Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 4:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 12:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: Ruma
NNex je napisao:
Imam pitanje...spavala sam sa deckom 8. dan od pocetka ciklusa, znaci nekih 2 dana nakon sto je prosao, ali bez zastite...dva puta sistemom prekinutog snosaja... sad razmisljam da li da uzmem pilulu za dan posle, jer otkud znam..ta presemena tecnost i to da je sve moguce....pa me zanima sta mislilte o uzimanju pilule, jer znam da ona nije bas preporucljiva...? Hvala unapred!


Ako je prekidao snosaj na vreme i ako je urinirao izmedju ta 2 puta i dobro se obrisao nema potrebe da uzimas pilulicu. Ako nije opet je sansa mizerno mala pogotovo ako imas redovan ciklus, znaci manja od 1 u 1000, pa sama proceni da li ti se isplati da remetis hormone tom pilulom zbog tako male sanse :)

Pozdrav i koristite zastitu, nije valjda da si i ti "alergicna" na to kao moja cura :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 5:26 pm
Postovi: 3
Tina,hvala na ironiji...ja sam lepo pitala trazeci savet...ali ocigledno ovde uvek ima onih koji na to drugacije gledaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 5:26 pm
Postovi: 3
Hvala, Milane na odgovoru....koristicu je naravno,nisam "alergicna", samo znas i sam da je uvek lepse bez nje...ali sto se mora mora se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 1:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
nema na cemu i drugi put 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 8:21 pm
Postovi: 13
zdravo dobri ljudi =)

iam pitanje.
da li devojka sme da koristi ove tablete ako ima problem sa krvnom slikom (manjak leukocita)

i jos jedno offtopic-alno, al da ne trazim temu sad
kolike su sanse da mali punoglavac dospe do velikog zhumanceta, ako je devojka imala samo spoljni kontakt vaginom sa preejakulacionom tecnoscu (ako je taj, da se izrazim, naturalni lubrikant, jel', sadrzao u sebi spermu)

hmm?

oprostite ako zvucim neuko, al ovde sam dosao ne bih li naucio vise.

hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 8:21 pm
Postovi: 13
+podpitanje (ne mognoh editovati post)
da li treba da se bukvalno shvati deo "za dan posle", ili moze recimo, dan i po posle ;D

tj, koliko vremena nakon sexualnogo odnosa moze da prodje, a da tableta ima ucinak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 9:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Manjak leukocita nije problem, zapravo bilo koji zdravstveni problem da devojka ima, ova pilula je bezbednija od abortusa.

Po nekim istrazivanjima efikasna je i 120 casova odnosno 5 dana posle nezasticenog odnosa, medjutim, sa svakim danom efikasnost opada. Tako da je efikasnost najvisa prvih 24 casa nakon odnosa, 95%, a tri dana ili 72 sata nakon odnosa efikasnost opada na 58%.

Mali punoglavac ima srazmerno male sanse da dospe do velikog zumanceta na taj nacin, osim ako je izuzetne pokretljivosti (malo muskaraca ima spermu takvog kvaliteta) a devojka u plodnim danima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 8:21 pm
Postovi: 13
hvala puno (:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2008 8:21 pm
Postovi: 13
da li postinor tablete uticu na stitastu zlezdu ikako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 03, 2009 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 03, 2009 1:39 am
Postovi: 1
Devojke da li moze neka da mi pomogne??? U frci sam!
Imala sam nezasticen odnos sa deckom 26. dana ciklusa i za svaki slucaj popila sam postinor za dan posle!
E sad redovno sam imala mens. na 28 dana, a danas je 28. dan, a ja nemam simptome mens.
Pa neznam sta da radim... ako bih mi neko dao odgovor puno bi mi znacilo???
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 1:15 am
Postovi: 5
I meni se desilo slichno...Imala sam kritichan odnos 2og dana po zavrshetku menstruacije.Popila dve tablete i prokrvarila nakon par dana...evo sad bi trebalo da dobijem, ovih dana a nema chak ni simptoma...
znachi proshlo je oko mesec dana ima...
jel mislite da je rizik za trudnocu minimalan?
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 04, 2009 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 10:11 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
iz ličnog iskustva mogu vam reći da su tablete postinor kao i sve tablete za dan posle vrlo opasne ako se koriste vise puta u toku godine. ja sam iz neznanja popila 2 puta u roku od 2 meseca iako možda nije bilo razloga,jer sam veliki paničar što se tiče trudnoće... :( posle nekog vremena dobila sam krvarenje koje se posle pojavljivalo tokom odnosa. kada sam otišla kod svog ginekologa rekla mi je da je to zbog postinora,i da više ne smem da ga pijem. Pored krvarenja dobila sam "papilomčiće" na grliću koji mogu da izrastu i pretvore se u benigni tumor. RAZMISLITE DOBRO PRE NEGO ŠTO STUPITE U NEZAŠTIĆENI SEKSUALNI ODNOS I NE RADITE NIŠTA NAPAMET. NAJBOLJE JE POSAVETOVATI SE SA GINEKOLOGOM U VEZI SVEGA. Moja doktorka mi je rekla da bi najbolje bilo da koristimo kondom a pošto sam ja paničar preporučila mi je PHARMATEX ovule koje se stavljaju u vaginu neposredno pre odnosa,pa ukoliko pukne kondom one me štite od trudnoće. Nisu 100 % sigurne ali uporedo sa kondomom su sasvim dobra zaštita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim vas za informaciju! HITNO!!!!!
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 11:22 am
Postovi: 2
Potrebna mi je INFORMACIJA HITNO (s obzirom da sam panicar)!!!

Popila sam postinor 2 i nakon 6 dana dobila menstruaciju (sto znaci mnogo ranije nego sto je trebalo - nekih 12 dana), a pri tom je bila i mnogo oskudnija. Po starom ciklusu (pre nego sto sam uzela postinor) sada bi trebalo da dobijem i zaista imam simptome kao da cu zaista i da dobijem (sto bi znacilo 2 puta u toku jednog meseca). Da li je to normalno? I jos jedno pitanje - grudi me svo vreme jako bole, da li je i to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas za informaciju! HITNO!!!!!
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Nedas76 je napisao:
Potrebna mi je INFORMACIJA HITNO (s obzirom da sam panicar)!!!

Popila sam postinor 2 i nakon 6 dana dobila menstruaciju (sto znaci mnogo ranije nego sto je trebalo - nekih 12 dana), a pri tom je bila i mnogo oskudnija. Po starom ciklusu (pre nego sto sam uzela postinor) sada bi trebalo da dobijem i zaista imam simptome kao da cu zaista i da dobijem (sto bi znacilo 2 puta u toku jednog meseca). Da li je to normalno? I jos jedno pitanje - grudi me svo vreme jako bole, da li je i to normalno?


1. meni se nije desilo da krvarim tako brzo nakon uzimanja pilule, ali ja sam je koristila 2 puta u životu, pa to ništa ne mora da znači. sigurna sam da sam negde pročitala da nije neuobičajeno da imaš krvarenje neposredno nakon uzimanja ove pilule.
2. to što te grudi bole je normalno jer si se overdozirala hormonima.

i na kraju prijateljski savet: nemoj da te mrzi da odeš kod ginekologa na pregled nakon korišćenja postinora. nema potrebe da paničiš, sve što si opisala je normalno, ali kad god postoje poremećaji u dinamici ciklusa treba se pregledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 10, 2009 11:22 am
Postovi: 2
Hvala puno, stvarno si me smirila!!!!!
Da li je normalno i to da dobijem menstruaciju dva puta u toku meseca (zbog postinora)?
Svakako sam nameravala da idem kod ginekologa, tako da cu poslusati tvoj savet!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 169 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: