Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: poludeli HORMONI !!!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
Rezulati 2. dana ciklusa:
TSH 0.24 ref.vr.(0.-5.5 )
FSH 22.6 ref.vr.( 2-15)
LH 8h 16.8 ref.vr.(1-10 )
8h 20min. 3.1
8h 40 min. 4.0
PROGESTERON 7.6 ref.vr.(1-9.5 )

PROLAKTIN ref.vr.( 170-800)
8h 926
11h 512
13h 598

ESTRADIOL 41.7 ref.vr.(50-482 )

TESTOSTERON 0.94 ref.vr.( 0.57-2.8)

Molila bih Vas da mi protumacite ove rezultate i sta mi je dalje ciniti?

Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uh, tvoji hormoni su u menopauzalnim vrednostima. Procitah da imas 27 godina. S takvim hormonima i velicinom jajnika ti nemas PCOS. Javi se reproduktivnom endokrinologu. Nemoj gubiti vreme. Tvoji hormoni govore da ti je smanjena rezerva jajnih celija. Kod PCOS je obrnut slucaj.
Ako naidjes na dobrog lekara trazice da uradis inhibin B, antimullerian hormon, i da posle par ciklusa ponovis nalaze fsh, lh i E2 2. ili 3. dana ciklusa.
Ako zelis ja ti mogu preporuciti endokrinologa kod koga ja idem.

Sve najbolje...

PS. pretrazi malo ovaj forum pod kljucnim recima "povisen fsh", "smanjena rezerva" ili pogledaj moje ranije postove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
Hvala ti na odgovoru.
Ma, ja sam istraumirana zbog toga...
Ajde, koga bi mi ti preporucila?
ja sam u Bg-u.

pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
I ja sam bila istraumirana, tako da znam kako se osecas. Ja idem kod doc. Svetlane Vujovic. Radi u Klinickom centru kao nacelnik odeljenja za endokrinologiju gonada na Institutu za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma- Interna B klinika u Beogradu, ul. doktora Subotica.
Inace primarna oblast su joj preuranjene menopauze.
Radi i privatno sredom u ordinaciji Polimedic. Trenutno drzi predavanja u Kini ali se vraca polovinom novembra.
Ja sam prezadovoljna njome i kao lekarom i kao ljudskim bicem.

Prelistala sam malo tvoje predjasnje poruke. Vidim da planirate bebu i da tvoj muz pije lekove koju mogu uticati na spermatogenezu.
Ako do sada niste radili spermogram, uradite to odmah da vidis da li je taj lek ostavio traga. Usput odradite i spermokulturu iz istog uzorka da bi eliminisali postojanje eventualno nekih bakterija.

Cini mi se da ti je progesteron (koji si ranije napisala na nekoj temi) dobar (bez obzira sto izlazi iz okvira ref. vrednosti)- to znaci da si u tom ciklusu imala ovulaciju. Obzirom da su ti ciklusi "uvremenjeni" trebalo bi da imas i "normalnu" duzinu folikulogeneze, odn. da ti se ovulacija odigrava izmedju 12-15 dana.
Od hormonskih analiza koje je meni dr. Vujovic trazila da uradim su fsh, lh, estradiol, dhea-so4, 17-oh porgesteron, kortizol, profil prolaktina, free testosteron, inhibin B i antimullerian hormon.
Vidim da si od hormonskih analiza odradila vec dosta, ali ces svakako morati da ponovo proveravas nivo fsh, lh, estradiola i dodatno da uradis inhibin B i Antimuller. horm. Ako mozes najbolje je da to odradis u Konzilijumu. Ako se odlucis da odes kod nje ja bih ti savetovala da vec u sledecem ciklusu ponovis ove hormone i da s rezultatima dodjes kod nje, da ne bi gubila vreme jer ce ti svakako traziti da to odradis.
Pretpostavljam da ce ti traziti i analizu kako reagujes na pregnyl (obzirom da ti je i lh povisen)- ja nemam taj problem ali znam da je ostalim devojkama sa foruma (serbiancafe) trazila da to urade. Trazice i da odradis i neke autoimunoloske analize kako bi otkrila uzrok povisenoj vrednosti fsh.
Ponesi joj i nalaze UZ dojki, da ti ne bi to radila ponovo.

Estradiol ti je malo snizen. Mislim da u tom slucaju davanjem sintetickog estrogena dolazi do smanjena vrednosti fsh.

Bitno je da se ne prestravljujes vec da smireno krenes u akciju i da ne gubis vreme.
Jedna nasa forumasica je proletos sa tvojim vrednostima fsh ostala trudna.
Pridruzi nam se na http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusi ... plodnost?1
Tu ti je najbrzi protok raznih informacija sto se tice problema plodnosti i kojim lekarima se obratiti.

Sta god ti treba javi se. Osecam se veterankom u ovim vodama :wink: a valjda ce i meni vec jednom da sleti neka roda :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
HVALA. Beskrajno ti hvala na ovim iscrpnim informacijama.
Ja sam ove analize radila na klinickom ali na Gak-u a sad cekam i rezultate sa endokrinoogije(poliklinika KCS) jer je ostalo da oni odrade
TSH
FT 4
DHEAS
17-OH progesteron
ACTH,
a dr. je zahtevala i androstendion koji ovi sa endokrine ne rade, a rekli su mi da ce rezultati biti gotovi tek za 1 mesec, pa uopste neznam sta da radim, da li da ih cekam pa kompletne analize da nosim dole na GIN.end. kod dr. Cece Spremovic, ona mi je dala da odradim ove hormone.A sta Kao Th ti uzimas?
Da li si procitala da su oni meni prvo rekli, samo na osnovu UZ da imam policisticne j., sto u stvari ja zakljucujem, jer me ona pogledala u danima ovulacije, da su to sve jajne celije koje su tek trebale da se oslobode a ne ciste?!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 6:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Ako su ti rekli da imas PCOS to i nije tako losa zabuna. To bi znacilo da imas dosta folikula i da su se zbog toga zabunili. Videces vremenom i sama da vrednost fsh nija bas tako jednoznacna. Ima zena koje imaju dobar fsh a ustvari jako malo folikula.
Ja sam hormone radila u privatnom labosu i gotovi su isti dan. Na tvom mestu ja bih taj androstendion (i ja sam ga radila, zaboravih da napisem) odradila privatno. Sve sto radis privatno, moze da udara po dzepu ali bar ne gubis vreme. Ja sam tako cekala neke imunoloske analize skoro godinu dana i onda sam digla ruke i to platila privatno.
Nisam ni na jednoj th, jer mi fsh varira (ali ka nizim vrednostima). Pretpostavljam da ces dobiti prvo kao terapiju cikloproginovu jer ostale moje "sajber tetke" to primaju. Kad dobijes th kod Spemovicke podji kod Vujovicke samo da potvrdi da li je to OK. Ona je kod nas br. 1 za tu oblast.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
ok. Narvno da cu sve da proverim jos jednpom.
Nisam sujeverna ali mi je zaoalo za oko da mi u natalnoj karti pise da se uvek obratim kod 2 dr. jer postoji mogucnost pogresne dg. a samim tim i lecenja.
A moja gin. iz doma zdravlja je jos odavno, bez provere hormona htela da mi da klomifen da pijem, koliko ja vidim ja bih se time dodatno stimulisala, sto ne bi bilo dobro po mene, jel' sam u pravu ili krivu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
U pravu si. I meni je to predlagala dr. iz doma zdravlja. Cak je konstatovala da imam policisticne jajnike!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 10:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
HI,
Ja sam dobila i rezultate ovih ostalih hormona ali nisam uspela da pronadjem dr. Spremovic,evo rezultata:
kortizol 609.7 (154-638)
ACTH 18.5 (0-60)
FT4 17.6
TSH 3.0
za ova poslednja dva neznam ref. vred.
Moram da vam kazem da negde oko 11-12h bude mi vruce,sto je praceno i znojenjem.Da li to spada u posledice ovakvih hormona i kakva su ova 2 poslednja?
Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 11:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
E, nabla, ja sam juce dobila nove rezultate iz konzilijuma za inhibin B i AMH, a danas na Gaku sam dobila ponovljene rezultrate za FSH i E2, i
Sad mi je FSH 5.6 ( 2-15) je refer.
E2 60 (50-482 )

znaci sve je u najboljem redu. Prosli put mi je FSH bio 22.6. sedam dana pred ciklus sam jela smokve u maslinovom u. Da li je to dalo takve rezultate, prosto ne verujem?!
A inhibin B 33.85 (10 - 262)
AMH 0.863 (0-5.29)
Sta kazes na ove vrednosti ja sam nesto citala da inhibibn b bi trebao biti veci od 45?!
POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uf sto ne izabra neki laksi nick za pamcenje i izgovaranje :D

Elem, hormoni u ovom ciklusu su ti odlicni. I inhibin ti nije los, cak ti je AMH bolji od mojeg. (nisko se smatra ispod 0.4 ng, mada i sa takvim amh-om ima uspeha sam sto je procenat nesto nizi). Ne mogu da ti kazem da li su smokve ucinile svoje- jedno je sigurno, one ti ne mogu skoditi. U fazi u kojoj se mi nalazimo, normalne (ceste) su fluktuacije hormona. Bitno je da imas i faze odlicnih vrednosti i odnosa hormona.
Skoro sam pisala da je proletos zatrudnela devojka sa inhibinom od 6! Imas na ovoj strani temu "nizak inhibin B"- tamo sam postavila link za diskusiju o njemu.

A sad xmetatronx (uf), u akciju :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Jos nesto...TSH ti je visi nego sto bi trebalo- on jeste u granicama ref. vrednosti (normala za mnoge laboratorije je do 4,5, pa i 5) ali je prema novijim saznanjima za reprodukciju bolje da je do 2-2,5. Proveri to s doktorkom kod koje si, ako vec nisi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
Cao nabla,

Ma kakvi nisu losi, sad sam se vratila sa gaka, i Dr Spremovic me pita da li planiram trudnocu, ja da, a ona kaze odmah radi na tome.Znaci sutuacija je alarmantna. Nije mi jasno za inhibin b i amh, zasto stavljaju
referentne vrednosti da su sve preko 10 ili preko 0, kad u realnosti su ref. vred. pomerene?!
Predlozena mi je laparaskopija, pa cu sad malo da pretrazim vezano za to. Nekako, zelela bih jos malo da saznam o svemu pa da odlucim, mozda postoji jos neka solucija?
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Okt 08, 2006 5:11 pm
Postovi: 55
zaboravih TSH mi je sad bio 1.8. (0.3-5.5).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uh, polako. Nemoj da se ubacujes u frku jer neces daleko dogurati. Nije alarmantno, alarmantno bi bilo da se vrednosti stalno penju, ali je idealno vreme da krenes s postupkom. Na to je doktorka mislila- da se hvata voz dok je jos OK. Super za TSH :D
Ref. vrednosti za inhibin i amh krecu tako kako krecu jer dok god imas folikule imaces kakvu takvu vrednost tih hormona. Idealne vrednosti su naravno drugacije postavljene- ali to je jos uvek na nivou istrazivackih radova, pa tako za inhibin smatraju da je veca stopa uspeha kada je on preko 40, a za amh ako je preko 0,4 (moj je 0,14). Statistika kaze da zene s vrednostima fsh preko 20 nemaju sanse, ali praksa ipak malo drugacije govori. Vec se ponavljam, stalno pominjem Cokoladu s hrvatskog foruma Roda: pre sedam godina dijagnostikovana joj je preuranjena menopauza s max fsh od 145....pre nedelju dana se porodila i dobila ceru Mare :D (njenu biolosku).
Jos jednom ti kazem nije alarmantno, ali je vreme da ne gubis vreme :D

Zasto ti predlazu laparoskopiju, koje su indikacije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 124 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: