Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 4:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktore iz vasih usta u Bozije usi!
Bas Vam hvala na brzom odgovoru.Malo ste me umirili jer znate mene.Odma gledam sve negativno i ne treba mi puno da se uplasim.
Ne znam doktore ko obavlja taj pregled jer nisam do sada cula za to?Da lije simanje zuba,znaci da odem kod zubara ili kod specijaliste?
Da li je to mozda snimanje citave vilice?
Puno vam saljem pozdrava i lepih zelja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 4:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ja se izvinjavam sto vas opet hocu nesto pitati ali malo sam zbunjena.Oni su rekli da se nalazi iza parotid gland.Kazu sakriveno je iza.Sta je to doktore?Da li je limfna zlezda iza parotid gland?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 9:20 pm
Postovi: 15
drbgd je napisao:
ideja vam nema nikakve veze sa preporukama niti praksom...
ako vam je pritisak visok vama onda preti pre svega slog, zatim otkazivanje bubrega, itd... a nista od toga se ne vidi na CT-u srca!
ako nemate bolove u grudima, onda nije opravdana dijagnostika koronarne bolesti!
u celoj vasoj situaciji najmanje je rizicno da pijete 2 leka za pritisak!


slazem se, ali samo ako je zaista CT zracenje hiljadama puta vece nego rendgen pluca. Verujem vam na rec, mada bih voleo neki link o tome cisto da se informisem (mozda postoje noviji uredjaji koji manje zrace?)

ali u vezi bola u grudima, npr. moja supruga kaze da kad potrci ona oseti taj bol kao i stezanje u grudima, gubi dah. Ona ima drugog doktora tako da ne znam sve podatke, ali ovo je njena situacija:

- ona sada ima 40 god. Kada je imala 22. desila joj se jedna srcana epizoda (prilikom penjanja uzbrdo doslo je do te epizode i morala je da lezi 3 dana u toj vikendici na planini dok se nije oporavila. To se vise nije ponovilo, ali ona nije sportski tip i verovatno posle vise nije ni isla na takve planinkse izlete)

- oduvek je imala nizak pritisak, sada meri 90/60, nekada i 87/53, ili 93/67. Nekada je razlika izmedju gornjeg i donjeg samo 20

- kada pita doktora za rezultate holesterola on kaze da je "u redu"

- cesto je imala manjak zeleza te joj je doktor prepisivao zelezo da uzima. Zadnji put, ako se secam dobro, zelezo je bilo malo ispod minimuma, oko 11 cini mi se. Zelezo je sve sto doktor vidi kod nje svakih 6 meseci kada ide na standardni test krvi

- majka joj je imala infarkt u 44. a blazi mozdani udar u 65.-oj

- zali se da joj nekada "puca glava" (ona je inace tip koji je u stanju svasta da istrpi tako da kad ona kaze da joj glava puca onda ona stvarno PUCA na jedan ekstreman nacin), ali doktor odmahuje rukom. Doktor odbacuje mogucnost da se vidi kardiolog. Doktor je gledao EKG ali nije radila pod opterecenjem taj test

Doktor je rekao da je holesterol normalan ali ja ne znam koliko je to a ona je zaboravila da pita (ona kaze da bi je doktor pogledao kao da je pala s Marsa, tako da i ove simptome nisam ni siguran da je doktor cuo o tome, ili mozda ona nije naglasila dovoljno jer se plasi njegovog autoriteta)

Da li bi se u njenom slucaju isplatilo ici na CT sken? Jer do kardiologa ne moze doci, a bol koji oseca (ona izbegava svako trcanje) vi ste sami rekli da je indikativan da se ispita koronarna bolest? Ona ce ici u Beograd sad na leto, ali ako nesto nije u redu mozda je najbolje sada izvrsiti pregled da se ne ceka, ali kako ako se ne moze doci do kardiologa?

Sta je, u njenoj situciji, najbolje da uradi?

Zahvaljujem se mnogo na vasim savetima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 5:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u kom ste gradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 9:20 pm
Postovi: 15
drbgd je napisao:
u kom ste gradu?


Kitchener, Kanada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 1:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Moj komsija :wink: :wink: :wink: ja sam od tebe 70km.......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: