Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
nenna je napisao:
Evo danas 15. dan kako pijem Jeanine, koža lica mi je san snova, nisam verovala da je moguće da za tako kratko vreme ukrotim hormone.

Mučnine nemam u onom obliku kao na početku, ali su i dalje prisutne, mada više ne povraćam. :-?
Problem je i što me noću često boli stomak, baš u predelu gde je žučna kesa i jetra, pa imam osećaj da se moja jadna jetra muči da preradi pilulu.

Drugo, povišenu temperaturu imam skoro stalno, raspon od 37.1 pa ide i do 37.6... nešto ne verujem da je od pilula, pa sam počela da se pitam u čemu je fora...? :-? Često me poslednjih dana bole mišići i zglobovi, možda je neka upala...
U svakom slučaju, u ponedeljak ću da odradim krvnu sliku i biohemiju, pa ću videti šta dalje...

Pored svih ovih "problema" glavni cilj sam postigla, ten mi je procvetao, pa preporučujem Jeanine svim devojkama koje smatraju da može da im pomogne.


nenna, zasto tako rizikujes, vec je trebalo da odradis analize. ta temperatura moze d aukazuje na dosta toga. pocetni stav vezan za pojavu temperature je da se organizam brani od necega.
ja sma postigla isto svoj cilj, koza mi je opet cista kao pre Yasmina i jako mi ej drago sto sam to prezivela :lol:

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 1:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Moguće je da mi temperatura raste zbog progesterona iz pilula, to sam negde pročitala, mada su mi na 21dan.com odgovorili da pilule nemaju veze, niti mogu da utiču na povišenu temperaturu. Ne znam ni sama, svašta mi pada na pamet, najgore je kad me tako uhvati napad hipohondrije :-? Uradiću analize u ponedeljak, ovako samo mogu da nagadjam.

A jel ti još uvek piješ Yasmin, ili si prestala ? Kako se sada osećaš ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 1:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
nenna je napisao:
Moguće je da mi temperatura raste zbog progesterona iz pilula, to sam negde pročitala, mada su mi na 21dan.com odgovorili da pilule nemaju veze, niti mogu da utiču na povišenu temperaturu. Ne znam ni sama, svašta mi pada na pamet, najgore je kad me tako uhvati napad hipohondrije :-? Uradiću analize u ponedeljak, ovako samo mogu da nagadjam.

A jel ti još uvek piješ Yasmin, ili si prestala ? Kako se sada osećaš ?

hahah, meni su doktori odande slali mailove d aizdrzim da je to samo pratece i da ce proci a i sama si videla nick Starbuck, da svi cute, ne smeju da kazu istinu. a fakat je da na americkim sajtovima 90% riba kuka da postaju depresivne i suicidne.
mogu da uticu, bila sam kod genija u GAKu i covek mi rekao da se manem toga nego da odem kod nekoga ko radi balansiranje hormona. uspela sam da nadjem doktora, profesora za to pa sad radim sve analize i ultrazvukove pa onda idemo dalje. vazno je da slusas svoje unutrasnje ja i osecaj koje ti ono daje. veruj mi, poverenje u sebe je n aprvom mestu. ako temperatura krece kad i pilule, logicno je da se nesto pokrenulo.
ne znma d ali si citala americke sajtove ali tamo postoji side effect simptomi gripa? ima li nekih reakcija limfnih zlezda na vratu, kao otoci krajnika ili bol u grlu?

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Nisu mi otekle žlezde na vratu, ne boli grlo, ali me glava rastura... :-?
Definitivno je ta temperatura počela sa pilulama, ali verovatno da postoji neko žarište u organizmu.

Da li je još neko imao ovaj problem sa povišenom temeraturom u toku pijenja pilula ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Neno, nista dok ne uradis te analize, mada temp. ne bi trebalo da ima veze sa pilulama (nigde se ne navodi kao nezeljeni efekat :) ), ali zato tvoj organizam pati, tj. ocito se bori. Kad ce te analize?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 2:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
I ja sam pila 2 ciklusa Yasmin. Prosto nevjerovatno koliko sam bila depresivna i koliko sam se isplakala za to vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Evo i mene da izrecitujem svoje na ovu temu,mada sam se vec pozalila na drugoj temi na te piluice...
Meni takodje podizu temperaturu,isla je do 37.6,mucnine su jezive,pogotovu u drugoj polovini ciklusa,glavobolja takodje,uzasno rano budjenje,otecenost....Uzimala sam par meseci Logest,u dijagnosticke svrhe,zbog laparoskopije,uglavnom sam bila lose volje...Rezultat je bio-uspavani jajnici,losa predispozicija za stimulaciju(idem na IVF),pa sam odmarala do februara kada sam popila 1 kutiju Microgynona i trebala da krenem sa stimulacijom...ali pojavila se cista-folikul nije pukao,naravno temperatura mucnina,glavobolja,budjenje,napadi vrucine i znojenja kao u klimaksu,otecenost,jedino je raspolozenje bilo odlicno sa njima,bar me nisu ubijale...krvna slika odlicna...Doktorka je zakljucila da meni pilule definitivno ne prijaju,preveliki je otpor moje biologije na njih,tako da cu poceti postupak bez njih kada pukne cista koju su mi i napravile.
Danas,5 dana nakon sto sam ih batalila,splasnula sam za one 2l vode sto se nakupilo,svi simptomi su nestali...imam samo cistu za uspomenu...
Sto se koze tice,bolje je izgledala bez njih...
Nije sugestija jer se desava ista prica dva puta.
Verujem da svaka od nas zapravo oseca da li treba da ih uzima,nekako organizam to lepo signalizira...
Eto,to je moje iskustvo,nadam se da ce nekom znaciti,sto se mene tice,ni u apoteci necu da ih pogledam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
:o
majo, jeso, zao mi je sto kod vas nije funkcionisalo bolje.
ali zato sam neverovatno razocarana, mada je glupo uopste vise biti razocaran ili ''iznenajden i uvredjen'' u ovoj zemlji zbog reakcija doktora. moja cista je pukla i bez pilula, pukla je pre Yasmina, a stajala je 7 meseci, nisam je ni osecala, samo su me kinjili sa doplerom svake trece nedelje.
ja jos uvek imam fleku na bradi i nekoliko na ledjima od bubuljica koje su mi iskocile od pilula :(
i ta uspomena ce potrajati.
jeso, zaista, ni u apoteci!!!!!! :evil:

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Ma cekali bi i mi da prsne :x sama,ali pozutela krstenica,nema se vremena,sad sa Primolut nor-om Boze pomozi... :roll:

ps. Ni u apoteci!!! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Iksa je napisao:
Neno, nista dok ne uradis te analize, mada temp. ne bi trebalo da ima veze sa pilulama (nigde se ne navodi kao nezeljeni efekat :) ), ali zato tvoj organizam pati, tj. ocito se bori. Kad ce te analize?


Uzela sam rezultate KS i biohemje, nekoliko stavki je van referentnih vrednosti, ostatak OK.


bilirubin - 36 (ref. vred. 1.1 - 18.8 )
fibrinogen - 4.3 (ref. vred. 2 - 4)
gvoždje - 29.2 (ref. vred. 6.6 - 28.3 )
sedimentacija - 18 (normalno do 10 )


Za bilirubin sam očekivala da će da skoči, mada ne toliko. :-? Obično su se vrednosti kretale od 20 do 29. Sad me brine zašto su mi fibrinogen i gvoždje povišeni ? Neka upala postoji, samo čega ?

Da li neko zna da rastumači ove rezultate ? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Neno, fibrinogen ti je malo iznad granice, ali mogao bi da ukazuje na neku upalu,zajedno sa SE, mada leukociti su kazes u granici. Mozda da das urin na analizu ili ako nisi skoro da uradis ginekoloski pregled. Moze biti i reumatski proces.

A gvozdje u okviru tih osnovnih analiza, ne znaci nista posebno, tj. obicno dr-i preporucuju malo konkretniju analizu gvozdja- serumski feritin, pa tek onda daju procenu.

A bilirubin je povecan zbog sindroma koji imas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 6:40 pm
Postovi: 31
Reci te mi ako imam anemiju i uzimam zbog nje Heferol ( fero fumat ) da li moze doci do kontraindikacija sa Yasmin?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
jesa71 je napisao:
Ma cekali bi i mi da prsne :x sama,ali pozutela krstenica,nema se vremena,sad sa Primolut nor-om Boze pomozi... :roll:

ps. Ni u apoteci!!! :oops:


ma samo zahvali Bogu te smo prezivele. meni prsla sama od vezbanja, koristim Tony Little advanced abbs trening, razbija donje trbusnje, mora da pukne cista, nema joj ostanka.
a i meni je krstenica, hahahahhaha
:lol:
inace, sad kad je sve ono isparilo, osim uzasa koji me obuzme kad se secam kako mi je bilo i koliko sam bila glupa da ne primetim, sad sam wow, ona stara.......

nenno, mislim da preparati gvozdja nemaju veze sa tim. pilulama dejstvo slabi od tetraciklina i slabi dejstvo antiepileptika.

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Hiram Abif,
reci ratnom drugu koje vezbe da radi...i kako si primetila da je pukla sama od sebe...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
jesa71 je napisao:
Hiram Abif,
reci ratnom drugu koje vezbe da radi...i kako si primetila da je pukla sama od sebe...?

poslacu ti PM o vezzbama a sto se pucanja tice to moze ovde.
obicno se dogodi u toku ciklusa ili ovulacije. osecaj je kao da imas koprivu oko jajnika na kome se nalazi cista. kao neki povetarac koji kruzi po povrsini jajnika i osecas peckanje. ako cista raste, onda peckanje prelazi u blag osecaj utrnulosti. ako puca, onda se oseti samo blag ubod. kada se to desava u toku ciklusa, tesko ces osetiti da nesto curi jer nesto vec curi :lol: ali je zato trag na ulosku vodeniji. sa druge strane, ako ej u toku ovulacije, onda ces moci da vidis kako curka prozirna tecnost. to je kod vodenih cisti. ako je bilo imalo gnoja, iscedak ce biti kao sekret zuckasto-svetlo braon boje. karakteristicno je da vece vodene ciste izazovu i medjukrvarenje, tackasto ili raniju menstruaciju.
da, vazan je osecaj. kada je pukla cista, imas osecaj upale donjih trbusnih misica! prava pravcata upala. :lol:
sve to vazi kod cisti koje ne prave fizioloske smetnje, tj kod onih koje nisu bolne. ako je boln acista, pucanje moze da izazove tako jak bol da se lako padne u nesvest.
ja sma imala srece da su tri bile vodene, dve su otisle u ovulaciji, jedna u ciklusu i samo sam se kod prve cudila ''odakle sad upala trbusnjaka'' :lol:

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: