Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 1:24 am
Postovi: 2
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav svima. Pridruzujem se diskusijama na ovu temu. U pravu ste kada kazete da sa lekarima nije lako. Prvo,javis se sa problemom strucnjaku,pa te sve to kosta zivaca,neprijatnosti,neizvesnosti,a o novcu da ne pricam. Naravno ocekujemo resenje problema ali nije uvek tako. Imala sam ranicu poprlicno veliku(nisam radjala) Promenila sam puno lekara i misljenja su razlicita...od redovnog pracenja iste do biopsije,spaljivanja. Danas sam (posle 2.god)sto nije za pohvalu otisla kod ghinekologa i rekao mi je da je ranica zarasla,ali da se sluzokoza nije ok.i predlaze mi da se to sanira laserom. Sada cekam rezultate Papa testa. Inace ranicu sam imala skoro 6.god.,koristila sam kantarion u raznim oblicima da mi se vise sve smucilo...Mozda je bilo pametnije da sam odavno otisla na spaljivanje,barem se ne bih time godinama optercivala. Inace za III grupu sekreta dao mi je Povidon jod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
@inanna
ajd molim te baci taj imejl na pp meni od dr Kesic,pisala sam nekim dr za strucno misljenje al niko ne odgovara!!!ajd molim te volela bi njoj da posaljem imejl i da je pitam nesto!!!

@srecice
kako Bog nalaze tako ce i biti!!nekom lakse nekom teze,je se jos nisam resila mojih muka,valjda ce i meni osvanuti,a vise ni vremena a ni novca nemam za bacanje!!! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tuzna
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 9:45 am
Postovi: 1
ja imam slican problem, imam isto ranicu, 2kom, pojavile su se kako kazu zbog poremecaja hormona, da te ne davim koji su u pitanju, pre nego sto dobijem me strasno pecka u samom ulazu, takodje sam isla, na sve vrste testova, bakterija itd.... i sve je ok, kazu da nemam nista, a mene bas cesto pecka, naravno sekret mi je u tom periodu pojacan, naravno kod ginekologa idem redovno cak i previse, posto sam strasan paranoik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:02 pm
Postovi: 24
Pa od plasenja u svakom slucaju nema nista. Treba uraditi papa test mislim da je obavezno, ali ginekolog koji vec da tu dijagnozu uputice na sve neophodne analize bez sumnje. Pa zasta inace oni sluze?! Zasto razmisljati o tome kad jednostavno Papa moze i nije na odmet da se uradi.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
Zelela bih da podelim sa vama epilog moje price, a trebalo bih da istupim javno, u medjima, sto ne znaci da necu.

Ko je pratio ovaj post zna da sam na rutinskoj kontroli kod lekara dobila sledece:
lekar je na kolposkopiji "video" da oko ranice postoji jasno ocrtano negativno polje, promene na tkivu itd i preporucio hitnu biopsiju! Uz to je postavio dijagnozu hronicnog cervicitisa-jaka upala... Nakon nekoliko dana dobijem nalaz Papa testa III grupa Cin 2, uz preporuku hitne biopsije! Lekar kaze predcancerogeno stanje...

E sad ja sam nesto sumnjicava po prirodi, pa posle 3 nedelje razmisljanja, odlucim se za ponovni pregled (kolposkopija, UZ, brisevi) u drugoj klinici i kod lekara cija reputacija je do sada besprekorna. I znate sta? Ja sam zdrava ko dren. Naravno da postoji ranica, ali ni traga od cervicitisa, Papa test je II grupa bez i jedne patogene celije!!!! Na kraju cujem da ima lekara u Beogradu koji hoce da naplase pacijenta da bi zaradili vise para, sto se definitivno odnosi na moj slucaj...

Naravno da sam srecna sto sam zdrava ko dren, ali kome ja sad da se zalim sto su me pogresno lecili godinama? Sto su mi zivce pojeli sa predkancerogenim stanjem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
innana je napisao:
Zelela bih da podelim sa vama epilog moje price, a trebalo bih da istupim javno, u medjima, sto ne znaci da necu.

Ko je pratio ovaj post zna da sam na rutinskoj kontroli kod lekara dobila sledece:
lekar je na kolposkopiji "video" da oko ranice postoji jasno ocrtano negativno polje, promene na tkivu itd i preporucio hitnu biopsiju! Uz to je postavio dijagnozu hronicnog cervicitisa-jaka upala... Nakon nekoliko dana dobijem nalaz Papa testa III grupa Cin 2, uz preporuku hitne biopsije! Lekar kaze predcancerogeno stanje...

E sad ja sam nesto sumnjicava po prirodi, pa posle 3 nedelje razmisljanja, odlucim se za ponovni pregled (kolposkopija, UZ, brisevi) u drugoj klinici i kod lekara cija reputacija je do sada besprekorna. I znate sta? Ja sam zdrava ko dren. Naravno da postoji ranica, ali ni traga od cervicitisa, Papa test je II grupa bez i jedne patogene celije!!!! Na kraju cujem da ima lekara u Beogradu koji hoce da naplase pacijenta da bi zaradili vise para, sto se definitivno odnosi na moj slucaj...

Naravno da sam srecna sto sam zdrava ko dren, ali kome ja sad da se zalim sto su me pogresno lecili godinama? Sto su mi zivce pojeli sa predkancerogenim stanjem....



Ne znam da li si pratila, i ja sam o istom pisala na drugim temama, s'tim sto je meni Papa bio II grupa, ali opet iste reci kao tebi "obavezna biopsija, promene.....bla, bla, bla.......s'tim sto u ovom slucaju moj privatna Dr meni nije predlagala da to radim kod nje, nego da odem po uput u DZ i da to odradim u Visegradskoj (znaci, nisam njoj nista dodatno trebala da placam-nije u tome stvar!!), i kada sam otisla po uput, Dr u Domu zdravlja mi kaze, da ne dolazi u obzir da mi pise uput (jer sve to mora da se pravda), jer nema na osnovu cega da mi ga pise, uradila kolposkopiju na licu mesta, uzela mi opet (sad i ona, za Papa bris ) i ja od nje izadjoh u shoku!! :o Ne budem lenja, nadjem vezu i odem u Visegradsku i bez uputa, tamo mi odrade pregled i kolposkopiju, i Papa..........kolposkopski sve OK, "nema potrebe za biopsijom", sacekali Papa na oba mesta (i u Dz i u Visegradskoj), oba su bila II grupa!!

Tako da je skor kod mene bio 1:2!!!


Za 10 dana sam odradila bukvalno sve preglede (a vezane za grlic), a da ti ne pricam da sam imala osecaj u stomaku, kao da mi je grlic guljen smirglom!! :evil:

Sve u svemu, ispade dobro na kraju, necu da se zalim!!! :wink:

Opet, bolje je i tako da te neko naplasi, pa da bude sve ok (jeste da iziskuje i vremena i novca i zivaca, ali bar se "isplati" :lol: ), nego da ti govore da je sve u redu, pa da na kraju ispadne neko zlo!!


Drago mi je da si dobro!!


Pozdrav, Majja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ranica na grlicu materice
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 24, 2006 11:12 am
Postovi: 8
Ne znam da li ti je lekar vec mozda predlozio ali ja sam problem sa ranicom na grlicu materice zauvek resila.Naime,moj ginekolog mi je prepisao ALBOTIL tecnost za tkz. tusiranje grlica.Dolazila sam u Dom zdravlja svaki drugi ili treci dan na to tusiranje grlica.NIKADA VISE NISAM IMALA PROBLEM SA RANICOM-evo vec 15-ta godina.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja sam cula, ali ne smem da tvrdim (jer ne znam ni odakle, ni gde, ni ko mi je torekao), da se albotil koristi jos samo u nerazvijenim zemljama kao sto je nasa, i da je pre par godina ukinut u svetu zbog (valjda) kancerogenog dejstva!!??

Ja ga ponekad koristim za afte (u ustima) i zaista mi pomaze!!

Bilo bi lepo da cujemo jos necije iskustvo sa albotilom! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Hi Majjo,
ja nisam cula, ali sam procitala..... u pouzdanim izvorima na ovom forumu pisalo je:
obgyn je napisao:
Lijecenje albothyl solucijom je napusteno prije bar jedno 15 godina, jer ima kancerogeno dejstvo. . . .

..... pa jos jednom....
obgyn je napisao:
albothyl moze da ima kancerogeno djelovanje na stanice grlica i davno je napustena terapija za lijecenje eritroplakije.


ja preziveh jednu terapiju istim, problem saniran, al' tad nisam bila prosvetljena (jos) pa da je preskocim........... u zamenu za - "???" ?



Slika, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:wink: Ja sam cula u nekim "lokalnim" razgovorima :lol: ........al eto........suska se suska! :lol:


Znaci - to je to!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
hej narode cao, ziva sam ja ziva evo i mene da prokomentarisem nesto u vezi ove nase teme!!! dr mi se vratio sa odmora i odradili smo zadnje tusiranje 6 po redu rekao je da mi je ranica zarasla al sekret mi je pojacan vec dugo dugo uzeo mi je bris vs al pretpostavljam da ce opet biti IIIa grupa!!!!prosto mi je sudjen da se njakam sa necim, rekao mi je ako ne lecim sad vs ranica cemi se opet vratiti!!!videcemo sta ce biti, presusio mi je novcanik definitivno, od mene moce da renovira ordinaciju::)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odg
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Kada me prodje menstruacija, imam odnose dan posle - prokrvarim ponovo,inace imam ranicu na grlicu materice. Da li vam se to nekada desavalo??

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
@jedina: ja sam takođe čula da ranica hoće da se pojavi i od hronične infekcije (III grupa).

Mene su tuširali Albotilom 2-3 puta a onda sam poludela jer sam poslednji put jedva došla kući od bolova, plus što sam čitala o toj kancerogenosti i tako sam digla ruke, promenila lekara, spalila ranicu (nakon što sam izlečila III grupu) i sad se nadam da ću biti mirna neko vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 3:04 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Evo i ja da napisem svoja iskustva u vezi sa ranicom na grlicu materice... Ako nije kasno i ako jos uvek posecuje ovaj forum htela bih da odgovorim MarijiRS na njenu zabrinutost prilikom krvarenja nakon odnosa... Ja sam tako i otkrila da imam ranicu. Naime nakon odnosa sam redovno krvarila, ne obimno ali dovoljno da sam se ja uplasila. Prvo sam isla kod studentskog ginekologa (posto sam student), ali kako je doktorica bila prilicno skrta na recima (nije se trudila da mi odgovori na moja pitanja...) i pomalo neljubazna... Potrazila sam nekog ko ce biti spreman da prica o ranici sta, kako, zbog cega... izmedju svega ostalog sto mi je rekla izdvojicu samo da su neke zene jednostavno podlozne stvaranju ranice... I da je ona uzrok krvarenju nakon odnosa, cesto i pojacanom sekretu... Da se ona leci i kontrolise, prvo se pristupa lecenju pomocu vaginaleta, a ako to ne pomogne sledece je neka intervencija koja je na ovom forumu vec pominjana spaljivanje, laserski i... I da je obavezno kontrolisanje!!!!! Doktorica mi je rekla i da nemam odnose dok traje terapija... Pa me interesuju i vasa iskustva. Da li zaista niste ni vi imale odnose dok god ranica nije sanirana? Jer mi je jos rekla da se u proseku ona leci oko dva meseca. :-? Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 3:04 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Htedoh reci MarijaniRS sam uputila odgovor u proslom javljanju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: