Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 8:36 am
Postovi: 95
Majmunce i ostale devojke i zene,
ja imam slican problem - boluckanje u predelu levog jajnika. Pijem Logest vec 7 meseci, imam redovne menstruacije nedeljom posle 21 dana pijenja pilula. Ali evo kako se kod mene manifestovalo - prvo mi je konstatvoana Candida albicans i III grupa vs-a. Pocela sam da lecim, ali mi se pre dve nedelje pojavio neki bol oko levog jajnika (pa onako, bolucka, pa boli, pa bolucka, ali nije stalno, vec povremeno). Imam isto te bolove ponekad u donje delu ledja (kao da sam vukla nesto tesko), a taj bol se ponekad siri nagore, a nekad predje preko cele materice i mokracnog mehura. Ja sam pomislila da nije mozda pesak u bubregu i otisla da mi se urade analize krvi i urin, medjutim, covek koji mi ih je uradio mi kaze da su odlicni i da je mozda to neki fizioloski pesak koji je samo protrcao. I zaista, mene da dana prestade da boli... Kad eto ti ga danas opet... Nije to stalan bol, samo se ponekad javi... A ume i da predje na kukove, bas kao sto je Majmunce opisala.
Kada sam bila pre dve nedelje kog ginekologa, rekao mi je da vidi neku ranicu na grlicu materice, i da dodjem na kolposkopiju, ali kako sam dobila, nista od ultrazvuka i kolposkopije. Sad cekam da menza prodje pa da odem na kompletnu analizu i pregled. Rekao mi je da je to valjda ektopija (ja nisam sigurna sta je to tacno i da li treba da se brinem), ali mi je on rekao da ne moram da se brinem i da samo dodjem kad budem mogla.
Verujem da je ili problem do jajnika, neka upalica ili tako nesto, jer bi se valjda na analizama urina videlo da imam pesak u bubregu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
jjhj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
imam upalu levog jajnika od pre 7 godina to se smirilo i zalecila sam oblogama od belog vina,jer je to najbolji lek za upalu jajnika.,ali izgleda da sam se opet prehladila,imam temperaturu vec 4 meseca,prvo su mislili da je od umnjaka,kad sam izvadila umnjake,temperatura je bila i dalje prisutna onda sam otisla i dala krv na sve moguce viruse kao i urin,sve je bilo ok.onda sam otisla na ultra zvuk celog stomaka i gastroenterolog mi je rekao da imam cistu na levom jajniku i da odem kod ginekologa,zakazali su mi pregled za nekoliko dana.
pa sam htela da pitam da li si moguci simtomi koje ja imam,bol u donjem delu stomaka koji se prenosi na nogu sa iste strane,kao i bol u gornjem delu grudnog kosa i grudi pa cak i u ledjima sa iste strane sa koje mi je taj jajnik.pluca su mi uredu isla sam na snimanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2009 12:57 am
Postovi: 9
Mene zanima ima li neko nekakvog iskustva sa polipima,meni se pojavio jedan na grlicu materice velicine zrna zita.

_________________
ko zna zašto je to dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
Polipi?Nista strasno,moja sestra je imala polipe,i laserski su joj to odklonili,nije tako bolno i ok je prosla.Najbolje je ako si iz beograda da trazis uput i odes u Narodni front i tamo to uradis,imaju super specijaliste.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2009 12:57 am
Postovi: 9
A meni je ginekolog "genije" ispričao kako treba "možda" cela regija da se "očisti" tj, kiretira. Pala sam u nesvest, kad sam čula! Hvala u svakom slučaju !!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
lena777 je napisao:
imam upalu levog jajnika od pre 7 godina to se smirilo i zalecila sam oblogama od belog vina,jer je to najbolji lek za upalu jajnika.,ali izgleda da sam se opet prehladila,imam temperaturu vec 4 meseca,prvo su mislili da je od umnjaka,kad sam izvadila umnjake,temperatura je bila i dalje prisutna onda sam otisla i dala krv na sve moguce viruse kao i urin,sve je bilo ok.onda sam otisla na ultra zvuk celog stomaka i gastroenterolog mi je rekao da imam cistu na levom jajniku i da odem kod ginekologa,zakazali su mi pregled za nekoliko dana.
pa sam htela da pitam da li si moguci simtomi koje ja imam,bol u donjem delu stomaka koji se prenosi na nogu sa iste strane,kao i bol u gornjem delu grudnog kosa i grudi pa cak i u ledjima sa iste strane sa koje mi je taj jajnik.pluca su mi uredu isla sam na snimanje.

ja ceo zivit bolujem od tog levog jajnika, uspela sam i povecu cistu da uzgajim na njemu, sto se bola tice, to sto ti osecas jesu bolovi od jajnika. cak bol moze da se reflektuje i ispod pazuha, obloge od belog vina su ok, ali moj ti je savet prvo kod doktora idi, za obloge ces lako, javi nam kako si prosla na pregledu, i neodlazi pregled :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
fh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
hvala puno na savetu,juce sam bila kod ginekologa i zakazala mi je ultra zvuk za sutra,pa vam javljam sta je bilo.Za bol si upravu refleksuje mi se i ispod ruke.Hvala jos jednom i Veliki pozdrav! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
bila sam ko ginekologa,uradila mi je ultra zvuk i kaze da je sve ok i na svome mestu i da nemam od toga temperaturu i rekla mi je da idem dalje na ispitivanja.Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
super kad je tako, mozda je najbolje da odes kod doktora opste prakse, pa da te dalje on uputi sta da ispitujes :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
Evo me!Bila sam juce kod privatnog kardiologa uradio mi je ultra zvuk srca.i rekao mi je da mi je neki virus protutnjao kroz organizam i da mi je opao imunitet i da zbog toga imam temperaturu.pogledao mi je sve rezultate koje sam do sada radila i rekao mi je da sam potpuno zdrava da vise nemerim temperaturu i prepisao mi je vitamine da pijem mesec ipo dana dok mi se ne oporavi organizam,i da cu biti ok.Hvala na svemu i veliki pozdrav svima ,a posebno tebi TJA,jer ti ne znam pravo ime :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 5:40 pm
Postovi: 13
Evo me!Bila sam juce kod privatnog kardiologa uradio mi je ultra zvuk srca.i rekao mi je da mi je neki virus protutnjao kroz organizam i da mi je opao imunitet i da zbog toga imam temperaturu.pogledao mi je sve rezultate koje sam do sada radila i rekao mi je da sam potpuno zdrava da vise nemerim temperaturu i prepisao mi je vitamine da pijem mesec ipo dana dok mi se ne oporavi organizam,i da cu biti ok.Hvala na svemu i veliki pozdrav svima ,a posebno tebi TJA,jer ti ne znam pravo ime :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 5:39 pm
Postovi: 25
:D najbitnije je da si ti sada dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: