Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
zanima me da li je normalno preskakanje srca koje osecam s vremena na vreme...pre vise od pola godine sam bila kod kardiologa, eho srca, holtersve je bilo ok...s vremena na vreme imam ubrzan rad srca, a tu i tamo mi se javi preskakanje srca, dr mi je dap verapamil po potrebi ali ja dojim bebu i cesto trpim...nekad je to slabijeg intenziteta a nekad jaceg, meni se cini kao da mi srce stane pa jace lupi a zatim imam neki cudan osecaj u grudima...u sustini me jako strecne...
da li je to preskakanje, posto neki ljudi opisuju osecaj treperenja, ali meni ne treperi mene to bas jako strecne...
da li i tu pomaze verapamil ili mozda zbog dojenja je bolji propranolol ili nista od toga?
da li bih opet trebala otici kod kardiologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 12:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
javite se kardiologu da se stavi holter i na osnovu njega proceni sta je najvaznije za vas, tj. kakve su aritmije i da li prekinete dojenje radi uvodjenja antiaritmicne terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
pa ja sam nosila holter24 sata i radila test ergometrija...to je bilo pre godinu dana....sto se nalaza tice pise
ekg u miru-sinus ritam fr 78/min negativan T talas u inferiornim u u V3-V6 odvodima,
ekg u opterecenju-sinus tachicardia,fr128/min diskretna depresija ST segmenata u inferiornim i u levim pekordijalnim odvodima
ekg u oporavku-ST promene nastale u optrecenju perzistirajku i u oporavku

Zakljucak
Na postignutom niskom stepenu opterecenja nema signifikovanih znakova redukcije koronarnoig protoka.
Nije bilo poremecaja ritma.
nije bilo disrregulacije pritiska.
Snizena tolerancija na napor.

e sad bih trebala da imam i eho u prilogu ali ga nemam...

od tada sam radila jos dva puta ekg kad mi je bilo lose i svaki put je bilo ok....da li ja sad opet treba da prodjem kroz sve te preglede???
a da th
verapamil 40 1/2tbl pp
magnezijum
vezbe za kicmu
znaci kardiolog mi je rekao da i pored dojenej a mogu a pijem verapamil , dok su se neki drugi dr zgrozili, jak lek za mene, dojilja ne treba da uzima te lekove itd pa su mi cak preporucili verapamil..ja stvarno nemma pojma sta sada da radim...znam da mi se to "preskakaknje" samo ponovo ponovlja a vrlo cesto mi se i uzlupa(ponekad sam uzimala bensedin od 2 kada mi predje 11o otk u min i to mi pomogne)
ala sam se ja raspisala :D ...
sta sad mislite o tome????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 3:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
verapamil nije "opasan lek" uslovno govoreci, a pogotovo u odnosu na druge antiaritmike, ALI nikako ne bi trebalo da ga sada uzimate jer on prolazi u mleko, i na samoj kutiji vam i pise da je kontraindikovan tokom dojenja.
sa druge strane, vas holter nije alarmantan, tako da treba da se strpite tokom dojenja.
i kod vas dolazi u obzir razgovor sa psihijatrom koji se bavi neurozama, mogao da bude od pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
eh drbgd, zbog anksioznosti sam isla na mnoge razgovore koji nisu urodili plodom...morala sam sama da nadjem nacine da to sve obuzdam, nekad mi ide bolje nekad gore...
da li mozete po tom gore navedenom opisu da mi kazete o cemu s radi s mojm srcem?kardiolog mi je rekao nista , vase srce je zdravo, pijte to po potrebi ne morate prekidati dojenje??? da odem kod drugog kardiologa?
inace, primatila sam da se te moje tegobe javljaju kao po pravilu u pmsu...da li je to nesto hormonski?imam i hashimota ali substituta trenutno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
NIJE sa srcem, nego sa mozgom.
mozak odasilje signale koji pale alarme i daju predstavu u vasem slucaju da se radi o srcu, a kod nekog drugo o npr. vrtoglavicama, itd...
bez obzira da li je u sklopu PMS-a, ovaj problem se ne leci lekovima, jer vas ekg i pokazuje da nema poremecaja ritma i sprovodjenja.

pokusajte da nadjete dobrog psihijatra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
svidja mi se ovo kako ste formulisali ...problem je mozak hahhaha.....ne znam da li je gore da ti fali fizicki ili ovako...valjda cu i ja naci nekog ko ce mi pomoci, a da mogu da si priustim tretman


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 9:09 pm
Postovi: 1
blue_bear412 je napisao:
zanima me da li je normalno preskakanje srca koje osecam s vremena na vreme...pre vise od pola godine sam bila kod kardiologa, eho srca, holtersve je bilo ok...s vremena na vreme imam ubrzan rad srca, a tu i tamo mi se javi preskakanje srca, dr mi je dap verapamil po potrebi ali ja dojim bebu i cesto trpim...nekad je to slabijeg intenziteta a nekad jaceg, meni se cini kao da mi srce stane pa jace lupi a zatim imam neki cudan osecaj u grudima...u sustini me jako strecne...
da li je to preskakanje, posto neki ljudi opisuju osecaj treperenja, ali meni ne treperi mene to bas jako strecne...
da li i tu pomaze verapamil ili mozda zbog dojenja je bolji propranolol ili nista od toga?
da li bih opet trebala otici kod kardiologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Arrith. Es ventricularis
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 10:51 pm
Postovi: 3
Arrith. Es ventricularis i , pazite ovo, subjektivni osećaj luanja srca!
Posle holtera i EHO srca imam dakle i dijagnozu.
A patim zapravo od čudnih napada ili kriza. Osetim jaku neugodnost, nesvesticu, zatim nedostatak vazduha i naglo ubrzanje rada srca. Hladno mi je, grozničavo, strašno. Merim pritisak koji od 130/80 za nekoliko minuta poraste na 180/100. Subjektivni osećaj je nezaboravan, verujte.
Inače, godinama se bavim presololom, enalaprilom i svemoćnim ksalolom.
A, da, i kažu - nije ti ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 2:31 am
Postovi: 36
@pudar: napad panike, na zalost ili na srecu to je sve.

Pozdrav i obratite se na vreme strucnom licu

_________________
.."too wired to live, to rare to die.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@pudar

u kardioloskom smislu vam nije nista.
vi imate psihijatrijski problem, i to dvostruki- zapusteni anksiozni poremecaj (koji se manifestuje panicnim napadima) i zavisnost od alprazolama (ksalola).
potrebna vam je pomoc psihijatra koji se bavi neurozama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 29, 2009 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 2:31 am
Postovi: 36
@pudar: napad panike, na zalost ili na srecu to je sve.

Pozdrav i obratite se na vreme strucnom licu

_________________
.."too wired to live, to rare to die.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 3:38 pm
Postovi: 5
takodje pitanje za doktora u vezi ove teme..osetim povremeno preskakanje srca,to se desava u poslednjih godinu dana,ali u poslednjih mesec dana to je ucestalije oko 5-10 puta u toku dana,najvise u slucaju setnje ili neke fizicke aktivnosti..radila sam eho i holter ekg,bili su uredni..sta moze da bude uzrok ovome?
hvala na odgovoru..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 9:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 17, 2009 9:08 am
Postovi: 1
imam i ja pitanje u vezi preskakanja srca....imam 36 godina.preskakanje je počelo prije otprilike tri godine.napominjem da mi je to vrijeme bilo dosta stresno.poslije svakog poroda uslijedila je zakašnjela post porođ.depresija (ook 7-8mj=poslije poroda.liječena antidepresivima.zbog povišenog tlaka koji je povišen u naporu (holter) i kad dođem kod liječnika terapija CONCOR mi je zamjenjena Isoptinom RR (napominjem da su preskakanja bila prisutna i pod concorom)zbog treće trudnoće koja je prošla relativno uredu.preskakanja su bila prisutna otprilike 1-2 puta mjesečno.
sada kad mi je ovo treće dijete 9 mj.počela su ponovno učestala preskakanja-svakodnevno a posebno u vrijeme pms-a, jako neugodan osječaj.knedla u grlu,grč u želucu ponekad vrtoglavice.internista smatra da ne treba raditi nikakve pretrage (slušalice i ekg)nalaz uredan.da se radi o premorenosti i depresiji i da nastavin sa isoptinom.....prije 5 mj pronađeni čvorići u štitnjači-hormoni uredni...
molim Vas savjet:dali da napravim kompletnu kardiološku obradu ili ipak posjetim psihijatra?štitnjača?napominjem da je dijete još uvijek na prsima (alerg. na kravlje mlijeko)ne prihvača bočicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
amor,
uradite holter ekg-a, ponovite laboratorijska ispitivanja stitaste zlezde. u periodu dojenjavam je sigurno poremeceno spavanje, umorni ste jer imate 3 male dece.
ako kardiolog i endokrinolog budu smatrali da je sa njihove tacke gledista sve u redu, onda se javite psihijatru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: