Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Produzeno menstrualno krvarenje, molm za savjet
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 5:25 pm 
Aktivan član
Aktivan član

Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 8:03 pm
Imam 43 godine. jedan porod,zadnji ginekoloski pregled u septembru papa, i sve hvala bogu ok
Menstruacije do sada redovne oko 25-26 dan
Zadnji 3 mjeseca pocela sam dobivati 29-30 dan sto je za mene bilo cudno menstruacije, bile normalne da bi prosla bila oskudna samo par dana
ovu zadnju menstruacijusam dobila 01.01 2012
bila je oboilnija svjetla sa sasvim malo ugrusaka trajala 4 dana da bi juce i dana poceo stomak da me muci po dnu da me protjeruje stolica i opet krvarenje nije obilno ali jje svjetlo crvena krv
Sve me to plasi jer do sad nisam nikada imala taj problem
Dans je 6 dan pa me strah da se ovo ne produzi
moram napomenuti da prvi dan menstruacije pojavio mi se vanjski hemoroid koji je bolio morala sam zbog njega da se tusiram i ispiram i po 5 puta na dan sad je stanje sa hemoroidom bolje smanjio se i dalje stavljm kremu ali me intresuje da li sam ja tim cestim ispiranjem moga da poremetim ciklus da ga produzim
Molim vas za savjet je li normalno krvarenje 6 dan i to svjetlo crvena krv i ima li to neke veze sa hemoroidima
hvala unaprijed

Vrh

Tema posta: Re: Produzeno menstrualno krvarenje, molm za savjet
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 6:42 pm 
Aktivan član
Aktivan član
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Gotovo da sam sigurna da ste ušli u pred menopauzno stanje. "Simptomi" produženog ciklusa, s većim razmakom..... Pošto nije patološko stanje već normalan sled života. Krvarenja mogu biti, duža kraća, obilnija, manje obilna..... Pošto ste ginekološki ok možda uz dogovor s ginekologom i krvnim pretragama utvrditi vaš hormonalni status. Videti šta dalje. Česta ispiranja neće produžiti krvarenje. Jedino ne treba koristiti jaka sredstva (sapun) da ne poremetite vašu vag. floru. Hemroidi nemaju vezu s menopauzom, ali moguće da usled pada estrogena u vag. flori imate malo pojačan osećaj peckanja, svraba, suvoće....u toj regiji. Barem takve sam ja simptome imala na samom početku menopauze.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata