Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да си још пила квалитетан витамин Ц, до сада би оздравила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 09, 2013 2:01 pm
Postovi: 2
Uradila sam test na koksaki i dobila rezultate LGM 4,61, LGG 31,30. Inace sam cesto malaksala i umorna, srce mi kuca nekim cudnim ritmom-tj.jako brzo menja ritam, cas je brzo, cas sporo, sve to iz cista mira. Prilikom nekih stresnih situacija osetim blagi grc oko srca. A pritom sam pre par meseci obicnu prehladu vukla skoro mesec dana uz silne vitamine, voce itd. Sve ovo sam prepisivala umoru i stresu jer previse radim, zbog svega toga neredovno se hranim... Moja doktorka mi je prva pomenula ovaj virus i preporucila da ga ispitam ukoliko osetim blage temperature. Pomislila sam da nisam bas slucaj za to, pre svega zbog ubedjivanja interniste da mi mozda treba prepisati sta za smirenje, da sam previse uplasena i da mi nije nista. Zato sam u privatnoj laboratoriji odradila lgm i lgg. E sada mi nije jasno kad vidim ove rezultate da li ima potrebe da odem na infektolosku kliniku i da radim detaljnije analize ili virus vise nije aktivan pa je dovoljno povesti malo vise racuna o imunitetu? Unapred hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 9:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мировање ти не гине ако се тако лоше осећаш. Такође сређивање живота и нормализација исхране су неопходни. Како ћеш то да изведеш, не знам. На мом сајту имаш неких здравствених савета па прочитај. Да ли ћеш даље код лекара, зависи од тога како се будеш осећала.

За конкретно тумачење лабораторије и даље предлоге, предлажем ти да своје питање поставиш Николи, овде: lab-dijagnostika/biohemijske-hematoloske-analize-t18330-645.html#p331763


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 4:57 pm
Postovi: 14
Samo da Vam se javim i da kazem svima koji boluju od Koksakija sledece:

Imao sam ga i ja (pre 3 godine i malo jače), mozda ga i jos imam, bio sam u panici, svet mi se srusio, mirovao sam,lezao, upadao u depresiju, pio neke silne vitamine, lomila me sitna temperatura i jurio sam lek...a lek je sledeci:

Kad provalite da vam je bolje i da mozete da funkcionisete, vratite se normalnom zivotu jer taj J**** Koksaki, samo kad je u akutnom stanju on zajebava i moze da napravi problem. Posle toga, i dalje sam imao antitela i gluposti ali sam se osecao dobro. To dobro je znacilo da sam nastavio sa zivotom kakav sam imao i pre njega. Dakle, jurim se, igram basket, treniram klince, imam 32 godine i zivim kao i sa 18, samo sto jos sad cekam dete pa moram malo da se suzdrzim od ludovanja :)

Uglavnom, svi koji ovo citaju a novi su u ovome, bez straha i panike, samo pozitivan stav, normalan zivot kad god je to moguce i sve tegobe prodju i sve se vrati na svoje.

Zelim vam svima brz oporavak i sve najbolje i da nikad ne dodjete vise na forum zbog nekog problema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 4:57 pm
Postovi: 14
Samo da Vam se javim i da kazem svima koji boluju od Koksakija sledece:

Imao sam ga i ja (pre 3 godine i malo jače), mozda ga i jos imam, bio sam u panici, svet mi se srusio, mirovao sam,lezao, upadao u depresiju, pio neke silne vitamine, lomila me sitna temperatura i jurio sam lek...a lek je sledeci:

Kad provalite da vam je bolje i da mozete da funkcionisete, vratite se normalnom zivotu jer taj J**** Koksaki, samo kad je u akutnom stanju on zajebava i moze da napravi problem. Posle toga, i dalje sam imao antitela i gluposti ali sam se osecao dobro. To dobro je znacilo da sam nastavio sa zivotom kakav sam imao i pre njega. Dakle, jurim se, igram basket, treniram klince, imam 32 godine i zivim kao i sa 18, samo sto jos sad cekam dete pa moram malo da se suzdrzim od ludovanja :)

Uglavnom, svi koji ovo citaju a novi su u ovome, bez straha i panike, samo pozitivan stav, normalan zivot kad god je to moguce i sve tegobe prodju i sve se vrati na svoje.

Zelim vam svima brz oporavak i sve najbolje i da nikad ne dodjete vise na forum zbog nekog problema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 1:38 pm
Postovi: 1
Malo sam zalutala,ali zaista mi treba pomoc..
Od pre par dana imam temperaturu 38,posto nemam krajnike,uvecana mi je limna zlezda sa desne strane,analize na adeno i epstein barr su sledece:

Adeno IgG 2.88
Adeno IgM <0.8
Epstein Barr IgG 5.34
Epstein Barr IgM 1.15

Granicne vrednosti su 0.8-1.1

Molim vas ako iko moze da mi te rezultate razjasni?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Jesi li promašio neku bolest, ili samo zamajavaš narod po forumu?

peniko je napisao:
Samo da se zapljunem. Imao sam koksaki B, perikarditis i miokarditis uz to i bolovao sam dobrih 4 godine od zamora, anksioznosti i raznih gluposti... Ne gubite nadu da ce vam jednog dana biti jako dobro! Pre 4 dana sam dosao iz Svajcarske gde sam za mesec dana osvojio 5 najvisih vrhova u zemlji. Svi su preko 4000m... Cisto da se pohvalim i da malo motivisem one koji sada pate. Uglavnom, poslednjih godinu dana sam posvetio povratku svojoj velikoj ljubavi - planinarenju i blazoj varijanti alpinizma. Pocelo je kao jedan krug bajsom oko Ade, islo preko 10 minuta vezbanja u otvorenoj teretani, da bi vremenom postalo ozbiljnije, kroz 1h kosarke svaki drugi dan, 50km bajsa i 3-4km trcanja, da bi na kraju dovelo da cilja. Svakodnevni treninzi, vezbe, bez opravdanja i prava na posustajanje, doveli su me sa 115kg na 85 i doveli me u takvu kondiciju da sam, na Durmitoru, na visinskim pripremama pred odlazak, na 1500-1850m nadmorske visine, dnevno, u proseku, trcao po 20km. Zasto ovo smatram konacnom pobedom? To je, otprilike bilo fizicko i psihicko stanje koje mi je i presekao koksaki i ucinio da ne mogu da izadjem na treci sprat. Tek sada je konacno zatvoreno to ruzno ruzno poglavlje i tek sada ga mogu smatrati potpuno okoncanim i zavrsenim. Zato, molim vas, ne posustajte i odnecete pobedu. Sigurno!


_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Avg 17, 2013 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 17, 2013 7:57 pm
Postovi: 3
Molim za odgovor: moja cerka koja sada ima 9,5 godina, je pre 3 godine pocela imati stomacne tegobe. Svi lekari, specijaliste, kod kojih sam bila (pedijatri, gastroenterolozi, hematolozi, kardiolozi, neurolozi-objasnjenje za navedene profile sledi..) su tvrdili da je sve u redu, a ona je i dalje imala bolove otprilike celom duzinom pruzanja debelog creva, i u predelu zeluca. Povremeno.
Pored toga je imala redovno zamaranje, prilikom najobicnijih aktivnosti tada sestogodisnjeg deteta, a i povremenu trahikardiju koja je vrlo brzo prestajala (posle par minuta maksimalno). Nosila je i holter, pomocu koga se takodje nista nije moglo dijagnostikovati.
Tek kada je ujutru pocela kasljucati, po budjenju, sto je trajalo maksimalno po pola sata, ali u krakim intervalima, doktor (ORL) je poslao na analizu virusa.
Tada je utvrdjeno da ima titar koksakija od preko 1700 jedinica, ali IgG. Infektolog je poslao kod pedijatra, pedijatar kod imunologa.
imunolog je 27.06.2012. prepisao: folnak, Zn, probiotik, imunoflor. Medjutim vec 4.9.2012. je pocela ozbiljno poboljevati, tako da je decembra 2012. zavrsila u bolnici sa jakom upalom pluca, i to pod konstantnom imuno terapijom, a od septembra i antibiotskom terapijom.
Okobra je imala IgM 29,83 U/ml, a IgG 42,24 U/ml
Tada sam otisla kod imunologa, i izlozila problem. Rekao je da je aktivacija koksakija (pojavljivanje IgM-a) verovatno izazvao odlazak na more (?). iizbacio je sve imuno preparate.
Od januara mi se dete polako oporavljalo, tako da je marta ove godine imala IgM 18,23 U/ml, a IgG 26,54 U/ml.
Javljeno je putem sredstva javnog informisanja, da je serija folnaka koji je ona pila bio neispravan, cini mi se februara ove godine (kao dokaz cuvam ambalazu). Mozda je ovo nebitna informacija za celu pricu...
Elem, sve manje je imala i zamaranja, i kratkotrajne trahikardije, i bolove u stomaku.
Rezultat juna meseca ove godine bio je negativan i IgG i IgM.Dobila sam informaciju, da ko je imao IgM, ne moze vise nikada biti negativaan IgG (?), pa me je to podstaklo da ponovim analizu. Ali ne samo to: pored kasljucanja svakog jutra, ponovo se poceo javljati zamor i bolovi u stomaku i kratkotrajno povecanje pulsa (oko 120, najcesce).
Rezultat je porazavajuci: IgM je 18,95 U/ml, a IgG 28,81 U/ml.
Napominjem da su sve analize vrsene i Nisu.
Nikada nije odredjen ni tip, ni bilo sta drugo, jer se to kod nas ne radi...
MOLIM svakoga ko zna, ko je izlecio koksaki, ili kolege koji znaju sa sigurnoscu da odredjeni kolega ima rezultate u otklanjanju tegoba i pojacavanju imuniteta, samo da me uputi, da mi napise: KOM LEKARU da se obratim i odvedem dete, u Beogradu, ili bilo gde u zemlji ili inostranstvu.
Tri godine dete vodim, svuda, ali nikakvih rezultata, ocigledno.
Ne znam da li moze preci u hronicno, i vodila bih sto pre, jer i prosle godine vise nije isla u skolu nego sto je isla, izosta je i za mnozenje i latinicu i... Nadoknadjeno, ali da li i koliko moze jos izdrzati odlaske kod lekara, koji su, do sada, nesvrsishodni.
MOLIM VAS, samo gde i kod koga da je odvedem?
Malo je reci kojima bih izrazila zahvalnost...
Unapred puno, puno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Avg 18, 2013 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
odvedite dete u institut za majku i dete, u beogradu.
oni imaju najbolju u zemlji sluzbu i pedijatrijske imunologije, i decije kardiologije

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 30, 2013 1:04 am
Postovi: 1
pozdrav svima....usled simptoma kao sto su malaksalost, umor, lako zamaranje(nakon penjanja na drugi sprat srce hoce da mi iskoci kao i nakon setnje od 200 -300m), lupanje srca,povremene male temperature, naleti toplote, bolovi u misicima i misicna slabost a koji ukazuju na postojanje virusa koksaki uzeo sam uput i uradio analizu na antitela na koksaki na torlaku...rezultati su sledeci:
cb1 1:16
cb2 1:16
cb3 1:256
cb4 >1:1024
cb5 1:128
odma zatim uradio sam ultra zvuk srca gde je konstatovano da imam samo aneurizmu interatrijalnog septuma...tom prilikom kardiolog na institutu dedinje mi je rekao da mi nije nista, da povecani titri nista ne znace i da normalno radim i zivim
nakon ovoga poceo sam vitaminsku terapiju (koenzim, oligogal se, bvitamin c, magnezijum) uz ishranu koja obiluje povrcem i vocem koju primenjujem vec tri meseca to koristim ali ne primecujem nikakav pomak
prekljuce sam uradio holter EKG.a nakon cega mi je dijagnostifikovana paroksizmalna supraventrikularna tahikardija i preporuceno da pijem konkor od 2,5mg
zanima me koliko vremena je rezultat validan tj moze da bude upotrebljiv prilikom odlaska kod doktora i na koliko je vremena preporucljivo ponoviti analizu

molim i za savet sta dalje da radim posto mi je stanje nepromenjeno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Imam 50 godina i u periodu perimenopauze sam.Hormoni stitne su u redu ali antitela su uvecana.Imam povremen tahikardije koje nekad osetim a nekad ih slucajno izmerim.Puls ide do 114 a nekad je i 51.Radila sam holter pre dve godine i nista spektakularno nije pronadjeno.Vise SVES i manje VES....ne znam tacan broj ali imam u nalazu.
Od tada su se tegobe smanjile ali nisu iscezle vec sam se ja navikla na njih.Povremeno
popijem Propranolol ili Bromazepam i sve prodje.Nekad imam i preskakanja u otkucajima ili to bar tako subjektivno dozivljavam.
Tek sam sada uradila analizu za Coxsackie na Torlaku.U zakazano vreme nisam dobila rezultat vec su mi rekli su mi ponovili analize iz tehnickih razloga ali nisam opet davala krv.Tek sam posle tri sedmice dobila rezultat:
CB1<1:16,
CB2<1:16
CB3>1:1024
CB4>1:1024
CB5 1:32
nije nista obrazlozeno i jos nisam isla kod kardiologa.Vidim da se ovde spominje i IGg i IGm.Meni to nista nije radjeno.Zna li neko sta znace ovi rezultati?Sta treba dalje da uradim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Dec 13, 2013 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 13, 2013 12:56 am
Postovi: 3
Molim vas da i pomognete....Imam 23 godine, iletos sam isao u bolnici da pravim analizu krvne slike, i bila je katastrofalna, imao sam povisene i trigliceride i holesterol i na ekg su videli da imam povecanu levu stranu srca, tj sportsko srce, aritmija mi povecana, srce kuca jace nego sto treba, i imam i ceste bolove u grudima, umorim se jako brzo, i dr u bolnici mi reko da sumnja na koksaki virus, i rekao mi je da idem da pravim analize na koje nisam isao, jel se plasim rezultata...mislim da ako imam to, srce je wec bolesno...molim vas da mi pomognete sta da radim, dal postoji verovatnoca da sam zarazen koksakijem i kako se zivi sa tim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 2:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Idite i uradite analizu na koksaki.Nemate potrebu da se plasite, jer morste znati da li imate ovaj virus ili ne. Ukoliko ga zaista imate sprovesce se odredjen rezim ishrane, mirovanje, jacanje imuniteta, i tako par meseci, ili vec neko vreme zavisno od rezultata koje dobijete. Ugkavnom, koksaki virus nije toliko strasan koliko mu ime strasno zvuci i ne treba odlagati testiranje na isti pogotovu u vasem slucaju kada postoji opravdan razlog na sumnju na prisustvo ovog virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Dec 22, 2013 3:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
@gogi999, da bi se potvrdilo povecano prisustvo koksaki virusa uvek se radi analiza krvi dva puta ili tri puta. Vama je na ovom rezultatu znacajno povecan tip 3 i 4.

Igg i igm su antitela koja pokazuju da li je telo imalo "posla" sa nekom infekcijom (virusom ili bakterijom) i da li je ta infekcija aktivna, akutna ili hronicna...standardni test dakle, nista neobicno u vasem slucaju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: