Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 06, 2015 8:23 pm
Postovi: 3
novi sam clan ovde,muci me vec jedno mesec dana strah da nesto samnom nije u redu,cesto sam i kao dete imao slicnih problema ali nikad nisu ovako dugo trajali,danas imam 22 godine,ovako,pre jedno mesec dana,odjednom dok sam gledao tv sam osetio cudan osecaj u desnoj ruci,kao da mi se oduzima,propada nmg to da objasnim,ali sve mogu sa njom da uradim,da je pomeram normalno,stezem normalno i slicno,cim sam to osetio uplasio sam se dosta,odmah mi je srce palo na pamet zatim sam osetio pritisak u grudima i otisao do druge kuce gde sam izmerio pritisak 190 sa 115 na digitalnom aparatu,otisao sam u hitnu odmah gde su mi dali jednu injekciju da se smirim,izmerili pritisak i secer i poslali kod specijaliste u urgentni,pritisak mi je kod njih bio 140 sa 80,90..rekli su mi da je to trenutno i da pazim na ishranu jer ce mozda u narednom periodu biti slican pritisak,otisao sam kuci,okej mi je bilo dan dva i ponovo sam osetio dok sam gledao film to na desnoj ruci,da napomenem da sam non stop merio pritisak i o tome mislio,i majka me je odvela sutradan kod kardiologa specijaliste iz smedereva posto u blizini zivim,kod nje sam uradio ekg,ultrazvuk srca i rekla je da mi je na nervnoj bazi verovatno i da je sve okej,evo ga uglavnom nalaz njen
skokovi pritiska
objektivno-eupnoican
pulmo oslabljen disajni sum
cor-akcija srca ritmicna,tonovi jasni at 120/75mmHg
EHOKARDIOGRAM
aorta odgovarajuce sirine tankih zidova/2,9cm
ascedentna aorta 2,85/aortna valvula trolisna odg separacije u sistoli i koaptacije u dijastoli,profil protoka Vmax1,0m/sGradijent pritiska 14mmHg,leva pretkomora,odgovarajuce dimenzije 3,5cm/mitralni kuspsi voluminozniji,narocito prednji odgovarajuce pokretljivosti,transmitralni protok uredan.Vmax 0,91/0,96m/s
leva komora odg dimenzije 4,7-2,1 debljine zidova 0,7cm ocuvane sistolne funkcije,bez ispada u kinetici tokom pregleda,vs debljine 0,7cm/ocuvane kinetike.desne srcane supljine u granicama normale 2,4cm
profil protoka kroz TU vmax 0,65m/s profil T protoka kroz I PU-Vmax 0,70m/suredni.SPDK 24mmHG
EF76%FS40%
EHOTOMOGRAFIJA
jetra-homogene zrnaste strukture
holecista,pankreas i slezina u granicama normale.
Bubrezi odgovarajuce dimenzije i strukture,oboistrmnomikroliti,uraditi lab analize THhigijiensko dijetetski rezim

uradio sam analize krvi i mokrace,posto mi je tetka lekar rekla je da su u redu,samo mi je holesterol bio 5,2 i jos dve stavke ali rekla je da je to zanemarujuce

i od tad krece moje razmisljanje na to,cim osetim nesto cudno ja se potresem,mislim da ce mi ponovo biti kao ono vece,merim redovno pritisak,u poslednje vreme manje ali prosek 6,7puta na dan,uglavnom mi je bio okej,mada neki put se kretao do 140,145,zatim sad ovih dana pri ovoj vrucini,mi je bio uglavnom130,140,sa 65,70,znaci malo veci gornji a donji malo nizi,posle faxa dodjem u stan i da izmerim odmah imam toliki,i odmah se blago iznerviram i uplasim,ali da napomenem da znaci cesto o tome razmisljam,inace fudbaler sam,ne u nekoj bas dobroj kondiciji i idem u teretanu,za koju sam koristio suplementaciju,ne steroide nego proteine na bazi surutke i kreatin..ali sam ih prestao piti mesec dana pre nego sto mi se ono vece desilo
Pri dnevnom spavanju osetim lupanje srca,i tokom celog dana osecam kao da mogu da merim puls bez dodirivanja bilo gde,isto tako pri nocnom spavanju osecam malo zujanje u levog uvetu,manje u desnom i to je uglavnom to,sem nekih sporednih simptoma sto ponekad mislim da imam,kao sto je blaga slabija kordinacija pri hodanju ,kad se naglo okrenem i to i jednom dvaput sam osetio blago igranje malog misica leve ruke pri saci..Sputava me ovo ovih mesec dana,dosta se cimam oko toga,sputava me u normalnim aktivnostima,dok sam sa drustvom u izlasku isto osetim vrtoglavicu,neki cudan osecaj,dlanovi mi se oznoje uvek kad kao dobijem neki simptom,...zamolio bih vas ko moze da mi kaze da li je panika,anksioznost u pitanju ili mozda nesto nije u redu i kod koga da idem da se pregledam i sta..inace preterano guglam i trazim o raznim bolestima,od epilepsije ne daj boze do aneurizme,poremecaja nervnog sistema,mozda itd itd..i da dodam da sam imao stresove prehnodnih godinu dana,raskid sa devojkom,i dva veca problema,jedan u novembru prosle godine a jedan u aprilu ove,nisam znao gde da postavim ovo,nadam se da je ovde okej i da ce neko videti,HVALA VELIKO !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
To je Lazare skolski primer anksioznosti :)
Kazes osetio si nesto cudno u desnoj ruci, to nema nikakve veze sa srcem. Od straha ti skace pritisak i cestim merenjem samo taj strah "hranis".
Kardioloski nalaz ti je odlican a koliko vidim i ostalo.
Kao prvo prestani da meris pritisak :) znam lako je meni reci ali probaj, to je osnova svega. Ako se prepustis tome proci ce ti zivot u mucenju i osluskivanju i iscekivanju trenutka kad ce se nesto lose desiti, a veruj mi nece jer si ok ;)
Sledeci korak je odlazak kod psihijatra i lecenje anksioznosti a kada to sredis, smejaces se svemu ovome, isto kao sto se ja sada smejem sebi kada se setim kakva sam bila u slicnim situacijama ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Zaboravih pa da dodam, taj cudan osecaj u ruci je mozda bio od polozaja dok sedis za kompom. To zna da napravi velike probleme. Zato se malo mani kompa a i ne bi trebao da citas svakakve gluposti ;) narocito vezane za bolesti koje definitivno nemas .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 06, 2015 8:23 pm
Postovi: 3
hvala puno na odgovoru,znaci mi,necu meriti vise,tacnije sto manje,i ja sam isto tada pomislio da nije mozda od kompa ali nisam bio siguran,ipak bicu na oprezu i u narednom periodu,ali pokusacu sto manje da mislim na to,hvala puno jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прво апарат за притисак однеси на баждарење или га прецизно упореди са неким поузданим апаратом за притисак.

Друго, скоро је сигурно да имаш проблема са кичмом а могуће је да си је повредио у теретани неправилно вежбајући. Плус дуготрајно седење, наравно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 03, 2015 9:02 am
Postovi: 9
10.07. sam dobila menstruaciju i trajala je kao i svaka druga, 7 dana, bol u stomaku.. tad me i pocela boleti glava, medjutim u sredu na poslu dok sam sedela me uhvatila vrtoglavica i imala sam osecaj da se oko mene okrecu stvari. To se ponovilo i popodne, kuci. To se nastavlja, samo jos gore. Konstantno osecam bol u potiljku i ponekad se javi u celu, iznad levog oka. Nekad mi se zavrti u glavi. Takodje me boli zeludac, imam osecaj sitosti (sa zeludcem imam vec vise od 2 god.problema) i neka blaga mucnina, koja nestane kad podrignem. U grlu kad gutam osecam knedlu, i nos mi je zapusen, pa ne mogu normalno da disem, nego zevam. Poslednji put mi je pritisak bio 105/76 uz 108 otkucaja. Ponekad se desi, dosad 1 ili 2 puta, da su mi ruke i noge trnule. Nocu se budim jako cesto, na svakih 45min, sat vremena. Ujutru kad ustanem budem uplasena, a kad pokusam da zaspem javljaju mi se neke scene, ne strasne, i imam osecaj kao da cu se ugusiti, kao napad panike.Cesto se preznojavam. Nadam se da sam sve napisala, ne znam dal sam anksiozna pa preterujem, ili mi stvarno neki djavo fali.
Inace sam i ranije imala problema sa tim 'napadima' na pocetku srednje i na faxu. Jedna doktorica mi je rekla da moje to stanje lici na anksioznost i da proverim, ali me je mrzelo.
Da li da idem kod doktora opste prakse da utvrdi da mi fizicki nista ne fali ili odmah kod psihijatra? Bila bih zahvalna, ako bi mi neko ko ima iskustva sa ovakvim problemom odgovorio. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost ili nesto drugo
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Надам се да си видела да сам ти одговорио на једној од твојих многобројних истоветних тема. Нема потребе да јуриш по форуму и постављаш иста питања. Када неко наиђе, видеће их, нарочито оне твоје теме које си отворила и још су без одговора.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: