Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Sub Maj 30, 2015 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2015 1:30 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima! Imam 26 godina, i imam od februara prosle godine probleme sa povisenom temperaturom(37-37,5), malaksaloscu,umorom,pospanoscu.Inace sam asmaticar i imam nizak pritisak porodicno i puls oko 50-55 otkucaja u minuti.
U martu prosle godine sam otisao kod lekara opste prakse, vadio sam krv, svi rezultati su bili dobri, sem gvozdja koje je bilo malo ispod "dozvoljenog minimuma". Preporucila mi je da pijem vitamine C, gvozdje,cink, magnezijum,i dala mi je uput kod pulmologa( nisam koristio nista za astmu vec godinama, jer nemam nikakve simptome).
Radio spirometriju na ATD-u,pulmolog nije bio bas zadovoljan i od tad pijem alvesco jednom dnevno, rezultati se popravili kroz mesec dana, i receno mi je da nastavim i sve ce biti u redu .
U to vreme sam mnogo trenirao (rekretivno, trcanje, teretana), pa nisam ni obracao paznju na te temperaturice, cak sam bio u odlicnoj formi u maju prosle godine...ali sam se prehladjivao za svaku glupost ,tipa ako u sred leta izadjem napolje posle tusiranja, ako ne spavam 7-8 sati, zimi mi je non stop hladno, u novembru nmg bez kape i rukavica na 7,8,9 stepeni, odmah osetim posledice od svake sitnice, a nekad bude od toga bude malo veca temperatura, do 38, jaka malaksalost,u proseku jednom mesecno, i uvek odmaranje, par dana, pa opet na treninge, i tako u krug sve do marta ove godine. I cesto sam posle treninga imao probleme sa stomakom,imao sam dijareju svaki put kad se preznojim posle treninga.
I smuci mi se ta situacija, odem kod doktorke opste prakse, kazem joj o5 sve simptome, i ona mi da da uradim bris grla i nosa,urin,urinokulturu i krvnu sliku, naravno, sve u redu, i dobijem uput kod infektologa.
Idem kod njega, ponovim istu pricu, i on mi da da radim testove na sidu, hepatitise( sve negativno),i stolicu( posto sam se zalio na dijareju ceste i neprijatne gasove) na bakterioloski i parazitoloski pregled tri dana za redom. Na rezultatima za stolicu, od sva tri dana, na prvom nije nadjeno nista, na drugom mioloski pregled, izolovana je candida species, na trecem danu nije ni radjen mikoloski pregled, ne znam zasto. Donesem doktoru sve te rezultate i on mi kaze da ta kandida nije nista i preporuci mi da pijem hemomicin 5 dana, mirovanje, i paracetamol po potrebi. Hemomicin nisam hteo da uzimam, jer mislim da nema veze sa tim, jer ssam posumnjao na koksaki citajuci ovaj forum.
Odem kod lekara opste prakse i trazim joj uput za torlak, ona nije mogla da mi da direktno, i posalje me kod kardiologa, i preko njega dobijem uput, i posle 20ak dana stigli rezultati
CB1 1:16
CB2 1:64
CB3 1:64
CB4 1:64
CB5 1:32
Odnesem ih kardiologu i on mi kaze odmah da su to niski koeficijenti, i da sam mozda nekad imao koksaki, ali da to nije sad, i kad sam joj ponovio da skoro uvek ( sem ujutru) pod temperaturom, malaksalost,nizak broj otkucaja srca, dala mi je da radim holter i ultrazvuk srca,mada ona misli da nema sanse da je to od koksakija. holter sam nosio, cekam rezultate, a ultrazvuk tek u avgustu.
Zanima me da li je moguce da od ovih vrednosti titra imam koksaki?
Inace u zadnjih mesec dana ne jedem belo brasno,secere, sve voce sem limuna, zbog kandide i gasovi su mi prestali, i osecam poboljsanje, mada mi je infektolog rekao da ta kandida nije nista...
Inace u zadnjih mesec dana pijem limunadu oko litar i po svaki dan, koristim ekomer. od pre 5 koristim prirodni domaci lek od rakije i belog luka sto sam procitao od korisnika "aaaca", pijem kvalitetni vitamin C 1000 mg ( da li smem da uzimam vise?) i magnezijum 350 mg.
Da li u necemu gresim, svi saveti su dobrodosli. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Ned Maj 31, 2015 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е сад када су почели да ме цитирају могао бих у пензију. :lol:

Титар на коксаки је занемарљив.

Мени се чини да ти претерујеш са физичком активношћу и да организам не може да дође к себи. Пробај да смањиш напоре и повећаш одмор. На минимум смањи ТВ, рачунар, мобилни...

Само буди упоран са белим луком и комовицом и док то пијеш нећеш имати проблема са вирусима. Магнезијум ће да ти смири срце, али би могао да га повећаш до 500mg па и више, нарочито због физичких напора и стреса. Ја пијем свакодневно 3.000mg Натроловог витамина Ц, а по потреби и више (ако се лоше осећам).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pet Jun 12, 2015 8:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2015 5:45 pm
Postovi: 37
Zdravo!
Moji titri na koksaki su slicni tvojima

CB1 1:16
CB2 1:16
CB3 1:64
CB4 1:64
CB5 1:64
i kardiolog kaze da ga nemam.S druge strane internista kaze da bi trebalo da ponovim analize.Misljenja su uglavnom podeljena.Neki kazu da je ovo super i da znaci da ga nema u organizmu vec da sam ga nekad imala a na nekim mestima pisu da se desava da posle ovakvih vrednosti titar zna da skoci.Ja se zamaram i imam lupanje i preskakanje srca.Sad je to izrazeno u manjoj meri ali sam nakrkana raznim tabletama pa mozda i one deluju.Na ultrazvuku se vide tragovi virusa u vidu priraslica i zadebljanog perikarda.

Ono sto me isto zanima jeste to da li ako sam nekada imala koksaki i ako su titri ostali na 64 moze da se desi da se sa padom imuniteta titri povecaju i da se virus ponovo aktivira ili se taj virus nikad vise nece vratiti jer sam stvorila antitela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pet Jun 19, 2015 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2015 1:30 pm
Postovi: 3
Smanjio sam fizicku aktivnost na minimum, sportskim aktivnostima se ne bavim vec dva meseca, kuci ni ne usisavam, ostavljam to drugima, pijem redovno komovicu i beli luk, i stvarno prehlada nema, ali temperaturica ima, i zamor osecam kod svakavih sitnica, cak i kad se penjem uz stepenice na drugi sprat...

Odradio sam holter u vremenu od 15:30:00 do 14:52:11 sledeceg dana, i dobio rezultate

Average HR 50 happened time 02:05:56
Min HR 36 happened time 08:56:21
Total beats 70602
Abnormal Beats 1231
Abnormal Permillage 17

Conciusion: U toku 24 h Holter EKG monitoringa registrovano je 70602 QRS kompleksa, pri cemu je prosecna frekvencija iznosila 50 i to minimalna 37 ( u toku noci ) a maksimalna 111 u toku dana. Zabelezeno je 1231 nepravilan otkucaj i to po tipu SVES( 98 tahikardija SVES). Nije bilo promena na ST segmentu. Zabelezene su 27 pauza u radu duzih od dve sekunde i to najduza 2235ms u 6:10:02.

Odneo sam to kod drugog internista, sa svim ostalim nalazima, i on mi je takodje potvrdio da je koksaki negativan i dao mi da radim ultrazvuk srca,rtg pluca i analize krvi, pogotovo za FT4,TSH, vitamin D nivo, sedimentacija eritrocita, CRP, ASTO, RF.
Odradio sam ultrazvuk srca,doktor,internista sto je to obavio, kaze da generalno imam zdravo srce, kaze da te pauze u radu ne mogu posledica koskakija, nego neceg sto sam stekao rodjenjem.
Zakljucak interniste : Aorta normalnog promera. AV normalne separacije, kompetentna. Leva komora normalnih dimenzija,normalne globalne sistolne i dijastolne funkcije. Apikalno miokard nekompaktan /FOTOGRAFIJE/. MV normalne morfilogije i pokretljivosti. Trag fizioloske MR u normalnu pretkomoru. Desno srce normalnih dimenzija i komorske funkcije. TR do 1+, bez znakova plucne hipertenzije. Perikard prazan.
Kod pulmologa sam odradio rtg pluca, sve u redu,spirometriju, odlicna, dao ispljuvke za ARB i LOW, cekam rezultate za ARB 7 dana i LOW 2 meseca( mada kaze doktorka da ne veruje da je potrebno,zato sto su mi rtg i spirometrija odlicni ali za svaki slucaj zbog tih temperaturica treba proveriti ) i dao sam krv na neke osnovne analize :

sedimentacija eritrocita 4 mm/h
WBC,Lym#,Mid#,Grn#,Lym%,Mid%,Grn%, RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,RDW,PLT,PCT, MPRV,PDW, su u referentnim vrednostima.

GLUKOZA,UREA,KREATININ,KUPNI BILIRUBIN,DIREKTNI BILIRUBIN,ALKALNA FOSFATAZA,ALT,AST su takodje u referentnim vrednostima,sem GVOZDJA, ono je 11,2 umol/L, a treba da bude 11,6 do 31,3, a posto sam pre godinu dana takodje imao nisko gvozdje, a nisam se pozabavio sa tim, ovaj put sam kupio ferofilin i pijem jednu tabletu dnevno( kakav je taj lek/suplement?). Otkako sam poceo, u petak i subotu sam bio na adi po suncu, plivao, bio dosta aktivan, u nedelju radio privatno po onoj vrucini napolju, sva tri dana sam se osecao odlicno ( mozda 95 % od normale ) i u ponedeljak mi je odjednom bilo losije i svih ovih 5 dana se osecam na 75-85 % ( zamor, temperaturice,trenutno 37.1), i pomislim da je zato sto sam se preforsirao, a nisam obratio paznju da je od ponedeljka pocelo hladnije vreme, i da sam u petak,subotu i nedelju bio konstantno izlozen suncu...

Odem u privatnu laboratoriju, odradim sedimentaciju eritrocita, CRP, FT4, TSH, RF, sve dobro, ali vitamin D 56,1 nmol/L ( ref vrednost 75.0-200.0)
i ASTO 400 ( ref vrednost <200)

Za 4 dana idem kod interniste da joj odnesem rezultate. Koliko je taj ASTO opasan, i koliko ASTO i vitamin D mogu da u ovim vrednostima da uticu na moje trenutne simptome? Koliko su opasne te pauze u radu srca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Sub Jun 20, 2015 8:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за Ферофилин. Постави линк или напиши састав.

Питање је колики ти је хемоглобин и еритроцити.

Астма може да утиче на замарање и треба то да имаш у виду.

Ако не једеш довољно слано може да буде проблем. Или недовољно воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Ned Jun 21, 2015 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2015 1:30 pm
Postovi: 3
sastav ferofilina, 1 kapsula :
vitamin c (askorbinska kiselina) 80.00mg
gvozdje (gvozdje bisglicinat) 20.00mg
cink( cink oksid) 9.60mg
vitamin b6 (piridoksin hidrohlorid) 2.00mg
bakar ( bakar bisglicinat) 2.00mg
vitamin b2 (riboflavin) 1.50mg
vitamin b1 ( tiamin hidrohlorid) 1.20 mg
folna kiselina ( pteroil monoglutaminska kiselina) 400 µg
selen ( natrijum selenit) 46 µg
vitamin b 12 (cijanokobalamin) 2 µg

HGB hemoglobin 151 g/L (120- 175)
RBC eritrociti 5.05 T/L (4.00-6.00)

Znam da astma moze da utice, ali kod pregleda pulmologa sve je odlicno, mislim da tu nema nikakvih problema. Ja mislim da mnogo uticaja ima ovaj vitamin D, citao sam da ga organizam unosi provodjenjem vremena na suncu, suncanjem. a meni je bilo mnogo bolje za vreme onih vrucina pre neki dan, kad sam 3 dana konstantno proveo na suncu.
Nznm sta bi mogao da znaci ovaj asto, tj kakvi su njegovi simptomi? citao sam da je nesto o streptokokama, ali nisam najbolje razumeo.

Unosim dovoljno vode( oko 2 litra dnevno), a sto se tice soli,procitao sam da je dnevna potreba 2-4 grama, ja to kroz ishranu verovatno premasim bar za duplo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 10:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гле, гле, тај Ферофилин изгледа да је добар. А добар ти је и хемоглобин и еритроцити.

Што се тиче ASTO знам онолико колико могу да пронађем на интернету.

Потребан унос воде зависи од телесне масе, а такође и соли. Плус обоје додатно зависе од интензитета знојења. О води можеш да погледаш на мом сајту www .aca .rs у Савети, Здравље под Вода. Количину соли не могу да коментаришем, али постоји један прилично поуздан начин. Ако ти храна није слана (независно од стварног стања соли у тој храни) то значи да треба да појачаш унос соли јер ти организам тражи.

Не знам да ли витамин Д може да утиче на замор али свакако можеш да пијеш неке АД капи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Čet Jul 30, 2015 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 5:36 pm
Postovi: 3
I jas sam pisao na slicnom temu. I jas vise neznam sta da radim. Imam kandidu u ustima kako bele naslage na jeziku, i to se javi kad jedem blago, pijem alkohol ili jedem previse brzu hranu i kafe sa mljekom.

Uradio sam krvnu sliku i ista je OK
CRP - isto je mirno
RTG - pluca i srce uredni
EKG dva puta - uredno
2 hiv testa (brzi hiv testovi 3 generacije VIKIA francuski) - oboje negativni
Slusali su mi pluca i to je sve ok

A ja opet imam neki oset u grlu kako da sam pojeo mentol bombone, neko peckanje u grlu i suhi kasalja nekoliko puta u danu.

Doktori kazu da je mozda sve od stresom. E sad i ja neznam vise sta da radim. Dali mi kandida pravi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Неколико пута дневно испирај нос, грло и уста воденим раствором соде бикарбоне - мала кашика на два деци млаке воде.

А можеш и да пијеш петролеј.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 5:36 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
Неколико пута дневно испирај нос, грло и уста воденим раствором соде бикарбоне - мала кашика на два деци млаке воде.

А можеш и да пијеш петролеј.


Pa dva puta na dan sam poceo da pijem soda (ujutro i uvece), izbacio sam secere, kafa, jaglehidrate. Jedem puno povrca. Ali ja nmam problem sa stomkom vec za jezikom. I to mi se vuce ono da ne kazem od malih nogu. Ali ako sam vise pod stresom neki period odma pocinje da buja.

A gde da nadzem petrolej mislim da to kod nas nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki, kandida?
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 1:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам рекао да пијеш него да испираш содом. То ће ти помоћи већ за десетак дана.

Како пијеш соду бикарбону? Колико, када, пре јела...? Одјасни ми што детаљније.

Петролеј сам куповао у обичној фарбари.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: