Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 8:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Hvala Danka na odgovoru, znam da mi je potreban odmor probaću ga priuštiti, a kile....znam imam ih previse moram poraditi i na tome iako mi nije jasno ni grama da skinem a vise od godine neveceram nikako :evil: :evil: :evil: :evil: i nista mislio sam da je stitnjaca ali nije nalaz ok.

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 11:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Dakone, ma stres je cudo, a imamo ga svi , samo ponekad u vecim dozama i tada verovatno i aritmije kolo vode.
I ja mislim kao Danka ,da odmor pomaze samo ako mozemo sebi priustiti pa makar i na kratko.

Sto se tice kilaze, mozda je bolje da veceras , ali u manjim kolicinama pa posle vecere malo prosetas.

Dobro nam je Dr.Ivica tu pa bar nam kaze sta treba , moze i kako da uradimo kad nam dodje frka.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 6:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da krenem od kraja: Dakon, koje si analize za štitnu radio (verujem da nisi sve!!), napiši ovde!!!

Solea, postoji li udruženje i kako stoje stvari??

Ja sam čula da je osnivanje udruženja malo komplikovaniji proces, jer iziskuje plaćanje nekih silnih taksa, angažovanje knjigovodje i svih tih stvari, ako udruženje postoji kao registrovano!!!

Inače, slažem se da treba da postoji, jer cilj takvih udruženja nije samo besomučno prepričavanje doživljaja, već i vid druženja, komunikacije, razgovora na sve ostale životne teme....nekako to doživljavam kao grupnu psihoterapiju.

Danka, svaka ti čast kako se snalaziš, nije sramota požaliti se.

I meni se dešava u zadnje vreme da mi pritisak skoči i do 140/110 a inače mi je 90/60, prvo dobijem ogromnu vrtoglavicu, pa se dograbim aparata i vidim koliki mi je. Probam da se smirim i prodje samo od sebe za par minuta. Moram da se nakanim da odem kod dr opšte prakse i uzmem upute za sve živo, počev od krvi pa nadalje, ali nikako nemam vremena. Počela sam puno da radim, ništa stalno ni konkretno, ali dobra se parica zaradi, spremam ljudima stanove, peglam, decu čuvam.... Razvio se biznis :lol: nemam vremena za sebe, toliko me to iscrpi da mi se ruke ponekad tresu toliko da se jedva našminkam.
Imala sam probleme sa nesanicom, samo sam 2-4 sata dnevno spavala a na toliko sati fizičkog rada, baš me je to iscrpelo.... :(

Pozitivno je to, što sam sa svojih 39 kg stigla ČAK do 42 i što mi se vratio apetit pa sada jedem kao mećava :lol: , a i istina, sada sam bar mirnija što se novca tiče, pa ne moram ONOLIKO da štedim, te gledam sebi da priuštim šta god da mi se jede, a bilo je bogami dana kada sam morala dobrano da kalkulišem i kad sam morala da idem kod nekoga i na ručak koliko nisam imala.....pu pu, nevratilo se to!!!


Minja je ok, videle smo se i pukle od smeha (kao i obično), čak smo uveselile i ljude u okolini!! :lol:

Pozdrav svima, kuckamo se!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
majja je napisao:
Da krenem od kraja: Dakon, koje si analize za štitnu radio (verujem da nisi sve!!), napiši ovde!!!


Evo sta sam od hormona uradio

T3 2.29
T4 157.2
TSH 2.32

Sve nor. ovo je pokazatelj stitne tako mi rekose :cry:

To je to ove fantomske aritmije koje dolaze iz cista mira nemoze smiriti ni inderal ni propafen ma ludilo ko da ih nepijem plus nekakav dilkoran to mi je internista prepisao i to pola da ga kljukam to je za anginu(tako pise u upustvu) a uopste se nisam zalio na to plus eglonil i rivotril koji mi je prepisao psihic kao sve je to neurovegetativni sistem, inace tu pricu prica evo vec vise od pet godina otkad se zalim na te avetinjske udare u grudima dok me odjednom neposla internisti kao treba provjeriti staje eeeeejj covjece pa tolike godine pricas jedno a sad drugo ma nevjerovatno koliko je fulio eto sta rade a titula mu na mantil nemoze stati kolika je a evo opisa kako ja to dozivljavam(osjecaj je isti kao kad se u diskoteci nalaziz pored basa pa osjetis vibraciju) onda normalno ruka na vrat i osjetis kao da je srcka stala propustila jedan preskok i onda nastavi ponovo da normalno kuca kao da nista nije bilo a nekad napad traje i duze tako da se mnogo uplasim. Ma dugo traje vise da vise nemam snage polako ulazim u apatiju iz koje nevidim izlaza. Jer svaki put kad se to desi ocekujes da srce stane ili nesto drugo............ma uzas :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Neznam kako se vi stim nosite, ja nikako......................

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 8:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
dakon je napisao:
majja je napisao:
Da krenem od kraja: Dakon, koje si analize za štitnu radio (verujem da nisi sve!!), napiši ovde!!!


Evo sta sam od hormona uradio

T3 2.29
T4 157.2
TSH 2.32

Sve nor. ovo je pokazatelj stitne tako mi rekose :cry:


Kao što rekoh, nisu ti sve odradili. Odradi još i anti tireoglobulinska antitela i antimikrozomatska antitela!! Ako ti to bude ok, onda iskuljučuješ štitnu!! :wink:

Ajd javi se kad odradiš. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 12:31 am
Postovi: 7
Majjo,
Nije toliko komplikovano,mogu da kazem da su clanovi bili ekspeditivni efikasni i vrllo brzo smo odradili sve sto se tice pravne strane,sakupili pare za te administr.takse i za registraciju.Sto se tice knjigovodje i ostalog,trebace onda kada u udruzenje bude dosla neka kolicina novca i kad krenu da se realizuju projekti,pa zavrsni racuni i ostalo.
Mi funkcionisemo i za sada se okupljamo ponedeljkom od 18-20h,mozes nam se prikljuciti na nekom od sledecih sastanaka da vidis kako smo mi to sve osmislili i da postanes clan.Trenutno radimo na sajtu udruzenja koji nam je veoma bitan i aktivnosti su nam vezane za promociju uopste.Da bi sto veci broj ljudi sa ovim problemima mogao da nadje neke sadrzaje za sebe ,jos vecu podrsku,snagu da iz ovog ispliva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 5:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Solea je napisao:
Majjo,
Nije toliko komplikovano,mogu da kazem da su clanovi bili ekspeditivni efikasni i vrllo brzo smo odradili sve sto se tice pravne strane,sakupili pare za te administr.takse i za registraciju.Sto se tice knjigovodje i ostalog,trebace onda kada u udruzenje bude dosla neka kolicina novca i kad krenu da se realizuju projekti,pa zavrsni racuni i ostalo.
Mi funkcionisemo i za sada se okupljamo ponedeljkom od 18-20h,mozes nam se prikljuciti na nekom od sledecih sastanaka da vidis kako smo mi to sve osmislili i da postanes clan.Trenutno radimo na sajtu udruzenja koji nam je veoma bitan i aktivnosti su nam vezane za promociju uopste.Da bi sto veci broj ljudi sa ovim problemima mogao da nadje neke sadrzaje za sebe ,jos vecu podrsku,snagu da iz ovog ispliva.


Jedan moj poznanik je sada skoro osnovao nešto slično (nevezano za paniku, nego pričam o udruženju) i mora da plaća knjigovodju od momenta od kada je udruženje osnovano. Proteklo je mesec dana od tada, ništa nije radjeno, nije bilo prihoda ni rashoda, ali knjigovodju bez obzira na sve, mora da plati. kako, zašto, nemam pojma.

Pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 1:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav svima.

Ovo je vise namenjeno lekarima, ali eto, da se pohvalim:

U prodaji je moja nova knjiga "Prirucnik za lekare opste medicine". Knjiga se moze naci u knjizarama i kod prodavaca u blizini Medicinskog fakulteta u Beogradu, a uskoro i u drugim univerzitetskim gradovima u Srbiji.

Knjiga je namenjena mladjim kolegama koji pocinju sa radom u primarnoj zdravstvenoj zastiti, ali je i dobar repetitorijum za starije lekare opste medicne, specijaliste opste medicine i sve ostale koji imaju potrebu da se podsete oblasti bitnih za opstu/porodicnu medicinu.

Inace, u knjizi postoje i poglavlja o neurozama i stresu, u kojima su ponovljeni neki od tekstova i saveta koje sam davao i na ovom forumu.

Knjiga ima meke korice, format A5 i 418 strana. Oko 250 primeraka je podeljeno kolegama u mojoj maticnoj podruznici Srpskog lekarskog drustva i u ambulantama Zavoda za zdravstvenu zastitu radnika "Zeleznica Srbije" gde radim. Ostalih 750 primeraka je u maloprodaji, po ceni od oko 1.100 dinara.

Knjiga ce biti promovisana i na Sajmu knjiga i na Konferenciji lekara opste medicine, manifestacijama koje se odrzavaju u Beogradu u jesen.


Slika


Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Cestitam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 2:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Dr. Ivice , cestitam za knjigu i sto ste podelili sa nama takav uspeh :lol
sada druga knjiga neka bude za nas "panicare'' i slicne nama, kao samopomoc od postovanog Dr. Ivice :lol:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Svaka čast dr Ivice!! :D

Uopšte ne sumnjam da bi svako od nas odavde mogao da se snadje u knjizi!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2009 11:50 am
Postovi: 4
Pozz svima...
Mogu i ja da postavim par pitanja?
Mene su pre par god napale strasne panike,grlo mi se zatvorilo nisam mogao nista da jedem,dok sam shvatio da je psiholoski problem sve je vec uzelo maha,ali tada osim panika drugih problema nisam imao nisam se smirivao kuci muvao devojke i u takvom stanju.Pobedio sam te panike ali me uhvatila depresija,sad me mrzi da idem u grad,treba mi jaka motivacija da bilo sta uradim,kada nateram sebe da zivim ekstra sam ali kao da me mrzi da se cimam,druzim,ne plasim se nicega mrzi me...Osim toga nervozan sam nekad i ne mogu da spavam,moram popiti 1,5 ml bromazepana da bi spavap.E tu lezi zec,ne smem da pijem alhohol od bromazepana a bez alhohola mi je dosadno druziti se...Ne piju mi se lekovi nikako ne mogu sa lekovima da se pomirim...A sam nikako da se izborim...Uspem nekada da vezem par extra dana al dovoljno nesto malo da mi krene naopako padam opet...Ustvari imam problem jer sam ceo zivot proveo po zurkama pijan i sada ne mogu sam sebe da ubedim da mogu biti zanimljiv i da ce me ljudi prihvatiti i bez alhohola...Imam sve al ne mogu da pronadjem sebe,da nadjem zivotnu radost...Samo sam znao za zezanje,zurke,alhohol,utakmice i sada posle toga mi je sve dosadno i ne zanimljivo...Sta da radim?Gde za pomoc da se obratim? Uspem ja za nesto da se zainteresujem par dana i opet bedak...Unapred hvala...Srdacan pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2005 5:08 pm
Postovi: 49
sassa II ja mislim da je to dobro pitanje i jedva ocekujem odgovor doktora. Ono sto meni pomaze u je zaokupiranost nekim poslom da jedva mogu da razmisljam o takvim stvarima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@sassa II,

najvaznije je da ste identifikovali problem, i da zelite izlecenje. ovo sto ste opisali moze odgovarati depresiji kao (cestoj) komplikaciji nelecenog anksioznog sindroma, ali lici mi - ovako na "blic" - da moze mozda biti u pitanju i bipolarni poremecaj. i jedno i drugo stanje ne mozete prevazici sami, morate se obratiti za pomoc psihijatru. u prvo vreme cete najverovatnije imati neku medikamentoznu terapiju, koju morate shvatiti kao neophodnu pomoc koja ce neko vreme trajati, a kasnije ce biti sve manje potrebna. sa druge strane - kada pravilno postavljena terapija pocne da deluje (a endogena depresija je stanje u psihijatriji koje najbolje odgovara na lekove), bice vam sve jedno da li pijete lekove ili ne.
javite se u institut za mentalno zdravlje u palmoticevoj (sa uputom)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Majji se divim kako se snalazi i radi - svaka cast (mada me je sve to i ganulo)!
Cestitam dr Ivici na knjizi!

.... a ja cu da poshizim od gipsa koji ima moj dragi..... ko mu je krvi sto se pravio vazan...... pa sad ja ni kriva ni duzna trpim tu njegovu nervozu i nerazumevanje jer imam veliki strah kada bacam djubre od dzukaca kojih ima kol`ko volish i uvek se neki nacrta bas tamo gde ja krenem - a nikoga nije briga sto umirem od straha - dzukaca nikad vise nije bilo!.....

.. .Starshno sam frustriana jer se na to nakalemilo jos par negativnih stvari....

pozdrav svima saljem,
danka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: