Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 8:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
majjo,slobodno se iskukaj i isplaci ovde i pokusaj da se oslobodis delica stresa koji te je snasao...majci pruzas najvise moguce i to saznanje ce da ti pomogne kasnije...tvoja mama je svesna da bi za nju ucinila i da cinis sve moguce i ja mislim da je za nju to najveci poklon i "priznanje' da je uspela u zivotu!veruj mi,znam kako se osecasali takodje znam da ces sigurno imati snage za dalje!tvoja mama je to zasluzila-da zna da si hrabra i sposobna za dalje i da si najvise njenom zaslugom postala pravi dobar covek!pozdrav za mamu i tebe!

minja,eritromicin veoma cesto izaziva mucnine i to je nezeljeno dejstvo,a ne moa da znaci alergiju.moja sestra koja je imala gusenje,poplavela je i td. od injekcije longacefa(cefalosporini) pije eritromicin i vise puta(da ne kazem cesto) ima mucninu,povracanje ili dijareju posle njega.njoj ne smeta jedino grcki eritromicin,a gle cuda:meni je od njega muka! :roll:
helomicin nema cesto te propratne reakcije i mnogo je "laksi" za stomak...znas li kako sam ja progutala svoju prvu tabletu onog klaritromicina...?bez ovakve face :o ,molim!sedela sam sa muzem u kolima ispred hitne,popila lek i cakala prva dva minuta da vidim sta se desava(posto sam saznala i to da se u prvim minutima moze razviti ta "jaka' alergija :lol: ).kada je to proslo,onda sam ispusila jednu cigaretu,pa malo sacekala i....nista!sedeli smo tako jedno pola sata-45 minuta i odvezli se kuci!tek kada smo stigli kuci muz je samo tiho prokomentarisao:"e,sve sam mogao da ocekujem,ali da blejimo ispred hitne i "cekamo" alergiju,to mi je vec bilo previse i za tebe..." :lol: e,sada mozes da vidis koliki sam ja strah navukla od alergija i moje resavanje tog "problema"... :wink: svaka sledeca tableta se vise nije 'zaglavljivala" u grlu... :wink:

pozdrav svima! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
E uteši me Tarci! :lol:
Ja ću sutra da počnem ,ali stvarno ne vidim svrhu da pijem još antibiotika , ali ću videti !Sad i nemam neku frku jer sam prelistala internet i videla da nema reakcija na penicilin! Ali ................ :lol: ................ :lol: ta vrsta antibiotika izaziva aritmije i tahikardije ,tako piše!

Ma sva sreća da nema često dr.Ivice inače bih mi sad ''očitao'' :lol: ,ali bolje se upoznati sa mogućim događajima :lol:

Ajde pozdravljam vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 12:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Drustvo pa gde ste svi , da li ste svi prezauzeti na ovom toplom vremenu :lol:

Minjab, kako ide sa antibioticima , da li si ih trebala ili moze i bez njih?

Evo izgleda da i ovde dolazi prolece napokon:wink: Uvek sam najvise volela prolece, a sad samo cekam da pocne neka alergija( iskustvo od prosle godine).

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 2:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola pa izgleda da smo ti i ja ovde dežurne :lol: .Nije loše od danas definitivno počinjem sa Hemomicinom ,bolje da poslušam doktorku ipak što sam onda išla a i škripim :lol: .

Još jedna novost ,danas su me zvali za posao na koji sam konkurisala kad ono beše , negde pre 6 meseci ,koliko se ja sećam i sredinom maja bi trebalo da počnem da radim - konačno !Ali još ćemo videti ,ja jjoš ne verujem ,jer mi mnogo dobro zvuči!

Pozdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 7:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
U 16h sam popila prvu kapsulu Hemomicina i za divno čudo bila ''hladna ko špricer'' ,međutim buni me što sada imam malo jače i češće aritmije .
Znajući da makrolidi hoće da izazovu tahikard.i aritmije ....pa se pitam dal je moguće da mi je to od leka !

Dobro tek je prva ima ih 6 ,videćemo kako će biti do kraja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
RAT ARITMIJAMA!

Minjab, ajde da vidim ponovo neki EKG ili Holter, ma NEMOGUCE da ne moze to da se lekovima zaustavi!

Cujemo se!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, nasmejala si me za dezurstvo na forumu :lol: :lol: :lol:
Verovatno svi su nekako prezauzeti, pa nemaju puno vremena da nas pozdrave. Drago mi je da su te pozvali na posao , e sad jos malo odmaraj i u maju da ti bude prijatno i lepo u poslovnim vodama :lol:

Znaci ipak si pocela sa tim antibiotikom, e sad samo da mozes da ih i zavrsis bez vecih aritmija.

Ja danas , kao prebijena macka , da li od ove nagle promene , da li je vec ta alergija pocela ili sta je , ali ja jedva odradi danas na poslu.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
dr ivica je napisao:
RAT ARITMIJAMA!

Minjab, ajde da vidim ponovo neki EKG ili Holter, ma NEMOGUCE da ne moze to da se lekovima zaustavi!

Cujemo se!


Hoću dr.Ivice svakako da odradim ,ma trebala sam pre mesec dana ,ali mi bilo bez veze kad je stanje isto.
Kad se završi ovaj skup kardiologa idem kod mog dr.da odradim kontrolu i eto mene da se konsultujem sa Vama ,nekako mi znači :oops: Ja mislim da će se taj skup završiti za par dana ,,znam da je uglavnom tamo (tako je bilo prošle god.kad sam ga izvlačila iz hotela Mladost tamo su gledali one operacije)

Javljam se čim to odrdim , ma javljam se ja i pre :lol: Ali definitivno RAT ARITMIJAMA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Treba ih ignorisati maksimalno :D . Ja pokušavam, ali mala vajda ali se nedam.
Evo juće me malo više slomiše ali se preživljava.

Pozdrav. I normalno /////RAT ARITMIJAMA//////

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
Minja, ja sam pila Hemomicin i prezivela. Drzim palceve za posao, to ce biti super.

I ja sam nesto smuvana, valjda je to ovo vreme (da ne cuje dr.Ivica), nesto nemam apetit i jos me muce ono grozni kondilomi, sad idem kod jedne moje drugarice koja je dermatolog, ona to radi tecnim azotom. Dva puta nedeljno, pa dok ih ima.

Dajte savet za jacanje imuniteta, kad odem u apoteku ne znam sta bih uzela, svako preporuci nesto drugo.

A vreme je super, mogla bih bas i prosetati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 9:17 pm
Postovi: 20
kada procitam sve sto ste ovdje pisali nemam sto dodati,pronadjem se djelomice u svakom od vas i naravno sve vas razumjem..Majo divim ti se i ako mi je zao zbog tvoje situacije :cry: ...neznam sto jos dodati,samo vam svima zelim svako dobro...pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, ako ti nije tesko da mi kazes, da li taj aerius, treba uzimati svaki dan i koliko dugo ? Ja sam sve mislila da je rano za alergiju, posto prosle godine me stigla tek u junu, julu i augustu. Ali danas jedva izdrza na poslu. Sto znaci sledece nedelje pravo kod dr.

Da li moze od alergije da se dobije i temperatura? 37,2 toliko da me pravi iscrpljenom i umornom.

Pozdravljam vas sve i uzivajte u prolecu!

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 1:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola ništa me ne mrzi ,samo ti slobodno pitaj ,bez ikakvog ustručavanje i drago mi je ako mogu da pomognem!

Ja sam Aerius pila jednom dnevno ,i danas sam popila poslednju tableticu (cela tabla) toliko ima u kutiji !
Ja sam pitala da li da nastavljam rekao mi je da ne treba!
Videćemo ako se ugušim, onda neće biti potrebe :lol: a ne mogu da verujem da se opet potrefi vikend .Evo koliko me znate (vratite se od početka ,sve gluposti ,bolesti i sve ostalo što može da se sogodi meni se događalo za vikend) tako da ja ostajem bez zaštite za vikend :-?

Što se tiče temperature ,ne bi trebalo da je od alergije ,pre je da si ti pokupila neki virus !
Obavezno idi kod odktora ,nemoj da zapustiš da ti se sve skupi ko i meni i da ne znaju šta da ti leče prvo !

Ajd pa se javi .....sa lepim vestima!


Jasna ,ja noćas u 4 pijem treću ,tako da ako sad ne ''lipsah'' neću ni sa još 3! Ma kad sam ja prvu pregurala sad ni ne mislim ! :lol:
Za jačanje imuniteta probaj 1-2 puta dnevno Revitu ,ali ja mislim da nje nema u apoteci ,nego je to MLM prodaja ,al ja odem kod njih u predstavništvo ,i tražim,eeeee onda ide (ali svaki put ovakav razgovor) :lol:

Ja: došla sam po revitu
Oni: ne može to je MLM prodaja ili se učlanite
JA: ma neću već sam kupovala ovako
Oni: pa ne prodaje se ovako
.....i tako jedno 10 minuta i onda me upute u neku sobicu gde se nalaze svi njihovi preparati i ...naravno tamo kupim !
Pa da se učlanjujem da bi sebe snabdevala -bez veze mi je!

Love ,ma svi smo ovde nekako slični ,povezuje nas velika emotivnost ,krhki smo i sentimentalni ,zato nas sve i spopada :lol:

Pozdrav svima idem malo da dremnem do 4 ,pa onda lek (a najteže mi posle da zaspim) :x :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 2:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, puno ti hvala za sve , a posebno sto tako lagano objasnis i ne samo da razumem , nego mi nekako odma das snage za dalje :lol:

Da sigurno cu da idem kod dr. jedino sto tek u ponedeljak mogu da zakazem, on subotom ne radi. E, zaista smo svi slicni, kako ti kazes. Ja kad god mi bude nesto ozbiljnije , to je subota, nedelja , prosto neverovatno, tako i zavrsim u hitnoj.

To je tako cudna temperatura , preko dana je imam , a evo sad je vece i nista nisam uzela od medecine , a nje nema. Tako mi je prosle godine bilo puna tri meseca, na sve zivo su me slali, ispitivali i nista , osim sto je dr, rekao da ne moram da uzme antibiotike na takvu temperaturu.

E ,sad cu ja opet istu pricu da mu pricam , a sta ce da preduzme videcemo :wink:

Jasna, da li si probala sa nekim dobrim vitaminima , plus vitamin C sumece tablete, nekako ojacaju organizam.

Love, bas kako je Minjab rekla , svi smo nekako sensetivni i emocionalni. Jedino sto je jos moj dr. dodao , da samo intelegentni ljudi su emocionalni i sensetivni. Kao da nam to moze nesto pomoci :lol:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 2:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Zola, kazete da je lekar rekao da su samo inteligentni ljudi senzitivni i emocionalni, pa dodajete - kao da nam to moze nesto pomoci... Na srecu, BAS TO STO SMO SVESNI SVOJIH TEGOBA na osnovu intelektualnosti, omogucava nam da se lecimo od neuroticnog poremecaja koji nas je snasao. To je osnova kognitivne terapije - "pametniji" oboljevaju cesce od neuroze, oni drugi cesce od psihoza... Neuroticari, stoga, imaju intelektualni potencijal za razumevanje mehanizama nastanka svoje bolesti. Vec samo razumevanje mehanizama nastanka bolesti i simptoma je pola puta do izlecenja.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: