Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 1:01 am
Postovi: 5
Pomorandzina kora i redovan trening, da, izuzetno. Imao sam prvi normalan lipidni status kada sam to uveo.

Ovo ostalo sam uveo od pre nedelju dana. Stavio sam sebi za cilj HDL>2mmol/dL i LDL<2mmold/dL. Gotovo sam siguran da cu uspeti.

Poz svima,
Cvele


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 8:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 2:55 pm
Postovi: 15
cvele je napisao:
Pomorandzina kora i redovan trening, da, izuzetno. Imao sam prvi normalan lipidni status kada sam to uveo.

Ovo ostalo sam uveo od pre nedelju dana. Stavio sam sebi za cilj HDL>2mmol/dL i LDL<2mmold/dL. Gotovo sam siguran da cu uspeti.

Poz svima,
Cvele


Koliko pomorandze , sve sa korom treba konzumirati?
O negativnom uticaju statina na jetru znam, ali za memoriju i misice tek sad cujem.
Koliko je to tacno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 1:01 am
Postovi: 5
Za uticaj na memoriju googluj memory i atorvastatin. Mada još uverljivije, ako nemaš sreće samo povećaj dozu malo i pričekaj:) Miopatija je vrlo vrlo rasprostranjena kod statina svih (mišićna bolest). Mialgija je još češća i procene se kreću da ide do 25% kod onih koji treniraju (bolovi u mišićima). Meni je najgore to što povećava rizik od ALSa 10ak puta, i iako je ona sama po sebi vrlo retka (incidenca 1:100000), to je nešto... Ma samo ime te bolesti ne treba pominjati.

Ja sam jeo svaki drugi dan po koru, bilo mi je jako teško. Sada sam nabavio neka čuda od blendera i mutim ga sa jogurtom, proteinom iz surutke, cimetom i tamnim medom. Odličan ukus ima, tako da svaki dan po koju pojedem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2006 9:36 am
Postovi: 31
A da li znate da je kora pomorandze i limuna jako otrovna zbog pesticida i svih otrova kojima se prskaju. Mnogo sam citala o tome i uvek limun dobro perem pre upotrebe mada ni to nije sigurno.
Ono sto mene interesuje je onaj Tabata trening....jel mozes malo detaljnije. I zasto je plivanje lose, zar to nije najbolji sport za sve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 29, 2006 9:36 am
Postovi: 31
Inace ja imam neki recept za sok od pomorandze gde ide cela pomorandza, sa sve korom, samelje se pa se mesa sa secerom i kuva. E sad ovde verovatno nije zdrav secer.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 5:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kako vidim, sve je sada u referentnim vrednostima.
Pokušajte sada sa smanjenjem na 5 mg (da probamo), uz dosadašnji dijetetski program, proverite transaminaze, pa se čujemo.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 1:01 am
Postovi: 5
Tabata trening se sastoji od uslovno 8 serija. 20 sekundi intezivne (min 95%MAX) vezbe tipa: sprint, zgibovi, pun cucanj i potom 10 sekundi pauze. To ponoviti 8 puta. Traje jako kratko, ali i jako mali procenat ljudi to moze da izgura do kraja. Pravljen je za olimpijske sportiste (Dr Izumi Tabata sa nekog japanskog uni-ja).

NŠto se voća tiče, svo voće se prska svačim. Mislim da je nepotrebno o tome govoriti. Ja ne vidim da neko guli jagodu?!, ipak ona je jedna od nafilovanijih pesticidima. Takođe svo voće kupi pesticide iz zemlje. Ako hoćete da ih izbegnete bacite se na organsko voće. Ipak mislim da je pametnije dobro ga oprati i odmeriti šta se dobija a šta se gubi. Pomoranžina kora jako puno daje a jako malo se gubi zbog tih neznatnih "proverenih" pesticida na njoj kada je oprana. Američki CDC je imao studiju o količini pesticida na uvezenom voću, tipa pomorandže i stvarno je minimalno. po 100 puta ispod dozvoljene vrednosti na neopranom voću.

P0z
Cvele


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 1:01 am
Postovi: 5
btw, zaboravio sam reci i prosli put. stvarno ne bih voleo da se nekom desi nesto jer je poslushao neshto shto sam ja napisao.

Ako imate bilo kakve rizike za srcane bolesti, i niste u **IZUZETNOJ** fizickoj kondiciji, NE RADITE TABATA trening. Tako naporan trening čak i kod zdravih ljudi dovodi do naglog porasta ventrikularnih tahikardija, ekstacistola i ponekad i fibrilacija. Oni koji se time bave proracunali su da je za vreme i nesto nakon takvog treninga oko 17 puta povecana verovatnoca da umrete od srca. (iako jako dize HDL, ovo je cinjenica)

Dakle, porazgovarajte sa vashim doktorom.

Sve najbolje,
Cvele


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 6:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Jesen stize dunjo moja je napisao:
Hvala na odgovoru.

Cuo sam iz vise izvora preporuke za NORMOLIP5 -dijeteski preparat, dakle prirodna alternativa statinima i lekovima...

Slika

Poceo sam da ga pijem, pa cemo videti za mesec dana rezultate :)

Citiraj:
Ovaj preparat je dodatak ishrani na bazi hroma, gama-orizanola, fermentisanog crvenog pirinča, fitosterola i polikozanola. Veoma je koristan kao dopuna svakodnevnoj ishrane svih osoba koje imaju problem sa regulacijom šećera u krvi ali pre svega se savetuje osobama sa povišenim trigliceridima i holesterolom u krvi. Hrom je mikroelement koja utiče na pravilno lučenje insulina i time reguliše metabolizam masti i šećera.

POLJE PRIMENE:
5 prirodnih komponenti, u režimu generalno kontrolisane ishrane, može rezultirati povoljnim uticajem na sniženje i održavanje fiziološkog nivoa holesterola i triglicerida u krvi.


Citiraj:
AKTIVNI SASTOJCI (PO KAPSULI):
Fermentisani crveni pirinač - 200 mg
Gama-orizanol - 150 mg
Fitosterol - 120 mg
Polikozanol (tit. 60% oktakozanol) - 5 mg
Hrom - 200 mcg


Citiraj:
KOMPONENTE


DEJSTVO


EFEKTI




FERMENTISANI CRVENI PIRINAČ


Hipoholesterolski


Uzimanje fermentisanog crvenog pirinča u ishrani utiče na sintezu endogenog holesterola i na taj način učestvuje u postizanju ravnoteže ukupnog holesterola u krvi.


GAMA-ORIZANOL


Hipoholesterolski, hipotrigliceridski


Specifična komponenta iz ulja pirinča, čije uzimanje je pokazalo da može povoljno da utiče na koncentraciju ukupnog holesterola i LDL holesterola u plazmi.Takođe, dokazan je i efekat kod vraćanja ukupnih triglicerida krvi na fiziološki nivo.


FITOSTEROL


Hipoholesterolski


Fitosteroli, strukturno slični holesterolu, imaju pozitivan efekat na nivou crevnih receptora, ograničavajući resorpciju egzogenog holesterola. Uključivanje fitosterola u režim ishrane može pozitivno uticati na uravnotežavanje nivoa holesterola




POLIKOZANOL


Hipoholesterolski, potpomaže kardiovaskularne fukcije


Pozitivno utiču na nivo holesterola u krvi, sprečavajući biosintezu. Ograničavaju proizvodnju endogenog holesterola. Smanjuju koncentraciju ukupnog holesterola i LDL frakcije u korist HDL holesterola (dobrog holesterola) čime se postiže očuvanje kardiovaskularnih funkcija.


HROM


Stimuliše metabolizam


Utiče na metabolizam šećera i masti



Samo da javim - odlican je ovaj Normolip!!! Holesterol i TRGL pali za 1.5! Posle dve kutije.

Preporuka svima koji nisu na terapiji statinima... nema kontra efekte kao statini a 'radi poso'... ;)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ateroskleroza
PostPoslato: Pon Feb 13, 2012 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 7:49 pm
Postovi: 8
Pozdrav svima...

Htela sam da pitam za vaša iskustva sa lekom ATORIS...

Moja mama ga pije od oktobra 2011.godine (14.11. je operisana, ugrađen joj je bajpas arterije- ne znam stručni naziv), prvo je pila 20mg dnevno, a od prošlog meseca je prepolovila dozu na 10 mg dnevno (jer su joj rezultati vezani za holesterol i trigliceride bili svi OK)... Međutim, kosa joj je baš krenula da opada, a u uputstvu za Atoris piše da to može biti nuspojava...
Dr sa kojom je razgovarala tvrdi da to ne može toliko baš od leka, nego da to može da bude i na nervnoj bazi i da će se smiriti; pa joj nije menjala terapiju.
Inače, proverila je i hormone vezane za štitnu žlezdu (po savetu kardiologa) i to je OK.

Jel imao neko ovakvo iskustvo sa Atorisom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ateroskleroza
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 7:49 pm
Postovi: 8
? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: