Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 9:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Katice-Latice mislite li na sledeći vaš tekst? :-?

katicalatica je napisao:
Poslao: Pet Apr 13, 2007 4:06 pm Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

Lepo je to doktore sto vi dajete visoko strucne savete I sto svoje dragoceno vreme trosite na pacijente. Ali, nemojte biti neskromni, ovaj forum rasadnik je vasih potencijalnih pacijenata tako da ne mogu da vam poverujem da se kako rekoste necete obogatiti. Svako ima pravo da odluci da li ce ili nece biti vas pacijent, ali ovde su zene koje se hvataju za slamku I nije ih mnogo potrebno ubedjivati. Ako zelite dalje da ogovarate zenama na pitanja odgovarajte, mi cemo vam sve na tome biti zahvalne, ali nemojte okolo-naokolo da nas uveravate kako ste vi humanitarac koji svoje neprocenjivo slobodno vreme trosi na nas, to definitivno nije tacno.
!


Pozdrav DrPeđaDj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 5:02 pm
Postovi: 8
Ups...secate se! Da li mi oprastate, trep, trep :D

Jos jednom izvinjenje i molim vas nastavite da nam pomazete i da nas informisete.

Pozdrav,

Katica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Dagi kolega Obgyn
Razmisljao sam da li da Vam odgovorim ili ne, Vas odgovor meni bi se preneo na strucnu diskusiju, a koja nije za ovaj forum. O Vasim odgovorima meni mozemo diskutovati na strucnom nivou, a ne preko foruma, jer ipak smo medju laicima.Necu da komentarisem vase komentare na moje pisanje,jer bi izazvali konfuziju kod ucesnica foruma.Ako bas zelite to mogu uraditi jer za mnoge primedbe niste u pravu
S postovanjem dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 3:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Bas zelim da mi odgovorite...i da podkrijepite svoje odgovore EBM.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Da li uvazeni lekari mogu da rezimiraju?Mislim da ce ovo svima pomoci i olaksati haos u glavi.

1.ukoliko postoji ranica a Papa je u redu, da li treba raditi krio i slicne terapije, biopsije, itd?
2. Ukoliko su brisevi u redu, da li je dovoljno pracenje ranice na 6 meseci?3.Da li ona moze proci sama od sebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Ovo je bilo na početku septembra

Maki* je napisao:
Evo i ja da zapljunem ovu temu. :roll:
Juče sam imala ginekološki sistematski pregled zbog pojačanog sekreta od četvrta-petka. Poslednji put sam bila pre godinu i po kod druge lekarke, juče sam odabrala novu.
Rekla mi je da imam ranicu na grliću materice i da je ona u nekoj fazi zarastanja... Pošto ja zaista nisam imala pojma ništa o tome osim da mnoge žene tu ranicu dobiju posle porodjaja, zbunjeno i uplašeno sam pitala ''otkuda to kod mene''? Onda mi je ona objasnila da ne trebam da se bojim da to ima 85% žena, i da je kod mene verovatno nastala u pubertetskom dobu..jer se tada naš organizam menja, sazreva, postaje osetljiviji ... Zbog te ranice imam pojačan sekret (III Le - šta znači ovo Le? ) U tom trenutku se nisam setila da je pitam kako je moguće da je moja prethodna lekarka nije videla? I ako sam je imala i ranije kako do sada nisam imala nekih problema tipa pojačanog sekreta i slično? Nisam je pitala ni kolika je ranica, niti da li se može izlečiti.... tako da su mi mnoga pitanja ostala nerazjašnjena ali ste mi vi jako pomogli da neka pitanja sebi rzajasnim i da uvidim da ja nisam zaista jedina osoba koja ima taj problem. Naravno kad odem na kontrolu pošteno ću je izbombardovati pitanjima. :)
Zbog VS III mi je prepisala vaginalete Polygynax. Nikada pre nisam koristila vaginalete niti bilo šta jer nikada nisam imala nikakvih ginekoloških problema. Koristiću ih 6 dana, onda menstrualni ciklus pa kontrola. Cilj je da prvo saniramo bakterije pa ćemo videti kako se stvari sa ranicom odvijaju. Takodje sam radila Papa test a rezultati će biti tek za mesec i po do dva!! Pa ja ću odlepiti od čekanja. Čula sam da postoji mogućnost da se to ubrza - jednostavno platiš...

Pošto imam partnera, njemu je prepisala neku kremicu da se njome maže 2-3 dana. Seksulani odnos - sa zaštitom.

Bez obzira na to što je ona izgledala mirno i što mi je napomenula da ćemo to rešiti i da nije ništa strašno, ja se užasno mnogo plašim.

Slika


Rezultati Papa testa IIa, i piše sledeće; masa leukocita, superficijalne i intermedijalne ćelije; I.M. 50:50:0
Može li mi neko napisati šta ovo znači?

U medjuvremeu sam otišla na pregled kod drugog ginekologa koji me je pregledao, uradio kolposkopiju i zaključio da ja nemam nikakav problem, da to što imam nije ranica...
Danas sam otišla na kontrolu kod prve lekarke, VH i dalje III Le, sada mi je preporučila da koristim vaginalete MACMIROR COMPLEX. Kakve su, jesu li ok? I takodje mi je preporučila Tantum Rosa granule - prah koji se rastvara u vodi i služi za ispiranje.

Zbunili su me totalno, imam ranicu ili je nemam - verovatno će odlučiti treći ginekolog. I to privatni. Pošto mi je više muka da me zamajavaju i da se prema meni ponašaju kao da sam ja paničar koji diže frku oko ničega. Ja očigledno imam nekakav problem, bio on i mali, ja želim da ga rešim.

Zamolila bih nekog stručnog da mi odgovori da li je moguće da je to samo neka promena - infekcija koja podseća na ranicu, a nije ranica?
Verovatno postavljam glupa pitanja :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 9:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:37 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Da li se radi biopsija ukoliko:

Mozaik na grlicu
PAPA II sa leukocitima i eritrocitima
VS III
Hlamidija, urea i mikroplazma - nemam
Cervikalni OK
Prati se skoro 2 godine ta promena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Devojke, o ovome sam razmenila iskustva sa nekoliko zena na jednom drugom forumu, vredi procitati.
http://www6.serbiancafe.com/lat/diskusi ... ce.html?31
Inace, ja sam tamo registrovana kao LadyOFTheMountain 8) , da ne bude zabune


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ranica na grlicu materice
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 2:00 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
Pozdrav svima,
evo da se ukljucim i ja u diskusiju o famoznoj ranici ili promeni na grlicu materice.
Zbog svoje nemarnosti otisla sam kod ginekologa posle 2 godine.Uradila kolposkopiju i papa test.Odmah pri kolposkopiji dr je uocio promenu-punktaciju i savetovao biopsiju cak i pre papa nalaza.Stigao je reziltat pape.II grupa ali sa ASCUS celijama.Ok,uzet je pod upalom,pojacan sekret.Terapija je bila Polygynax vaginalete i posle 4 meseca mogu da dodjem i da uzme uzorak za biopsiju.Da se ne bih psihicki opterecivala uradila sam biopsiju odmah posle sledece menstruacije.Nalaz je bio CIN 1 i on je savetovao uklanjanje te promene crio metodom tj.zamrzavanje.Medjutim promena je nastala kao posledica hp virusa,virus koji opstaje u organizmu 10 godina i koji se prenosi sexualnim putem.Ali u zavisnosti od organizma ostavlja razlicite posledice, a cak ne mora ni da se ispolji,sto ja ipak povezujem sa imunitetom.Sto slabiji imunitet javljaju se vece i promene i kondilomi. Da se vratim na svoj slucaj :),Uradim i otklanjanje promene zamrzavanjem.Sada se borim sa sekretom koji je pojacan posle tog zahvata,i koji je normalna posledica zahvata,Ali izdrazace se desetak dana.Terapija za kasnije,kada prodje ciklus, su vaginalete Hyperol tj vaginalete na bazi kantariona i naravno apstinencija 2 meseca,sto najteze pada :).Naravno savet je i pregled partnera kod dermatovenerologa.Kontrola je za tri meseca a kasnije se rade redovne kontole na svakih sest meseci-papa test i kolposkopija i to u prvih pet godina a kasnije jednom godisnje jer kako rekoh virus opstaje u organizmu 10 godina.Sve u svemu ne treba praviti nikakav bauk oko toga,jer je prevencija ipak najbolji lek.
Nadam se da sam bar malo pomogla u dilemi oko ove teme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Ako zivis u Beogradu, molim te reci mi gde nabavljas Hyperol. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MOLIM NEKOG OD DOKTORA ZA SAVET
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 2:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Pozdrav svima,zaista mi je drago sto postoji ovakav forum gde mozete potraziti pomoc,savet,podrsku i dobiti ih i od strucnjaka i od osoba koje su pregrmele mnogo toga.
Pokusacu ukratko da se predstavim i objasnim svoj problem:
Imam 31 god.neudata,bez dece,rekla bih nepusac,vrlo retko zapalim jednu cigaretu.
Radim,relativno stresan posao,u prodaji,sa strankama,inace veciti student prava
Ako je i ovaj podatak vazan:sexualno neaktivna vec par godina
Vec 10 god.imam hronicnu upalu jajnika,lecenu u studentskoj polikl.dugo,ogromnom količinom antibiotika i vaginaleta,dva puta poliflaminom i jednom zagrevanje janika, za to vreme mi ginekolog nije ukazao na to da imam promenu na grlicu,mozda je tad i nije bilo. Tek 2005 na jednom sistematskom pregledu mi je receno da imam ranicu koju moram da lecim i da se obratim svom ginekologu,inace je papa bio 2 a sekret 3 sa dosta leukocita i bakterija. Koristila sam poliginaks. Ja sam to ignorisala godinu dana,iz razloga sto se u student.poliklin.više nisam lečila, a nisam mogla da se odlučim za novog gin. I kada mi je ,u državnoj ambulan. prilikom pregleda prokrvario grlic-ja sam se osvestila i otišla privatno-pronađem gin.koja me je lečila u student.polikl. i odem na pregled 20/7/2006
. Nalaz kolposkopije : pod ekrterima izuzetno pojačana sekrecija ,oko orificijuma veće grubo ektopija,periferno od ektopije cirkularno i na prednjoj i na zadnjoj usni grlića postoji veliki mozaik:SCH negativan( šta je to sch ?)
Na zadnjoj usni izrazito proširen krvni sud odakle kontaktno krvari
Pvu dug 1,5 cm,čvrst,gladak,pokretan,neosetljiv
Uterus ; u avf,mali,čvrst,gladak,pokretan,neosetljiv
Adnexa i parametrija: desno zadebljana i osetljiva ,levo lako zadebljana
Papa : 3 , pojačano bojenje parabazalnih ćelija ( hiperhromazija ) za biopsiju
Brisevi : na chlamidiu-negativan, mikoplazma i ureoplazma i gljivice –svi negativni; nađena escherichia coli,zatim lečenje visirenom
U septembru bris cerviksa-nema patogenih klica
Prvo me je doktorka savetovala ,dok nije stigao rez.papa da se ova moja promena samo prati , da bi mi rekla da moram na biopsiju.
Urađena je ,ali u kbc-u,ne privatno kod nje jer sam bila ogorčena njenim stavom
Nalaz biopsije od 8/9/2006 : tri sivkasta elastična isečka,prečnika od 3-5 mm,isečci ektocerv.sluznice(zona transformacije) sa manjim ognjištima lakostepene displazije ( low grade sil) i isečak endocervikalne sluz. Sa znacima epidermizacije i umerenog hroničnog endocervicitisa. Dr koja je uzela isečak savetuje konizaciju,jer neka druga metoda lečenja,po njoj neće imati trajnijih rezultata, ali sam se ja pre rezultata biop.raspitala i saznala za LLETZ.
LLETZ facta est 2/10/2006 u drugoj privatnoj gin.ordinaciji,ph nalaz od 9/10/2006: cervicitis et endocervicitis chronica,srednjeg stepena. Skvamozni epitel na pojedinim mestima pokazuje lako pojačanu keratozu,zatim hiperplaziju bazalnog ćelijskog sloja sa papilomatozom,kao i displaziju epitela lakog stepena ( cin 1 ,low grade sil) na jednom mestu. Epitel pojedinih ćelija pokazuje postojanje skvamozne metaplazije.
Sve naredne kontrole ok,i kod ginekologa koji je radio lletz,ali koji ne radi papa test, i u ginek.ordinaciji gde mi je rađena kolposkopija jer tu rade papa,sve ok,7/6/2007 grlic dobro formiran ,papa 2 ,v.sekret 3
Nova kontrola u istoj gin.ordinaciji,14/12/2007:grlic odlično formiran,kaze dr da imam novi grlić i da ne brinem,uterus bo,desna adnexa zadebljala i neosetljiv ,leva velič.jajeta i osetljiv. Po podne ISTOG DANA dođem na UZ,koji inače radi drugi ginek.u toj ordinaciji, zbog bolova koje imam već duže vreme,mada ja imam hronične bolove u stomaku i veoma bolne ali uredne menstruacije,nalaz Uz :uterus u avf ,dužine 35x25 mm,ovarijumi-levi 48x34 sa nekol.pojedinačnih cisti dimenz.8-12 mm sa čistom tečnošću,desni 29x15 mm , neprsnuti folikuli ,a dr koji je radio kolposk. i papa saopštava rezultat: papa 2 i 3,ne može da se odluči,diskarioza endocervikalnih ćelija,savet curettage endocervixa.Ja sam dosta čitala na forumu o konizaciji i o svim analizama koje moraju da se urade pre odluke na istu,ali tek nakon lletz,ali ja definitivno nemam sreće sa ginekolozima a ni iskustva ni znanja o tim promenama
Uglavnom,ta endocerv.kiretaža je urađena ,u lokalnoj,dat mi je pentrexil da pijem , i ja čekam rezultat,mada je gin.prokoment.nešto u fazonu da mu to liči na upalu. Pa čemu onda sve to ?
Moje veliko pitanje je : šta dalje ? kako ? gde ? MOLIV VAS ZA SAVET !!!
Inače sam prvi put na forumu i valjda ću uspeti da ovo pošaljem na pravo mesto
HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Iskreno se nadam da će neko od doktora,ili dr Peđa ili dr Obgyn da me posavetuje,malo teže se snalazim na ovom forumu,nisam koristila opciju nova tema već odgovori da bih se javila,jer računam da tema o promenama na grliću nije nova.
inače sam oduševljena spremnošću ginekologa na ovom forumu da pomognu i posavetuju,da odgovore na naše molbe i pitanja.
Ja izgleda da baš nemam sreće sa ginekolozima,verujte da mi je u poslednjih nekol.godina više njih govorilo različite stvari.
Možda sam i pogrešila zbog svoje odluke na lletz :cry: ,možda je trebalo ranije da se javim, :-? ali vreme ne može da se vrati unazad,svi bi voleli da planeta napravi bar jedan krug,unazad,naravno
Iskreno se nadam da ću dobiti savet ŠTA DALJE DA RADIM , pa da se rukovodim njime,i ja nešto da znam kad sledeći put zakoračim u neku ginekol.ordinaciju.
Pozdrav svima !!!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
zmaj 76 - odlicno i iscrpno si napisala pitanje, ali ipak mislim da moras da ga postavis kao novu temu da bi je primetili za odgovor.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala ti majmunche
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Hvala ti puno :) , obzirom da sam nova na forumu ne snalazim se baš najbolje,da li to znači da prekopiram moje dve poruke u novu temu ?
pozzzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ma da - samo klikni da otvoris novu temu i prekopiraj sve sto si napisala. Samo se potrudi da naslov bude dobar opis pitanja da se ne zagubi u moru tema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: