intervencije (stomatoloske, hirurske, itd.) dobije antibiotska profilaksa.
procenu obima sportske aktivnosti moze dati iskljucivo lekar koji pregleda pacijenta, nacelno, osim zabrane profesionalnog bavljenja sportom, ugl. nema ogranicenja za rekreativce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
pa evo i ja da se prikljucim ja ima 28.god , i prolaps mi pravi cudo zajedno sda kokski virusom . pozdrav svima.

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
e pa drustvo , nisam jedina , meni je koksaki uradio cudo tako da sada imam , prolaps , ehogeniji zadnji zid srca i dva mala perikarda (bar tako kazu ), pila do skoro 80 mg propanolola , ali sada jer sam se lose osecala dali mi da pijem concorn od 5 mg dnevno , nista toliko bolje i dalje imam smetnje . lekari kazu da to nije nista strasno, napad panike dobijem samo kada srce pocne da lupa preko 130 otkucaja i kada imam malo jaca stezanje inace ovako navikla sam da zivim sa tim.
pozdrav svima i srecno.

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prolaps mitralnog zaliska
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 9:53 pm
Postovi: 1
Cao drustvo, vidim svi ste mi "TU" :-). Nema razloga za to. Imam 25 godina i ima isti problem kao i vi, prolapsi mitralnog zaliska, koji su mi apsolutno slicajno otkrili i najverovatnije je urodjen. Dok nisam znao da ga imam bavi sam se sportom efektivno, kajakom i bio sam extra fizicki spreman i ako sam kao i vecina od vas visok i vitak, pravo Manekeni :-). Isto kao vi cesto imam aritmiju, lupanje srca i ko zna jos kakva "cuda". Verujte mi da je vecina tis simptoma na psiholoskoj bazi. tacno znam da lezite na krevetu i cekate da preskoci i naravno da ce da preskoci i onda jao panika. I mene cesto savlada kada sam pod pritiskom ili izlozen stresu. Ali ako sa sobom razresite neke stvari (slobodno idite do psihologa i odradite par psioho terapija jako pomazu) funkcionisacete apsolutno normalno, ovo nije bolest ljudi, ovo je mana. Necu da budem smesan ali moja prabab je umrla sa sto godina i imala je isto cuda a nije ni znala, tacnije nisu hteli a joj kazu. :-)
Jako je dobro sto mozemo da podrzimo jedni druge, pisite ljudi bice vam lakse, i nemojte da panicite i da kvarite sebi zivot zarad njega, nego glavu gore i samo napred, inace ja vozim rolere svakoga dana i ne fali m inista cak sta vise osecam se puno bolje kada sam aktivan, za svaki slicaj pitajte svog kardiologa da li smete da se zamarate, meni je moj rekao da mogu slobodno i planinarenjam da se bavim. :-) Verujte mi i mene capi muka i lupanje i preskakanje i mislim gotov sam i onda stanem i kazem nema od tog nista kada nisma do sada umro necu ni sada i samo glavu gore! Ako bas imate problema sa spavanje obratite se doktoru da vam da neku tableticu da se ne mucite bez potrebe, ja maznem bromazepam kada osetim unutrasnju nervozu, samo nemojte da vam predje u naviku. :-) Veliki poz..
P.S. Niste sami!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaps mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 12:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Spahtufna je napisao:
Verujte mi i mene capi muka i lupanje i preskakanje i mislim gotov sam i onda stanem i kazem nema od tog nista kada nisma do sada umro necu ni sada i samo glavu gore!


Isti slucaj je i sa mnom, tako i ja sebi kazem : sta ti je , neces da umres bas sad! :lol: :lol: :lol:
Ja idem na pilates i jako mi prija, doktorka mi je rekla da smem slobodno da idem, da je cak preporucljivo.
Mene ponekad bas plasi taj prolaps, zapravo ne on nego taj los oseca, to kada mi nije dobro. :(
I moja mama ga takodje ima, pa sam cak pomisljala i da sam ga nasledila od nje. Ne znam da li je to moguce? Njoj je kardilog rekao : to ti nije nista, to ti je kao kad neko ima malo veci nos! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Cao Svima,

nisam znala da ovakav forum postoji, slucajno sam trazila nesto vezano za srcane mane, i mnogo se obradovala, sto ima na net-u forum gde mogu da porazgovaram sa ljudima sa slicnim problemima. Tesko mi je da o tome pricam sa ljudima oko sebe, imam osecaj da me svi gledaju kao kretena koji samo kuka a ima 25 godina. A ja se uzasno plasim.

Pre par dana sam imala prehladu, naravno, to je kod mene mnogo gore zbog srcane mane, imam insuficijenciju i mitralnog i trikuspidalnog zaliska, pa sam otisla i kod kardiologa, napisao mi je da bih trebala da zakazem ispitivanje u bolnici na Dedinju (za koju smatra da je najbolja kod nas za operacije na srcu), misli da ce morati da se radi operacija. Prestavljena sam :o , od onda imam utisak da mi srce stalno preskace, uzas, trudim se da to ignorisem, ali mi bas ne uspeva.

Zna li neko nesto vise o oprecijama zamene srcanih zalizaka, kako se to radi? Neko je pomenuo da nema otvaranja grudnog kosa, da li je to tacno? Da li se zna prognoza koliko sa time moze da se zivi?

Rekao je da ce posle sve biti mnogo bolje, zivot mnogo kvalitetniji, ali ipak...[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Hvala svima koji imaju neku informaciju za mene

Pozdrav Drugari


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 2:05 pm
Postovi: 1
Zeljela bi se nadovezati na ovu temu , jer je i meni diagnosticiran prolap mitralnog zaliska prije 6 god .Doznala tako da sam imala dosta stresno razdoblje na poslu i velika lupanja srca , prekskanja sa nedostatkom zraka,u biti panicne napade. I kardilog ustanovio eho da je mali ne zanacajan prolas uz MR1+ i rekako da si simptomi su povezani sa time. Nosila i holet zabiljezene ves , sve tegobe su prestale same od sebe ,prestala o tome razmisljati .
Ove godine opet ista stvar napada :( napravljene sve pretrage i nalaz isti kao i prvi, a i dalje me povremeno muće preskakanja, i kako nedostak zraka , a imam i problema sa kraljesnicom krivog drzanja. Pijem vitamin c kako što je savijet doktora . Inace jako sam emotivna i eksplozivna osoba ,i pocelo me biti strah svake sitnice povezane sa mojim organizmom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
evo mene opet da Vas ne zaboravim .
pozdrav svima , steta sto nas ima u ovako velikom broju , ali sta da se radi to je sto je .
moram da pitam da li je to normalno da mi srce radi od 40 do preko sto u stanju mirovanja . dr, kazu smanji beta blokator jer ne mogu da disem sa 40 otkucaja , ja smanjim posle toga ne mogu da disem i da se krecem jer moje srce je ubacilo u petu brzinu i samo kuca .
jos jedan pozdrav i hvala svima .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: