Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Zašto je to dobar savet, pa ja mislim da bi abortus svako uradio?
Pa zar ona ne bi?
Ja se javljam kao predstavnik gađenja abortusa.
Strašno mi je da to neko radi jer je još mlada, želi da se provodi, ubije svoje zdravo nerođeno dete koje ima pravo na život (svoj život), ako ga ne želi bolje da ga da u dom za nezbrinutu decu, ako je zdravo, možda je rođeno srćno pa će imati lep život, npr. usvoje ga neki dobri ljudi pruže mu sve.
Znači ja sam tipičan predstavnik za zabranu abortusa kada je sa mamom i bebom sve u redu.
Ali, ko bi svesno rodio dete sa Daunivim sindromom ako se na vreme utvrdi definitivno i ima mogućnost izbora?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Licno znam dva slucaja zena koje su rodile decu svesno sa Daunovim sindromom jer su ih zelele, jer su verovale da je i to zivot vredan zivljenja. Borba je teska, ali Daunov sindrom nije sindrom koji se uvek isto manifestuje. Nijedna nije zazalila.

Tako da nije sve bas tako crno i belo. Radi se o emocijama koje su dosta jake pa samim tim i nepredvidive i individualne. Ja sam samo dala savet baziran na tome sto sam iskusila preko tih svojih prijateljica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Možda sam grubo zvučala ali nekada dođe do zabune kada si samo pišeš svoj odgovor.
Ja sam se samo malo začudila, jer je to po meni ipak nešto mnogo teško, ne samo za roditelje nego i za to dete.
To dete traži pažnju i kada odraste i kada se druga deca igraju sa vršnjacima ono praktično tapka u mestu a i kolkiko znam život im je kratak, to je stvarno mnogo teška odluka, i jedna i druga.

A ono što je stvarno strašno je da ti imaš 2 prijateljice koje su rodile decu sa daunovim sindromom, to je zaista uzelo maha!!!
Trebalo bi da bude 1:2000

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 1:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pa upravo se i radi o toj verovatnoci - posto je jako mala, da li vredi reskirati invazivnu dijagnostiku koja 1-2% slucajeva dovodi do pobacaja da bi se predupredila mnogo redja genetska bolest. Po ovoj statistici vecina pobacaja posle aminocinteze su zdravi fetusi. To je ta dilema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:20 pm
Postovi: 1
Lokacija: bg
Radila sam dabl test 1:107
biohem. risk+NT 1:321
age risk 1:1316
trisomy 1:10000

fb-hCG 103ng/ml 2.49 Corr.MoM
PAPP-A 1.43mlU/ml 0.42 Corr.MoM
CRL 61 mm
NT 1.8
Vidim da mi rezultat za dabl nije dobar, a buni me i hcg sto je povisen, pa ako neko moze to da mi rastumači,jer kod ginekologa idem tek za pet dana,hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisen nivo beta hcg?
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 24, 2013 4:40 pm
Postovi: 1
Postovani,

bila bih vam jako zahvalna ako bi mi neko objasnio sta znaci kada je nivo PAPP-A izuzetno visok...
Cekam amniocintezu, a double test 11. aprila (kada su po velicini bebe procenili gestacijsku starost ploda 12 nedelja i 4 dana) je pokazao sledece rezultate:
CRL 59,9 mm (12 weeks, 4 days gestational age at the screening date) Single fetus pregnancy.

Screening profile: Combined First Trimester. Software used: SsdwLab 5

Gaussian markers
Level of Free βhCG 140,3 mlU/ml at 11.4.2013 : 4,31 MoM
Level of PAPP-A 12 885 mlU/l at 11.4.2013 : 5,83 MoM (Truncated to 5 MoM in trisomy 21 Risk calculations).
Level on NT 1,5 mm (CRL 59,9mm) : 0,96 MoM
Marker values have been corrected by, weight (66kg), smoker

Trisomy 21 Likelihood Ratio markers
Evaluated Absent nasal bones as negative

Down's syndrome Risk; 1:125 calculated as Risk at screening date. Additional studies recommended. The maternal age related risk for Down's syndrome is 1:77.

Edwards' and Pasau's syndrome risk; Less than 1:100000 calculated as Risk at screening date. Low Risk.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: