Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 1:16 am
Postovi: 2
Cesto osecam treperenje srca u mirovanju npr dok lezim nocu nemam nikakve simptome osim tog nelagodnog osecaja u grudima
Treperenje traje par sekundi i prestane ,u tom trenutku me tera na kasalj.Radila sam ultra zvuk srca kao i holter.Oba nalaza su uredna.dok sam nosila holter 24h javljala su mi se treperenja ta cele noci ali holter ih nije registrovao tj u nalazu pise da nije bilo aritmija.Interesuje me zasto osecam to treperenje i zbog cega to moze biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 9:15 am
Postovi: 4
Maggi puno ti hvala na lepim zeljama i puno te pozdravljam iz Kanade.Verujem da uzivas na Kopaoniku :lol:
Zole da upravu si,vreme je da se toga resim i svih drugih problema.
Nije sve u glavi kako kazu :wink:
Puno vas sve pozdravlja Ontario


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 10:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
n1304, чудно је да холтер ништа није регистровао. То што ти се дешава није класична аритмија (не знам како се зове). Било би добро да снимак холтера однесеш неком другом кардиологу да погледа.

Нагон за кашљем је нормална појава и веома је пожељно да кашљеш док ти срце трепери. Кашљем се нормализује срчани ритам.

Било би добро да пијеш магнезијум и гвожђе јер су од велике важности за рад срца. Могла би понекад да одеш и на масажу горњег дела леђа (нарочито између плећки) јер згрчени мишићи ремете инервацију срца и његов рад тако што стискају нерве који га инервишу.

Slika Slika

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 1:16 am
Postovi: 2
@aaaca hvala na odgovoru,ja imam 19 godina i pitam se da li je to normalno u tom periodu?
Inace na nalazu pise da ventrkularnih ekstrasistola i superventikularnih ekstrasistola nije bilo kao i da nisu registrovani periodi atrialne fibrilacije/flatera.Nije bilo duzih pauza od 2,5 sekundi.Bez dinamike ST segmenta i T talasa.Minimalni puls 64 prilikom spavanja,a maksimalni 175 pri trcanju uz stepenice na peti sprat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 1:46 am
Postovi: 26
To treperenje koje ti opisujes, mogu da budu najobicnije fascikulacije misica. Jedna totalno benigna pojava najcesce izazvana umorom.

Inace postoji jedan problem, jedan los algoritam koji se ispoljava kod vecine ljudi a to je sto svaku malo neprijatniju senzaciju u predelu srca odmah povezuju sa nekim srcanim oboljenjem i tako mogu sebi da naprave dodatni mentalni problem. Resenje je jednostavno, treba biti samo dobro informisan i tako ces onda znati da iz pravca srca mogu da ti se "jave" skeletni misici sa svojim treperenjem, zatim zeludac koji moze neverovatno sirok spektar senzacija da napravi, od treperenja preko stipkanja, peckanja, stezanja pa do gusenja i proboda u ledjima tj. da ti priredi jedan lazni srcani udar. Tu je i jedan prevoj debelog creva koji kod nekih ljudi moze da bude visoko postavljen na svega par cm od srca i da isto tako oponasa srcane smetnje, tu je onda jos i plucno krilo koje moze da breca kad je upaljeno..itd.

Mada se slazem da najpre treba srce proveriti i to dobro jer je najbitnije, ali i imati na umu da je ono najmanje verovatan izvor problema pogotovo kod mladjih osoba koje mogu da trce do petog sprata :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нагон за кашљањем је поуздан знак да се ради о срцу. Наравно да то не значи да је срце болесно, већ да је тренутно упало у проблем и да је потребан мали "шок".

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Maj 01, 2015 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 9:04 pm
Postovi: 7
acax je napisao:
Još jednom hvala RiderHD, što sa nama delite Vaša iskustva!
Nažalost, genetska predispozicija kod mene je prisutna, jer moj otac koji sada ima 78 godina ima aritmiju apsolutu. Po njegovoj priči neke vrste aritmija je imao i kao mladić od 24 godine. Tada je trenirao fudbal, pa je to ustanovljeno na kontrolnim pregledima. Kaže da nije imao terapiju da su mu dozvolili da igra, a tek u kasnijim godinama posle penzije je dijagnostikovana aritmija apsoluta i počeo da pije lekove...
Rider HD, kojo je dozvoljen broj tih Supraventrikularnih extrasistola? Kažete da se sa godinama njihov broj povećava, po tome, koji bio orijentaciono bio njihov maximalni dozvoljeni broj za ljude , recimo u mojim godinama? Imam 46 godina.
Moj kardilog mi je spomenuo vrednost od 2000 SVE u toku 24 časa. Pretpostavljam da ima razlike da li sam u toku tih 24H aktivan ili ne, jer u mom slučaju one su samo prisutne u toku dana. Od 3215 SVE, samo 11 je u toku noći, a ostali broj u toku dana.
Evo fotografije:
Slika
Otprilike, u satu kada sam baš aktivan, od ukupnog broja otkucaja, oko 10% je extrasistola. Koje su normalne, a koje maximalne vrednosti, za moju životnu dob?

Zbog 3215 SVES na Holteru EKG i malo bržeg pulsa, pio sam 1/2 Concor Cor-a od 2.5 mg (znači 1,25mg). Drugi kardiolog kaže da samo mogao i da ne pijem ništa, i pošalje me da uradim test opterećenja da se vidi koliki je pritisak u naporu.
Test opterećenja pokaza očuvanu koronarnu rezervu za dostignuti nivo fizičkog stresa, test je negativan za IBS, ali imam hipertenzivnu reakciju na napor. Pri dostignutoj fr od 153/min, što čini 87% max frekvencije, TA je 200/85 mm HG. Zanimljivo je to da pri većim vrednostima otkucaja srca, aritmija skoro da nema, SVES se skoro skroz gube, a bio sam ubeđen da SVES imam u naporu, a ono ispade da ih više imam kad ne radim ništa! Preporuka kardiologa koji je radio test je da počnem nešto da treniram da bi se smanjile te SVES.
U medjuvremenu probam da pijem 0,625mg Concor Cor-a, tako što 1/2 polovinu tablete od 2.5mg, podelim još na pola. Prilično precizno to radim. Odlično sam se osećao, puls odličan, tek pokoja SVES, TA dobar. Odem da pokažem rezultate testa opterećenja, i doktorka kaže, mala je to doza, najmanje je 1.25mg i bolje da pijem da mi od SVES ne bi nastala aritrmija apsoluta, i da mi se ne bi povećala leva komora od povišenog pritiska u naporu. Vratim se na 1.25mg, nema SVES, puls i pritisak su isti kao kad pijem 0,625mg, ali osećam neku nervozu, napet sam, ne drži me mesto... Jel' to neka nus pojava Concor Cor-a? I u prvoj turi kad sam mesec i po dana pio Concor Cor od 1.25mg isto sam se osećao ali sam mislio da to tako treba, ali kad pijem 0,625mg, toga nema, smireniji sam. A opet po priči doktorke tako malecna doza ne pokriva sve moje probleme. Ako mi je puls dobar, i ako uspem da izmerim TA u naporu za koji sam čuo da ne bi trebao da prelazi 170 mmHG, da li mogu da nastavim da pijem oko 0,625mg Concor Cor-a? Da li je to neki problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 06, 2015 11:40 pm
Postovi: 1
Da se i ja javim! Imam lude aritmje od kojih ne mogu da zivim! Javljaju se skoro svaki dan, skoro ceo dan!!! Izludecu vise! Inace, kao mala sam operisala koarktaciju aorte i imam jos jednu srcanu manu- bikuspidni aortni zalizak. Bila sam kod kardiologa pre 1.5mes i tada sam rekla da imam povremeno te preskoke ali ekg nije zabelezio! Dala mi je Propranolol koji nista ne pomaze pa mi je dr opste prakse zamenila za Tensec koji je dobar za pritisak koji mi je takodje poceo skakati a nikada ga do sada nisam imala, ali u pogledu aritmija ne pomaze. Inace, zadnjih 6meseci sam pod stalnim stresom, nenormalnim i ne znam jel moze da bude od toga? Najgore je sto se ja opterecujem sa svime, merim puls non-stop, cak i zaspim sa rukom na vratu! Umorna sam vise od svega! Ne mogu normalno da zivim jer stalno razmisljam kako ce me strefiti srcka. Ne radujem se cak ni odlazku na more, jednostavno ne mogu da uzivam i da se opustim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Nanica1, прочитај шта сам писао на мом сајту www .aca .rs у Савети, Здравље па под Срце-прескакање а и шире.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Jul 25, 2015 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 24, 2015 6:23 pm
Postovi: 1
Poštovani, danas sam uradio Ekg i rezultat je ovakav:
Rate 66
PR 165
QRSD 107
QT 369
QTc 387
--Axis--
P 90
QRS 94
T 50
Da li je to dobar rezultat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Dec 10, 2015 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2015 3:27 pm
Postovi: 4
Pozdrav, već mesec dana imam bolove u grudima i leđima. Nekad se šire u levu stranu nekad u desnu a nekad u obe. Poslednje 2 nedelje imam bolove u levoj ruci, nekad i u desnoj. Poslednjih par nedelja kada legnem u krevet osećam kako mi jako lupa srce i kao treperenje neko, ne brzo već jako. To mi se dešava u većini slučajeva ujutru i uveče kad sam u krevetu. Za ovih mesec dana su mi radili ekg oko 8 puta i uvek je bilo u redu, osim tahikardije, nekad je bilo nekad ne. Radili su mi eho srca takođe je sve bilo u redu. Krvna slika u redu, s tim što me brine jedna stvar, bio mi je mnogo povišen PDW, 51,4 je bio, a granica je 17 a MCH blago snižen 26,1 I internista i kardiolog iz gradske su mi rekli da je to sve u redu , ali mene to jako brine. Kardiolog mi je dao bisoprolol od 5mg da pijem nedelju dana, pa kasnije povremeno i kontrolok, jer po njegovom mišljenju je to od želuca. Da li imam razloga da brinem pre nego što odem da pregledam želudac, stvarno me je to zabrinulo? I da li je moguće da srcu nešto fali ako su eho srca i ekg dobri. I još jedna stvar, iako sam se u početku svega brže zamara sada nemam taj problem, radio sam fizičke poslove bez većih tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 11:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли имаш проблеме са желуцем, жгаравицу или шта друго?

Погледај шта сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Леђа, Срце, Рамена-рачунари...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2015 3:27 pm
Postovi: 4
Imao sam taj osećaj pečenja, i kontrolok mi je pomogao. Unormalio mi se apetit, smanjila mučnina posle jela, ali je bol ostala. Zaboravio sam da kažem da sam imao povredu leđa pre par meseci. Ali me i dalje brine taj pdw, ako neko zna da mi objasni da li je to opasno ili ne. I to što otkad pijem bisoprolol imam jake otkucaje dok sam u krevetu, jutros su me probudili. Idem u ponedeljak kod doktora pa cu videti sa njim šta ću i kako ću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не треба да се натрпаваш лековима без потребе, а потребе нема. Погледај шта сам о проблемима са желуцем и срцем писао на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2015 3:27 pm
Postovi: 4
Sada sam na poslu pa ne mogu, ali pogledaću čim dodjem kući. Upravo to mi je i poenta, da se ne natrpavam lekovima bez potrebe, ipak imam 21 godinu. Možda su mi ti bolovi povezani i sa tom povredom, pošto sam povredio lopaticu na treningu, mislim ne znam, nisam stručan, ali samo pretpostavljam. Znaci da ne brinem mnogo zbog povišenog PDW-a?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: