Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 28, 2004 2:52 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Obzirom da se ne moze odrediti da li je problem sa jajovodom ili sa jajnikom, kod pacijenata sa tegobama, se preporucuje dijagnosticka laparoskopija. Prim. Dr Lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 30, 2004 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Sigurno nije na jajovodu jer ga se te str. nema ostao je deo jajnika inace na toj str. je dvaput operisana cista i posle druge opracije se samtralo da je on samo za hormonsku funkciju pe me interesuje da li kontraceptivne pilule mogu da pomognu?
Posto se iskreno nadam da ce nekim cudom nestati interesuje me takodje da li je moguce da takve ciste(te velicine) "prsnu" :roll:
Nisam sigurna da je kod mene laparskopija uoste moguca s obzirom na broj priraslica koje imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 04, 2004 9:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Sva ta pitanja koja postavljate u detaljima, a vezana su za konkretan slucaj, najbolje da postavite svom ginekologu, pogotovo ako vas je on i operisao. Vas ginekolog najbolje zna i hronologiju obolenja i promene koje su se javljale i koje postoje, pa ce vam najbolji savet i dati.Prim. dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 08, 2004 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Koliko kontraceptivne pilule mogu da koriste ili stete kod fibrocisticnih displazija dojki ?
Da li treba biti obazriv kod uzimanja kad su prosirene vene u pitanju ako su svi rezultati dobri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 6:39 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Upotreba hormona kod fibrocisticnih promena na dojkama, nije preporucljiva, mada se uz redovne kontrole mogu koristiti. Treba proceniti " cost benefit" primene.
Sto se tice prosirenih vena, ukoliko nije bilo tromboflebitisa, mogu se koristiti. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 16, 2004 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Kolika je mogucnost vanmatericnih trudnoca koje je pretrage najbolje uraditi? Da li je uopste preporucljivo?

DG. Adhaesiones intestini tenius fibroae cum peritoneo parietale tegmenti abdomini. Adhaesiones periadnexales fibrosae lat. sin. Adhaesiones uteroperitoneales anterior.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Evo mene opet interesuje me da li kod fibrocisticnih displazija moze da bude bolna samo jedna dojka (jako bolna) s obzirom da je obostrana pojava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 15, 2008 11:26 am
Postovi: 3
Lokacija: Prag
Pozdrav svima,i ja sam imala pre godinu ipo dana vodene ciste na levom jajniku koje su mi zaustavile ciklus,nisam mogla dobiti menstruaciju,pa mi je lekar dao Orgametril koji sam pila pet dana,posle cega sam dobila menstruaciju.Posla 6 meseci sam ih opet imala,pa sam prosla kroz istu terapiju i sve je bilo ok.Redovno odlazim na ultrazvucni pregled,na svaka tri meseca i nisam ih vise imala.Inace dobijam izmedju 32. i 35. dana.Prosli mesec mi je kasnilo 17 dana,uradila sam test na trudnocu,bio je negativan.Otisla sam na ultrazvuk i moj lekar je posumnjao na mogucu trudnocu,ali mi je rekao da dodjem za 7 dana.Medjutim,u medjuvremenu sam dobila menstruaciju.Iz Novog Sada sam,ali trenutno zivim u Pragu sa suprugom,imam 28 godina.Niko da mi objasni zasto se desava toliko pomeranje ciklusa.Pre godinu dana sam radila hormonsku analizu polnih hormona FSH,LH i testosteron i sve je bilo u granicama datih vrednosti.I pored toga lekar mi je dao da pijem Diane 35 koje mi nisu odgovarale,jer sam imala sve nuspojave,zatin mi je dao Logest i takodje mi nije odgovarao.Ne zelim da pijem hormonske tablete,je zelim da ostanem u drugom stanju.Cula sam da postoji biohemijska trudnoca,ali ne znam sta je to,pa Vas molim da mi pojasnite taj termin,ako on uopste postoji.i molim Vas,da mi objasnite o cemu se zapravo radi,jer ja ne znam kada cu sledeci mesec dobiti,bojim se da se opet toliko ne pomeri.Zadnja menstruacija 21.Juli,a za sada imam simptome pms-a,koji su kod mene jako izrazeni,negativno.Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cista na jajniku
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 27, 2008 1:39 am
Postovi: 3
Lokacija: zemun
imam 33 god. idvoje dece rodjene pre 11 i 10 god.Nikada do sada nisam imala cistu jajnika.Izvadila sam trecu spiralu zbog isteka vremena i gnojne infekcije.nalaz cervicitis chron extractio iud.Epitel PVU skvamozan sch pozitivan.Oko oreficijuma sasvim uzana REE otvorenog tipa Sch slabo pozitivna. U kanalu konac IUD.Ucinjena ekstrakcija IUD.PA i VS II i III grupa.E sada ta cista koja se dr.-ki ne svidja,lecim je Primolut-Nor5 deset dana ,a zatim treba da uradim CA 125.Molim vas da mi malo objasnite sta to znaci i da li je to opasno!!!!GOGA

_________________
goga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cista na jajniku
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm
Postovi: 19
Molim vas da mi objasnite o kakvoj se cisti radi.
DG: Colpitis
Cystis ovarli sin, Obs Endometrioma

Uterus u AVF u celini homogene gradje, dimenzija 58x36x38, endometrijum 6 mm, D ovarijum normalne strukture, intaktne kapsule, dimenzija 35x25. Retrouterino postoji hipoehogena formacija, septirana, koja podseca na endometriom, L jajnik dimenzija 32x24.

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 10:52 pm
Postovi: 12
Moja cerka 18.god. je pre cetiri meseca imala cistu na jajniku 1,9mm a sada je 3cm. Dr. je rekla da je cista vodena i dobro vaskularizovana da cemo je pratiti itd. Na pregled se javila zbog blagog krvaranja koje se javljalo od sredine ciklusa i trajalo od dva do osam dana kako kad.Molim vas da mi odgovorite da li je neko imao slicnih problema u tim godinama i kakva je prognoza ovakve ciste, zasto se uopste javlja i sta dalje raditi preventivno da bi nestala? Jos nesto sta to znaci kada je uterus u AVF ? Sve je ostalo OK.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: