Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Okt 09, 2014 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дуго ме није било, али као што сам другима говорио и раније. Основно је да пијеш довољно воде и магнезијума. Лично користим Пролом воду у великим количинама и магнезијум фирме "Now" - 400mg дневно (па и више).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Okt 09, 2014 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Pozdrav aaaca, imam 22 god.
Simptomi su:nelagodnost ili pritisak u grudima,osecam gusenje nedostatak vazduha,ponekad osetim i preskakanje srca, takodje kada stavim ruku u predelu srca osetim njegov rad nije sad to neko ubrzano lupanje puls mi je 60-70 otkucaja u min.
E sad se dvoumim da li je to na nervnoj bazi posto sam imao dosta stresnih situacija ranije ili je posledica teretane kojom sam se bavio rekreativno ranije kod kuce?
Pa sam umislio da nisam mozda ostetio srce tegovima mada nisam dizao velike tezine, vec zam radio benc 20 kg do maksimuma...
Ja takodje mislim da je upitanju stres i aneksioznost posto sam vise nervozan nego opusten.U porodici mi niko nema srcanih oboljenja,nisam gojazan visok 180 cm tezak oko 70kg.Nisam radio nikakav pregled srca zbog tih simptoma niti pregled pluca zbog gusenja...Bio sam na pregled kod doktora opste medicine on me je pregledao slusalicama i kaze da nema nikakvih smetnji ma da neznam da li je iskusan posto ima oko 35 god. kada mi je merio pritisam bio mi je 160/80 puls 120 to je od uzbudjenja uvek mi se to desi kad god odem kod lekara takav sam po prirodi..
Ako nesto znas da mi kazes o ovome napisi bice mi lakse :wink:
Hvala unapred

Read more: kardiologija/anksoznost-ili-srce-t55450.html#ixzz3Ffj7tsGe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 9:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Raca 123, потпуно си у праву. Проблеми које си навео су од великог стреса. Међутим, то треба да решиш јер ако стрес дуго траје, срце стварно може да се разболи. То се углавном дешава због лошег дотока крви у срце, а то је последица стискања крвних судова због стреса. Осим тога, лоша инервација срца може да направи велике проблеме а то се најчешће дешава када мишићи стисну нерве који воде до срца. Најпроблематичнији мишићи у том смислу су мишићи раменог појаса и они мишићи који се налазе између лопатица - око кичме. Они се грче због стреса и лошег држања тела, па стисну нерве.

Мораш да набавиш апарат за мерење крвног притиска и самостално га мериш код куће. Само на тај начин можеш да утврдиш стварно стање.

Можеш још корисних ствари да нађеш на мом сајту www. aca. rs. Можда ти нешто помогне.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Raca123 može biti stres i aneksioznost ,a i može nešto drugo,bez obzira na genetiku preporučio bi Vam da uradite UZ srca,te simptome koje navodite mogu biti povezani sa prolapsom mitralnog zaliska,odnosno uzrokovani su mitralnom regurgitacijom,tako da UZ i EKG će Vam dati detaljniju sliku Vašeg srca,prolaps se može čuti i stetoskopom sad ne znam ako je MR1 da li je to doktor koji Vas je pregledao zanemario.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Raca 123, потпуно си у праву. Проблеми које си навео су од великог стреса. Међутим, то треба да решиш јер ако стрес дуго траје, срце стварно може да се разболи. То се углавном дешава због лошег дотока крви у срце, а то је последица стискања крвних судова због стреса. Осим тога, лоша инервација срца може да направи велике проблеме а то се најчешће дешава када мишићи стисну нерве који воде до срца. Најпроблематичнији мишићи у том смислу су мишићи раменог појаса и они мишићи који се налазе између лопатица - око кичме. Они се грче због стреса и лошег држања тела, па стисну нерве.

Мораш да набавиш апарат за мерење крвног притиска и самостално га мериш код куће. Само на тај начин можеш да утврдиш стварно стање.

Можеш још корисних ствари да нађеш на мом сајту www. aca. rs. Можда ти нешто помогне.

Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Raca123 može biti stres i aneksioznost ,a i može nešto drugo,bez obzira na genetiku preporučio bi Vam da uradite UZ srca,te simptome koje navodite mogu biti povezani sa prolapsom mitralnog zaliska,odnosno uzrokovani su mitralnom regurgitacijom,tako da UZ i EKG će Vam dati detaljniju sliku Vašeg srca,prolaps se može čuti i stetoskopom sad ne znam ako je MR1 da li je to doktor koji Vas je pregledao zanemario.


Hvala na odgovoru,ako je prolaps da li je to opasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Prolaps mitralnog zaliska obicno predstavlja bezopasno stanje ukoliko se radi od manjem stepenu regurgitacije tj.osobe sa manjim stepenom regurgitacije ne osjecaju tegobe takav se prolaps smatra hemodinamski beznacajan odnosno pozeljno bi bilo godisnje raditi UZ srca,i da imate blagi oblik prolapsa nemate potrebe za zabrinutosti.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
RiderHD, hvala vam na odgovoru.Videcu da uradim Uz srca pa cu videti na cemu sam.
A da li EKG moze da pokaze prolaps mitralnog zaliska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 9:04 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima! Nov sam, a od skoro sam u klubu "aritmika", pa da ne otvaram novu temu, izneću svoj problem ovde.
U januaru punim 46 godina, nepušač sam, ne pijem alkohol, ne pijem kafu, visina 169 cm, težina 80 kg (+-2kg). Od fizičke aktivnosti upražnjavam šetnje po 5-6 km i vožnju bicikla po 20-30 km. Krvna slika godinama dobra, osim povećanog holesterola i masnoća u krvi. Generalno u veoma dobroj kondiciji.
Do sada nikakvih problema sa srcem. Pre dve godine, počinje sa graničnim vrednostima pritiska (oko 140/90) s'tim, što je ovaj gornji uvek oko 130, a donji uvek oko 90. Praktično srednja vrednost 130/90. Vrednosti sam pratio s' vremena ne vreme, ništa od lekova nisam pio. Inače sam brz i energičan, nisam neki "flegma" tip..
Početkom ove godine, zbog osećaja nestabilnosti pri hodanju, blagog početka vrtoglavice i tenzionih glavobolja, pregledi fizijatra, snimanje vratnog dela kičme, UZ i EKG srca, dopler vrata i glave, oftalmologa, i neurologa. Svi rezultati odlični, jedino mi je konstatovano da je vratni deo kičme "suviše prav", a neurolog konstatuje da mi se to dešava zbog napetosti. Ne dobijam nikakvu specijalnu terapiju, osim vežbi i nekih struja za vrat.
Pošto dve godine pratim pritisak i puls, pre otprilike mesec dana, po povratku sa odmora konstatujem povećanje pritiska (u mirovanju) i anksioznost. Pripisujem to stresu zbog puta (autobus iz Turske) ali počnem da pratim situaciju.
Primećujem da za istu fizičku aktivnost koju sam imao ranije, sada imam povećan pritisak i puls. Recimo ranije šetam 7km (od toga deonice solidan deo uzbrdo), popnem se relativno brzo na drugi sprat i bukvalno odmah izmerim pritisak, bude oko 120/90, puls bude 80. Ili recimo, znalo se, što sam fizički aktivniji, pritisak je manji a puls malo veći, što je i normalno. Znači godinama nisam na mom aparatu za merenje pritiska video moj puls veći od 85 otkucaja.
Medjutim, kao što sam već rekao, posle dolaska sa odmora situacija se menja. Recimo posle šetnje od 5km ili nekog dužeg usisavanja stana, gornji pritisak mnogo veći (160), donji 90, a puls od 90-100, pa u nekim situacijama i oko 105. Pri tim bržim otkucajima, otkrijem i aritmiju koju vidim na aparatu za merenje pritiska.
Moram da napomenem da ne osećam ni lupanje, ni te brže otkucaje, niti sam nešto mnogo zadihan, niti sam umoran... znači da nemam aparat, ništa ne bi provalio... Inače, situacija se brzo smiri, pritisak i otkucaji brzo padnu... Inače, otkucaji tokom mirovanja su 70-75.
Naravno, odmah uradim testiranja, krvna slika odlična, (osim malo pov. hol. i mas.), hormoni štitaste odlični, zbog odmora uradim i test na koksaki, odlične, normalne vrednosti. EKG u mirovanju odličan, uradim holter EKG, zato što znam da imam tahikardiju i aritmiju u fizičkim naporu.
Rezultati holtera: prosečni otkucaji 75. min 42 (u snu), max 159 (šetnja i treći sprat malo brže).
Pauza dužih od 2.5 sek, nema. Ventrikularnih extrasistola nema. Nema ni jedna epizoda PSVT. Medjutim, supraventrikularnih extrasistola je bilo ukupno 3215. S'tim, što za celu noć ima samo 11, a sve ostalo je preko dana u fizičkim aktivnostima.
Tačnije, recimo u satu kada šetam, od ukupnog broja otkucaja, otprilike 10% je prevremenih otkucaja srca (extrasistola).
Od doktora dobijem da pijem magnezijum+B6, cardiopirin, i što je najvažnije "Concor Cor" (beta blokator) jednu polovinu od 2,5mg ujutru pre jela na prazan stomak.
Lek je odmah počeo da deluje, pritisak pada čak i na 115/70, otkucaji tokom mirovanja izmedju 55-60, posle neke male fizičke aktivnosti do 70...
Medjutim, sada, za razliku od ranije, više osećam umor, čak sam i malo više zadihan, osećam kako srce kuca (da ne kažem lupa), a puls i pritisak daleko ispod onoga što je bilo, kada ništa od toga nisam osećao.
E sad, pošto mi je 4-ti dan kako pijem Concor Cor, da li je to dok se moj organizam privikne na njega, pa se to dešava, ili će to tako biti sve dok mi traje terapija, da mi je pritisak i puls dobar, a ja umorniji i manje kondicije nego što sam imao?! Ili će to da se sredi?! Za mesec dana idem na kontrolu.
Hvala svima koji su pročitali a ako neko zna odgovore, bio bih mu dodatno zahvalan! Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
Raca 123 je napisao:
RiderHD, hvala vam na odgovoru.Videcu da uradim Uz srca pa cu videti na cemu sam.
A da li EKG moze da pokaze prolaps mitralnog zaliska?

Mogu biti vidljive promjene na negativnim/bifazičnim T talasima u dijafragmalnim i lateralnim odvodima,ili povećane aritmije uzrokovane prolapsom, tako da odgovor na Vaše pitanje je da,ma da se prolaps najbolje ocjenjuje sa color-dopplerom.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Hvala na odgovoru

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Ned Okt 12, 2014 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
@acax Vi morate shvatiti da ste dobili visokoselektivni beta 1 blokator, za terapiju srčane insuficijencije,kao što i sami znate beta-blokatori su skupina lijekova koji smanjuje udarni volumen, sistolički i dijastolički krvni tlak te smanuje potrebu srčanog mišića za kisikom,potreban je određen vremenski period da se organizam privikne na lijek obicno je to period od dvije sedmice,ali morate znati da će Vam pritisak uvijek biti manji za vrijeme korištenja lijeka,jedna od nuspojava može biti umor,ukoliko dođe do sistematske hipotenzije vidite sa Vašim kardiologom oko doziranja.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
acax, твој проблем су укрућени мишићи раменог појаса, а можда и мишићи између рамених лопатица. Због те укочености ремети се крвоток према глави, инервација срца итд. Последице могу бити разне, од високог крвног притиска, аритмија, па до поремећаја вида. Погледај вежбу за опуштање тих мишића коју сам описао на мом сајту www. aca. rs под Савети, Здравље, Рамена-рачунари. Надам се да сам је добро објаснио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:13 pm
Postovi: 34
@aaaca Izvinite ali moram Vas prekinuti,sudeci po Vasim postovima na ovom forumu,Vi svim clanovima govorite da problemi sa srcem dolaze od misica ramenog pojasa,a i mislim da reklamiranje nije dopusteno,moj bi savjet ovom covjeku bio da se posavjetuje sa svojim kardilogom zasto mu je propisan beta-blokator koji se pored lijecenja hipertenzije koristi ibza lijecenje srcane insuficijencije(zatajivanja srca) postoje i drugi beta-blokatori koji se takodjer mogu koristiti za hipertenziju.

_________________
Centar za srce BH Tuzla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
RiderHD, како би било када бих ја коментарисао ваше текстове говорећи да те хемикалије никада нису излечиле ни једног јединог пацијента? Или када бих рекао да Ви свима преписујете бета-блокаторе?

Ви се држите своје науке, а ја ћу своје.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: