Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Pre dva meseca sam imala neredovnu menstruaciju. Jenostavno dobijem na vreme i nakon 4 dana ode, i nakon jednog dana se opet vrati na 2 dva dana... i tak to ide vec 2 meseca.

I... otisla sam kod ginekologa i ustanovio mi je ranu na grlicu materice, navodno su jajnici i sekret su ok.

Da li je ova pojava opasna jer sam tek 20 godina i jos nisam radjala?

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kako ti je "ustanovio" ranicu??

Da li si radila Papa?? I ako jesi, koja je grupa?? Jel ti radio kolposkopiju???

Pozdrav, :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Kako je pogledao odmah je rekao da imam ranicu, a papa test jos nije gotov

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sve zavisi od rezultata Papa testa i daljeg odvijanja situacije.........

Ako ti je za utehu, ja imam ranicu na grlicu vec 10 godina, pojavila mi se dok sam uzimala pilule za kontracepciju, idem na redovne kontrole na svakih 6 meseci i nadam se povoljnom testu svaki put.

Ako Papa pokaze da ima nekih promena, onda se ide na biopsiju pa se tom prilikom utvrdjuje "pravo" stanje stvari......Ja (za sada) na biopsiju nisam isla,ali kazem ti, idem obavezno 2 puta godisnje na kontrolu ( VS, Papa, kolposkopiju i UZ).


Prema tome, ne mora da znaci nista strasno, naravno, bilo bi bolje da je nemam, ali sta da se radi..........???!!!


Javi se kad ti stignu rezultati.......i ako bude ok, nemoj da brines ako dobijes neku terapiju, jer u svakom slucaju tu ranicu treba sanirati, da se stvori novi sloj epitela preko nje......

Nadam se da nisam pogresila u nekim izrazima (nisam Dr)??!!



Pozdrav i sve najbolje!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 09, 2006 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:04 am
Postovi: 39
I meni je ustanovljena ranica na grlicu materice, mada mislim da je kod mene u pitanju promenjen oblik, ili neka povreda. Mislim da nisam bas najbolje razumela. Genekolog mi je dao da uzimam neke vaginalete na bazi ulja da bi grlic vretili u prvobitno stanje... Sta god to znacilo :P (MOLIM VAS AKO ZNATE NESTO VISE O TOME RECITE! HVALA)

_________________
"Strast pokrece svet, ljubav ga samo cini sigurnijim mestom za zivot." Ice T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 7:45 pm
Postovi: 14
I meni je pre 5-6 godina ustanovljena ranica na grlicu materice. Papa je bio ok. Doktorka mi je prepisala vaginalete kantariona koje sam koristila svakog meseca. Ta ranica se znatno smanjila ali nije i nestala. Isla sam redovno na kontrole 3 godine (2 x godisnje) i izgurala trudnocu sa tom ranicom.
Posle porodjaja mi je dojadilo to stalno strahovanje sta se dole odvija i da li ce papa i dalje biti druga grupa. Posavetovala se sa doktorkom i isla na lasersko odstranjivanje ranice. Kontrola posle mesec dana je bila ok. I dan danas je sve ok kao da se nista nije desilo.
Ta promena kod mene nije bila opasna, ali sam zarad svog mira resila da je uklonim.
Koliko ljudi, toliko cudi. Dobar ginekolog i njegov savet su put do uspeha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:04 am
Postovi: 39
Nije nista tako neozbiljno. Trenutno ja koristim te lekove od kantarionovog ulja... Videcemo sta ce dalje biti...
:roll:

_________________
"Strast pokrece svet, ljubav ga samo cini sigurnijim mestom za zivot." Ice T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
Slazem se sa tim da je dobar lekar od presudnog znacaja. Imam ranicu koju sam zaradila nedugo nakon porodjaja- pre nekih 5 godina.

Pre mesec dana PAPA je bio III grupa CIN izmedju 1 i 2, naginje na 2. Savetovana biopsija.

E sad negde sam vec pisala o Ureplazmi i o tome kako je moj doktor bio u fazonu da se to ne leci nego se prati ali eto kao reda radi mi je dao antibiotike (inace slovi za boljeg lekara u Beogradu i stalno zaposlen u Narodnog Fronta). Zbog tog njegovog pristupa eto mene tu gde jesam. Jer satima me je ubedjivao da Urea NE MOZE da napravi komlikacije, da su najnovija saznanja da je maltene normalno imati Ureu, itd. Iako je znao da pored toga ima i ranice i da sve to i nije bas bezazleno.

Sad mi predstoji biopsija, pa moguca konizacija i sta sve ne. Samo zato sto lekari u Srbiji ne znaju za koncept PREVENTIVE. A zadnjih 3 godine promenila sam 3 lekara jer su probali da mi objasne da su ranice bezazlena stvar i da se to ne leci nego samo prati. Povrh svega NITI jedan od njih nije savetovao testove tipa Chlamidija, Urea, HPV. Na tome sam sama insistirala.

Moj savet: redovna kontrola. I nemojte da vas "mrzi". Nije prijatno ali je veoma korisno i znacajno. Jer vecina stvari o kojima ja pricam NE DAJE SIMPTOME. Pri tom vec 7 godina sam u braku i garantujem za obostranu vernost.

Jel ima neko da mi kaze gde mi je najbolje da u Beogradu odradim biopsiju? Gde to rade najpouzdanije? Jer sam umorna od setanja od nemila do nedraga...HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tuzna
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
zainteresovala je i mene ova tema, jer ja isto imam ranicu na grlicu dr je rekao da je velika i lecim je tusiranjem, pre toga sam radila dva puta papa test i papa je II a vaginalni sekret mi je IIIa i imam osecaj da mi pravi problema ne znam kako vama i to me bas zanima??imam problema sa donnjom karlicom cesto me pece u tom delu i cesto mokrim i tad me karlica boli, nekad me i popusti al su simptomi cesci!! uradila sam skoro sve analize antibogram na sve bakterije i to je u redu, papa i on je ok, vag.sekret, urinokultura i ona ok, test na hlamidiju i on je ok i vise ne znam sta da radim zaista dal da razmisljam dal je do nje il do neceg drugog i dali ona mi bas pravi probleme jer mi je cudno da svi koji imaju ranicu da nemaju nikakve bolne simtome??kod mene je sekret uvek ogroman :(( i vec pet puta sam isla na tusiranje ranice, ne znam sta moze biti i dal je ona uzrok svemu??? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
i samo da dodam da sam dzak para dala a nista nisam resila... sve je isto....ona je u fazi zarastanja al....dal ce ovo da se nastavi ne znam ja sam bas iscrpljena odgodila sam i da idem na more jer ne mogu takva da idem nigde dok se ne osetim bolje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
@jedina

Ne znam da li ti je radjena kolposkopija? I nije svejedno kod koda radis PAPA test. Ne znam sto bi odgadjala odlazak na more zbog toga? Cuj i pored svega ja gledam da funkcionisem normalno.

Znam sta znaci biti sludjen kad te lekari zezaju jer su i sami neuki ili nedovoljno motivisani ili strucni. I znam sta znaci kad moras na Internetu da prikupljas podatke i da citas knjige da bi sa nasim lekarima izasao na kraj...
Kada mi je otkrivena Ureaplazma nisam imala nikakve simptome. Sada vec imam jako izrazene simptome koje lekari ne umeju da objasne jer vec 2 godine meni je sekret II grupa??? Vaginalete koje su mi prepisali sam samo jednu turu odradila i posle ne, jer nisu znali da mi kazu sta oni to lece???

Kod mene ti uz "ranicu" ide sledeca dijagnoza: Cervicitis ch. sa jasnim promenama oko "ranice"- (radjena kolposkopija) odatle i treba da rade biopsiju. Uz to imam i svrab i izuzetnu suvocu rodnice, ali pri tom VS II i to je konstantno tako. Kad pitam za svrab, kazu pa stavite vaginalete. Kad pitam za zasto, kazu pa da se izlecite. Pitam a od cega se ja to lecim ako nema bakterija u brisevima, a nema ni gljivica? Ne znaju da mi kazu. E sad sam ja po*pizdela i resila da stvari izucim sama... I naravno uz pomoc mojih forumasha :wink:

Bilo je puno reci o "ranicama" i potencijalnoj trudnoci...U principu nema frke dokle god se stanje prati i adekvatno i na vreme leci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Za Urea plazmu je dovoljno da popijete dve kutije antibiotika, ja sam bila sinacilin i radila sam opet posle kontrolu 2 puta i bila je u redu.Simptomi su bili tegobe pri mokrenju, peckanje, teranje da idem cesce u toalet..Naravno da nije bezazlena bakterija.I Brzo se leci tako da nikakvo pracenje vremenom ne dolazi u obzir!?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 10:04 am
Postovi: 39
Ja ne znam cime je prouzrokovana moja ranica na grlicu materice? cime moze biti? Osim sto sam imala Candidu i sad koristim vaginalete na bazi kantarionovog ulja. Molim vas kazite mi nesto vise o tome. Ja sam uplasena i sve sto vise citam postove ja sam sludjenija.
Hvala unapred!

_________________
"Strast pokrece svet, ljubav ga samo cini sigurnijim mestom za zivot." Ice T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
@ Zorana
Bilo je dosta reci o Ureapasmi. Lecenje moze da bude dugotrajno, kao sto je bio slucaj kod mene.
Ali htela sam da podelim svoje iskustvo te spomenuh reakciju mog doktora. Ne znam zasto ali kod nas izgleda da covek mora da bude informisan da bi mogao da se izbori sa lekarima. Ovaj poslednji lekar nije izuzetak, a on mi je 3. u poslednje 2 godine i nameravam da odem kod nekog ozbiljnijeg.

Nakon sto mi je saopsten poslednji nalaz Papa testa i nakon sto mi je lekar na nevidjeno dao masu vaginaleta (iako je sekret II grupa), pitam ja njega hocemo li da vidimo sta je uzrok Cervicitisa, hocemo li dodatne analize (da budemo sigurni urin, chlamidija, secer, ureplasma, HPV). On mi kaze pa ako bas insistirate? Mislim, stvarno... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 10, 2006 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
sto mi je drago sto sam na vas naletela pa mozemo i da caskamo oko istih problema jer je i meni vec muka od dr verujte mi!! @innana meni nije radjena ta kolo...kako vec ide:))a od antibiotika mi je onno vec muka verujmi pre svega ovog imala sam e.coli na grlicu otkrivenu putem antibiograma i lecila sam je ciprocinalom onda mi se pojavio enterococus to je verovatno od antibiotika lecis jedno a pojavi se nesto trece:)posle toga sam proveravala nju i nalazi su bili ok a i urinokultura je bila ok plus sto su me triputa pozivali da je radim navodno prosuli su il nesto ne urade kako valja tako da sam i tu para i para dala ma haos, @innana imala sam i ja svrab i kad mi je uradjen antibiogram nije bilo bakterija i ja isto ne znam od cega sam se lecila i to vaginaletama i kremom canesten i to me je proslo odma,onda pre nego sto smo pristupali tusiranju ranice dva puta mi je radjen papa i vg sekret, dva puta jer sam na prvom pregledu krvarila nemam pojma sto verovatno od upale koju vucem pa je nalaz trebao da se ponovi i oba puta kao sto sam rekla papa je II a vg s je bio IIIa i onda sam sekret navodno lecila vaginaletama nekim ne secam se vise al on je opet bio IIIa a zaista sekret mi je uvek isti,povecan,ne mogu bez dnevnih ulozaka nikako a vodim dosta racuna o higijeni zaista i imam jednog partnera vec 5godina i koristim prezervativ zbog svega ovog sto je nastalo,ma mene nervira to zavlacenje jer mi on nista nije rekao za koloskkopiju ( il kako se vec kaze )bipsiju nije spominjao rekao je da trebamo obavezno dalecimo ranicu jer je duz celog ggrlica al sigurno mi je od spirale jer sam nju imala i to mi je jedna najveca greska jer nije mi dobro legla pa su i nju vadili i prepisali mi orvagil da koristim al to je bilo pre 3god, moguce da mi je ranica od spirale sigurna sam nesto u to, sta znam,@innana jel bi te mrzelo da mi objasnis zasto bi trebalo da uradim biospsiju i sta je to jer mi dr nije to spominjao i jedino na sta se jos nisam kontrolisala je ureoplazma i mikoplazma mozda mi on a stvara probleme oko cesceg mokrenja i osecaj peckanja u donjoj karlici kad mokrim zadnja kap me ubi a svi nalazi su mi bez bakterija i ok, ne znam kako je vama ja sve mislim da mi je to od ranice i upale te da mi ona stavar te probleme da nekad nocu spavam sedecki tako mi je lakse i najgore sto posle svega i svih tih nalaza ja ne znam sta je u pitanju zasto me to tolko muci I DA LI JE RANICA STVARNO UZROK SVEMU NE ZNAM KAKO JE VAMA SA RANICOM volela bi da znam,@JOA nemoj da se plasis nemas razloga ja sam ispricala svoje iskustvo i kako je meni i kolko me sve nervira ako imas ranicu moras je leciti jer je ona odlicna podloga za sve bakterije shvatas e sad kod svakog je drugacija veca manja, kod mene je veca po dr nalazu nema razloga da se bojis samo budi odgovorna i leci je tu ranicu ima dosta devojaka nemoj da dozvolis da posle nekoliko godina zaradis nesto zbog nje ona je pravo zariste,izleciva je i to je bitno uradi to zbog sebe i svog zdravlja time ces i smanjiti vag.sekret ako ga vec imas, ja ga jos imam i tacno znam da jos nije zarasla i sta vis eprekinula sam sa tusiranjem jer dr kod kog to radim je na odmoru..divno... :x i ako vec krenes da je lecis ne valja da se prekida to i neboj se nije to strasno ako vec nemas dodatne simptome ko ja oko urniranja i karlice volela bi da me to prodje ranicu cu izleciti kako znam i umem, sad koristim tampon natopljenim kantarionovim uljem svako vece stavljam to je super stvar umesto vaginaleta uzela sam ga u apoteci zbog ranice,ponekad ne razumem neke stvari kolko me dr seta okolo naokolo i interesuje me dal devojke koje ko ja imaju ranicu dal imaju simptome kao ja il im ona ne pravi haos ko meni, ako je to uopste i do nje....puno vas ljubim.... :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: