Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koksaki analiza
PostPoslato: Uto Jan 27, 2015 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 27, 2015 8:49 pm
Postovi: 1
Dobro vece,

Posto sam vec oko 2 meseca bolestan, grlo, glava, grlo glava, i povremeno malaksalost, i po meni cudni otkucaji srca (pritisak normalan) i mozda temperaturice 37.1 koje se nekad pojave ( da li od nervoze i sekiracije i nervne baze ili borba organizma) sam odlucio na savete nekih prijatelja da se testiram na koksaki. Uradio sam analize pa me samo zanima da li neko moze da protumaci, koliko ja shvatam izgleda da nemam to, ali me samo zanima zasto mi IGM nije negativna vec u granicnim vrednostima. Da li da brinem ili je to sve ok. Da napomenem da sam i letos imao neka preskakanja srca, i bio sam kod specijaliste i sve je bilo u najboljem redu,(ekg ultrazvuk) a ja sam bas bas imao preskakanja kOja su se postepeno povukla ( 2 nedelje nakon pregleda) iako sam trenirao normalno sve. Nisam smrsao, imam normalnu kilazu imam 28 godina. Do pre 2 meseca sam bio u punom treningu, ali eto od te prehlade mi je sve krenulo nanize, nikako da prodje, cas me boli glava, pa onda nedelju dana nista, pa me za tih nedelju dana boli grlo. Pa onda 3 dana sve super, pa izadjem napolje pa onda opet grlo i tako:) Uzimam vec neko vreme vitamin c i b, jedem dosta voca i povrca, trudim se da spavam i odmaram se sto vise. Ne drogiram se, ne pusim ne pijem. Takodje sam vadio krv za normalne analize leukociti su ok, malcice povisen holesterol 6 od 5.2 i LDH 385 od 370, alt 55 od 50 a ast je ok 18 od 22, sedimentacija ok, urin svi ostali nalazi ok, takodje bris grla i nosa je ok. Dakle, rezultati Aqualaba:

sCoxackie IgG : 5.63 u/ml ( Negativan: <11, granican: 11-15 Pozitivan: 15> ) ELISA metoda

sCoxackie IgM : 11.82 u/ml ( Negativan: <10, granican: 10-15 Pozitivan: 15> )
Elisa metoda

Eto samo ta granicna vrednost Igm-a me brine. Ako neko zna da protumaci ovo hvala mu puno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: