Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: savet
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2014 5:24 pm
Postovi: 1
Nikada kao devojka nisam imala problema sa ciklusima. Kao dete sam jedino, sa nekih deset godina, do trinaeste imala jake upale jajnika. Ali od prve menstruacije nikada nisam imala problema. Kada smo ja i muž planirali dete, ništa se nije dešavalo. Na redovnoj kontroli, kada sam imala 27god, ustanovljena mi je endometrioza. Operisan mi je jedan jajnik, drugi je izvađen. Posle toga, primala sam injekcije kojim mi je prekinut ciklus na šest meseci, a odmah već sedmog meseca, ostala sam trudna. Trudnoća normalno iznešena, uspešno nam je stigao sinčic tezak 4kg. Sada već ima 20kg, 5 godina. Pre tri godine, na redovnoj kontroli, posle spontanog pobačaja, ponovo mi je ustanovljena cista (verovatno joj je trudnoća i bila okidač, verovatno je rasla kako i trudnoća, a trudnoća je zbog njenog prisustva u 8oj nedelji izgubljena).Posle spontanog, po preporuci ginekologa, posto je ca125 bio miran, pila sam kontraceptivne pilule koje su uspešno cistu pobedile. Posle nekog vremena, prekinula sam sa kontracepcijom. Ciklusi su mi bili normalni, ali evo sada, u poslednja tri ciklusa, koji su jako obilni, pojavljuju mi se ogromni zastrašujući ugrušci, veličine kokošijeg jajeta. Pravi horor film. Pri svakom odlasku u wc oni ispadaju u komadima... Jako je zastrašujuće. Šta to može da bude... i da li je, a verovatno nije, to normalno. Sada imam 34 godine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: