Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za nekog doktora-FIBROM
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 1:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Na poslednjem sonografskom pregledu male karlice primecena mi je hiperehogena formacija promera 7mm koja bi mogla odgovarati FIBROMU...sta to znaci...bila bi zahvalna nekom od doktora da mi objasni...

unapred zahvalna

D.J.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 7:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Nalaz na nekom pregledu se ne gleda izolovano od pacijentove istorije zalbe, tegobe, razlog posjete ginekologu ), rezultata ginekoloskog pregleda i ponekad laboratorijskih analiza.

Ako zelite odgovor od ginekologa, napisite Vase pitanje na nacin kako je objasnjeno u ljepljivoj u vrhu foruma ginekologija.
Fibrom je dobrocudni tumor misicnog tkiva, vrlo cesta pojava kod zena, ali znacaj u Vasem nalazu se moze tumaciti samo u kontekstu Vaseih godina i tegoba. Ako je to slucajno otkriveno na UZ, a da nemate nikakve tegobe, to ne znaci nista !...onda se postavlja pitanje a zasto ste isli na UZ ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Hvala puno na tako brzom odgovoru!

Ja sam se vec javljala na ovom forumu, ali zbog takoreci drugih problema...sterilitet.

Suprug i ja pratimo...da ne kazem lecimo se vec 4 godine...ali je to sve dosta bilo s' brda s' dola..kazem tako ,jer smo isli kod razlicitih doktora...i svi su imali razlicita misljenja..

Pre dva dana da bi pocela malte ne od nule..otisla sam u Jevremovu...mada sam imala negativnu energiju povodom toga, iz razloga podeljenih misljenja,kako mojih poznanika,tako i zena sa foruma...ali se ispostavilo da sam izasla zadovoljna njima...ali videcemo kako ce teci dalje...


Elem...napisacu vam sta mi je uradjeno na konsultacijama...i sta mi je predlozio ginekolog u jevremovoj

Inace ja imam 32 god,a suprug 36

SONOGRAFSKI PREGLED MALE KARLICE

Uterus se nalazi u anteverziji i sinistropoziciji,longitudinalnog promera 75mm,antero posteriornog 35mm i transvezalnog 45mm. Uterus je pravilnih ivica i homogene gradje bez lokalizovanih poremecaja ehogenosti.

Endometrijum je izrazen,velicine 9mm.On odgovara fazi ciklusa.Endometrijum ne pokazuje znakove razdvajanja u fundusu. U cervikalnim kanalu hiperehogena formacija promera 4mm koja najverovatnije odgovara polipu.

Adneksalni regioni su obostrano jasno vidljivi,jasno su ograniceni od okolnih tkiva, normalne velicine i ehogenosti. Na desnom ovarijumu vidljiva jasno nejasno ogranicena hiperehogena formacija promera 7mm koja bi mogla odgovarati fibromu. Na levom ovarijumu folikul u razvoju promera 13mm.

U Douglasovom prostoru nema stranog sadrzaja.

Obzirom na sonografski nalaz potrebno je uraditi Ca125,Ca 15-3,Ca 19-9,Ca 72-4,LDH,Alfa-fetoprotein i B-hCG.

Kontrola posle sledece menstruacije .U medjuvremenu uraditi spermogram.

E sad...sta smo mi predhodne 4 godine radili...


Kod doktorke Spremovic sam bila u Visegradskoj i ona mi je isto uocila polip i da su mi policisticni jajnici...trebala sam na laparaskopiju da idem...ali mi je na sam dan operacije otkazana...jer nije bilo u bolnici anestetika... :o
Suprug mi je imao antitela u spermi...Kod HSG...mi je levi jajnik potpuno prohodan..a levi delimicno...

Zatim smo otputovali u insotranstvo...radili insemenaciju tamo i nista...

Vratili se...krenuli na provere...ja sam isla i na akumpukturu...

U Novembru 2005 u Narodnog fronta...opet pregledi...nema policisticnih jajnika...nema polipa...na samom stolu kad su trebali da me uvedu u anesteziju...puls mi je pao na 30...jedva me povratili..sve otkazano do daljneg...radjena insemenacija...nije uspela..ali je uradjena jako traljavo..bez nekih provera..i pila sam posle dobroston..koji mi je jako smetao...kod nalaza mog supruga nisu vise postojala antitela...radio je u zasebnoj labaratoriji...kod mene inace ostali nalazi su svi u redu...



I na kraju smo hteli od pocetka sve...
E sad doktor u Jevremovoj mi je dao ove podatke koje sam vam napisala...i rekao da bi sledecih meseci radio samo stimulacije kod mene..ali ne hormonima..i tempiranje ...pa ako ne uspe do Januara prirodnim putem...da probamo insemenaciju.....pa krajnje da se vidi vantelesna...ali da ne zurimo sa time...

On nije za Laparaskopiju...i misli da ovaj polip moze da skine manjom kiretazicom...kaze da mi i nije toliko los HSG....
Hteo je i da mi suprug da uzorak kod njegovih biologa..posto mu se javilo u zadnjem nalazu aglutinacija +1..inace ostalo mu je sve ok...

Ja sam se inace nastrasila od Laparaskopije jer kad god mi je bila zakazana nesto se desilo...

Ne znam da li sam Vam sve napisala s brda s dola...imama snimak sonografski samo ne znam kako da ga prikacim da ga vidite...i ostale nalaze...mogu da prikacim...

Inace ja nisam pusac...a moj suprug jeste...


ZELIM DA VAM PUNO ZAHVALIM JER STE JAKO POZITIVNI I POZRTVOVANI...I STO USPEVATE DA ODGOVORITE SVIMA...

VELIKI POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: