Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: sta se desava u 'Narodnom frontu' i u zemlji Srbiji
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Evo sta se desava :

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=3419

Ako stavimo po strani VISINU naknade za epidural i za prisustvo oceva porodjaju i usredsredimo se samo na tok kojim ide nase drustvo - MOZEMO DA ZAKLJUCIMO DA MI U SRBIJI IDEMO KA 19.VEKU,a ceo ostali svet grabi kroz 21.vek i krece se ka 22. !!!

1) podizenjem cene epidurala se staje na put mitu i korupciji i doktor smatra da od sada anesteziolozi nece uzimati dodatni novac za dolazak od kuce,vec da ce se zadovoljiti sa onih 3000 dinara koje im bolnica bude placala.

Doktor je ili mnogo naivan ili misli da smo mi svi mnogo naivni ! Dodatno placanje anesteziolozima ce se nastaviti,jer ko ce jos da dolazi od kuce, da bi davao anesteziju i bio placen za to 3000dinara ??!!

Dakle,to je pucanj u prazno.

2) "Epidural se daje na poseban zahtev porodilje ili ako za to postoje medicinske indikacije"

Volela bih da cujem - da li se i u svetu epidural daje samo na zahtev porodilje kao i koliko se zena procentualno poradja sa epiduralom a koliko prirodno tj. bez istog ?? Ako neko zna odgovor - bilo bi lepo cuti ga ! Meni su drugarice pricale da je tamo izuzetak- kad neko ne zeli epidural,a pravilo je - da ga gotovo svi prihvataju.

3) "Novina u GAK „Narodni front“ nije samo nova cena epidurala, već i povećanje cene za prisustvo muževa na porođaju. Kako bi se muškarci što manje odlučivali na taj korak"

Ovo je zaista jedna necuvena izjava i koja nazalost dolazi od jednog iskusnog ginekologa.Ja koliko znam,svuda u svetu se stimulise da otac prisustvuje porodjaju i kao i sto je slucaj sa epiduralom,tako isto i sa pristustvom oca - mnogo se cesce desava da ocevi prisustvuju porodjaju i to je fakticki normalno ,nego da ne zele da tome prisustvuju.Ja sam cak cula da su se u jednoj bolnici na zapadu silno iscudjavali kada je jedan moj prijatelj odbio da prisusvuje porodjaju svoje supruge.Osoblje je mislilo da nesto sa njima nije u redu, da postoji neki bracni problem,nisu mogli da veruju da otac ne zeli da prisustvuje porodjaju.

I ako ceo svet ide u jednom smeru,zasto u verovatno najvecoj klinici u Srbiji mora da postoji potpuno suprotni trend?! Ko daje za pravo tom doktoru da odvraca muzeve od prisustva porodjaju??

Sta je pravi razlog tome?? Da nije mozda cinjenica da u slucaju prisustva muza,porodilja ne bi mogla ostati sama samcita u porodjajnoj sali,kao sto se inace redovno desava u nasim bolnicama.

Plus sto smatram da je muskarce u Srbiji tesko i nagovoriti da prisustvuju porodjaju, ... i da se onima retkima koji na to pristanu - ta usluga naplacuje drastcino,umesto da oni budu svetli i pozitivni primeri -kako to treba da se radi i kako treba partnerski da se ide kroz zivot,a ne da se zena posmatra samo kao radjajuca masina.

4) Zar ne bi bilo najbolje da Srbija pocne da prati trendove u svetu,pa da se omoguci svim zenama taj cuveni epidural po nekoj povoljnijoj ceni,da se postojeci anesteziolozi edukuju u vecem broju za sprovodjenje epidurala,a ako nema dovoljno anesteziologa u zemlji Srbiji da se usmere svrseni studenti medicine ka toj grani specijalizacije?? Naravno,drzava bi tu imala problem - kako da plati sve to. Ali,... zar ce neko reci da nema para ?? Pa moze se usmeriti novac iz drugih fondova za resavanje ovako vaznog pitanja.

5) Sve mi se cini da je Srbija DRZAVA MUSKARACA i da mi zene ovde nemamo nikakva prava !! Gospodin cenjeni doktor je u svojoj bolnici zaveo da zena mora da plati ako nece da trpi bolove,kao i da mora da plati ako zeli da joj muz daje podrsku u toku porodjaja !!!! Volela bih da vidim da li bi bilo sve isto ovako KADA BI UMESTO NAS ZENA - NA PORODILJSKE STOLOVE ISLI MUSKARCI !!!!!!??????

Ovde se radi o ugrozavanju ljudskih prava (i muskih i zenskih) i zavodjenju jednog najokrutnijeg vida kapitalizma,koji ne postoji ni u zemljama kapitalizma !

E,moj doktore,....a sta biste vi radili kada bi recimo morali kao u Svedskoj da trudnicama pred porodjaj dajete listu - zeljoteku u kojoj se ide do takvih detalja da trudnica pre porodjaja odgovara na pitanja da li zeli muziku u toku porodjaja,da li zeli priguseno svetlo, da li zeli muza,oca majku ili nekog treceg pored sebe,da li ih zeli u tokju porodjaja,kada izadje iz sale ili tek u sobi ...

Jadno je mnogo ovo gde zivimo ! I da je neki ministar zdravlja,ovakve stavove svojih doktora i direktora ne bi tolerisao,ali sta da radimo kada je i on od iste fele !

Oprostite na duzini pisanja,jaaako sam ljuta i naradije bih isla da zivim u neku drugu drzavu i to ovog casa !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 12:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Uh, teska tema.Ali za ocekivati je.I trudnicko bolovanje je nestandardno, Tomica je rekao da se trudnice uopste ne razlikuju od ostalih radnika na bolovanju, pa zasto bi onda primale 100% kad drugi primaju 65% mesecnih primanja.Samo nista nije rekao o tome da se mozda razlikuju zene koje hoce da rade za vreme trudnoce, ali im priroda posla to ne dozvoljava (npr renegen tehnicar).Pa onda, hormonske terapije za vreme trudnoce su vam nestandardne usluge.Plati i cuti.Pa onda analize krvi (npr double i triple test).Mada za ovo poslednje nisam sigurna, mozda u Beogradu mogu da se urade o trosku zdravstvenog osiguranja, kod nas ne moze.Eto tako.Meni uredno svakog meseca skinu sa bruto plate procenat za zdravstvo a sve sto mi je trebalo u trudnoci sam morala da platim.Oko epidurala bar ne moram da lomim koplja, kod nas se on jednostvno ne radi - nema dovoljno anesteziologa.Ni ocevi ne prisustvuju porodjaju.Mada, da budem iskrena, nisam cula da se neko zbog ovog poslednjeg bunio.Ok, ako je neko vec odlucio da dozvoli prisustvo porodice na porodjaju, pa ko god cinio tu porodicu, nije mi jasno sta se to naplacuje 15.000.Sta ta doticna osoba dobije za 15.000?Rucak, uzinu, prenociste, sampanjac kad se beba rodi?Mislim, ne razumem.A volela bi da vidim i crno na belo na sta su potrosene te pare.Pa ako je za njih kupljen nov inkubator ili pelene za novorodjencad ili okrecena mozda neka soba za porodilje, pa da razumem, eto, neka se i plati.A bas bi volela da vidim gde ti novci idu.
Moram samo nesto da dodam na kraju.Ja sam se porodila u porodilistu gde nema dovoljno anesteziologa da bi se davao epidural, dakle to kao usluga ne postoji.Prisustvo oceva na porodjaju takodje nije moguce.Ali, moram da napomenem da sam zdravstvenog osoblja dobila ono sto nema zaseban cenovnik - razumevanje, strpljenje, pomoc i ljubaznost, sto je, priznacete retka pojava danas u Srbiji.I, u nadi da necu zvucati pateticno, ne postoji novac kojim moze da se plati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 12:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Uh, teska tema.Ali za ocekivati je.I trudnicko bolovanje je nestandardno, Tomica je rekao da se trudnice uopste ne razlikuju od ostalih radnika na bolovanju, pa zasto bi onda primale 100% kad drugi primaju 65% mesecnih primanja.Samo nista nije rekao o tome da se mozda razlikuju zene koje hoce da rade za vreme trudnoce, ali im priroda posla to ne dozvoljava (npr renegen tehnicar).Pa onda, hormonske terapije za vreme trudnoce su vam nestandardne usluge.Plati i cuti.Pa onda analize krvi (npr double i triple test).Mada za ovo poslednje nisam sigurna, mozda u Beogradu mogu da se urade o trosku zdravstvenog osiguranja, kod nas ne moze.Eto tako.Meni uredno svakog meseca skinu sa bruto plate procenat za zdravstvo a sve sto mi je trebalo u trudnoci sam morala da platim.Oko epidurala bar ne moram da lomim koplja, kod nas se on jednostvno ne radi - nema dovoljno anesteziologa.Ni ocevi ne prisustvuju porodjaju.Mada, da budem iskrena, nisam cula da se neko zbog ovog poslednjeg bunio.Ok, ako je neko vec odlucio da dozvoli prisustvo porodice na porodjaju, pa ko god cinio tu porodicu, nije mi jasno sta se to naplacuje 15.000.Sta ta doticna osoba dobije za 15.000?Rucak, uzinu, prenociste, sampanjac kad se beba rodi?Mislim, ne razumem.A volela bi da vidim i crno na belo na sta su potrosene te pare.Pa ako je za njih kupljen nov inkubator ili pelene za novorodjencad ili okrecena mozda neka soba za porodilje, pa da razumem, eto, neka se i plati.A bas bi volela da vidim gde ti novci idu.
Moram samo nesto da dodam na kraju.Ja sam se porodila u porodilistu gde nema dovoljno anesteziologa da bi se davao epidural, dakle to kao usluga ne postoji.Prisustvo oceva na porodjaju takodje nije moguce.Ali, moram da napomenem da sam zdravstvenog osoblja dobila ono sto nema zaseban cenovnik - razumevanje, strpljenje, pomoc i ljubaznost, sto je, priznacete retka pojava danas u Srbiji.I, u nadi da necu zvucati pateticno, ne postoji novac kojim moze da se plati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Eto,npr.neka iskorene one ogromne buba svabe i buba ruse koje gamizu po bolnici od tih para koje uzimaju ocevima koji hoce da prisustvuju porodjaju ! Bar da od te nepravde bude neka vidljiva korist.

Ovako,...zaista ni ja neznam sta se naplacuje tim parama - da li to sto neki otac zeli da vidi svoje dete odmah po rodjenju,da li to sto zeli da pruzi podrsku supruzi,...- bilo bi dobro da i to doktor objasni !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da dodam malo soli na ranu, jer sam zaista neprijatno iznenadjena ovim tekstom!
Zivim u Nemackoj i uskoro treba da se porodim pa sam u toku sta se po tom pitanju radi ovde. Dakle:
Naravno da je normalno da otac prisustvuje porodjaju i to je naravno BESPLATNO! Pa to je i njegovo dete! Moguce je i doplatiti sobu u kojoj posle porodjaja cela porodica moze zajedno da bude. Beba ostaje svo vreme sa majkom, sem ako je majka ne preda sestrama na negu.
Moguce je prisustvo vise osoba na porodjaju, kao i mogucnost da dovedete privatno svoju babicu da bude svo vreme sa vama (to se naravno privatno i placa).
Ne radi se preventivan rez medjice, jer tvrde da ako babica zna svoj posao mala je sansa da ce se medjica pocepati. Po njihovim istrazivanjima bolje zarasta medjica ako se zena pocepala, nego ako su je skalperom isekli.
Nije potrebno brijanje i klistiranje.

U bilo kojoj bolnici zena moze da bira kako ce da se porodi (pozu, muziku, osvetljenje).
Moze da ostane u bolnici posle porodjaja od 3-5 dana, a moze i kroz dva sata da ide kuci ako hoce.
Epidural se ne placa posebno i sama porodilja bira da li ga hoce ili ne (ili bilo koju drugu vrstu leka protiv bola).
Na carskom rezu moze da se insistira, samo sto nisam sigurna dal ako ne postoje prirodne indikacije za to mora to sama i da finansira.
Zakazani carski se radi uz epidural, hitni uz punu anesteziju.
Podrazumeva se da svaka bolnica ima uvek tu lekara i anesteziologa, pa se njima nista ne placa posebno.
U principu ni ovde nisu babice i lekari svo vreme sa tobom, ali bar buduci tata jeste!
Nemice mnogo vise polazu na konfornost pa se mnoge poradjaju kuci ili u tkz. porodjajnim kucama. To se u principu placa privatno.
Participacija koja se inace placa 10 eura po danu provedenom u bolnici, za porodjaj ne vazi, pa je boravak u bolnici ovih par dana besplatan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Bilo bi lepo kada bi se novinari u ovoj zemlji bavili malo vise ovakvim stvarima i kada bi javnost obavestili o tome sta sve postoji kao mogucnost u nekim drugim zemljama,umesto sto se non-stop bave politikom i ubistvima.

Hvala ti Dea sto si podelila sa nama kako to izgleda u Nemackoj. Nemogu da verujem da to nezna i gospodin doktor i gospodin ministar.Pa,iako mi nemamo standard Nemacke,ne bismo barem morali da ukidamo i ono malo sto smo do sada imali.Kako celom svetu ne smeta prisustvo oca u toku porodjaja,a samo osoblju Nardonog fronta to smeta,pa zele da se otarase 'radoznalih i dosadnih' oceva ?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa da ocigledno je kod nas radjanje dece cisto zenska stvar. Imam puno prijatelja koji su prisustvovali porodjaju i kazu da je to dogadjaj koji ne bi ni za sta propustili. Uostalom iz celog ovog teksta se vidi da NIJE BITNO kako ce se pacijentkinja osecati, NIJE BITNO sto je to njoj u zivotu poseban dan i NIJE BITNO da li njoj podrska partnera treba ili ne treba, vec je bitno samo da lekari ODRADE posao. Epidural koji je svuda u svetu normalna stvar se ocigledno jos uvek dozivljava kod nas kao luksuz. Tuzno je sto drzava u kojoj vlada bela kuga, ne moze da omoguci zeni da bar na ovaj nacin ako ima problema sa pragom bola, dozivi svoj porodjaj kao nesto lepo i pozeli da ima jos dece. Znaci ako nemate para umrite od bolova ko vas sisa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Uz duzno postovanje prema profesoru koji me je ispitivao ginekologiju u okviru specijalistickog ispita (sa zanimljivim ispitnim pitanjem o sindrom donje suplje vene!?), mislim da je ovde pogresio. Ali, sta da se radi, lekari retko uce menadzment, o marketingu ne znaju skoro nista, pa eto, imamo priliku da nam se cela profesija ovako lose reklamira, zbog brzopletih poteza eksperata koji su zasli u polja koja su van domena njihove ekspertize...

O tome sta se desava u srpskoj medicini, svedoce jos brojni drugi primeri, pa ja, revoltiran, pre nekoliko dana i zvanicno istupih iz Srpskog Lekarskog Drustva. I tako je obesmisljeno formiranjem Komore - u kojoj je clanstvo obavezno, a platice ga svaki lekar u Srbiji 150 evra za prvu godinu!??? :-?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 6:24 pm
Postovi: 103
Raspad sistema… Ali, pored svega ovoga užasnog, gramzivog, nesmem i da hoću zaboraviti iskustvo moje bivše profesorke kojoj su kako je mnogima pričala, na rođenju ukrali sestru bliznakinju koja je navodno umrla na porođaju (eh da je tada otac bio na porođaju!).
Ta moja profesorka posle mnogo godina tragajući za odgovorom došla je do ove istine. O tome se pisalo po novinama čak i u inostranstvu, bile su i neke emisije, ali, ali, ali... naišla je na opasne ljude koji su pretili, ne treba puno mašte da se shvati da u ovo današnje vreme kad se trguje svim i svačim postoje opasni i zli ljudi spremni i na ovakve stvari... Do prave istine verovatno nikada neće doći, jer su se mnogi koji bi mogli pomoći strašno uplašili i izmakli. Ona nikada neće naći mira, nikada neće saznati šta se dogodilo sa njenom sestrom, verovatno je prodata negde u inostranstvu, ali mrtva sigurno nije bila jer o tome nema nikakvih dokaza.
Ovu priču je pričala mnogim generacijama i hiljade ljudi je lično iz njenih usta imalo prilike da čuje šta joj se dogodilo.
Ta ista profesorka mi je toliko utuvela u glavu, da ako se porodim odmah dete u ruke, odmah ispitivanje DNK itd. itd. za nedaj bože da ga ukradu ili zamene. Ja bih dodala i obavezno prisustvo oca koje eto naplaćuju ne bi li kako se gore već raspravljalo eventualno sprečili njihovo prisustvo iz kojih god hm, razloga...
Dakle, treba se i toga plašiti, svašta sam kao i mnogi imala prilike da čujem a i doživim u životu i zato mi ova njena upozorenja i strah da se to još nekome može dogoditi ne deluju kao babske priče ili priče koje se dešavaju „nekom drugom“.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
Ne bih da izgleda kao da kontriram svemu sto ste napisali do sada, ali ovde se postavljaju brojna pitanja. Naravno da je podrska supruga nemerljiva stvar i da bi njegovo prisustvo porodjaju zeni mnogo olaksalo stres pod kojim je u tim trenucima. Ali, koliko sam ja shvatila, u nasim bolnicama je mnogo veci problem u kakvim uslovima rade. Mozda je upravo zbog toga direktor bolnice rekao da je prisustvo muza na porodjaju kod nas problematicno jer nema uslova za tako nesto i muzevi vise smetaju doktorima. Jedna od izjava dr Stanojevica bila je upravo da kada bi trecini porodjaja u Frontu prisustvovali muzevi, proces rada doktora na porodjaju bi bio doveden u pitanje. Ja verujem da su u Nemackoj i ostalim razvijenijim zemljama obezbedjeni mnogo bolji uslovi u salama i da je drzava sredjivanjem svojih zdravstvenih ustanova pruzila mogucnost da ovakve stvari postanu normalne... Sve u svemu, mislim da je pocetak resavanja ovog pitanja upravo u ulaganju u poboljsanje uslova u bolnicama, a ostalo ce onda doci samo po sebi.

A sto se tice epidurala, trudnickog bolovanja, lekova za odrzavanje trudnoce koji su preskupi i slicnih stvari koje bi drzava vrlo lako i vrlo brzo mogla da regulise, potpuno se pridruzujem svim vasim dosadasnjim komentarima.

Ipak svi mi placamo redovno zdravstveno osiguranje i svi ti troskovi bi trebalo da budu pokriveni, posebno sto je rec o natalitetu, koji nam, priznacete, i nije najjaca strana... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 12:56 pm
Postovi: 38
Ne bih da izgleda kao da kontriram svemu sto ste napisali do sada, ali ovde se postavljaju brojna pitanja. Naravno da je podrska supruga nemerljiva stvar i da bi njegovo prisustvo porodjaju zeni mnogo olaksalo stres pod kojim je u tim trenucima. Ali, koliko sam ja shvatila, u nasim bolnicama je mnogo veci problem u kakvim uslovima rade. Mozda je upravo zbog toga direktor bolnice rekao da je prisustvo muza na porodjaju kod nas problematicno jer nema uslova za tako nesto i muzevi vise smetaju doktorima. Jedna od izjava dr Stanojevica bila je upravo da kada bi trecini porodjaja u Frontu prisustvovali muzevi, proces rada doktora na porodjaju bi bio doveden u pitanje. Ja verujem da su u Nemackoj i ostalim razvijenijim zemljama obezbedjeni mnogo bolji uslovi u salama i da je drzava sredjivanjem svojih zdravstvenih ustanova pruzila mogucnost da ovakve stvari postanu normalne... Sve u svemu, mislim da je pocetak resavanja ovog pitanja upravo u ulaganju u poboljsanje uslova u bolnicama, a ostalo ce onda doci samo po sebi.

A sto se tice epidurala, trudnickog bolovanja, lekova za odrzavanje trudnoce koji su preskupi i slicnih stvari koje bi drzava vrlo lako i vrlo brzo mogla da regulise, potpuno se pridruzujem svim vasim dosadasnjim komentarima.

Ipak svi mi placamo redovno zdravstveno osiguranje i svi ti troskovi bi trebalo da budu pokriveni, posebno sto je rec o natalitetu, koji nam, priznacete, i nije najjaca strana... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Kada čitam sve vaše komentare, nisam ljuta tužna sam. Na jednoj strani država se bori da prekine belu kugu, a sa druge strane ne dozvoljava ljudima uslove za normalan život. A život počinje rođenjem. Čini mi se da ova zemlja ide korak po korak unazad. Mojim prijateljima je umrlo prvo dete u bolnici tokom porođaja zato što nikoga nije bilo pored nje satima. Bolnica je mala i tu noć je samo ona bila porodilja. Niko nije primetio da je ona počela da krvari. Na svu sreću ostavili su njene stvari pored nje i uspela je da ustane i telefonom zove svog muža. On je uleteo u bolnicu i došao do sobe gde je ona već bila u nesvesti. Zahvaljujući tome što je imao prijatelja lekara (lekar opšte prakse, radi kao sportski lekar) ona je hitno prebačena u bolnicu NS gde su joj spasili život, za dete je već bilo kasno. Na svu sreću posle dve godine od tada dobili su zdravu ćerkicu. Sve što je mogao uradio je da bude sa njom tada. Nisu bogati i nisu mogli da potplate bolnicu, ali su im u ovom slučaju dobri ljudi izašli u susret. Lekar koji je te noći bio dežuran još uvek radi u porodilištu kao i sve sestre.
Znam da lekari rade u užasnim uslovima, ali često je razlog neke nesreće čista nemarnost.
Gde je taj novinar bio kada je trebalo objaviti ovu priču?
Koga je on pitao za informacije šta se dešava u toku porođaja?
Uvažene stručnjake, muškarce, koji su se već porađali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
ne vidim sto je proces rada doktora doveden u pitanje dok muz stoji zeni iznad glave?!
mislim da je u pitanju nesto drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 8:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Jos jedan biser cenjenog doktora.Izaslo u Novostima u sredu,23.maja2007.

"U Americi je radjena studija o prisustvu oceva na porodjaju,prica doc.dr.Dusan Stanojevic.Grupa psihologa je istakla da muskarci koji gledaju rodjenje deteta,u proseku,brze gube seksualnu zelju prema zeni."

Ja mislim da je ovo zaista prevrsilo svaku meru,i da je zaista sramota da je ovakav covek,doktor,sa ovakvim stavovima dosao na celo jedne tako ugledne klinike. Ja verujem da je on dobar u svom poslu i da je vrstan operator,ali niko mu ne daje za pravo da svoje licne stavove primenjuje na drustvo u celini.

To da li ce otac da prisustvuje porodjaju,pa i da rizikuje da mu se posle smanji ili poveca sexualna zelja za zenom - to treba da odredi sam otac,a ne doktor i drzava !!!! SRAMOTA !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
:o :o :o :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ne znam sta bih drugo rekla na sve ovo. Osim da necu vise nijednom da dozvolim da neko kaze rec protiv americkog zdravstva. Ovo je strasno! Moj muz ne moze da zamisli ne samo da ne bude tu, nego da aktivno ne ucestvuje. Mi cemo, kad dodje vreme, ici u "birth center", to su male klinike pri bolnicama u kojima svaka porodilja ima svoj apartman i babicu. Tu je i kada, nema pregleda CTG-a i ostalih vecinom nepotrebnih gluposti... A sve je na dohvat ruke ako zatreba.

Ali ovo je strasno!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: